Provisional Results. Have now simplified the website results.

 Download a full set of results with all segment rankings.

 

Any queries then do not hesitate to contact us.

 

Llanrwst Sprint Triathlon
Place Name Bib No. GenderPlace Gender Category Place Category Swim Time T1 Time BIke Time T2 Time Run Time Chip Time Club
1 Ross Hosking 201 1 M 1 MU 19 4:40.9 0:35.1 39:43.8 0:24.9 19:52.6 1:05:17.4 Welsh Tri Regional Academ
2 Sam Green 185 2 M 1 M 20-29 6:40.2 1:11.9 39:35.3 0:33.7 19:44.1 1:07:45.4 Bangor University Triathl
3 Phil Lynes 198 3 M 1 M 30-39 5:41.5 0:39.0 42:26.1 0:26.2 20:02.6 1:09:15.5 Evolution Bikes
4 Gareth Bowyer 193 4 M 1 M 40-49 6:18.8 1:06.5 38:57.6 0:36.2 23:13.4 1:10:12.8 Pero/1868 Racing
5 John Spill 186 5 M 2 MU 19 6:50.5 0:55.8 40:59.9 0:39.8 21:07.6 1:10:33.8 Eryri Harriers
6 Henrietta Gavin Roy-Mart 111 6 M 1 Missing Info 6:44.2 0:59.6 41:14.9 0:26.7 22:37.4 1:12:03.1
7 Huw Lippiatt 16 7 M 2 M 40-49 6:50.8 0:52.8 43:42.3 0:43.6 20:17.0 1:12:26.6
8 Jack Smith-Keegin 197 8 M 2 M 20-29 6:27.8 1:06.0 41:30.4 0:34.8 22:50.9 1:12:30.1
9 Matthew Hammond 196 9 M 3 M 20-29 6:11.9 0:42.6 43:28.7 0:35.0 21:52.0 1:12:50.3 Chester Tri Club
10 Russell Godwin 192 10 M 3 M 40-49 7:20.0 0:53.0 42:47.9 0:31.7 22:42.1 1:14:14.8 Carneddau Tri Club
11 David Roberts 170 11 M 2 M 30-39 6:54.1 1:19.5 43:30.0 0:36.2 22:17.1 1:14:37.0
12 Paul Jones 90 12 M 4 M 40-49 8:50.0 1:33.4 43:19.9 0:51.1 20:16.6 1:14:51.0 Eryri
13 Greig Best 130 13 M 5 M 40-49 8:09.4 1:25.5 41:33.9 0:44.1 23:23.6 1:15:16.7
14 Tomas Aldous 199 14 M 3 MU 19 5:30.7 0:39.7 44:04.8 0:40.6 24:25.3 1:15:21.2 Welsh Tri Regional Academ
15 Tim Watson 114 15 M 1 M 50++ 6:42.5 0:59.9 45:08.0 0:36.6 22:08.8 1:15:36.1 Eryri Harriers
16 Iwan Jones 140 16 M 4 M 20-29 8:21.8 0:43.0 42:51.5 0:25.9 23:25.5 1:15:47.8
17 Jason Large 135 17 M 3 M 30-39 8:36.7 1:44.8 43:21.0 0:33.1 21:42.1 1:15:57.8
18 Anthony Price 169 19 M 2 M 50++ 7:46.8 1:14.0 42:59.4 0:42.7 23:41.2 1:16:24.3 West Midlands Police
19 Michael Searl 188 20 M 5 M 20-29 6:14.5 1:16.3 44:21.4 0:26.9 24:10.0 1:16:29.3 North Cheshire Clarion
20 Mark Hannant 187 21 M 5 M 30-39 6:24.2 1:36.9 44:30.4 0:43.1 23:24.9 1:16:39.6 RTS
21 John Harvey 177 22 M 3 M 50++ 7:35.0 1:45.3 41:41.5 0:50.2 25:23.4 1:17:15.5 Black Cat Cycling Club
22 Iain Woods 37 23 M 4 M 50++ 8:12.5 0:54.6 43:28.3 1:05.3 23:42.5 1:17:23.4
23 Carlo Galeotti 184 24 M 6 M 40-49 7:11.7 1:23.7 41:17.3 0:31.7 27:07.5 1:17:32.2 Carneddau Tri Club
24 Hywel Lloyd 190 25 M 6 M 20-29 6:27.7 0:41.5 46:50.0 0:24.6 23:18.5 1:17:42.4
25 Tim Ballam 115 26 M 7 M 20-29 7:26.6 1:14.3 45:56.8 0:36.5 22:42.1 1:17:56.5
26 Peter Harris 139 27 M 5 M 50++ 7:28.5 0:46.7 45:13.4 0:39.7 24:11.1 1:18:19.6
27 John Clayton 173 28 M 6 M 50++ 7:42.1 2:17.1 42:54.6 0:48.7 24:50.3 1:18:33.0 TiM / Team Castell
28 Andy Jones 128 29 M 7 M 40-49 8:59.8 1:18.4 43:05.9 0:40.2 24:59.0 1:19:03.4 North Wales Road Runners
29 Chris Bennett 183 30 M 8 M 20-29 7:43.4 1:00.0 44:20.8 0:27.0 26:17.5 1:19:49.0 Carneddau Triathlon Club
30 Martin Witty 126 31 M 8 M 40-49 8:16.3 1:17.9 46:24.9 0:43.0 23:17.6 1:19:59.8 Deestriders
31 Christian Osbaldeston 189 32 M 6 M 30-39 7:06.0 1:22.7 45:23.5 1:12.0 25:00.2 1:20:04.6 Carneddau Tri Club
32 Chris Bradley 150 18 M 4 M 30-39 6:17.2 1:03.0 46:43.4 0:40.5 25:22.9 1:20:07.1 Publicate
33 Bradley Foster 176 33 M 9 M 20-29 6:37.1 1:08.8 47:11.0 0:42.0 24:47.9 1:20:26.9
34 Martin King-Sheard 14 34 M 7 M 30-39 8:12.8 1:05.4 44:33.9 0:41.1 25:53.9 1:20:27.3
35 Dylan Roberts 172 35 M 9 M 40-49 7:45.4 1:22.1 45:56.8 0:26.7 25:24.4 1:20:55.5
36 Jasmine Bowyer 195 1 F 1 F 20-29 5:56.2 0:59.9 47:40.8 0:41.8 26:08.3 1:21:27.1
37 Christopher Edwards 132 36 M 7 M 50++ 8:15.2 1:06.1 46:35.4 0:22.1 25:26.6 1:21:45.6
38 Jacob Griffith 138 37 M 4 MU 19 7:28.5 1:55.3 51:03.3 0:39.9 21:02.8 1:22:09.9 Eryri Harriers
39 Paul Francis 181 38 M 8 M 30-39 8:15.3 1:11.2 48:42.3 0:35.1 23:35.8 1:22:20.0
40 Mark Weldrick 158 39 M 10 M 40-49 9:36.2 1:51.6 45:18.3 0:35.4 25:08.4 1:22:30.2
41 Nick Holmes 160 40 M 8 M 50++ 8:02.9 1:19.5 48:20.4 0:57.2 24:01.1 1:22:41.3 Tattenhall runners
42 Philip Parry 113 41 M 11 M 40-49 9:31.2 1:48.2 46:23.4 0:44.6 24:16.0 1:22:43.5
43 Christopher Clarke 84 42 M 9 M 30-39 8:32.5 1:08.5 48:01.6 0:49.1 24:21.2 1:22:53.1
44 David Griffith 87 43 M 12 M 40-49 8:43.1 2:10.9 48:05.6 0:57.9 23:26.9 1:23:24.6 Colwyn Bay Athletics
45 Samuel Holt 10 44 M 5 MU 19 6:42.8 0:57.5 51:58.9 0:34.1 23:21.3 1:23:34.7 Welsh Tri Regional Academ
46 Aime Hannant 12 2 F 1 F 30-39 8:09.7 1:17.1 50:10.6 0:56.5 23:03.3 1:23:37.3 RTS
47 Chris Wynne 159 45 M 9 M 50++ 8:35.5 1:57.8 47:14.4 1:17.9 24:41.3 1:23:47.1 Rhos on Sea Cycling Club
48 Kaweewat Boonyatistarn 149 46 M 10 M 20-29 7:42.2 1:17.6 45:06.6 0:52.2 28:54.3 1:23:53.1
49 Sion Hughes 167 47 M 13 M 40-49 7:47.8 1:26.8 47:17.1 0:36.1 27:00.9 1:24:08.9
50 Paul Griffith 153 48 M 14 M 40-49 8:18.9 1:32.7 46:51.4 0:51.8 26:37.4 1:24:12.4
51 Gareth Elwyn Jones 75 49 M 15 M 40-49 10:47.9 1:17.3 47:34.9 0:50.4 23:46.9 1:24:17.6
52 Christopher Briggs 116 50 M 11 M 20-29 7:04.1 2:27.0 49:55.1 0:57.0 24:01.2 1:24:24.5
53 Elwyn Davies 127 51 M 10 M 50++ 8:55.4 1:40.3 49:03.6 0:48.7 24:16.5 1:24:44.7
54 John Ashton 163 52 M 16 M 40-49 9:11.9 2:16.4 48:05.9 1:16.6 23:54.6 1:24:45.6 Wrexham Brymbo Squash
55 Peter Borlace 205 53 M 10 M 30-39 6:12.7 2:43.4 49:34.7 0:49.9 25:57.1 1:25:17.9 Rhos on Sea Cycling Club
56 Tony Southern 102 54 M 11 M 50++ 9:09.9 1:43.7 47:55.6 0:48.1 25:44.5 1:25:21.9
57 Jake Tapping 9 55 M 6 MU 19 6:54.4 0:52.6 51:58.0 0:26.3 25:13.3 1:25:24.9 Welsh Tri Regional Academ
58 Huw Seddon 156 56 M 11 M 30-39 8:25.1 1:45.6 48:59.0 0:54.2 25:32.0 1:25:36.0 Chester Tri Club
59 Vicky Ronald 161 3 F 1 F 40-49 7:58.5 1:15.9 50:23.6 0:43.4 25:22.8 1:25:44.4 Carneddau Tri Club
60 Alex Aldous 175 1 Relay 6:40.6 0:39.6 52:22.0 0:30.2 25:42.9 1:25:55.4
61 Nick Thompson 146 57 M 12 M 30-39 7:17.8 1:45.7 52:50.7 0:38.0 23:24.9 1:25:57.3
62 Tony Gibson 133 58 M 12 M 50++ 8:27.3 1:29.8 49:32.5 0:41.3 26:24.2 1:26:35.2 North Wales Road Runners
63 Tony Davies 180 59 M 17 M 40-49 8:07.8 2:22.3 52:10.9 0:28.8 23:36.5 1:26:46.4
64 Ashley Tomlinson 64 60 M 13 M 30-39 10:07.9 1:51.2 47:01.2 1:22.6 26:27.9 1:26:50.8 Colwyn Bay Athletics Club
65 Paul Taylor 104 61 M 18 M 40-49 8:13.9 1:58.7 47:10.2 0:54.0 28:41.3 1:26:58.2
66 Team Llanrwst Pool 206 2 Relay 9:57.8 0:43.2 46:59.3 0:36.7 29:14.0 1:27:31.1
67 Hayley Turner 182 4 F 2 F 20-29 7:18.7 1:25.6 50:43.5 0:47.5 27:39.6 1:27:55.0 Eryri
68 Patrick Lee-Browne 155 62 M 13 M 50++ 8:27.2 2:04.4 47:25.8 1:11.9 29:04.5 1:28:13.9
69 Dave Owen 171 63 M 19 M 40-49 8:05.7 1:07.1 49:54.5 0:35.7 28:35.2 1:28:18.4 Energy Cycvles
70 Duncan Stewart-Ball 76 64 M 14 M 30-39 10:43.1 1:33.9 48:10.7 1:08.7 27:01.8 1:28:38.4 NWFRS
71 Dave Kimpton 95 65 M 15 M 30-39 8:40.7 2:02.2 49:50.1 1:09.3 27:06.3 1:28:48.8
72 Evan Thomas 24 66 M 20 M 40-49 8:37.9 1:49.2 51:51.2 0:55.3 26:13.1 1:29:26.9
73 Simon Williams 27 67 M 21 M 40-49 10:02.6 2:05.1 51:45.7 1:10.9 24:35.3 1:29:39.7 CBMDC
74 Ray Wheeler 147 68 M 14 M 50++ 7:17.6 1:38.1 49:01.0 0:57.5 30:51.8 1:29:46.2
75 John Rhys Owen 124 69 M 22 M 40-49 8:57.3 0:46.3 48:48.3 0:32.0 31:09.3 1:30:13.4 Padarn Tri
76 Alex Williams 107 70 M 23 M 40-49 8:30.0 0:31.0 54:14.8 0:46.6 26:22.7 1:30:25.3
77 Nicola Lee-Browne 122 5 F 1 F 50++ 9:35.2 1:46.9 51:49.7 1:23.9 26:03.0 1:30:38.9
78 Mark Jones 33 71 M 24 M 40-49 11:03.6 2:20.9 50:04.4 0:56.2 26:20.3 1:30:45.6 NWRRC
79 Terry Brown 82 72 M 15 M 50++ 9:03.2 1:21.1 48:04.8 0:59.7 31:20.3 1:30:49.4
80 Robert Chadwick 66 73 M 12 M 20-29 9:43.2 1:37.3 51:51.1 0:47.6 27:09.6 1:31:08.9
81 Graham Yarlett 143 74 M 25 M 40-49 9:32.1 2:55.8 50:34.2 1:18.0 26:51.3 1:31:11.6 North Wales Road Runners
82 Darren Griss 57 75 M 16 M 30-39 9:51.3 2:22.8 50:53.0 0:51.5 27:20.3 1:31:19.1 North Wales Road Runners
83 Emer Sandham 101 6 F 2 F 30-39 9:47.7 1:04.4 51:37.5 0:54.0 27:57.0 1:31:20.8 Rhos-on-Sea Cycling Club
84 Richard Taylor 43 76 M 26 M 40-49 9:51.6 2:16.6 55:30.5 0:46.0 22:58.8 1:31:23.6
85 Tom Shepherd 49 77 M 17 M 30-39 13:12.1 4:25.4 50:39.8 1:40.2 21:36.2 1:31:33.9
86 Lauren Hassett 134 7 F 3 F 20-29 9:35.9 1:26.4 53:13.6 0:54.2 26:50.8 1:32:01.1 Club Rygbi Caernarfon
87 Hannah Edwards 109 8 F 3 F 30-39 7:59.3 1:57.2 52:28.8 0:55.8 28:47.8 1:32:09.0 Tatenhall Runners
88 Ruth Hendon 121 9 F 4 F 20-29 9:05.0 1:40.8 52:40.1 1:05.7 27:41.2 1:32:13.0
89 Carys Lippiatt 15 10 F 2 F 40-49 8:57.1 1:30.1 54:32.8 0:58.6 26:29.8 1:32:28.6
90 Ray V J Wheeler 162 78 M 13 M 20-29 7:07.0 1:38.1 56:22.2 0:39.5 26:46.8 1:32:33.8
91 Helen Meredith 141 11 F 3 F 40-49 8:58.4 1:47.9 53:50.7 0:56.5 27:23.8 1:32:57.5
92 Dewi Arfon Jones 42 79 M 16 M 50++ 13:04.5 2:22.5 49:04.1 1:02.4 27:33.8 1:33:07.6 Clwb Rygbi Nant Conwy
93 Robert Webster 106 80 M 17 M 50++ 10:23.5 2:30.1 50:40.0 1:30.4 28:04.5 1:33:08.7 Tattenhall Runners
94 Giles Jones 59 81 M 18 M 30-39 9:28.6 1:37.5 51:09.0 0:50.9 30:16.1 1:33:22.4
95 Gareth Jones 1 82 M 27 M 40-49 9:52.7 1:54.3 52:52.8 0:57.5 27:51.2 1:33:28.7 Carneddau Tri Club
96 Llyr Williams 112 83 M 19 M 30-39 9:50.6 1:58.1 51:26.3 1:03.6 29:31.6 1:33:50.3
97 Margaret Ludden 174 12 F 2 F 50++ 8:23.8 2:39.6 53:31.5 0:33.9 28:44.9 1:33:53.9 Buckley Runners
98 Clemency West 108 13 F 4 F 40-49 9:03.3 1:49.1 52:35.8 0:54.9 29:35.7 1:33:59.0
99 Marissa Duggan 120 14 F 5 F 40-49 7:44.1 1:55.4 54:49.4 1:07.0 28:51.4 1:34:27.4
100 Emma Warren 157 15 F 4 F 30-39 8:12.5 2:18.4 51:55.5 1:01.9 30:59.9 1:34:28.4 Chiltern Tri
101 Malcolm Harrison 165 84 M 18 M 50++ 7:55.0 1:33.0 50:30.9 1:09.0 33:27.1 1:34:35.1
102 Miles Dobson 45 85 M 28 M 40-49 10:29.6 2:15.2 51:45.3 0:58.5 29:10.7 1:34:39.4 Nant Conwy RFC
103 Barry Wallis 117 86 M 20 M 30-39 8:44.1 1:54.4 50:40.3 1:03.2 32:18.5 1:34:40.6 Chester Tri Club
104 Peter Harvey 110 87 M 14 M 20-29 9:17.8 1:57.5 51:25.6 1:05.8 30:55.7 1:34:42.6 Black Cat Cycling Club
105 Gareth Pierce 21 88 M 21 M 30-39 9:02.7 2:05.6 57:26.2 0:32.9 25:50.9 1:34:58.4 Manchester Triathlon Club
106 Jonathon Tilley 105 89 M 15 M 20-29 7:22.2 1:28.6 57:40.7 0:37.8 28:09.9 1:35:19.3
107 Robert Pierce 6 90 M 22 M 30-39 8:50.0 1:22.8 54:22.3 1:04.0 30:17.1 1:35:56.4 Carneddau Tri Club
108 Steve Lyall 203 91 M 16 M 20-29 23:25.8 1:23.2 45:20.3 1:08.1 24:41.7 1:35:59.3 Surfers Against Sewage
109 Bianca Bremaud-Thomas 51 16 F 5 F 30-39 10:23.7 3:02.9 55:04.3 1:00.5 26:32.5 1:36:04.0
110 Gwynfor Jones 58 92 M 19 M 50++ 11:27.0 1:24.3 51:47.7 1:05.6 30:26.1 1:36:11.0 Cedar Tri
111 Karl Pearson 47 93 M 29 M 40-49 12:09.2 1:55.2 51:52.9 0:41.6 29:39.5 1:36:18.6 Chester Tri Club
112 Paul Egerton 71 94 M 20 M 50++ 10:49.8 1:57.6 51:14.9 1:12.8 31:26.9 1:36:42.1
113 Darren Stone 11 95 M 30 M 40-49 9:56.8 1:06.9 53:40.9 0:35.3 31:24.0 1:36:44.0 RTS
114 Jamie Cheetham 148 96 M 17 M 20-29 8:17.4 2:38.2 56:14.3 0:47.0 28:59.5 1:36:56.6
115 Moyna Richey 125 17 F 6 F 40-49 10:19.4 1:19.6 55:10.0 0:40.7 29:27.2 1:36:56.9
116 Andrew Cooper 85 97 M 23 M 30-39 10:30.2 2:16.8 53:03.7 1:27.8 29:48.3 1:37:07.0
117 Kev Bridgwood 80 98 M 24 M 30-39 12:29.2 1:43.5 51:21.1 1:05.5 31:19.4 1:37:58.8
118 Nicola Tomlinson 44 18 F 6 F 30-39 11:31.2 1:56.8 56:12.0 1:19.3 27:31.5 1:38:31.0 Colwyn Bay Athletics Club
119 Neil Williams 78 99 M 31 M 40-49 10:28.1 2:35.5 54:33.0 1:28.8 29:31.4 1:38:37.0
120 Jason Osborne 98 100 M 25 M 30-39 10:47.6 3:22.8 53:36.1 0:50.0 30:01.3 1:38:38.0
121 Michael Davies 86 101 M 21 M 50++ 10:45.8 3:07.8 55:23.4 2:06.7 27:23.0 1:38:46.9 Tattenhall Runners
122 Kate Sowden 63 19 F 7 F 30-39 10:12.5 2:01.2 54:56.6 0:43.8 30:58.1 1:38:52.4
123 Lynne Nichol 142 20 F 7 F 40-49 9:04.1 1:53.4 58:51.1 0:59.4 28:05.3 1:38:53.4 Altrincham & District AC
124 Rory Fish 56 102 M 22 M 50++ 10:15.3 1:49.9 1:00:44.2 0:24.2 26:07.2 1:39:21.0
125 Louise Evans 72 21 F 8 F 40-49 11:07.5 1:44.2 54:03.5 1:07.3 31:26.3 1:39:28.9
126 Joni Stubbs-Thrush 103 22 F 8 F 30-39 7:37.7 3:06.8 58:05.1 2:07.6 28:47.4 1:39:44.7
127 Sandi Cheveaux 2 23 F 3 F 50++ 13:01.7 2:17.4 54:19.2 0:59.9 29:25.2 1:40:03.5 Carneddau Triathlon Club
128 Kay Hatton 89 24 F 4 F 50++ 10:04.2 1:33.1 1:00:44.1 0:31.4 27:24.8 1:40:17.9 North Wales Road Runners
129 Catherine Bowman 144 25 F 9 F 30-39 9:13.3 1:59.6 56:09.7 1:11.4 31:47.7 1:40:21.9 One Life
130 Rob Jones 67 103 M 32 M 40-49 10:40.3 2:15.8 54:43.8 0:43.9 32:04.0 1:40:28.0 CBMDC
131 Lynn Cunnah-Watson 77 26 F 5 F 50++ 12:28.4 1:08.5 53:56.8 1:06.3 31:57.3 1:40:37.5
132 Stephen Dermott 151 104 M 26 M 30-39 9:31.8 3:39.9 55:54.1 2:21.7 29:13.1 1:40:40.9
133 Sandra Edwards 137 27 F 6 F 50++ 8:52.4 1:59.0 56:46.6 1:09.8 32:15.6 1:41:03.5
134 Marcus Mitchell 97 105 M 27 M 30-39 10:53.2 3:30.8 53:02.3 1:04.5 32:49.5 1:41:20.5
135 Kat Dunbar 164 28 F 10 F 30-39 7:34.7 2:18.7 55:57.7 0:46.2 35:11.0 1:41:48.5
136 Iolo Owen 41 106 M 33 M 40-49 11:55.6 2:33.8 56:03.7 1:06.1 30:16.3 1:41:55.6
137 Nigel Chaplin 52 107 M 28 M 30-39 10:19.7 2:22.4 56:52.9 0:17.1 33:02.6 1:42:54.8
138 John Jones 92 108 M 23 M 50++ 10:43.9 2:34.4 56:11.0 1:30.3 32:30.6 1:43:30.4 Wrexham Tri Club
139 Cheryl Williams 18 29 F 11 F 30-39 10:25.5 3:15.1 59:41.6 1:03.1 29:06.8 1:43:32.2
140 Jeremy Bright 81 109 M 34 M 40-49 8:37.7 4:41.6 59:17.6 1:14.7 29:41.7 1:43:33.5 Mysteruns
141 Sarah Shard 17 30 F 12 F 30-39 10:10.7 2:08.6 1:00:22.3 0:25.0 30:48.9 1:43:55.6
142 Emyr Parry 99 110 M 24 M 50++ 9:11.3 3:53.2 57:19.9 1:48.6 32:33.0 1:44:46.1 Clwb Beicio Llandwrog
143 Vera Hughes 62 111 M 25 M 50++ 10:04.0 1:32.0 1:01:18.6 1:16.1 30:55.7 1:45:06.4
144 Team Sophie Evitt 20 3 Relay 12:30.7 1:14.9 55:12.4 0:30.5 35:42.4 1:45:11.0
145 Emma Bell-Davies 136 31 F 13 F 30-39 8:03.7 1:46.5 59:27.7 0:27.0 35:36.5 1:45:21.6
146 Peter Norman 202 112 M 26 M 50++ 13:16.6 3:34.8 49:45.6 0:43.3 38:47.9 1:46:08.4 Wrexham Tri Club
147 Sarah Partington 74 32 F 14 F 30-39 10:08.7 2:22.3 1:01:56.5 1:07.1 30:34.9 1:46:09.7
148 Angharad Lewis 34 33 F 15 F 30-39 12:23.2 1:39.9 57:46.7 0:40.4 34:11.8 1:46:42.1
149 Phil Jones 93 113 M 18 M 20-29 10:16.8 3:19.1 59:04.9 0:34.6 35:05.9 1:48:21.6
150 Emma Williams 26 34 F 9 F 40-49 10:29.1 1:43.8 58:54.2 1:49.9 35:46.1 1:48:43.3 CBMDC
151 Karl Martin 35 114 M 35 M 40-49 11:09.1 3:10.2 57:03.4 1:21.7 36:02.2 1:48:46.9 Prestatyn Running Club
152 Joan Edwards 55 35 F 7 F 50++ 13:01.4 2:32.3 59:09.7 0:58.2 33:17.5 1:48:59.4 North Wales Road Runners
153 Ashly Roche 48 36 F 5 F 20-29 10:18.9 2:50.6 1:04:06.2 0:34.1 31:21.9 1:49:12.0
154 Coral Johnson 154 37 F 6 F 20-29 9:08.4 2:47.6 1:07:08.0 1:29.3 29:05.7 1:49:39.3
155 Simon Adey-Davies 19 115 M 36 M 40-49 11:19.2 2:36.5 1:05:04.0 1:56.5 28:45.3 1:49:41.6
156 Liz Martin 36 38 F 16 F 30-39 11:11.0 3:00.3 1:04:39.9 1:04.3 30:03.1 1:49:58.8 Prestatyn Running Club
157 Laura Ashford 79 39 F 17 F 30-39 8:29.4 3:19.8 1:05:51.7 1:21.2 31:11.3 1:50:13.5 Chester Tri Club
158 Tina Owen 7 40 F 10 F 40-49 9:53.8 1:56.0 1:01:12.2 1:05.2 36:31.6 1:50:39.1 Carneddau Tri Club
159 Dinah Hazeldine 4 41 F 8 F 50++ 9:29.3 2:13.5 1:03:18.1 0:23.0 35:28.3 1:50:52.3 Carneddau Tri Club
160 Rebecca Harris 73 42 F 7 F 20-29 9:42.7 2:41.3 58:19.4 1:47.2 38:28.4 1:50:59.3 Didsbury Donkeys Hockey T
161 Sue Roberts 39 43 F 11 F 40-49 14:05.9 3:13.0 1:01:01.7 1:43.2 31:21.3 1:51:25.3
162 Tania Conway 29 44 F 12 F 40-49 9:52.6 3:02.3 1:03:44.9 1:46.8 34:09.5 1:52:36.3
163 Gillian Collins 53 45 F 18 F 30-39 10:25.2 3:05.7 1:02:48.2 1:07.4 35:14.9 1:52:41.7
164 Susan Partington 61 46 F 9 F 50++ 11:45.5 2:11.1 1:04:02.6 1:01.2 33:57.8 1:52:58.4 COLT
165 Catrin Lewis Jones 25 47 F 13 F 40-49 11:09.2 3:26.3 1:04:48.1 1:58.7 33:55.8 1:55:18.2
166 David Lee 119 116 M 27 M 50++ 10:36.7 1:54.2 56:57.1 2:15.1 43:56.5 1:55:39.8 VC Melyd
167 Anne Hughes 46 48 F 19 F 30-39 12:10.0 2:50.8 1:12:25.3 0:38.0 27:43.0 1:55:47.2
168 Helen Mead 38 49 F 14 F 40-49 11:42.4 2:08.2 1:12:03.3 1:21.8 28:39.7 1:55:55.6
169 Jenny Roberts 100 50 F 20 F 30-39 9:02.2 3:23.8 1:08:34.5 0:52.1 34:36.7 1:56:29.5
170 Sinead Malone 145 51 F 15 F 40-49 9:46.3 2:06.0 1:11:20.2 1:45.4 32:35.4 1:57:33.5 Chester Tri Club
171 Claire Gadsby 30 52 F 21 F 30-39 9:55.4 2:49.5 1:11:20.9 1:01.1 32:30.0 1:57:37.1 Prestatyn Running Club
172 Sean Woods 65 117 M 37 M 40-49 10:09.9 4:40.2 58:55.5 2:03.8 42:48.3 1:58:37.8
173 Barry Sheppard 22 118 M 28 M 50++ 14:01.7 4:19.6 1:03:32.0 1:36.0 35:15.1 1:58:44.5
174 Debbie Cooper 54 53 F 22 F 30-39 14:02.6 2:07.0 1:06:22.1 0:51.8 35:53.8 1:59:17.6
175 Barry Craven 8 119 M 38 M 40-49 8:19.9 1:39.3 1:05:45.7 1:06.8 43:46.2 2:00:38.0 Carneddau Tri Club
176 Brenda Lewis 40 54 F 10 F 50++ 12:30.3 3:41.7 1:00:51.6 1:00.5 42:36.8 2:00:41.0
177 Rab Aujla 5 120 M 39 M 40-49 12:38.6 3:08.8 1:07:58.2 2:03.7 35:16.7 2:01:06.2 Carneddau Tri Club
178 Janet Allen 28 55 F 16 F 40-49 12:37.4 1:50.8 1:05:33.4 0:47.2 40:36.0 2:01:25.0
179 Helen Baxandall 50 56 F 11 F 50++ 14:05.8 3:49.0 1:09:09.2 1:53.1 33:26.4 2:02:23.7 Prestatyn Running Club
180 Paul Dermott 152 121 M 29 M 30-39 10:08.4 4:06.3 1:07:44.1 2:42.0 39:04.8 2:03:45.6
181 Karl Keating 94 122 M 40 M 40-49 29:06.6 2:51.6 59:42.6 0:53.0 31:43.4 2:04:17.4
182 Donna Cox 70 57 F 17 F 40-49 11:40.2 1:44.1 1:06:51.0 1:58.1 42:45.2 2:04:58.7
183 Eilidh Hawkins 129 58 F 23 F 30-39 7:06.8 2:12.0 1:12:14.5 0:36.0 44:10.6 2:06:20.0
184 Bronwen Lloyd 123 59 F 8 F 20-29 10:58.7 1:27.1 1:10:41.3 0:41.7 43:50.2 2:07:39.2
185 Kerry Jewell 3 60 F 12 F 50++ 11:59.9 2:27.0 1:12:16.7 1:02.6 41:35.3 2:09:21.7 Carneddau Tri Club
186 Mathew Clarke 69 123 M 41 M 40-49 9:29.9 3:23.4 59:22.2 2:28.8 55:02.7 2:09:47.3
187 Sonya Brannigan 68 61 F 24 F 30-39 10:46.9 2:40.3 1:14:41.3 0:39.5 44:31.6 2:13:19.9 COLT
188 Lesley Sheppard 23 62 F 13 F 50++ 12:23.0 4:24.8 1:16:53.7 1:47.9 39:15.6 2:14:45.2
189 Beverley Goodson 31 63 F 18 F 40-49 16:21.1 2:55.6 1:16:25.2 0:48.3 38:29.3 2:14:59.7 Deestriders
190 Tracey Wright 204 64 F 14 F 50++ 16:16.2 5:21.9 1:28:51.3 3:19.6 40:28.9 2:34:18.0
Place Name Bib No. GenderPlace Gender Category Place Category Swim Time T1 Time BIke Time T2 Time Run Time Chip Time Club

 

What's My Time