Full results download.

 

Seagrave Duathlon
Place Name Bib No. Gender Place Gender Category Place Category Run 1 Time T1 Time Cycle Time T2 Time Run 2 Time Chip Time Club
1 Nick Bott 36 1 M 1 M 30-39 17:58.9 0:45.0 40:12.8 0:38.2 18:27.5 1:18:02.7 OWLS AC
2 Fletcher Priestley 28 2 M 1 M 15-19 18:36.5 0:26.1 39:23.0 0:25.8 19:55.0 1:18:46.6 Racetime Triath
3 Steve Salter 53 3 M 1 Male Missing Info 19:09.5 0:28.2 38:22.5 0:29.9 20:28.9 1:18:59.2
4 David Robertson 42 4 M 2 M 15-19 17:58.2 0:22.2 42:47.3 0:18.7 19:14.6 1:20:41.2 Racetime/USN Ra
5 Pat Kinch 38 5 M 1 M 40-49 20:45.6 0:48.0 40:08.4 0:36.7 21:26.8 1:23:45.7 Churnet Valley
6 Kieron Ford 27 6 M 1 M 20-29 20:31.3 0:38.1 42:24.6 0:27.5 21:12.9 1:25:14.5 Leicester Tri C
7 Shaun Crowson 40 7 M 2 M 30-39 19:03.5 0:49.0 44:12.6 0:50.2 21:08.3 1:26:03.7 Racetime Triath
8 Nicholas Deakin 47 8 M 2 M 40-49 21:09.9 1:01.5 41:53.1 0:44.7 22:19.8 1:27:09.2 Leicester Tri C
9 Welland Valley 4 RT 1 Rly Team 23:15.3 0:33.8 40:34.8 0:31.2 23:27.6 1:28:22.8 Welland Valley
10 Samuel Brown 50 10 M 3 M 30-39 20:53.0 0:53.1 44:38.0 0:43.2 22:23.6 1:29:31.0
11 Simon Alexander-Hardy 43 11 M 4 M 30-39 20:25.2 0:42.1 45:04.1 0:33.2 23:05.1 1:29:49.8 Leicester Tri C
12 Jonathan Garratt 6 12 M 5 M 30-39 21:57.9 0:48.0 41:40.3 0:44.6 25:02.4 1:30:13.4
13 Alfonso Jimenez 39 13 M 6 M 30-39 21:44.0 1:21.9 44:35.3 0:39.7 22:38.9 1:31:00.0
14 Tom Stewart 37 14 M 2 M 20-29 20:07.5 0:47.8 48:00.1 0:27.8 23:01.6 1:32:24.9
15 Ivan Malinka 54 15 M 2 Male Missing Info 21:36.2 0:45.7 46:30.8 0:33.3 24:43.0 1:34:09.3
16 Jake Harrison 44 16 M 3 M 20-29 20:55.8 0:49.3 49:44.5 0:33.6 23:14.9 1:35:18.3 Enduro Charity
17 Warren Bennett 11 17 M 7 M 30-39 22:30.9 0:45.0 48:32.8 0:52.1 22:41.3 1:35:22.3 N/A
18 Samuel Owen 14 18 M 8 M 30-39 21:42.9 0:47.5 49:29.4 1:15.3 22:46.2 1:36:01.4
19 Sadie Murphy 48 1 F 1 F 40-49 23:05.7 0:46.8 47:20.9 1:00.7 24:13.7 1:36:28.0 Leicester Tri C
20 Rob Pratt 29 19 M 9 M 30-39 22:46.2 1:08.3 48:45.8 0:34.3 24:23.7 1:37:38.6 Leicester Triat
21 Gareth Affleck 25 20 M 3 M 40-49 22:12.5 0:37.4 50:33.3 1:03.1 25:13.3 1:39:39.8
22 Freddy Shields 41 21 M 4 M 40-49 22:16.8 2:01.5 50:57.4 1:08.1 24:09.2 1:40:33.1
23 Thorn's & Roses 15 RT 2 Rly Team 31:07.8 0:28.0 44:07.8 0:30.4 26:03.2 1:42:17.3
24 Paul Euden-Harrison 30 23 M 10 M 30-39 23:10.0 0:28.1 52:40.8 0:27.3 26:58.1 1:43:44.5
25 Jordan Walker-Brown 22 24 M 4 M 20-29 21:18.3 1:34.1 55:09.5 0:59.7 25:21.9 1:44:23.7
26 Dave Marshall 51 25 M 3 Male Missing Info 25:55.8 1:14.4 48:43.1 1:10.4 28:35.0 1:45:38.9
27 Lewis Mcclymont 18 26 M 5 M 20-29 25:11.6 2:53.7 49:39.2 0:54.6 27:23.1 1:46:02.5 H4H1414
28 Team K.A.T. 26 RT 3 Rly Team 28:26.3 0:47.0 46:55.0 0:23.4 29:51.8 1:46:23.8
29 Sam Hillyer 2 28 M 6 M 20-29 23:23.6 0:40.8 55:11.2 0:54.2 26:29.3 1:46:39.3
30 Cathy Stevenson 46 2 F 1 F 30-39 27:10.7 0:48.3 51:28.3 0:45.7 27:30.0 1:47:43.2 4Life Tri
31 The Crusty Peac 20 RT 4 Rly Team 27:41.9 0:39.2 51:42.7 0:31.4 28:34.8 1:49:10.1
32 Chris Foden 10 30 M 11 M 30-39 22:36.6 1:03.4 55:26.8 0:42.1 29:37.6 1:49:26.7
33 Dominic Noone 35 31 M 7 M 20-29 24:48.3 0:55.2 57:24.6 0:36.1 27:16.4 1:51:00.8 York Triathlon
34 James Criglington 21 32 M 8 M 20-29 25:36.3 1:27.9 53:43.0 0:58.8 29:49.5 1:51:35.7
35 Chris Worth 5 33 M 12 M 30-39 26:33.8 0:55.8 54:08.4 0:50.7 29:32.5 1:52:01.3 Absolute Triath
36 HOPE less! 13 RT 5 Rly Team 24:43.1 0:34.0 1:00:55.1 0:36.5 25:20.8 1:52:09.7
37 Anthony Simon 16 34 M 5 M 40-49 27:27.1 1:21.5 49:59.1 1:07.2 32:38.3 1:52:33.5
38 Vision 23 RT 6 Rly Team 30:54.4 0:34.8 49:22.1 0:25.8 31:32.0 1:52:49.3
39 Philip Worth 7 36 M 13 M 30-39 25:38.8 1:07.1 55:50.1 0:51.6 29:23.1 1:52:50.8
40 Tom Lester 52 37 M 4 Male Missing Info 25:33.9 1:35.6 58:21.3 1:22.5 27:31.4 1:54:24.9
41 Naomi Jane Mills 17 4 F 1 F 20-29 25:13.0 3:28.3 59:40.7 1:01.8 25:33.4 1:54:57.3
42 Tom Hillyer 1 38 M 9 M 20-29 26:50.0 1:09.8 55:48.2 1:00.0 32:33.7 1:57:21.9
43 Hannah Dexter 34 5 F 2 F 20-29 28:24.6 0:55.6 57:51.8 0:47.3 31:28.4 1:59:27.9 UoS Triathlon C
44 DnA 24 RT 7 Rly Team 30:14.1 0:55.6 56:39.1 0:52.4 32:14.7 2:00:56.2
45 Helen Banks 8 6 F 2 F 30-39 28:29.6 0:40.0 1:04:16.9 0:56.1 29:29.7 2:03:52.5
46 Peter Betts 33 40 M 6 M 40-49 28:49.6 2:32.5 58:42.8 1:27.1 33:43.9 2:05:16.2
47 Luke Marriott 49 41 M 14 M 30-39 22:32.5 0:59.8 1:26:00.8 0:58.4 23:56.2 2:14:28.0
48 Sara Newbold 9 7 F 3 F 20-29 28:33.6 0:42.6 1:12:32.6 0:47.7 32:30.1 2:15:06.9
49 Santos Caballero Gonzalez 45 42 M 15 M 30-39 35:57.2 1:13.7 1:00:11.3 0:52.5 40:29.3 2:18:44.3 Loughborough St
50 Suzanne Hope 32 8 F 2 F 40-49 32:43.2 2:01.0 1:13:59.0 1:25.1 38:51.1 2:28:59.5
51 Fiona Scott 31 9 F 3 F 40-49 34:42.7 1:13:58.1 40:19.6 2:29:00.5
Place Name Bib No. Gender Place Gender Category Place Category Run 1 Time T1 Time Cycle Time T2 Time Run 2 Time Chip Time Club

 

 

 

What's My Time