Downloadable Excel spreadsheet with all splits.

 Category's as follows

FTSS: Female TriStar Start         MTSS: Male TriStar Start

FTS1: Female TriStar 1             MTS1: Male TriStar 1

FTS2: Female TriStar 2             MTS2: Male TriStar 2

FTS3: Female TriStar 3             MTS3: Male TriStar 3

FYou: Female Youth               MYou: Male Youth

FNov: Female Adult Novice         MNov: Male Adults Novice

WiTri Taster Triathlon
Position Name Bib No. Category Swim Position Swim T1 Cycle Position Cycle T2 Run Position Run Chip Time Gender Finish Place Club
1 Jodie Elliott 21 FTSS 2 1:14.4 0:39.9 1 3:00.6 0:21.2 5 1:53.9 7:10.1 1 BRJ Run and Tri
2 Ryan Howe 17 MTSS 4 1:20.2 0:34.5 2 3:13.1 0:23.1 2 1:45.3 7:16.4 1 Cambridge Triathlon Club
3 Dominic Pauley 4 MTSS 1 1:13.1 0:43.4 4 3:26.6 0:14.1 3 1:45.8 7:23.3 2 BRJ Run and Tri
4 Florence Lissaman 16 FTSS 6 1:23.5 0:36.8 3 3:18.4 0:15.6 6 1:55.7 7:30.1 2
5 Euan Mackellar 19 MTSS 12 1:38.9 0:50.5 5 3:33.8 0:20.3 10 2:05.1 8:28.7 3
6 Daniel Prince 18 MTSS 15 1:48.2 1:05.5 7 3:43.5 0:18.7 1 1:43.8 8:39.9 4
7 Bella Featherstone-Dance 3 FTSS 5 1:21.1 1:06.2 9 4:03.7 0:22.1 16 2:19.8 9:13.1 3
8 Safford Hewitt-White 6 MTSS 8 1:28.1 1:12.9 10 4:04.1 0:20.3 13 2:09.8 9:15.4 5
9 Katie Mollard 9 FTSS 3 1:17.4 0:47.2 18 4:53.4 0:24.8 4 1:52.5 9:15.5 4 Discovery Tri
10 Aidan Silvester 10 MTSS 10 1:30.5 1:23.1 11 4:04.9 0:19.2 9 2:03.3 9:21.2 6 WiTri
11 Charles Todd 24 MTSS 7 1:24.6 1:22.0 8 3:58.9 0:28.6 12 2:09.8 9:24.1 7 BRJ Run and Tri
12 Adam Moore 5 MTSS 19 2:02.3 1:15.3 6 3:38.4 0:38.1 7 1:57.3 9:31.6 8
13 Joshua Tanner 23 MTSS 9 1:29.0 1:21.4 12 4:08.0 0:27.4 17 2:21.0 9:47.1 9
14 Millie Fionda 22 FTSS 17 1:56.3 0:55.6 14 4:11.3 0:26.2 19 2:36.0 10:05.6 5
15 Luke Gilbert 1 MTSS 13 1:41.3 2:12.5 15 4:12.4 0:25.8 11 2:09.1 10:41.3 10
16 Thomas Cox 11 MTSS 16 1:52.5 1:38.8 17 4:32.3 0:29.1 14 2:14.2 10:47.0 11
17 Anna Wright 20 FTSS 11 1:35.6 2:06.5 16 4:22.7 0:22.1 18 2:21.1 10:48.1 6
18 William Howes 15 MTSS 14 1:43.2 1:26.5 20 5:17.2 0:27.4 15 2:15.9 11:10.3 12
19 Nathaneal Fulford 8 MTSS 21 2:07.8 3:15.4 13 4:09.1 0:25.5 8 1:59.7 11:57.6 13 shippea hill independent
20 Henry Gooch 13 MTSS 18 1:59.4 2:01.5 19 5:03.0 0:25.0 20 2:47.8 12:16.9 14
1 James Schoenberg 42 MTS1 7 2:32.3 0:44.2 1 5:30.3 0:18.0 1 3:43.1 12:48.1 1 Cambridge Triathlon Club
2 Beatrice Pauley 32 FTS1 2 1:59.3 0:37.0 2 5:58.7 0:21.7 5 4:04.1 13:01.0 1 Brj Run And Tri
3 Madeleine Todd 41 FTS1 1 1:52.2 0:42.4 4 6:47.0 0:21.7 3 3:47.1 13:30.6 2 Brj Run And Tri
21 Libby Marshall 14 FTSS 20 2:02.8 1:57.0 21 6:25.8 0:22.6 21 3:06.2 13:54.5 7
4 Olivia Corner 28 FTS1 12 2:41.4 0:37.1 5 7:02.4 0:19.0 2 3:45.9 14:26.0 3 Pactrac
5 Joe Short 36 MTS1 4 2:14.1 0:35.8 7 7:06.5 0:24.7 8 4:14.7 14:36.1 2
6 Lilly O'Dell 54 FTS1 15 2:51.3 0:58.2 6 7:05.4 0:16.8 9 4:15.1 15:27.0 4 Brj Run And Tri
7 Chloe Mackellar 47 FTS1 6 2:28.5 0:36.3 19 8:05.6 0:20.8 6 4:06.2 15:37.7 5
8 Evadne Dawson 52 FTS1 5 2:26.0 1:08.0 10 7:37.1 0:31.7 7 4:10.8 15:53.8 6
9 Hermione Rodgers 51 FTS1 11 2:39.0 1:10.9 11 7:40.3 0:16.2 12 4:32.9 16:19.5 7
10 Henry Moore 33 MTS1 16 2:51.9 1:33.3 9 7:31.7 0:23.6 4 4:00.4 16:21.0 3
11 Maisy Silvester 39 FTS1 3 2:08.7 1:08.8 17 7:55.4 0:31.2 17 4:42.2 16:26.5 8 Witri (Whittlesey Triathl
12 Lydia Sayer 50 FTS1 10 2:37.0 2:23.6 3 6:31.5 0:18.0 14 4:38.2 16:28.5 9
13 Lois Russell 26 FTS1 13 2:42.9 1:03.7 12 7:44.7 0:21.8 13 4:37.1 16:30.5 10 Thorney Running Club
14 Toby Cooke 30 MTS1 25 3:30.9 1:44.9 8 7:13.0 0:22.8 11 4:25.7 17:17.5 4
15 Harry Pawson 35 MTS1 20 3:16.7 1:29.2 14 7:45.5 0:33.8 10 4:23.8 17:29.2 5 Thorney Running Club
16 Jake Chambers 44 MTS1 9 2:34.7 1:10.5 24 8:39.6 0:26.0 15 4:38.3 17:29.3 6
1 Lauren Elliott 72 FTS2 3 2:44.4 0:33.2 6 8:38.7 0:17.8 1 5:38.6 17:53.0 1 Brj Run And Tri
2 Katie Tasker 56 FTS2 4 2:49.2 0:31.3 4 8:34.0 0:17.5 3 5:48.3 18:00.6 2 Pactrac
17 Noah Fulford 37 MTS1 18 3:06.1 1:25.6 13 7:45.0 0:43.5 21 5:02.5 18:02.9 7 Shippea Hill Independent
18 James Middleton 45 MTS1 8 2:32.8 1:53.0 15 7:49.8 0:36.7 23 5:12.0 18:04.5 8 Ketton Tri Club
3 Niamh Perry 68 FTS2 2 2:30.9 0:40.8 7 8:50.5 0:18.5 7 6:00.2 18:21.0 3 West Suffolk Wheelers And
4 Morgan Tagg 74 MTS2 8 3:23.8 0:42.7 5 8:34.8 0:19.0 2 5:45.4 18:45.9 1
19 Jacob Paton 48 MTS1 21 3:20.8 2:03.4 16 7:51.2 0:35.0 20 4:55.4 18:46.0 9
20 Zoe Bateman 49 FTS1 27 3:49.1 1:26.7 22 8:22.3 0:27.1 18 4:43.2 18:48.6 11 Eye Runners
21 Louis Dawson 46 MTS1 26 3:32.5 2:15.4 18 8:04.7 0:20.6 16 4:41.7 18:55.0 10 Thorney Running Club
22 Harry Nuttall 43 MTS1 22 3:22.4 1:57.8 21 8:21.4 0:36.2 19 4:55.1 19:13.1 11
5 Joseph Prince 70 MTS2 10 3:35.9 0:50.6 3 8:32.8 0:25.4 4 5:51.7 19:16.7 2
23 Ellis Gardner 34 MTS1 17 2:55.9 1:26.0 23 8:36.4 0:38.6 24 5:44.6 19:21.6 12
6 Jimmy Brace 73 MTS2 14 3:52.8 0:55.3 2 8:24.9 0:20.3 5 5:52.7 19:26.1 3
7 Sam Short 63 MTS2 5 2:58.6 0:33.4 9 9:29.6 0:23.9 8 6:08.6 19:34.2 4
8 Helena Mollard 64 FTS2 6 3:01.1 0:41.7 8 9:21.8 0:20.3 9 6:12.0 19:37.0 4 Discovery Tri
24 Peter Sweet 29 MTS1 19 3:06.6 2:38.1 20 8:15.3 0:26.2 25 6:05.7 20:32.1 13
1 Alexandra Rendall 98 FTS3 2 3:00.9 0:27.8 4 10:12.5 0:17.0 3 7:05.5 21:03.9 1
9 Beth Dennis 60 FTS2 1 2:28.4 0:53.8 11 10:29.4 0:17.1 13 6:58.7 21:07.4 5
10 Freddie Turner 67 MTS2 7 3:13.4 0:45.2 12 10:54.4 0:20.7 6 5:59.9 21:13.7 5 Trisport Epping
11 Archie Stewart 58 MTS2 11 3:39.1 0:45.7 10 9:57.2 0:20.6 10 6:36.9 21:19.7 6 Pactrac
2 Edward Bullock 90 MTS3 1 2:54.7 0:48.8 1 9:54.7 0:16.3 5 7:30.0 21:24.7 1 Cambridge Triathlon Club
1 James Bowen 106 MYou 2 3:04.4 0:29.9 2 10:41.5 0:13.8 1 7:24.8 21:54.6 1 Tri-Anglia
3 Cecilia Hime 85 FTS3 8 3:55.5 0:45.3 5 10:14.7 0:13.8 2 7:03.1 22:12.6 2
2 George Bowen 107 MYou 3 3:07.8 0:29.5 4 11:05.3 0:17.2 2 7:26.3 22:26.2 2 Tri-Anglia
3 Marc Johnson 105 MYou 1 2:51.9 0:53.6 1 9:40.3 0:13.8 5 8:51.8 22:31.5 3
4 Gary Evans 89 MTS3 11 4:19.4 0:58.1 3 10:10.9 0:16.6 1 6:47.7 22:32.9 2 Riverside Runners St.Neot
12 Luke Ruggles 61 MTS2 12 3:45.5 1:07.6 13 11:06.7 0:19.5 11 6:45.1 23:04.6 7
5 Emily-Wake Primett 87 FTS3 9 3:57.5 0:35.9 7 10:42.2 0:18.5 6 7:35.9 23:10.1 3
25 Phoenix Hilliam 27 FTS1 24 3:27.9 1:37.9 27 10:50.6 0:28.1 26 6:46.8 23:11.5 12 Thorney Running Club
6 Alfie Bobbins 81 MTS3 10 4:17.3 1:14.4 2 10:04.5 0:15.9 4 7:20.7 23:13.1 3
26 Benjamin Sullivan 53 MTS1 23 3:23.0 1:15.4 25 9:54.5 0:26.9 27 8:48.3 23:48.3 14
4 Oliver Wood 103 MYou 4 3:43.0 0:32.6 3 10:49.2 0:19.0 3 8:25.3 23:49.3 4 Brj Run And Tri
13 Sophie Tanner 76 FTS2 19 5:30.0 0:56.2 1 7:02.3 0:22.5 21 10:08.5 23:59.7 6
14 Sebastian Rodgers 77 MTS2 15 3:56.4 1:03.0 14 11:24.1 0:18.4 14 7:22.8 24:04.8 8
7 Bronwyn Tagg 95 FTS3 5 3:17.8 0:43.2 9 11:19.3 0:20.7 10 8:24.5 24:05.7 4
27 Jacob Norris 31 MTS1 28 4:37.4 2:50.2 28 10:52.8 0:53.5 22 5:11.9 24:26.0 15
15 Elijah Dawson 78 MTS2 16 4:08.7 1:20.1 15 11:38.4 0:22.4 16 7:57.5 25:27.3 9
8 Oliver Seekins 96 MTS3 7 3:39.4 0:53.6 10 11:30.4 0:14.6 13 9:10.8 25:29.1 4
9 Ethan Wright 94 MTS3 6 3:28.3 1:13.7 13 12:35.8 0:22.3 7 8:09.1 25:49.4 5
16 Tyler Burr 71 MTS2 17 4:19.4 1:20.8 18 11:57.8 0:18.0 15 7:54.5 25:50.7 10
10 Alex Shaul 84 MTS3 13 4:41.6 1:13.5 6 10:27.7 0:21.9 14 9:21.7 26:06.6 6 Werrington Joggers
17 Ella Turner 66 FTS2 9 3:27.8 0:55.9 22 13:28.5 0:23.6 18 8:01.2 26:17.3 7
18 Toby Sweet 59 MTS2 13 3:46.4 2:10.6 17 11:53.6 0:19.9 19 8:17.3 26:28.0 11
28 Tiya Sherliker 38 FTS1 14 2:48.5 1:57.9 26 10:43.0 0:41.3 28 10:23.2 26:34.1 13
5 Daniel Amps-Woodward 108 MYou 5 4:04.9 0:41.2 5 12:42.1 0:15.6 4 8:51.6 26:35.6 5 Pactrac
19 Tom Sandercock 69 MTS2 20 5:30.8 1:07.6 19 12:33.2 0:22.1 17 7:59.1 27:32.9 12
11 Siobhan Halliday 99 FTS3 3 3:11.8 0:52.7 11 11:50.3 0:19.3 19 11:27.0 27:41.3 5
20 Robert Tanner 75 MTS2 21 5:43.6 0:57.3 16 11:51.8 0:16.7 20 9:06.4 27:55.9 13
1 Oliver Hollyoak 115 MNov 1 3:42.6 1:09.8 4 13:23.5 0:13.9 1 9:38.1 28:08.2 1
12 Abi Morris 97 FTS3 15 4:58.5 1:45.2 16 13:10.2 0:19.3 9 8:10.9 28:24.3 6
21 Max Louth 57 MTS2 22 6:29.3 1:52.6 21 12:48.1 0:30.8 12 6:48.3 28:29.3 14
13 Zachary Chamberlain 93 MTS3 12 4:33.3 0:57.0 12 12:17.2 0:23.5 18 10:18.5 28:29.6 7 Witri
14 Finn Marshall 86 MTS3 19 7:20.2 1:47.9 8 11:06.1 0:17.2 8 8:10.8 28:42.4 8 Witri
2 Alexis Moreau 126 MNov 4 5:06.4 1:29.2 1 11:50.8 0:22.6 4 10:03.2 28:52.4 2
15 Alice Dennis 80 FTS3 4 3:16.7 1:03.2 18 14:21.0 0:23.3 17 10:01.6 29:06.1 7
16 Connor Davison 83 MTS3 18 7:07.0 1:22.2 14 12:35.9 0:19.1 11 8:29.8 29:54.2 9
22 Abby Hicks 65 FTS2 18 4:46.6 1:25.1 20 12:39.6 0:22.5 22 10:49.4 30:03.4 8
17 Callum Atherfold 82 MTS3 17 6:58.9 1:12.6 15 12:42.7 0:22.0 12 8:54.5 30:10.9 10 Yaxley Runners
6 Chloe Wilson 104 FYou 7 4:44.9 0:41.2 6 13:45.5 0:15.7 7 10:56.3 30:23.8 1 Brj Run And Tri
3 Geoff Sayer 139 MNov 5 5:09.1 1:34.4 5 13:24.6 0:22.2 5 10:13.7 30:44.1 3
7 Jake Sweet 101 MYou 6 4:09.7 2:55.1 7 14:48.2 0:13.7 6 9:25.4 31:32.2 6
4 Leigh Howson 125 FNov 2 4:11.1 1:33.8 8 14:27.5 0:21.3 9 11:00.4 31:34.3 1 Thorney Running Club
5 Justin Elvidge 111 MNov 11 5:49.7 1:37.8 6 13:52.8 0:23.0 3 9:52.6 31:35.9 4 March Ac
18 Jack Lindsey 92 MTS3 14 4:55.0 2:21.9 17 14:11.3 0:29.9 15 9:43.5 31:41.8 11
6 Chris Caffell 131 MNov 6 5:12.5 1:45.1 3 13:21.9 0:16.6 12 11:40.8 32:17.0 5
7 Laura Conway 117 FNov 8 5:25.8 1:36.8 11 15:47.3 0:16.5 2 9:38.6 32:45.2 2 Yaxley Runners
8 Alan Baldock 133 MNov 21 6:41.2 2:04.0 2 13:05.9 0:33.8 7 10:34.0 32:59.1 6 Cambridge And Coleridge
9 Shayni Caffell 134 FNov 10 5:45.6 1:29.8 7 14:26.0 0:18.8 14 12:09.0 34:09.4 3
10 Justeene Hammond 137 FNov 7 5:21.1 1:56.0 16 17:18.4 0:29.3 6 10:16.0 35:20.9 4
19 Megan Wilson 88 FTS3 16 6:37.1 0:52.9 19 17:38.7 0:21.7 16 9:54.4 35:24.9 8 Brj Run And Tri
11 Deborah Bellamy 112 FNov 17 6:09.0 1:40.8 10 15:33.6 0:42.3 11 11:23.3 35:29.2 5
12 Steve Allam 118 MNov 13 5:55.5 1:18.7 9 15:19.5 0:36.0 18 12:56.9 36:06.8 7 Wittering Corinthians Rc
13 Jo Harris 110 FNov 16 6:08.6 1:51.5 17 17:28.1 0:32.0 8 10:34.1 36:34.5 6
14 Raynor Nieuwenhuizen 123 FNov 14 5:58.2 2:21.6 19 17:57.3 0:26.4 10 11:07.0 37:50.7 7
15 Sharon Atherfold 119 FNov 23 7:04.2 1:46.6 14 16:57.1 0:27.8 13 12:01.6 38:17.5 8 Yaxley Runners
16 Caroline Sweet 114 FNov 12 5:53.3 1:43.3 20 18:05.9 0:28.3 15 12:28.8 38:39.8 9
17 Gillian Holmes 138 FNov 19 6:20.3 1:14.5 15 17:14.9 0:21.4 21 13:31.4 38:42.7 10
18 Anthony Bailey 130 MNov 25 7:12.3 2:42.9 12 16:07.6 0:44.5 17 12:51.1 39:38.6 8
19 Nic Wright 127 FNov 3 4:45.3 1:50.1 18 17:29.4 0:26.0 24 15:13.7 39:44.8 11
20 Natasha Kapusnik 135 FNov 9 5:28.2 2:01.7 21 19:16.3 0:28.8 16 12:31.5 39:46.6 12
21 Sarah Marshall 128 FNov 26 7:46.4 1:46.6 13 16:43.8 0:30.3 22 14:13.5 41:00.7 13
22 Rebecca Allam 120 FNov 15 6:02.1 1:00.8 25 20:57.1 0:21.6 20 13:19.0 41:40.6 14
23 Izzie Lesser 121 FNov 22 7:02.1 1:42.6 23 20:52.9 0:40.2 19 13:17.2 43:35.1 15 Happy Feet
24 Alan Staples 136 MNov 24 7:09.1 1:40.6 27 23:31.6 0:44.7 23 14:40.4 47:46.6 9
25 Shiovonne Stevenson 113 FNov 27 7:49.0 2:48.7 22 20:15.4 1:03.5 25 17:05.0 49:01.7 16
26 Vicki Copeland 129 FNov 20 6:36.3 2:21.1 26 20:58.8 0:41.6 27 19:09.8 49:47.8 17
27 Britte Cairns 122 FNov 28 12:36.9 2:22.1 24 20:55.5 1:01.6 26 18:51.5 55:47.8 18
28 Sarah Balchin 116 FNov 18 6:09.8 2:09.2 28 23:49.1 0:38.0 28 24:11.4 56:57.6 19 Happy Feet
Position Name Bib No. Category Swim Position Swim T1 Cycle Position Cycle T2 Run Position Run Chip Time Gender Finish Place Club



 

What's My Time