Dartington Duathlon

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 Full Results Download

 

Sprint Distance Duathlon

DNF *  Incorrect Bike Route

Dartington Sprint Duathlon
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Run1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club
1 Timothy Watson 212 M 1 MVet 1 18:01.4 0:30.2 37:43.9 0:41.3 10:28.9 1:07:25.8 Torbay Triathlon Club
2 Michael Gallacher 134 M 2 MVet 2 20:00.5 0:27.7 35:54.2 0:32.8 11:14.3 1:08:09.7 Royal Navy Triathlon
3 Jake Keast 156 M 3 M Junior 1 19:25.2 0:39.1 38:55.9 0:33.6 11:06.9 1:10:40.9 Unattached
4 Pierre Terlinden-Ruhl 204 M 4 M Junior 2 21:12.9 0:30.6 37:21.9 0:38.2 11:45.4 1:11:29.2 University Of Exeter Tri
5 Peter Wilby 213 M 5 MSen 1 19:56.1 0:29.5 39:15.4 0:31.3 11:17.4 1:11:29.9 Exeter Triathlon Club
6 Tom Jennings 154 M 6 MSen 2 21:35.0 0:30.1 36:57.1 0:29.3 12:42.3 1:12:13.8 Unattached
7 Alex Male 168 M 7 M Junior 3 19:38.2 0:36.2 40:27.2 0:36.8 11:50.2 1:13:08.6 Unattached
8 Rob Yardley 218 M 8 MSen 3 21:34.1 0:38.5 38:38.6 0:31.5 11:54.2 1:13:17.0 Unattached
9 Pete Tomes 205 M 9 MSen 4 20:41.2 0:41.1 39:53.9 0:31.3 11:54.8 1:13:42.6 Tavistock Triathlon Club
10 Sam Pattison 183 M 10 MSen 5 22:12.0 0:43.4 37:43.7 0:33.6 12:38.8 1:13:51.6 Bustinskin Triathlon Club
11 Gary Montford 175 M 11 MSen 6 20:32.3 1:01.6 39:38.0 0:45.9 12:09.9 1:14:07.8 Unattached
12 Drew Clark 114 M 12 M Junior 4 21:14.3 0:24.5 40:00.4 0:39.7 12:12.2 1:14:31.3 Unattached
13 Russell Hart 147 M 13 MSen 7 20:31.4 0:49.9 42:09.1 0:48.3 11:32.8 1:15:51.6 Torbay Triathlon Club
14 Ray Sheridan 199 M 14 MVet 3 21:33.4 0:35.7 41:06.9 0:33.7 12:07.3 1:15:57.2 Sid Vale Cycle Club
15 Mat Kelly 232 M 15 MSen 8 22:23.8 0:54.4 39:36.3 0:42.0 12:41.9 1:16:18.7 Unattached
16 Lewis Mill 173 M 16 MSen 9 21:21.5 0:49.3 40:55.1 0:49.8 12:36.2 1:16:32.1 Tavistock Triathlon Club
17 John King 157 M 17 MSVet 1 22:45.1 1:01.0 39:18.6 0:41.9 12:52.1 1:16:38.8 Unattached
18 Matt Rayment 188 M 18 MVet 4 24:52.2 0:45.2 37:03.9 0:34.9 13:30.6 1:16:47.0 Plymouth Triathlon Club
19 Andrew Davies 123 M 19 MVet 5 23:51.6 0:41.5 38:25.6 0:42.1 13:10.4 1:16:51.3 Unattached
20 Ray Gilbey 139 M 20 MSVet 2 23:59.2 0:47.7 38:10.4 0:37.9 13:34.7 1:17:10.1 Unattached
21 Nigel Arlidge 231 M 21 MSVet 3 22:09.6 0:43.1 41:34.0 0:35.5 12:31.3 1:17:33.7 Coventry Godiva Harriers
22 Rob Cowsill 227 M 22 MSen 10 23:04.8 1:04.4 38:05.3 0:50.3 15:15.4 1:18:20.4 CS South Hams
23 Aiden Bradley 110 M 23 MSen 11 22:33.6 0:47.5 39:48.0 0:45.6 14:40.8 1:18:35.7 Exeter Wheelers
24 Kevin Crocker 119 M 24 MSen 12 23:42.8 1:17.4 40:48.1 1:18.3 14:40.4 1:21:47.1 Unattached
25 Nicky Savill 195 F 1 FSen 1 21:42.9 0:36.2 47:29.8 0:23.3 12:15.3 1:22:27.7 South West Road Runners
26 Anthony Everson 129 M 25 MVet 6 26:00.7 1:08.4 40:40.1 0:53.9 13:51.3 1:22:34.6 Army Cycle Union
27 Harry German 136 M 26 M Junior 5 21:35.8 0:54.3 46:13.2 1:01.7 13:08.8 1:22:54.0 Unattached
28 Felicity Knell 158 F 2 FSen 2 23:39.6 0:57.9 46:32.8 0:43.3 13:05.8 1:24:59.6 Unattached
29 Graeme Kay 155 M 27 MVint 1 26:19.9 1:00.2 43:31.5 0:41.0 14:30.1 1:26:02.7 Torbay Triathlon Club
30 Ian Lamerton 162 M 28 MVet 7 23:29.5 1:09.3 46:08.5 1:08.1 14:10.7 1:26:06.3 Plymouth Triathlon Club
31 Max Chantrey 8 M 29 MSen 13 25:46.0 0:56.5 44:58.1 0:40.1 13:48.1 1:26:09.0 Unattached
32 Fiona German 135 F 3 F Junior 1 23:31.1 0:30.6 49:19.1 0:25.8 13:02.4 1:26:49.3 Unattached
33 Peter Coster 117 M 30 MSen 14 26:52.9 0:57.5 43:00.6 0:46.5 15:20.4 1:26:58.1 Unattached
34 Ali Griffith 143 F 4 FSen 3 24:50.8 0:42.8 47:27.5 0:36.0 13:41.7 1:27:19.0 Unattached
35 Lucy Spowart 200 F 5 FVet 1 27:46.4 0:38.6 42:02.7 0:50.9 16:06.0 1:27:24.7 Plymouth Triathlon Club
36 Rich Osborne 180 M 31 MSVet 4 26:52.3 1:03.6 42:44.5 1:05.1 15:49.6 1:27:35.2 Unattached
37 Walter Andrews 101 M 32 MVint 2 24:15.6 0:52.4 48:15.5 0:35.2 13:42.1 1:27:41.1 Tiverton Harriers
38 David Long 166 M 33 MSVet 5 26:59.5 0:32.2 44:42.5 0:27.4 15:25.7 1:28:07.5 Unattached
39 Matthew Golding 142 M 34 MSen 15 23:54.6 1:25.6 47:10.4 1:29.7 14:12.1 1:28:12.6 Unattached
40 Helen Williams 214 F 6 FSen 4 24:34.0 0:42.4 48:45.8 0:39.2 14:08.5 1:28:50.1 Unattached
41 Jason Fern 131 M 35 MVet 8 26:11.3 1:14.0 45:30.7 1:28.2 14:41.0 1:29:05.4 Unattached
42 Mike Gibson 138 M 36 MSVet 6 27:30.2 1:47.5 42:30.1 1:23.5 16:14.6 1:29:26.1 MDCC
43 Julia Fuell 133 F 7 FSen 5 27:52.4 1:18.2 44:15.5 0:58.9 15:16.3 1:29:41.4 Unattached
44 Gill Hardy 145 F 8 FVet 2 27:10.4 0:56.8 45:45.0 0:43.0 15:27.3 1:30:02.6 MDCC
45 Michael Bonning 108 M 37 MSVet 7 25:07.6 1:10.2 48:32.1 0:54.0 14:42.8 1:30:26.9 Exeter Triathlon Club
46 Roger Brewer 111 M 38 MVint 3 27:47.5 0:55.3 45:25.4 0:44.8 15:34.1 1:30:27.3 Maverick Runners
47 Cassandra Harrison 146 F 9 FVet 3 26:36.8 1:21.5 47:12.4 1:20.8 13:58.2 1:30:30.0 Torbay Triathlon Club
48 Natasha Waggett 208 F 10 FSVet 1 27:53.3 0:57.4 45:13.0 0:50.7 15:40.2 1:30:34.7 Unattached
49 Sarah Lakey 159 F 11 FVet 4 27:51.0 1:37.5 44:43.1 0:47.3 15:53.2 1:30:52.2 Torbay Triathlon Club
50 Hannah Brown 113 F 12 FSen 6 27:50.4 1:10.7 46:20.2 1:01.2 14:49.6 1:31:12.3 Tiverton Harriers
51 Piers Calascione 5 M 39 MSVet 8 27:38.0 1:07.0 45:24.5 1:10.5 16:08.5 1:31:28.6 Unattached
52 Paul Thomas 53 M 40 MSVet 9 27:43.3 1:15.5 44:07.0 1:16.3 17:22.3 1:31:44.6 Unattached
53 Dawn Turner 207 F 13 FVet 5 28:29.3 1:03.3 44:22.8 1:02.9 17:02.9 1:32:01.3 Plymouth Triathlon Club
54 Melanie Bishop 107 F 14 FSen 7 28:17.9 1:01.1 46:08.7 0:43.0 15:50.6 1:32:01.5 Unattached
55 Sarah-Jane Glanville 141 F 15 FVet 6 26:22.0 1:06.6 49:26.8 0:52.1 14:39.6 1:32:27.3 Unattached
56 Karen Hockin 150 F 16 FSVet 2 27:40.8 1:35.3 44:59.9 1:58.5 16:27.5 1:32:42.1 Unattached
57 Christina Turley 206 F 19 FSen 8 26:45.4 1:08.5 47:59.5 1:11.1 15:39.5 1:32:44.2 Unattached
58 Laura Newton 177 F 20 FSen 9 27:11.9 0:52.5 48:50.7 0:52.1 15:03.9 1:32:51.4 Tavistock Triathlon Club
59 Laraine Gibbins 137 F 21 FSVet 3 27:38.9 1:02.2 47:49.8 0:56.5 15:37.8 1:33:05.4 Unattached
60 Mark Bevan 106 M 41 MSen 16 30:06.5 1:24.0 44:34.3 1:01.7 16:26.6 1:33:33.3 Unattached
61 Richard Jones 233 M 42 MSVet 10 28:43.5 0:47.0 46:39.2 0:52.5 16:43.0 1:33:45.4 Unattached
62 Sarah Jackman 151 F 22 FSen 10 27:06.0 1:03.8 48:30.5 1:09.5 16:05.0 1:33:55.1 Unattached
63 Barney Dunstan 126 M 43 MVet 9 28:45.8 1:37.8 45:52.6 1:29.5 16:13.2 1:33:59.2 Unattached
64 Cashman Paul 184 M 44 MSVet 11 28:15.9 1:54.9 46:25.7 1:19.8 16:07.8 1:34:04.2 Unattached
65 Harriet Roberts 191 F 23 FSen 11 26:45.8 1:35.6 48:37.7 1:02.0 16:04.0 1:34:05.3 Unattached
66 Keith Anderson 100 M 45 MVint 4 28:52.4 0:54.8 45:00.4 0:59.2 18:47.5 1:34:34.6 Teignbridge Triers
67 Angela Gilbert 236 F 24 FVet 7 31:01.6 0:50.1 44:20.7 1:01.6 17:31.3 1:34:45.5 Unattached
68 Bon Rymel 193 M 46 MSen 17 27:13.0 1:18.8 46:31.9 1:48.6 17:54.1 1:34:46.6 Unattached
69 Jonathan Rich 234 M 47 MSVet 12 26:40.9 1:56.0 49:49.1 1:42.8 14:46.1 1:34:55.1 Unattached
70 Keith Stawarz 201 M 48 MSen 18 26:14.3 0:32.1 52:11.3 0:30.5 15:42.3 1:35:10.8 Unattached
71 Dawn Lamerton 163 F 25 FSVet 4 28:39.3 1:30.9 47:21.2 1:31.4 16:51.2 1:35:54.1 Plymouth Triathlon Club
72 Darren Barnett 103 M 49 MVet 10 27:35.5 1:47.4 46:34.7 2:16.2 18:07.9 1:36:21.9 Unattached
73 Stephen Bentall 104 M 50 MVet 11 25:42.4 1:28.0 53:05.6 0:55.0 15:24.3 1:36:35.4 Unattached
74 Richard Lambert 160 M 51 MVet 12 27:06.5 1:57.3 49:41.8 1:21.4 16:37.3 1:36:44.5 Unattached
75 Mark Dalton 121 M 52 MSVet 13 32:03.8 1:19.1 45:28.6 1:13.2 16:55.3 1:37:00.1 Unattached
76 David Jarvis 152 M 53 MSen 19 29:46.2 1:28.6 47:46.4 1:04.4 17:05.9 1:37:11.6 Unattached
77 Nicky Deane-Simmons 124 F 26 FVint 1 29:59.6 0:55.9 49:18.0 0:42.8 16:43.8 1:37:40.3 Tavistock Triathlon Club
78 Pippa Wyatt 217 F 27 FSen 14 29:29.1 1:47.6 52:30.0 1:05.7 15:47.4 1:40:40.0 Axe Valley Runners
79 Tristan Bentall 105 M 54 M Junior 6 30:00.5 1:26.3 52:23.5 1:21.6 15:52.4 1:41:04.5 Unattached
80 Karen McClung 171 F 28 FSVet 5 30:21.0 0:42.0 52:45.6 0:38.4 17:24.8 1:41:51.9 Tavistock Triathlon Club
81 Lindsay Hobbs 149 F 29 FSVet 6 33:01.2 1:24.3 48:27.2 1:05.8 18:07.4 1:42:06.1 Tavistock Triathlon Club
82 Robert Pressling 187 M 55 MVint 5 29:51.0 1:51.0 52:05.0 1:27.0 18:18.0 1:43:32.0 Torbay Triathlon Club
83 Kim Nichols 178 F 30 FSVet 7 28:10.7 0:59.5 57:33.3 0:59.0 17:00.6 1:44:43.3 Unattached
84 Jon Hearn 148 M 56 MVet 13 29:42.3 1:33.4 53:33.7 1:40.1 18:36.0 1:45:05.7 Unattached
85 Margaret Jarvis 153 F 31 FVint 2 29:57.9 1:20.2 56:14.1 1:25.7 16:56.3 1:45:54.6 Okehampton R C
86 Karen Scowcroft 196 F 32 FVet 8 30:26.8 2:03.9 54:41.2 1:28.9 17:59.3 1:46:40.3 Unattached
87 James Hannaford 144 M 57 MSen 20 32:49.9 1:31.0 54:00.8 1:52.5 17:18.0 1:47:32.3 Unattached
88 Terence Lee 164 M 58 MSVet 14 31:28.4 2:13.2 51:10.4 2:20.3 20:28.4 1:47:40.8 Unattached
89 Zoe Curnow 120 F 33 FSen 15 32:50.7 1:29.4 54:53.8 1:00.6 17:44.2 1:47:58.8 Unattached
90 Laura Evenden 128 F 34 FVet 9 30:14.3 1:45.7 56:11.0 1:55.1 17:56.1 1:48:02.4 Tavistock Triathlon Club
91 Shani Dyer 127 F 35 FSen 16 32:10.5 2:32.3 54:07.0 1:50.1 18:35.2 1:49:15.3 Unattached
92 Lesa Rodgers 192 F 36 FVet 10 33:56.2 2:27.0 51:45.2 1:20.9 20:06.3 1:49:35.8 Unattached
93 Salman Waqar 211 M 59 MSen 21 33:09.2 1:01.3 53:35.4 0:50.3 21:06.4 1:49:42.8 Unattached
94 Jenni Everson 130 F 37 FVet 11 32:45.8 0:42.8 58:13.4 0:34.3 19:07.6 1:51:24.1 Unattached
95 Graham Edwards 219 RT - Rly Team 1 37:43.4 1:00.5 53:17.7 0:43.5 20:23.1 1:53:08.2 Unattached
96 Joanne Ashton 102 F 38 FSen 17 32:17.9 0:49.6 59:48.1 0:48.4 19:47.1 1:53:31.4 Unattached
97 Saskia Saunders 194 F 39 FSen 18 33:55.2 0:50.5 57:54.9 0:55.7 20:50.3 1:54:26.7 Unattached
98 Charlotte Lamb-Wilson 161 F 40 FSen 19 29:30.3 1:55.1 1:04:52.2 1:07.8 17:01.3 1:54:26.9 Unattached
99 Lindsay McCargow 220 RT - Rly Team 2 33:49.0 1:20.8 54:21.5 0:50.5 27:42.4 1:58:04.4 Unattached
100 Tracie Bosher 109 F 41 FVet 12 33:35.7 5:09.4 59:45.4 6:36.8 19:22.1 2:04:29.7 Taunton Runming Club
101 Michael Sharpe 198 M 61 MVint 6 36:10.8 2:36.9 1:02:54.8 3:28.4 27:21.6 2:12:32.6 Taunton Runming Club
DNF * Laura Wakeham 209 F FSen 23:10.9 0:46.5 41:21.1 0:50.6 13:46.6 1:19:55.8 Exeter Triathlon Club
DNF James Stride 202 M MSen 37:44.5 1:46.7 56:51.7 1:23.0 Unattached
DNF Marcus Wills 216 M MSen 24:00.9 1:05.5 East Cornwall Harriers
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Run1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club

Standard Distance Duathlon

Dartington Standard Duathlon
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club
1 Adam Gitlin 15 M 1 MVet 1 42:19.6 0:44.7 1:11:09.5 0:41.5 22:55.2 2:17:50.7 Alltrax CC
2 Pete Moon 33 M 2 MSen 1 42:20.1 0:35.5 1:13:42.3 0:40.8 22:49.1 2:20:08.0 Plymouth Triathlon Club
3 Mingxi Yang 63 RT - RLY Team 1 45:35.1 1:03.5 1:10:57.5 0:27.7 23:20.3 2:21:24.2 Unattached
4 Rob Clutterbuck 9 M 3 MSen 2 44:28.8 0:55.0 1:12:35.2 0:56.6 23:25.6 2:22:21.3 Exeter Wheelers
5 Matthew Pemberton 185 M 4 MVet 2 42:12.4 0:43.6 1:15:24.1 0:40.1 23:22.4 2:22:22.7 Unattached
6 Ashley Scott 47 M 5 MSen 3 43:52.7 0:39.7 1:13:33.7 0:43.9 24:16.2 2:23:06.5 Royal Navy Triathlon
7 Geoff Davey 10 M 6 MVet 3 42:18.2 0:41.4 1:15:10.1 0:47.6 24:31.4 2:23:28.9 Unattached
8 Tim Dafforn 64 RT - RLY Team 2 46:53.7 0:32.0 1:12:11.6 0:41.8 23:35.4 2:23:54.7 Unattached
9 Steve Bone 3 M 7 MSen 4 44:31.9 1:11.9 1:12:48.3 0:54.3 25:45.3 2:25:11.8 MDCC
10 Dale Tedder 52 M 8 MSen 5 44:18.8 0:35.5 1:18:11.3 0:43.9 27:03.3 2:30:53.0 Looe Pioneers
11 Nigel Gates 13 M 9 MVint 1 44:12.7 0:30.8 1:23:08.1 1:37.2 23:11.2 2:32:40.2 Westbury Harriers
12 Mick Lovell 170 M 10 MVet 4 42:00.1 0:54.0 1:27:18.4 1:01.3 22:28.0 2:33:41.9 Unattached
13 Jamie Muirhead 34 M 11 MVet 5 47:30.2 1:02.3 1:17:29.7 0:50.9 27:14.1 2:34:07.4 Plymouth Triathlon Club
14 Andrew Vulliamy 57 M 12 MSen 6 44:07.9 1:00.9 1:23:10.2 1:13.3 24:43.8 2:34:16.4 Haldon Trail Runners
15 James Barton 2 M 13 MSen 7 47:31.4 0:53.2 1:19:11.3 0:55.0 26:51.7 2:35:22.6 RUTT
16 Lee Windeatt 61 M 14 MVet 6 46:39.2 2:05.1 1:19:23.2 1:26.6 26:01.3 2:35:35.5 Unattached
17 Luke Hayashi 20 M 15 MVet 7 44:40.4 2:05.6 1:25:51.8 1:48.8 25:10.2 2:39:37.0 Unattached
18 Pete Hayward 21 M 16 MSVet 1 50:12.9 0:41.8 1:23:08.0 0:44.1 27:48.6 2:42:35.6 Teignbridge Triers
19 Sam Ridler 46 M 17 MSen 8 50:42.4 0:58.0 1:24:01.9 0:52.8 26:54.4 2:43:29.7 Unattached
20 Tim Green 16 M 18 MSen 9 49:13.4 2:04.3 1:24:54.6 1:00.2 27:27.7 2:44:40.5 Unattached
21 Simon Kain 27 M 19 MSen 10 50:43.6 1:19.9 1:21:27.6 0:51.6 31:41.8 2:46:04.7 Unattached
22 Richard Davies 71 M 20 MVet 8 51:49.4 1:50.6 1:22:43.4 1:22.8 28:31.9 2:46:18.4 Unattached
23 David Hurrell 70 M 21 MSen 11 48:11.7 1:07.7 1:30:06.8 1:49.6 28:11.1 2:49:27.1 Plymouth Triathlon Club
24 Gary Burman 4 M 22 MSen 12 53:00.3 0:41.7 1:25:47.1 0:59.6 29:22.6 2:49:51.5 Unattached
25 Steve Edmonds 12 M 23 MVint 2 51:31.9 0:48.6 1:26:21.6 0:59.7 30:41.2 2:50:23.2 Plymouth Triathlon Club
26 Anthea Board 65 RT - RLY Team 3 48:53.2 0:26.1 1:29:40.3 0:26.7 31:22.7 2:50:49.1 Unattached
27 Joao Silva 48 M 24 MSen 13 47:24.3 0:50.2 1:34:34.0 1:10.6 27:53.3 2:51:52.6 Clube Fluvial Vilacondense
28 Jo Pearce 41 F 1 FVet 1 48:17.5 2:21.3 1:32:50.1 1:58.4 28:24.0 2:53:51.4 South West Road Runners
29 Paul Warburton 58 M 25 MVet 9 50:41.5 1:20.1 1:30:35.0 1:18.8 30:19.0 2:54:14.7 Unattached
30 Jan Walpole 235 F 2 FVet 2 53:30.9 1:11.7 1:30:57.2 1:18.9 29:51.4 2:56:50.3 Plymouth Triathlon Club
31 Jamie Hollis 23 M 26 MVet 10 50:16.4 1:42.8 1:33:14.8 1:49.8 30:31.0 2:57:34.9 North Devon Triathletes
32 Alex Swan 51 M 27 MSen 14 48:57.1 0:59.6 1:27:38.2 0:52.4 40:40.6 2:59:08.0 Unattached
33 Leonard O'Connell 35 M 28 MVint 3 49:20.8 2:07.5 1:38:51.8 1:35.4 27:22.1 2:59:17.8 Tiverton Harriers
34 Hamish Renton 45 M 29 MVet 11 58:00.9 1:09.0 1:30:19.6 1:08.9 29:20.2 2:59:58.8 Torbay Triathlon Club
35 Kyle Williams 59 M 30 MVet 12 53:31.9 1:32.8 1:30:38.9 1:47.4 32:55.9 3:00:27.0 Unattached
36 Hannah Bennett 67 RT - RLY Team 4 57:22.3 0:42.7 1:32:12.2 0:24.7 29:58.2 3:00:40.2 Unattached
37 Paul Banbury 1 M 31 MSVet 2 53:59.3 1:25.7 1:35:38.4 1:34.9 30:32.4 3:03:10.9 Unattached
38 Graeme McKenzie 32 M 32 MVet 13 54:24.5 1:11.1 1:35:06.8 1:58.3 32:49.2 3:05:30.0 Unattached
39 Ross Spearing 50 M 33 MVet 14 55:32.2 0:41.3 1:37:45.8 0:48.0 31:12.7 3:06:00.3 Unattached
40 Elisabete Vilas Boas 56 F 3 FSen 1 58:25.1 0:58.4 1:34:43.5 0:51.6 31:44.7 3:06:43.4 Clube Fluvial Vilacondense
41 Patrick Hourigan 26 M 34 MSVet 3 57:03.4 2:17.6 1:36:06.2 1:34.1 31:41.0 3:08:42.5 Unattached
42 Derek Skinner 49 M 35 MSVet 4 51:34.8 1:32.2 1:47:57.7 0:52.4 28:42.9 3:10:40.1 Teignbridge Trotters
43 Michael Woodrow 62 M 36 MVint 4 59:27.5 1:34.3 1:33:58.0 1:37.3 36:25.6 3:13:02.9 Yogi Cycling
44 Luke Cameron 6 M 37 MSen 15 1:01:51.9 1:01.8 1:30:23.2 1:07.7 38:49.2 3:13:14.0 Unattached
45 Alice Denyer 11 F 4 FSen 2 58:53.5 1:50.2 1:43:12.7 1:20.6 36:48.5 3:22:05.6 Unattached
46 Steve Chant 7 M 38 MSen 16 58:53.8 1:51.4 1:43:02.8 1:29.4 36:48.2 3:22:05.9 Unattached
47 Simon Vassall 55 M 39 MVet 15 58:33.7 1:17.2 1:51:35.1 1:45.3 37:02.1 3:30:13.6 Unattached
48 Rebecca Law 28 F 5 FSen 3 1:04:53.5 2:05.4 1:55:36.6 1:31.3 39:25.0 3:43:31.9 Unattached
DNF Alex Pillage 42 M M Junior 43:23.2 0:53.7 Unattached
DNF Dan Grey 17 M MSen 49:27.2 1:17.5 Haldon Trail Runners
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club

 

What's My Time