This is a searchable table. Type in either your name or category.

 

Priory 10 k

The Priory 10k
Place Gun Time Name Bib No. Gender Gender Place Category Category Place Club Total Pace Chip Time
1 36:48.3 Simon Newton 254 M 1 MSen 1 Ackworth Road Runners 3:41/K 36:48.1
2 36:49.9 Terence Forrest 279 M 2 MSen 2 Cairngorm Runners 3:41/K 36:10.5
3 38:30.3 Stephen Tilford 346 M 3 MSen 3 Wakefield & District Harriers 3:51/K 38:29.8
4 38:35.4 Paul Whitaker 354 M 4 MV40 1 York Acorn 3:52/K 38:33.5
5 38:40.6 Chris Wells 306 M 5 MSen 4 Kingstone Runners 3:52/K 38:39.6
6 38:59.2 James Clark 315 M 6 MSen 5 Pudsey Pacers 3:54/K 38:58.9
7 39:09.7 Mark Monaghan 299 M 7 MSen 6 Horsforth Harriers 3:55/K 39:09.1
8 39:24.8 Pete Burke 271 M 8 MV40 2 Askern and District RC 3:56/K 39:23.8
9 39:48.7 Tom Howard 290 M 9 MSen 7 Dewsbury Road Runners 3:59/K 39:48.6
10 39:57.1 Gerard Skippins 391 M 10 MV40 3 Spenborough 4:00/K 39:56.0
11 40:32.8 Sam Law 161 M 11 MSen 8 4:03/K 40:30.9
12 40:33.8 Mark Mills 253 M 12 MSen 9 Ackworth Road Runners 4:03/K 40:32.9
13 40:38.7 Peter McNamara 403 M 13 MV50 1 Wakefield & District Harriers 4:04/K 40:37.9
14 40:39.0 Hanna Oldrod 358 F 1 FSen 1 UK NET Runner 4:04/K 40:38.9
15 41:03.0 Ian Neville 376 M 14 MV40 4 Barnsley Harriers 4:06/K 41:01.2
16 41:13.3 Glynn Pardy 426 M 15 MV40 5 4:07/K 41:12.2
17 41:16.7 Shaun Hunt 170 M 16 MV50 2 4:08/K 41:16.1
18 41:17.1 Andrew Sykes 185 M 17 MSen 10 4:08/K 41:15.3
19 41:56.4 Duncan Marlow 274 M 18 MSen 11 Askern and District RC 4:12/K 41:54.4
20 42:07.6 Tom Potter 310 M 19 MSen 12 Otley AC 4:13/K 42:07.5
21 42:22.2 Andrew Hilton 190 M 20 MV40 6 4:14/K 42:19.5
22 42:27.9 Scott Daly 311 M 21 MV40 7 Pontefract AC 4:15/K 42:27.0
23 42:31.6 Neil Andrew Holt 249 M 22 MSen 13 Ackworth Road Runners 4:15/K 42:30.8
24 42:34.5 Jacqui Khoueiry 296 F 2 FV40 1 Wakefield & District Harriers 4:15/K 42:32.4
25 42:59.0 Hugh Allen 336 M 23 MV40 8 Wakefield & District Harriers 4:18/K 42:57.1
26 43:10.3 Matthew Rhodes 121 M 24 MSen 14 4:19/K 43:00.6
27 43:31.8 Liz Burrows 240 F 3 FSen 2 Ackworth Road Runners 4:21/K 43:31.0
28 43:34.6 Paul Robinson 343 M 25 MV40 9 Wakefield & District Harriers 4:21/K 43:33.5
29 43:35.4 Neil Musgrove 24 M 26 MSen 15 4:22/K 43:32.0
30 43:54.0 Adam Mills 427 M 27 MSen 16 4:23/K 43:50.0
31 44:04.2 Helen Beck 337 F 4 FSen 3 Wakefield & District Harriers 4:24/K 44:02.3
32 44:10.7 Tom Sweeney 378 M 28 MSen 17 Kingstone Runners 4:25/K 44:07.3
33 44:18.5 Mark Candlin 90 M 29 MV40 10 4:26/K 44:15.4
34 44:27.3 Julian Ellis 51 M 30 MV40 11 4:27/K 44:16.0
35 44:31.4 Nicky Steel 345 F 5 FSen 4 Wakefield & District Harriers 4:27/K 44:29.7
36 44:33.0 Alan Pollard 280 M 31 MV40 12 City of Hull AC 4:27/K 44:32.1
37 44:37.5 Mark Webster 147 M 32 MSen 18 4:28/K 44:30.0
38 45:02.3 Neil Holdsworth 141 M 33 MV60 1 4:30/K 44:56.8
39 45:05.8 Michael Hobson 235 M 34 MSen 19 4:31/K 45:00.6
40 45:06.0 David Hughes 252 M 35 MSen 20 Ackworth Road Runners 4:31/K 45:04.8
41 45:08.1 Andrew Spence 410 M 36 MV40 13 4:31/K 45:05.5
42 45:11.2 Peter Swoboda 331 M 37 MSen 21 Rothwell Harriers 4:31/K 45:07.6
43 45:12.5 Karen Ball 237 F 6 FSen 5 Ackworth Road Runners 4:31/K 45:11.3
44 45:16.2 Steven Eckles 76 M 38 MV40 14 4:32/K 45:13.3
45 45:20.2 Gary Pearson 74 M 39 MV40 15 4:32/K 45:16.1
46 45:23.1 Richard Wilson 332 M 40 MV40 16 Rothwell Harriers 4:32/K 45:20.6
47 45:26.3 Joe Worthington 228 M 41 MSen 22 4:33/K 45:16.4
48 45:26.9 Mark Johns 295 M 42 MV40 17 Goole Viking Striders 4:33/K 45:20.9
49 45:34.0 Daniel Benjamin 338 M 43 MSen 23 Wakefield & District Harriers 4:33/K 45:31.7
50 45:37.5 Darren Horobin 251 M 44 MV40 18 Ackworth Road Runners 4:34/K 45:36.1
51 45:46.1 Mark Whitehouse 348 M 45 MV50 3 Wakefield & District Harriers 4:35/K 45:44.3
52 45:49.9 Jack Dawson 411 M 46 MSen 24 4:35/K 45:38.8
53 45:53.7 Andy Green 396 M 47 MSen 25 Pudsey Pacers 4:35/K 45:47.2
54 45:56.0 Ian Richardson 97 M 48 MSen 26 4:36/K 45:36.2
55 46:09.0 Kiven Holmes 389 M 49 MV40 19 4:37/K 46:03.3
56 46:20.8 Paul Lycett 340 M 50 MV50 4 Wakefield & District Harriers 4:38/K 46:17.6
57 46:22.2 Natasha Geere 334 F 7 FV40 2 Spenborough 4:38/K 46:20.1
58 46:28.2 John Mccarthy 322 M 51 MV50 5 Rodillian Runners 4:39/K 46:23.7
59 46:31.1 Paul Danby 242 M 52 MV50 6 Ackworth Road Runners 4:39/K 46:29.9
60 46:37.1 Barry Townsend 4 M 53 MV40 20 4:40/K 46:33.3
61 46:39.6 Martin Appleyard 373 M 54 MV40 21 4:40/K 46:36.7
62 47:08.4 James Green 143 M 55 MSen 27 4:43/K 46:54.4
63 47:08.7 Dan Denton 98 M 56 MSen 28 4:43/K 47:03.9
64 47:10.7 Wayne Smallman 220 M 57 MSen 29 4:43/K 47:01.6
65 47:13.3 Robert Davies 412 M 58 MV50 7 4:43/K 47:10.9
66 47:15.6 Paul Pinder 276 M 59 MSen 30 Askern and District RC 4:44/K 46:58.4
67 47:27.9 Andrew Barrett 314 M 60 MV50 8 Pudsey Pacers 4:45/K 47:23.8
68 47:35.2 Jerry Kift 326 M 61 MV50 9 Rothwell Harriers 4:46/K 47:31.6
69 47:36.4 Stuart Heaton 50 M 62 MV40 22 4:46/K 47:28.4
70 47:40.9 Gavin Carter 233 M 63 MSen 31 4:46/K 47:22.6
71 47:41.2 Trevor Nichol 255 M 64 MV60 2 Ackworth Road Runners 4:46/K 47:38.3
72 47:41.8 Chris Wormstone 114 M 65 MV40 23 4:46/K 47:14.9
73 47:43.1 Joseph Linstead 149 M 66 MSen 32 4:46/K 47:32.6
74 47:45.9 Guy Gibson 292 M 67 MV40 24 East Hull Harriers 4:47/K 47:43.7
75 47:47.7 Phil Wilson 405 M 68 MSen 33 4:47/K 47:44.3
76 47:52.1 Participant 428 428 M 69 Male no info 1 4:47/K 47:49.8
77 47:55.6 Martin Stacy 397 M 70 MV40 25 Vegan Runners UK 4:48/K 47:43.4
78 47:56.8 Richard Beckett 383 M 71 MSen 34 4:48/K 47:50.3
79 48:02.1 Mark Robinson 153 M 72 MSen 35 4:48/K 47:59.6
80 48:07.7 Andrew Walker 164 M 73 MSen 36 4:49/K 47:59.1
81 48:13.3 Mathew John Crowhurst 119 M 74 MV40 26 4:49/K 48:08.4
82 48:21.9 Matthew Carter 335 M 75 MV40 27 Stadium Runners 4:50/K 48:12.7
83 48:23.6 Emer Dudley 319 F 8 FV50 1 Roberttown Road Runners 4:50/K 48:17.7
84 48:26.4 Elizabeth Champion 301 F 9 FSen 6 Kingstone Runners 4:51/K 48:23.9
85 48:31.2 Stephen Chapman 288 M 76 MV50 10 Dewsbury Road Runners 4:51/K 48:22.7
86 48:37.3 John Downing 302 M 77 MV60 3 Kingstone Runners 4:52/K 48:33.6
87 48:39.5 Robert Hoban 46 M 78 MSen 37 4:52/K 48:30.1
88 48:51.7 Richard Hughes 137 M 79 MSen 38 4:53/K 48:41.1
89 48:53.2 Karl Speight 353 M 80 MSen 39 Wakefield Triathlon Club 4:53/K 48:45.7
90 49:05.6 Terry Minett 381 M 81 MV50 11 Pontefract AC 4:55/K 48:55.4
91 49:06.4 Richard Thorpe 435 M 82 MSen 40 4:55/K 48:30.9
92 49:10.6 Lee Davis 127 M 83 MSen 41 4:55/K 49:03.1
93 49:13.0 Chris Willaims 433 M 84 MSen 42 4:55/K 49:02.8
94 49:13.7 Sam Holmes 422 M 85 MSen 43 4:55/K 49:04.0
95 49:15.7 Ryan Jones 128 M 86 MSen 44 4:56/K 49:07.4
96 49:20.1 Steven Andrews 374 M 87 MV40 28 Barnsley Harriers 4:56/K 49:17.8
97 49:26.6 Jody Murray 414 M 88 MSen 45 4:57/K 49:23.6
98 49:33.8 Joanne Biltcliffe 339 F 10 FV40 3 Wakefield & District Harriers 4:57/K 49:31.3
99 49:36.1 Phillip Harpper 421 M 89 MV50 12 4:58/K 49:32.6
100 49:38.0 Liane Warren 262 F 11 FV40 4 Ackworth Road Runners 4:58/K 49:29.8
101 49:41.7 David Thompson 222 M 90 MSen 46 4:58/K 49:29.6
102 49:43.0 Tim Harris 289 M 91 MV50 13 Dewsbury Road Runners 4:58/K 49:35.8
103 49:48.1 Jason Hughes 419 M 92 MV40 29 Warnfield Tri 4:59/K 49:41.7
104 49:49.1 Mark James Bray 404 M 93 MV40 30 Kingstone Runners 4:59/K 49:26.0
105 49:51.0 Mark Brookes 194 M 94 MV40 31 4:59/K 49:46.9
106 50:05.5 Steven Johnson 122 M 95 MV40 32 5:01/K 49:41.6
107 50:14.0 Adrian Craven 372 M 96 MV40 33 Selby 5:01/K 50:06.0
108 50:16.2 Gary Guttridge 377 M 97 MSen 47 5:02/K 49:56.9
109 50:17.0 Stephen Fox 369 M 98 MV40 34 5:02/K 50:05.5
110 50:20.1 Ian Rodley 333 M 99 MSen 48 Rothwell Harriers 5:02/K 50:05.0
111 50:20.3 Jonathon Smity 438 M 100 MSen 49 5:02/K 50:11.0
112 50:26.3 Stephen Allison 392 M 101 MV50 14 5:03/K 50:13.6
113 50:27.1 Richard Payne 132 M 102 MSen 50 5:03/K 49:54.9
114 50:28.6 Sandra Edwards 62 F 12 FV50 2 5:03/K 50:27.5
115 50:29.7 Richard West 347 M 103 MV50 15 Wakefield & District Harriers 5:03/K 50:23.6
116 50:31.7 Gail Wrangles 268 F 13 FV40 5 Ackworth Road Runners 5:03/K 50:22.9
117 50:38.5 Micheal Critchlow 380 M 104 MV40 35 5:04/K 50:19.8
118 50:44.7 John Brown 356 M 105 MV60 4 5:04/K 50:34.6
119 50:44.8 Jo Bissell 423 F 14 FSen 7 5:04/K 50:26.5
120 50:49.7 Reena Mistry 294 F 15 FSen 8 Eccleshill Road Runners 5:05/K 50:47.0
121 51:10.4 Lee Hopkins 250 M 106 MV40 36 Ackworth Road Runners 5:07/K 51:02.5
122 51:11.9 Mary Bird 239 F 16 FSen 9 Ackworth Road Runners 5:07/K 50:57.0
123 51:17.0 Sheldon Pamcer 390 M 107 MSen 51 5:08/K 51:04.9
124 51:17.9 Charlie Pearce 87 M 108 MV40 37 5:08/K 51:07.4
125 51:20.4 Michael Armitage 234 M 109 MV40 38 5:08/K 51:13.1
126 51:21.0 Paul Maw 105 M 110 MV40 39 5:08/K 51:16.4
127 51:22.1 Anthony Sutcliffe 424 M 111 MSen 52 5:08/K 51:21.4
128 51:27.4 Simon Woodhall 123 M 112 MSen 53 5:09/K 51:03.3
129 51:32.9 David Smallwood 187 M 113 MSen 54 5:09/K 51:17.2
130 51:33.7 Peter Mcevoy 285 M 114 MV50 16 Denby Dale Travellers 5:09/K 51:20.6
131 51:34.6 Jonathan Webb 64 M 115 MV40 40 5:09/K 51:22.7
132 51:41.1 Mark Fielder 180 M 116 MV40 41 5:10/K 51:32.3
133 51:42.4 Anthony Audsley 287 M 117 MV60 5 Dewsbury Road Runners 5:10/K 51:29.7
134 51:44.8 Matthew Kidd 91 M 118 MSen 55 5:10/K 51:35.9
135 51:47.2 Adam West 263 M 119 MSen 56 Ackworth Road Runners 5:11/K 51:08.6
136 51:52.0 Lee Silburn 56 M 120 MV40 42 5:11/K 51:51.4
137 51:56.3 Shaun Smith 434 M 121 MSen 57 5:12/K 51:22.0
138 51:56.7 Lee Edwards 382 M 122 MSen 58 5:12/K 51:49.8
139 51:56.9 Christian Hartshorne 205 M 123 MSen 59 5:12/K 51:52.9
140 52:03.6 Tony Robertson 106 M 124 MV50 17 5:12/K 51:52.3
141 52:10.1 Kevin Guy 432 M 125 MV40 43 Ackworth Road Runners 5:13/K 52:02.1
142 52:14.1 Participant 393 393 M 126 Male no info 2 5:13/K 52:03.1
143 52:18.9 Richard Harrison 425 M 127 MV40 44 5:14/K 52:16.9
144 52:26.6 Andrew Pumford 54 M 128 MV40 45 5:15/K 52:15.6
145 52:33.8 Colin Hollis 140 M 129 MV60 6 5:15/K 52:18.9
146 52:36.1 Eddie Neale 341 M 130 MSen 60 Ackworth Road Runners 5:16/K 52:27.5
147 52:36.2 Neil Chipchase 370 M 131 MV40 46 5:16/K 52:22.6
148 52:48.1 Keith Birkhead 34 M 132 MV50 18 5:17/K 52:38.4
149 52:50.4 Rachell Hughes 420 F 17 Female no info 1 5:17/K 52:43.9
150 52:56.0 Emily Bird 399 F 18 FSen 10 Roberttown Road Runners 5:18/K 52:50.0
151 53:04.6 Tim Wade 409 M 133 MV50 19 5:18/K 52:43.9
152 53:11.6 Steven O'Riordan 174 M 134 MV40 47 5:19/K 53:00.4
153 53:23.3 Sandy George 246 F 19 FV40 6 Ackworth Road Runners 5:20/K 53:14.9
154 53:26.8 Lee Hipwell 394 M 135 MV40 48 Queensbury 5:21/K 53:21.2
155 53:27.2 Andrew Lymer 386 M 136 MV40 49 5:21/K 53:22.0
156 53:29.7 Sharon Sykes 375 F 20 FV40 7 Wakefield & District Harriers 5:21/K 53:23.4
157 53:38.4 David Lee 303 M 137 MV40 50 Kingstone Runners 5:22/K 53:16.2
158 53:39.9 Julie Walls 95 F 21 FSen 11 5:22/K 53:34.7
159 53:41.3 Katie Sharman 304 F 22 FSen 12 Kingstone Runners 5:22/K 53:37.5
160 53:41.8 Kelly Lane 364 F 23 FSen 13 5:22/K 53:41.2
161 53:47.9 Richard Cooke 148 M 138 MV40 51 5:23/K 53:22.7
162 53:48.9 Donna Bailey 178 F 24 FSen 14 5:23/K 53:17.1
163 53:49.8 John Smith 352 M 139 MSen 61 Wakefield Triathlon Club 5:23/K 53:18.1
164 53:55.6 Roy Young 269 M 140 MV60 7 Ackworth Road Runners 5:24/K 53:41.0
165 53:57.2 James Dunham 109 M 141 MV40 52 5:24/K 53:38.9
166 54:01.9 Wayne Dent 154 M 142 MSen 62 5:24/K 53:57.8
167 54:04.5 Ilyas Sharif 55 M 143 MV40 53 5:24/K 53:52.7
168 54:04.9 Shirley Griffiths 89 F 25 FV40 8 5:24/K 53:59.0
169 54:06.2 Russell matcalfe 385 M 144 MV40 54 5:25/K 53:59.6
170 54:06.6 Steve Conroy 33 M 145 MSen 63 5:25/K 53:36.5
171 54:09.2 Jon Reeves 186 M 146 MV40 55 5:25/K 53:58.6
172 54:10.2 Denise Clark 241 F 26 FV40 9 Ackworth Road Runners 5:25/K 54:01.5
173 54:17.0 Steven Bail 70 M 147 MV50 20 5:26/K 54:08.0
174 54:18.8 Lee Denborough 401 M 148 MSen 64 5:26/K 53:59.1
175 54:20.8 Damian Hughes 117 M 149 MV50 21 5:26/K 54:10.1
176 54:23.2 Stephen Leyland 366 M 150 MSen 65 Askern and District RC 5:26/K 54:06.7
177 54:25.3 Dawn Dent 388 M 151 MV40 56 Walfdale Harres 5:27/K 54:05.3
178 54:27.5 Rose Wigglesworth 168 F 27 FSen 15 5:27/K 54:17.9
179 54:31.6 Simon Eccles 232 M 152 MSen 66 5:27/K 54:23.2
180 54:37.1 Alison Lock 214 F 28 FV40 10 5:28/K 54:29.4
181 54:38.6 Craig Lambourne 172 M 153 MV40 57 5:28/K 54:22.2
182 54:40.4 Andrew Smith 351 M 154 MSen 67 Wakefield Triathlon Club 5:28/K 54:13.8
183 54:40.5 Adrian Cattley 96 M 155 MV50 22 5:28/K 54:22.7
184 54:41.9 Sue Redhead 329 F 29 FV40 11 Rothwell Harriers 5:28/K 54:27.1
185 54:47.5 Charlie Davison 15 M 156 Male 2 to 15 1 5:29/K 54:29.0
186 54:47.7 Richard Shane Smillie 361 M 157 MV40 58 5:29/K 54:22.2
187 54:49.2 Richard Bailey 398 M 158 MV40 59 Sweatshop CAS 5:29/K 54:22.7
188 54:53.3 Jenny Stepney 324 F 30 FSen 16 Rodillian Runners 5:29/K 54:40.0
189 54:56.5 Mike Thomas 183 M 159 MV50 23 5:30/K 54:36.4
190 54:57.1 Ian Rutson 21 M 160 MV40 60 5:30/K 54:34.4
191 55:00.7 Robert Coleman 281 M 161 MV50 24 Danum Harriers 5:30/K 54:45.5
192 55:01.2 Andrew Richardson 257 M 162 MSen 68 Ackworth Road Runners 5:30/K 54:22.4
193 55:02.4 Clayton Fox 200 M 163 MSen 69 5:30/K 54:53.3
194 55:02.6 Tim Heneghan 19 M 164 MV40 61 5:30/K 54:25.3
195 55:06.8 Ian Walton 407 M 165 MSen 70 Kingstone Runners 5:31/K 54:43.7
196 55:11.2 Sam Sproston 344 M 166 MV50 25 Wakefield & District Harriers 5:31/K 54:53.5
197 55:14.9 Paul Trow 387 M 167 MV50 26 5:31/K 54:58.6
198 55:16.0 Mark Allen 169 M 168 MSen 71 5:32/K 54:50.7
199 55:29.5 Michael Gray 60 M 169 MV40 62 5:33/K 55:20.5
200 55:31.5 Paul Lawrence 113 M 170 MSen 72 5:33/K 55:20.9
201 55:46.0 Vicki Scales 135 F 31 FSen 17 5:35/K 55:34.6
202 55:56.9 Lynne Barrett 313 F 32 FV50 3 Pudsey Pacers 5:36/K 55:52.4
203 55:57.0 Robert O'Connell 111 M 171 MV50 27 5:36/K 55:37.4
204 56:00.0 Garry Mcmaster 215 M 172 MSen 73 5:36/K 55:36.5
205 56:01.0 John Kees 12 M 173 MV40 63 5:36/K 55:38.0
206 56:02.7 John Whitelock 112 M 174 MV40 64 5:36/K 55:43.2
207 56:06.1 Alyson Gibbins 47 F 33 FSen 18 5:37/K 56:00.9
208 56:06.8 Nicola Holmes 248 F 34 FSen 19 Ackworth Road Runners 5:37/K 55:57.4
209 56:07.9 Norman Roper 286 M 175 MV60 8 Denby Dale Travellers 5:37/K 55:48.6
210 56:10.9 Jessica Travis 223 F 35 FSen 20 5:37/K 56:02.0
211 56:21.6 Alex Barr 349 M 176 MV40 65 Wakefield Triathlon Club 5:38/K 56:08.8
212 56:24.4 Robert Wainer 408 M 177 MSen 74 5:38/K 56:21.1
213 56:25.6 Rowena Skelhorn 330 F 36 FSen 21 Rothwell Harriers 5:39/K 56:09.9
214 56:29.3 Jim Spencer 259 M 178 MSen 75 Ackworth Road Runners 5:39/K 56:21.5
215 56:33.2 Paul Zywicki 270 F 37 FV50 4 Ackworth Road Runners 5:39/K 56:20.3
216 56:33.5 Justin Goodyear 278 M 179 MV40 66 Barnsley Harriers 5:39/K 56:14.7
217 56:34.0 Richard Sponner 440 M 180 MSen 76 Barnsley Harriers 5:39/K 56:15.3
218 56:37.9 John Brosnan 13 M 181 MV40 67 5:40/K 56:19.5
219 56:38.9 Donna Richardson 120 F 38 FSen 22 5:40/K 56:19.1
220 56:41.0 Joanne Gray 231 F 39 FV40 12 5:40/K 56:31.7
221 56:43.4 Ian Keyworth 103 M 182 MSen 77 5:40/K 56:32.7
222 56:46.0 Danny Holroyd 139 M 183 MSen 78 5:41/K 56:32.3
223 56:51.5 Sonny Mogan 152 M 184 MV50 28 5:41/K 56:48.6
224 56:54.8 Adam Farmer 43 M 185 MSen 79 5:41/K 56:42.6
225 56:56.2 Paula Richardson 413 F 40 FSen 23 5:42/K 56:50.4
226 56:57.2 Theresa De Beer 198 F 41 FSen 24 5:42/K 56:45.6
227 56:59.5 Karl Blackburn 115 M 186 MV40 68 5:42/K 56:22.7
228 57:01.0 Christopher Noble 181 M 187 MV50 29 5:42/K 56:54.2
229 57:01.9 Roy Simpson 219 M 188 MV50 30 5:42/K 56:57.6
230 57:11.1 Stephen Pearson 275 M 189 MV40 69 Askern and District RC 5:43/K 56:53.8
231 57:20.5 Robert Bell 61 M 190 MSen 80 5:44/K 57:01.2
232 57:23.3 Carole Clifford 325 F 42 FV40 13 Rothwell Harriers 5:44/K 57:08.6
233 57:26.6 John Cuffe 230 M 191 MV50 31 5:45/K 57:10.5
234 57:27.3 Paula Smith 430 F 43 FSen 25 5:45/K 57:21.6
235 57:33.0 Rachael Lodge 80 F 44 FSen 26 5:45/K 57:09.3
236 57:33.1 Chris Holding 395 M 192 MSen 81 Wakefield Triathlon Club 5:45/K 57:08.9
237 57:34.2 Ian Robert Wilson 265 M 193 MSen 82 Ackworth Road Runners 5:45/K 57:29.8
238 57:41.9 Lindsey Ann Lobley 298 F 45 FSen 27 Horsforth Harriers 5:46/K 57:29.6
239 57:48.3 Catherine Gray 297 F 46 FV50 5 Horsforth Harriers 5:47/K 57:36.8
240 57:49.6 Lindsay Eustace 99 F 47 FSen 28 5:47/K 57:17.9
241 57:52.7 Laura Murphy 52 F 48 FSen 29 5:47/K 57:33.2
242 57:53.7 James Elliott 362 M 194 MSen 83 5:47/K 57:29.6
243 57:56.0 Joanne Pratt 328 F 49 FV40 14 Rothwell Harriers 5:48/K 57:41.9
244 58:01.1 Lyndsey Clayton 163 F 50 FSen 30 5:48/K 57:43.1
245 58:02.7 Victoria Webb 65 F 51 FV40 15 5:48/K 57:51.3
246 58:02.9 Jeff Denton 243 M 195 MV60 9 Ackworth Road Runners 5:48/K 57:48.7
247 58:04.5 Dawn Guttridge 273 F 52 FV40 16 Askern and District RC 5:48/K 57:46.0
248 58:05.3 Kevin Guttridge 272 M 196 MV40 70 Askern and District RC 5:49/K 57:45.9
249 58:09.4 Amanda Marchant 31 F 53 FV40 17 5:49/K 58:04.7
250 58:18.7 Linda Lodge 16 F 54 FSen 31 5:50/K 57:53.5
251 58:19.0 John Moore 63 M 197 MV40 71 5:50/K 57:53.3
252 58:26.5 Darren Powell 189 M 198 MV40 72 5:51/K 58:05.0
253 58:33.3 Emma Cornell 367 F 55 FSen 32 5:51/K 58:17.9
254 58:33.3 Dave Harris 110 M 199 MV50 32 5:51/K 58:02.5
255 58:44.6 Victoria Rogers 5 F 56 FSen 33 5:52/K 58:21.0
256 58:47.2 Roger Pryor 365 M 200 MV60 10 5:53/K 58:42.0
257 58:50.9 Alan Tattersall 260 M 201 MV50 33 Ackworth Road Runners 5:53/K 58:37.3
258 58:51.8 Sarah Everett 284 F 57 FV40 18 Denby Dale Travellers 5:53/K 58:31.2
259 58:53.4 Nadine Horn 26 F 58 FSen 34 5:53/K 58:30.3
260 58:54.0 Jessica Moore 417 F 59 FSen 35 5:53/K 58:48.3
261 58:58.3 Emma Carter 360 F 60 FSen 36 5:54/K 58:52.9
262 58:59.0 John Gibson 201 M 202 MV50 34 5:54/K 58:53.6
263 59:05.1 Jez Turner 316 M 203 MV40 73 Road Runners Club 5:55/K 58:39.5
264 59:11.2 Ashley Horn 27 M 204 MSen 84 5:55/K 58:49.5
265 59:20.9 Rachel Le Borgne 291 F 61 FV40 19 Dewsbury Road Runners 5:56/K 59:07.7
266 59:21.7 Andrew Wilkinson 264 M 205 MSen 85 Ackworth Road Runners 5:56/K 58:46.7
267 59:32.6 Richard Holt 83 M 206 MV40 74 5:57/K 59:09.3
268 59:32.9 Des Horton 94 M 207 MV40 75 5:57/K 59:09.5
269 59:33.4 Darren Duckworth 320 M 208 MSen 86 Rodillian Runners 5:57/K 59:20.9
270 59:34.9 John Iliffe 133 M 209 MSen 87 5:57/K 59:06.1
271 59:39.0 Emma Williams 42 F 62 FSen 37 5:58/K 59:20.8
272 59:40.3 Sinead Mccluskey 136 F 63 FSen 38 5:58/K 59:11.6
273 59:42.8 Stuart Jackson 118 M 210 MV40 76 5:58/K 59:19.8
274 59:53.0 Susan Clark 384 F 64 FSen 39 5:59/K 59:46.2
275 59:58.0 Toyah Webster 431 F 65 FSen 40 6:00/K 59:52.4
276 59:59.7 Joanne Cook 197 F 66 FV40 20 6:00/K 59:54.1
277 1:00:06.1 Glenn Davies 159 M 211 MV50 35 6:01/K 59:52.8
278 1:00:07.0 Martin Overton 256 M 212 MSen 88 Ackworth Road Runners 6:01/K 59:50.8
279 1:00:08.9 Stewart Jackson 177 M 213 MV40 77 6:01/K 59:52.8
280 1:00:18.1 Dale Burton 138 M 214 MSen 89 6:02/K 1:00:10.0
281 1:00:25.1 Kate Humphrey 210 F 67 FSen 41 6:03/K 1:00:15.4
282 1:00:30.0 Gareth Lewis 400 M 215 MV40 78 6:03/K 1:00:16.4
283 1:00:32.3 Chris Shaw 436 M 216 MSen 90 6:03/K 59:58.0
284 1:00:33.1 Jessica Heart 206 F 68 FSen 42 6:03/K 1:00:21.0
285 1:00:34.5 Jago Moles 184 M 217 MSen 91 6:03/K 1:00:19.1
286 1:00:39.8 Steve Rodgerson 41 M 218 MV50 36 6:04/K 1:00:09.6
287 1:00:43.4 Karen Thrippleton 355 F 69 FV40 21 6:04/K 1:00:29.4
288 1:01:05.0 Deborah Daniels 318 F 70 FV40 22 Roberttown Road Runners 6:07/K 1:00:58.3
289 1:01:12.4 Suzanne Hague 293 F 71 FV40 23 Eccleshill Road Runners 6:07/K 1:01:09.3
290 1:01:13.0 Aimie Gowing 247 F 72 FSen 43 Ackworth Road Runners 6:07/K 1:00:58.5
291 1:01:13.1 Amanda Wilson 266 F 73 FSen 44 Ackworth Road Runners 6:07/K 1:00:59.3
292 1:01:17.6 Patrick Nesden 307 M 219 MV60 11 Kirkstall Harriers 6:08/K 1:00:49.6
293 1:01:19.7 Ron Dyson 244 M 220 MV60 12 Ackworth Road Runners 6:08/K 1:01:07.3
294 1:01:24.2 John Exley 429 M 221 MV50 37 Kingstone Runners 6:08/K 1:00:59.1
295 1:01:44.5 Stephen Wong 227 M 222 MSen 92 6:10/K 1:01:10.7
296 1:01:48.5 Phil Groves 45 M 223 MSen 93 6:11/K 1:01:33.2
297 1:01:59.0 Jenny Tyrrell 305 F 74 FSen 45 Kingstone Runners 6:12/K 1:01:36.8
298 1:02:05.5 Gareth Wiliams 107 M 224 MV40 79 6:13/K 1:01:29.7
299 1:02:06.3 Elaine Walker 23 F 75 FV40 24 6:13/K 1:01:35.7
300 1:02:10.4 Jeantte Ward 406 F 76 FV40 25 Kingstone Runners 6:13/K 1:01:45.5
301 1:02:13.5 Melvyn Burton 25 M 225 MV60 13 6:13/K 1:01:55.9
302 1:02:16.1 Lynne Desborough 86 F 77 FSen 46 6:14/K 1:01:56.3
303 1:02:18.2 John Kelly 171 M 226 MV50 38 6:14/K 1:01:47.6
304 1:02:18.6 Darren Smith 151 M 227 MV40 80 6:14/K 1:01:49.0
305 1:02:20.2 Vicky Mawson 173 F 78 FSen 47 6:14/K 1:02:03.7
306 1:02:22.0 Hayley Hawthorne 3 F 79 FSen 48 6:14/K 1:01:49.1
307 1:02:29.6 Rachel Marsden 236 F 80 FSen 49 6:15/K 1:02:06.8
308 1:02:31.9 Kate Hann 124 F 81 FSen 50 6:15/K 1:02:03.6
309 1:02:33.2 Hazle Noble 379 F 82 FV40 26 6:15/K 1:02:10.8
310 1:02:34.0 Carl Eggleston 439 M 228 MV40 81 6:15/K 1:02:02.8
311 1:02:35.0 Leighton Willaims 437 M 229 MSen 94 Buckley Runners 6:16/K 1:02:10.3
312 1:02:36.8 Sarah Whyke 38 F 83 FSen 51 6:16/K 1:02:31.4
313 1:02:40.1 Tracey Haddleton 176 F 84 FV40 27 6:16/K 1:02:09.0
314 1:02:43.5 Samantha Davies 160 F 85 FV40 28 6:16/K 1:02:29.5
315 1:02:50.5 Mark Cornell 368 M 230 MSen 95 6:17/K 1:02:35.4
316 1:03:14.2 Emma Louise Harvey 92 F 86 FV40 29 6:19/K 1:02:48.6
317 1:03:16.2 Carole Powell 188 F 87 FV40 30 6:20/K 1:02:54.7
318 1:03:19.7 Damien Hinley 207 M 231 MV40 82 6:20/K 1:02:59.3
319 1:03:24.8 Andrew Bennett 142 M 232 MV60 14 6:20/K 1:03:10.5
320 1:03:26.7 Sarah Raw 29 F 88 FV40 31 6:21/K 1:02:59.2
321 1:03:30.9 Joanne Conroy 32 F 89 FSen 52 6:21/K 1:03:03.5
322 1:03:53.9 Thomas Alexande Mcmaster 77 M 233 MV60 15 6:23/K 1:03:33.7
323 1:04:40.9 Lauren Needham 116 F 90 FSen 53 6:28/K 1:04:19.8
324 1:04:53.2 Judith Jones 212 F 91 FV40 32 6:29/K 1:04:21.7
325 1:05:14.6 Callum Power 72 M 234 MSen 96 6:31/K 1:04:50.2
326 1:05:28.5 David Ellicott 162 M 235 MSen 97 6:33/K 1:05:15.9
327 1:05:28.7 Paul Thickett 145 M 236 MV40 83 6:33/K 1:05:07.5
328 1:05:34.4 Eve Courtney 39 F 92 FSen 54 6:33/K 1:05:05.5
329 1:05:36.5 Brian Heald 84 M 237 MV60 16 6:34/K 1:05:30.2
330 1:05:44.5 Neil Stearne 144 M 238 MV40 84 6:34/K 1:05:10.0
331 1:05:45.0 Marlene Kinnon 49 F 93 FV40 33 6:35/K 1:05:16.9
332 1:05:48.5 Emma Easton 37 F 94 FSen 55 6:35/K 1:05:43.5
333 1:06:02.4 David Hall 203 M 239 MV40 85 6:36/K 1:05:45.4
334 1:06:02.5 Liz Halpin 204 F 95 FV50 6 6:36/K 1:05:45.8
335 1:06:07.2 Dawn Denton 73 F 96 FV40 34 6:37/K 1:05:52.3
336 1:06:08.7 Julie Gough 402 F 97 FV50 7 Kingstone Runners 6:37/K 1:06:03.0
337 1:06:25.5 Carl Waite 175 M 240 MV50 39 6:39/K 1:06:18.4
338 1:06:39.8 Clare Moss 28 F 98 FV40 35 6:40/K 1:06:11.4
339 1:06:44.2 Nikki Baker 79 F 99 FV40 36 6:40/K 1:06:11.8
340 1:06:48.8 Lindsey Griffiths 69 F 100 FV40 37 6:41/K 1:06:41.5
341 1:06:53.0 Lindsey Glenville 18 F 101 FV50 8 6:41/K 1:06:23.9
342 1:06:55.8 Julie Asquith 191 F 102 FSen 56 6:42/K 1:06:48.8
343 1:07:13.6 Gemma Bird 317 F 103 FSen 57 Roberttown Road Runners 6:43/K 1:07:07.1
344 1:07:40.3 James Rushforth 218 M 241 MV40 86 6:46/K 1:07:18.2
345 1:08:01.2 Claire Groves 44 F 104 FSen 58 6:48/K 1:07:45.4
346 1:08:02.0 Sarah Snell 6 F 105 FV40 38 6:48/K 1:07:33.7
347 1:08:08.8 Wayne Dorey 282 M 242 MSen 98 Danum Harriers 6:49/K 1:07:48.3
348 1:08:17.9 Lisa Smith 48 F 106 FSen 59 6:50/K 1:07:47.6
349 1:08:24.7 Georgi Newton 9 F 107 FSen 60 6:50/K 1:08:11.9
350 1:08:37.8 Darren Bloor 193 M 243 MV50 40 6:52/K 1:08:20.9
351 1:08:53.2 Kirsty Hinley 208 F 108 FSen 61 6:53/K 1:08:33.1
352 1:08:53.3 Sally Rigby 416 F 109 FV40 39 6:53/K 1:08:28.4
353 1:08:53.3 Katie Jenkins 418 F 110 FV40 40 6:53/K 1:08:28.2
354 1:08:53.9 David Spencer 66 M 244 MV40 87 6:53/K 1:08:35.1
355 1:09:23.5 Michelle Land 350 F 111 FV40 41 Wakefield Triathlon Club 6:56/K 1:09:01.7
356 1:09:25.2 Michelle Parker-Burrell 217 F 112 FV40 42 6:57/K 1:09:19.0
357 1:09:29.8 Laura Emery 199 F 113 FSen 62 6:57/K 1:09:12.1
358 1:09:38.1 Denise Mills 216 F 114 FV50 9 6:58/K 1:09:06.9
359 1:09:51.5 Sonia D'Cruze 7 F 115 FSen 63 6:59/K 1:09:23.0
360 1:09:51.7 Maya McCormack 371 F 116 FSen 64 6:59/K 1:09:23.3
361 1:10:14.7 Janet Barr 67 F 117 FSen 65 7:01/K 1:10:01.9
362 1:10:14.8 Helen Craven 68 F 118 FV40 43 7:01/K 1:10:01.8
363 1:10:29.0 Pauline Sheavills 104 F 119 FSen 66 7:03/K 1:09:56.5
364 1:10:51.5 Richard Walker 225 M 245 MV50 41 7:05/K 1:10:35.9
365 1:10:51.5 Sarah Rose 258 F 120 FV40 44 Ackworth Road Runners 7:05/K 1:10:35.8
366 1:10:51.7 Carol Howey 209 F 121 FV50 10 7:05/K 1:10:35.7
367 1:11:05.6 Kerry Phillips 129 F 122 FV40 45 7:07/K 1:10:36.0
368 1:11:10.7 Sarah Cummings 40 F 123 FSen 67 7:07/K 1:10:38.4
369 1:11:11.9 Maxine Poppleton 11 F 124 FV40 46 7:07/K 1:10:41.7
370 1:11:12.7 Vanessa Myers 20 F 125 FV40 47 7:07/K 1:10:43.1
371 1:12:03.1 Amy Spencer 2 F 126 FSen 68 7:12/K 1:11:48.2
372 1:12:05.9 Lisa Smith 221 F 127 FSen 69 7:13/K 1:11:32.7
373 1:12:40.2 Jade Secker 75 F 128 FSen 70 7:16/K 1:12:28.3
374 1:13:15.4 Laura Pinn 59 F 129 FSen 71 7:20/K 1:12:42.6
375 1:13:31.9 Catherine Fraser 277 F 130 FSen 72 Barnsley Harriers 7:21/K 1:13:22.0
376 1:13:45.5 Martin Naylor 165 M 246 MV40 88 7:23/K 1:13:12.2
377 1:13:45.9 Sarah Naylor 166 F 131 FSen 73 7:23/K 1:13:12.3
378 1:13:48.5 Amy Pritchard 158 F 132 FSen 74 7:23/K 1:13:21.8
379 1:13:48.7 Kate Perry 157 F 133 FSen 75 7:23/K 1:13:22.4
380 1:15:00.0 John Bell 238 M 247 MV60 17 Ackworth Road Runners 7:30/K 1:14:33.6
381 1:16:45.6 Leanne West-Wilson 36 F 134 FSen 76 7:41/K 1:16:16.5
382 1:16:46.1 Stuart West-Wilson 35 M 248 MV40 89 7:41/K 1:16:16.6
383 1:18:36.9 Georgina Kidd 108 F 135 FSen 77 7:52/K 1:18:29.7
384 1:20:23.3 Michelle Poole 179 F 136 FV50 11 8:02/K 1:19:50.6
385 1:20:30.3 James Lunn 156 M 249 MSen 99 8:03/K 1:19:57.6
386 1:20:30.7 Lisa Cockayne 155 F 137 FSen 78 8:03/K 1:19:58.9
387 1:21:10.1 Eleanor Wilkinson-Keys 226 F 138 FSen 79 8:07/K 1:20:36.6
388 1:21:10.2 Martin Keyes 213 M 250 MV50 42 8:07/K 1:20:36.5
389 1:21:48.7 Jillian Saxton 182 F 139 FV50 12 8:11/K 1:21:17.1
390 1:21:48.9 Hollie Underwood 167 F 140 FSen 80 8:11/K 1:21:16.5
391 1:22:27.8 Lindsay Child 17 F 141 FSen 81 8:15/K 1:21:53.2
392 1:22:41.0 Elizabeth Lindley 71 F 142 FSen 82 8:16/K 1:22:16.1
Place Gun Time Name Bib No. Gender Gender Place Category Category Place Club Total Pace Chip Time
 

 

Priory 5 k

The Priory 5k
Place Gun Time Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Club Total Pace Chip Time
1 21:33.9 Craig Tipon 784 M 1 MV40 1 Ackworth Road Runners 4:19/K 21:33.9
2 22:02.7 Andrew Mascarenhas 765 M 2 MSen 1 Ackworth Road Runners 4:24/K 22:01.8
3 22:43.1 Michael Peace 762 M 3 MV50 1 4:33/K 22:42.6
4 22:51.2 Lloyd Bramall 748 M 4 MSen 2 4:34/K 22:49.9
5 23:58.9 Zachary Mcglinchey 738 M 5 Male 2 to 15 1 4:48/K 23:58.8
6 25:22.0 Wayne Gardiner 780 M 6 MSen 3 5:04/K 25:16.5
7 25:42.1 Joey Little 778 M 7 MSen 4 Kingstone Runners 5:08/K 25:37.1
8 26:40.0 Tom Parsons 745 M 8 Male 2 to 15 2 5:20/K 26:34.0
9 27:04.4 Amy Barratt 740 F 1 FSen 1 5:25/K 27:02.2
10 27:04.8 Stacey Williams 725 F 2 FSen 2 5:25/K 27:02.7
11 27:26.0 Claire Cordon 779 F 3 FSen 3 Barnsely Harries 5:29/K 27:20.2
12 27:34.4 Ian Parsons 744 M 9 MV40 2 5:31/K 27:28.8
13 27:49.8 Maggie Hawksworth 764 F 4 FV40 1 Ackworth Road Runners 5:34/K 27:46.5
14 28:19.8 Pamela Riticci 771 F 5 FSen 4 Wakefield Triathlon Club 5:40/K 28:18.2
15 28:32.8 Billy Cook 718 M 10 MV40 3 5:42/K 28:28.0
16 28:40.7 Jason Garrick 732 M 11 MSen 5 5:44/K 28:38.4
17 28:50.7 Mark Brookes 749 M 12 MV40 4 5:46/K 28:49.0
18 28:58.3 David Cooper 728 M 13 MV50 2 5:48/K 28:56.6
19 29:08.0 Sally Wilson 787 F 6 FV40 2 Ackworth Road Runners 5:50/K 29:00.6
20 29:37.2 Ben Ambrose 192 M 14 Male no info 1 5:55/K 29:31.8
21 29:41.1 Gavin Beardshaw 776 M 15 MSen 6 Kingstone 5:56/K 29:39.8
22 29:45.1 Georgia Kees 706 F 7 FSen 5 5:57/K 29:40.0
23 29:51.7 Lee Burdon 770 M 16 MSen 7 Wakefield Triathlon Club 5:58/K 29:47.6
24 30:12.9 Ant Everett 712 M 17 MV40 5 6:02/K 30:08.4
25 30:24.3 Kayley Desmond 750 F 8 FSen 6 6:05/K 30:23.6
26 30:29.2 Nathan Green 777 M 18 MSen 8 6:06/K 30:23.9
27 30:50.4 Wesley Weaver 768 M 19 MSen 9 Rodillian Runners 6:10/K 30:43.3
28 30:50.6 Dale Heppinstall 747 M 20 MSen 10 6:10/K 30:43.6
29 31:00.1 Alison Gell 753 F 9 FSen 7 6:12/K 30:58.6
30 31:05.9 Penny Manson 741 F 10 FV50 1 6:13/K 31:03.0
31 31:12.6 Kim Kees 705 F 11 FV40 3 6:14/K 31:10.3
32 31:12.6 Ellie Parkes 729 F 12 FSen 8 6:14/K 31:09.6
33 31:31.5 Michelle Moreno 754 F 13 FSen 9 6:18/K 31:30.1
34 31:32.9 Richard Lord 719 M 21 MSen 11 6:18/K 31:32.7
35 31:37.7 Yvette Leadbeater 715 F 14 FV40 4 6:19/K 31:34.3
36 31:38.2 Mark Leadbeater 716 M 22 MV40 6 6:20/K 31:34.6
37 31:41.8 Mark Ramskill 735 M 23 MV40 7 6:20/K 31:37.2
38 31:53.5 David Sharpe 756 M 24 MV50 3 6:23/K 31:50.9
39 31:57.3 Jill O'Connell 726 F 15 FV50 2 6:23/K 31:50.1
40 32:07.0 Claire Burnett 713 F 16 FSen 10 6:25/K 32:03.4
41 32:07.9 Clare Cooke 737 F 17 FSen 11 6:25/K 32:00.8
42 32:53.7 Rebecca Leadbetter 723 F 18 FSen 12 6:35/K 32:51.1
43 33:17.9 Clare Fisher 711 F 19 FSen 13 6:39/K 33:11.0
44 33:26.8 Keeley Howson 767 F 20 FSen 14 Road Runners Club 6:41/K 33:18.9
45 33:50.6 Sarah Larrington 704 F 21 FSen 15 6:46/K 33:42.9
46 33:53.7 Serena Mccluskey 746 F 22 FV40 5 6:47/K 33:49.7
47 33:53.8 Jem O'connor 720 F 23 FSen 16 6:47/K 33:44.1
48 33:55.2 Jan Faulkner 783 F 24 FSen 17 6:47/K 33:49.5
49 33:55.3 Nathan Hughes 730 M 25 MSen 12 6:47/K 33:47.2
50 34:24.7 Jazzmymrose Chapman 782 F 25 FSen 18 6:53/K 34:19.1
51 34:25.7 Robert Bailey 781 M 26 MV40 8 6:53/K 34:22.7
52 34:43.7 Joyce Tilford 758 F 26 FV50 3 6:57/K 34:42.0
53 34:49.1 Penny King 742 F 27 FSen 19 6:58/K 34:40.3
54 34:56.5 Melanie Ritson 733 F 28 FV40 6 6:59/K 34:49.4
55 35:01.6 Sarh Appleyard 773 F 29 FV40 7 7:00/K 34:54.2
56 35:08.4 Julianna Field 751 F 30 FSen 20 7:02/K 35:04.9
57 35:09.3 Wendi Wright 761 F 31 FV40 8 7:02/K 35:05.6
58 35:10.3 Nicola Hambrecht 721 F 32 FSen 21 7:02/K 35:04.6
59 35:28.4 Sharon Schofield 766 F 33 FV40 9 Barnsley Harriers 7:06/K 35:20.2
60 35:33.6 Richard Cunningham 774 M 27 MSen 13 7:07/K 35:32.9
61 35:36.1 Caroline Copeland 727 F 34 FSen 22 7:07/K 35:29.9
62 35:43.5 Katie Harvey 709 F 35 FV40 10 7:09/K 35:34.7
63 35:44.0 Charlotte Smith 708 F 36 FSen 23 7:09/K 35:39.5
64 35:46.4 Kaylie Whyte 743 F 37 FSen 24 7:09/K 35:37.8
65 35:49.6 Debbie Worthington 760 F 38 FSen 25 7:10/K 35:43.4
66 35:55.7 Rita Mooney 769 F 39 FV40 11 Scunthorpe & District A.C 7:11/K 35:49.9
67 36:01.6 Stephen Berry 707 M 28 MV50 4 7:12/K 35:56.5
68 36:06.3 Becky Turner 772 F 40 FSen 26 Wakefield Triathlon Club 7:13/K 36:02.0
69 36:13.9 Colleen Wilson-Richards 763 F 41 FV40 12 7:15/K 36:06.4
70 36:24.1 Erica Bell 786 F 42 FSen 27 7:17/K 36:17.3
71 36:36.6 Janey Appleyard 736 F 43 FSen 28 7:19/K 36:34.2
72 36:39.4 Natasha Pawson 755 F 44 FV40 13 7:20/K 36:31.7
73 37:00.3 Karen Cook 717 F 45 FV40 14 7:24/K 36:55.5
74 37:40.7 Caroline Foy 752 F 46 FSen 29 7:32/K 37:33.1
75 38:01.4 Emma Townend 10 F 47 FSen 30 7:36/K 37:32.8
76 38:16.9 Liz Sproston 739 F 48 FV50 4 7:39/K 38:10.5
77 38:25.9 Ellen Cunningham 775 F 49 FSen 31 7:41/K 38:25.7
78 38:35.5 Gemma Shields 757 F 50 FSen 32 7:43/K 38:34.0
79 39:12.1 Jeanette Murphy 734 F 51 FSen 33 7:50/K 39:02.6
80 39:43.3 Peter Broadwith 703 M 29 MSen 14 7:57/K 39:36.8
81 39:43.7 Nasheen Khan 702 F 52 FSen 34 7:57/K 39:36.9
82 41:18.6 Jo-Anne Sweeting 100 F 53 FV40 15 8:16/K 41:09.9
83 41:19.5 Greg Thorley 101 M 30 MV40 9 8:16/K 41:09.3
84 41:29.2 Cassy Harrison 714 F 54 FSen 35 8:18/K 41:21.1
85 41:38.9 Gary Wilson 759 M 31 MV50 5 8:20/K 41:35.1
86 42:15.9 Alex Davies 710 F 55 FSen 36 8:27/K 42:08.0
87 44:29.6 Penny Yendell 724 F 56 FSen 37 8:54/K 44:25.3
88 45:33.6 Mia Mulvaney-Walls 722 F 57 FSen 38 9:07/K 45:30.9
89 50:46.9 Sam Sherba 785 F 58 FSen 39 SCR 10:09/K 50:36.9
Place Gun Time Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Club Total Pace Chip Time

 

What's My Time