Total Motion Events Ickle Pickles Aquathlon

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 Full Results Download

 

TME Ickle Pickles Aquathlon
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club
1 Jessica Thorpe 67 F 1 FSen 1 6:40.0 0:47.0 21:19.8 28:46.9 Otter
2 Ed Harman 60 M 1 MV40 1 9:01.2 0:57.0 21:37.0 31:35.3 Clapham Chasers
3 SS Tooting 27 RT - M Rly Team 1 8:52.0 0:36.6 22:28.6 31:57.4 Unattached
4 Bill Doris 38 M 2 MV40 2 10:01.0 1:16.7 20:56.7 32:14.5 Unattached
5 Chris Jeffery 59 M 3 MSen 1 8:37.6 1:06.4 22:37.3 32:21.4 Unattached
6 Norman Urquia 36 M 4 MV50 1 10:17.9 1:31.5 20:32.8 32:22.3 Wimbledon Windmilers / SLSC
7 Chris Gregg 46 M 5 MSen 2 10:13.0 1:03.2 21:15.1 32:31.3 Unattached
8 Strange Willy 58 Rt - M Rly Team 2 8:22.4 0:39.9 24:06.3 33:08.6 Tiro Partners
9 Kay Guest 55 F 2 FSen 2 8:38.6 1:33.9 23:22.0 33:34.5 Unattached
10 Jose Junior 54 M 6 MSen 3 9:23.1 1:52.8 22:38.6 33:54.6 Isa & juju
11 Charles Stephenson 8 M 7 MSen 4 9:57.6 1:42.7 22:40.3 34:20.7 Unattached
12 Charlotte Woodward 41 F 3 FSen 3 10:15.6 0:59.4 23:06.8 34:21.9 Unattached
13 David Lawes 48 M 8 MSen 5 8:22.6 1:53.0 24:08.9 34:24.7 Unattached
14 Ian Gear 52 M 9 MV40 3 9:29.7 2:14.0 22:51.7 34:35.6 Unattached
15 Simon Williams 63 M 10 MV50 2 8:00.8 1:26.3 25:09.5 34:36.7 Unattached
16 David Sachs 29 M 11 MV40 4 9:33.1 1:14.6 24:00.9 34:48.7 South London Swimming Club
17 Samuel Jide-Banwo 57 M 12 MSen 6 10:40.1 1:48.7 22:44.3 35:13.2 Serpentine
18 Eleanor Russell 51 F 4 FSen 4 8:55.6 1:43.2 24:34.7 35:13.6 South London Swimming Club
19 Kevin Boamah 56 M 13 MSen 7 9:16.1 1:56.6 24:32.4 35:45.2 Unattached
20 Edward Butler 50 M 14 MV40 5 10:17.3 1:33.3 24:06.7 35:57.4 Unattached
21 Edward Cole 49 M 15 MV40 6 8:24.7 3:06.8 24:51.6 36:23.2 Unattached
22 Martyn Barson 35 M 16 MSen 8 10:46.3 1:50.0 23:59.0 36:35.3 Unattached
23 Paul Bartram 6 M 17 MSen 9 11:59.6 1:44.3 22:55.0 36:39.0 Unattached
24 Guy Eastaugh 61 M 18 MV50 3 8:56.2 2:43.0 25:14.2 36:53.4 Village CC
25 Isobel Wade 53 F 5 FSen 5 7:58.8 2:26.4 27:30.2 37:55.4 Unattached
26 William Gillions 18 M 19 MV40 7 11:56.2 1:46.9 24:16.1 37:59.3 Unattached
27 Amy Harmsworth 22 F 6 FSen 6 9:43.3 2:25.2 26:00.8 38:09.3 Unattached
28 Ben Harvey 20 M 20 MSen 10 10:58.2 2:04.3 25:40.5 38:43.0 Unattached
29 Timothy Higgins 16 M 21 MSen 11 9:30.5 2:15.5 27:34.4 39:20.5 Unattached
30 Pierre D'Alessio 32 M 22 MV40 8 11:17.3 2:16.2 26:29.5 40:03.1 Unattached
31 Sam Andreadis 14 F 7 FV40 1 12:06.0 1:37.3 26:23.0 40:06.5 Unattached
32 Paul Conaghan 44 M 23 MV40 9 9:33.9 2:54.0 27:39.1 40:07.1 Tiro Partners
33 Charles Leonard 40 M 24 MV40 10 10:21.2 1:53.0 28:09.4 40:23.7 Wimbledon Windmilers / SLSC
34 Andrew Potts 28 M 25 MV40 11 9:57.7 2:53.3 27:45.5 40:36.6 Unattached
35 Juliet Goss 10 F 8 FV40 2 11:18.7 1:51.6 27:32.6 40:43.1 Unattached
36 Charles MacDonald 39 M 26 MV40 12 9:55.9 1:31.3 29:50.2 41:17.5 South London Swimming Club
37 Naomi Joslin-Tan 25 F 9 FSen 7 11:31.1 3:04.1 27:06.0 41:41.3 Unattached
38 Ella Harvey 42 F 10 FSen 8 9:26.1 2:37.7 29:40.5 41:44.5 Ella
39 Stewart Leather 26 M 27 MV50 4 12:54.4 1:54.2 27:22.9 42:11.6 Unattached
40 Jeff Brown 23 M 28 MV40 13 12:46.4 2:56.6 26:43.0 42:26.1 Unattached
41 Zoe Rusling 45 F 11 FV40 3 10:38.6 3:25.8 28:21.8 42:26.3 Unattached
42 Mark Cullen 3 M 29 MV40 14 13:21.6 3:34.7 27:24.8 44:21.3 Unattached
43 Victoria Lloyd 17 F 12 FV40 4 10:59.0 0:58.5 32:25.3 44:22.9 Unattached
44 Saf Rahman 4 M 30 MSen 12 13:08.7 5:33.1 26:07.2 44:49.1 Unattached
45 Emma Brown 9 F 13 FSen 9 13:53.4 2:43.9 30:00.5 46:37.9 Unattached
46 Luke Harvey 21 M 31 MSen 13 14:36.3 3:51.0 30:01.5 48:28.9 Unattached
47 Adam Harvey 19 M 32 MSen 14 14:27.5 3:05.4 31:16.1 48:49.0 Unattached
48 JoLee 5 RT - F Rly Team 1 18:28.8 0:28.0 30:05.6 49:02.5 Unattached
49 Lucy Gillions 2 F 14 FSen 10 14:08.5 3:05.0 36:49.5 54:03.1 Unattached
50 Oznur Mehmet 13 F 15 FSen 11 14:38.5 3:13.8 36:45.9 54:38.3 Unattached
51 Andrew Willshire 1 M 33 MV50 5 27:40.9 2:30.8 29:51.0 1:00:02.7 Unattached
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club

 

What's My Time