Helix Novice Adult & TriStars Duathlon

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

Provisional Results, if there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 Full downloadable results.

 

Adult & Youths

The Helix Duathlon Adults Novice
Overall Place Name Bib No Gender Place Gender Category Place Category Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club
1 Steven Honeyman 34 1 M 1 MV40 11:45.1 0:43.2 15:45.0 0:27.5 7:21.6 36:02.6 Stirling Triathlon Club
2 Ross Crombie 12 2 M 2 MV40 11:15.0 0:38.1 16:39.4 0:21.7 7:13.3 36:07.7 Grangemouth Triathlon Clu
3 Peter Faulks 16 3 M 3 MV40 11:49.0 0:38.7 16:15.8 0:27.3 8:04.8 37:15.8 Unattached
4 David Holgate 32 4 M 1 MSen 11:27.5 0:51.7 17:34.0 0:30.7 7:25.5 37:49.6 Www.hardie-Bikes.com
5 Frazer Brown 6 5 M 4 MV40 12:13.0 1:00.5 15:57.3 0:57.9 7:48.9 37:57.8 Unattached
6 Euan Hogarth 31 6 M 5 MV40 11:44.0 0:43.1 16:36.8 0:47.9 8:49.6 38:41.5 Unattached
7 Callum Hill 27 7 M 1 M Youth 11:20.9 0:31.4 20:26.4 0:19.2 7:01.1 39:39.2 Unattached
8 Fraser Wilson 71 8 M 6 MV40 11:39.4 0:37.1 19:15.8 0:19.4 7:57.4 39:49.2 Unattached
9 Douglas Hill 30 9 M 1 MSV50 11:57.8 0:49.3 18:57.1 0:33.4 7:35.4 39:53.2 Unattached
10 Tara Donnelly 47 1 F 1 FV40 12:06.8 0:29.3 19:31.2 0:22.8 7:54.6 40:24.8 Unattached
11 Colin Reekie 59 10 M 7 MV40 12:43.9 1:25.2 17:53.0 1:09.9 7:28.5 40:40.8 Unattached
12 Euan Kerr 39 11 M 8 MV40 12:55.4 0:44.7 18:03.1 0:34.9 8:30.8 40:49.2 Unattached
13 Derek Low 43 12 M 9 MV40 13:31.3 0:39.9 17:25.9 0:30.1 8:46.5 40:53.9 Unattached
14 Christina MacKenzie 45 2 F 2 FV40 14:05.4 0:32.9 17:19.2 0:30.3 8:48.6 41:16.5 Western Isles Triathlon C
15 Alison Carre 8 3 F 3 FV40 13:30.5 0:26.4 17:54.0 0:20.9 9:08.1 41:20.1 Unattached
16 Craig Smith 64 13 M 10 MV40 12:12.0 0:30.7 20:08.1 0:24.4 8:23.1 41:38.5 Unattached
17 Jessica Christie 9 4 F 1 F Youth 11:55.5 0:31.5 21:19.4 0:20.8 7:41.6 41:49.0 Grangemouth Triathlon Clu
18 Iain Taylor 67 14 M 11 MV40 12:40.9 0:35.4 20:38.3 0:24.3 8:09.7 42:28.6 Unattached
19 Alastair Hanley 24 15 M 12 MV40 13:45.1 0:53.4 18:28.3 0:42.7 8:54.0 42:43.7 Unattached
20 Andrew Learmonth 41 16 M 2 MSen 13:21.2 0:51.9 17:56.4 0:43.6 9:55.9 42:49.2 Unattached
21 Graeme Brown 5 17 M 13 MV40 14:02.1 0:35.2 18:36.8 0:30.9 9:28.4 43:13.6 Unattached
22 Alex Hill 29 18 M 14 MV40 14:24.9 0:59.2 18:01.6 0:49.9 9:16.2 43:31.9 Unattached
23 Gary Barclay 2 19 M 3 MSen 14:24.4 0:46.9 19:12.9 0:34.0 9:00.8 43:59.3 Unattached
24 David Findlay 18 20 M 15 MV40 14:25.4 0:50.1 19:08.1 0:34.3 9:04.2 44:02.3 Unattached
25 Lissie Faulks 17 5 F 4 FV40 14:36.8 0:52.4 18:15.5 0:36.5 9:46.9 44:08.2 Unattached
26 Simon Johnston 37 21 M 16 MV40 13:46.4 0:38.1 20:16.2 0:39.2 8:53.3 44:13.4 Unattached
27 David Robinson 62 22 M 2 MSV50 15:16.4 0:50.8 17:00.2 0:46.9 10:22.2 44:16.7 Unattached
28 David Holmes 33 23 M 17 MV40 13:05.8 0:24.6 21:16.0 0:26.4 9:23.0 44:35.9 Unattached
29 Chantel Thomson 68 6 F 2 F Youth 14:31.3 0:21.7 19:59.4 0:21.3 9:29.7 44:43.5 Grangemouth Triathlon Clu
30 James Kennah 38 24 M 1 MV60 14:48.5 1:10.2 18:12.9 1:00.7 9:31.9 44:44.4 Unattached
31 Lewis Kilgour 40 25 M 2 M Youth 14:32.3 0:51.3 18:43.4 1:04.1 9:36.0 44:47.2 Grangemouth Triathlon Clu
32 Rupert Pugh 58 26 M 18 MV40 14:59.8 0:40.9 19:10.4 0:48.6 10:23.7 46:03.6 Unattached
33 Alan Paton 56 27 M 19 MV40 15:02.9 0:42.2 21:10.3 0:27.2 9:51.9 47:14.8 Unattached
34 Alastair Robertson 61 28 M 3 MSV50 15:10.4 0:35.8 21:03.9 0:52.9 9:35.4 47:18.6 Unattached
35 Kyle Harvey 25 29 M 3 M Youth 15:24.8 0:29.7 21:10.9 0:23.3 9:57.6 47:26.5 Grangemouth Triathlon Clu
36 Yvonne Myler 54 7 F 1 FV50 16:52.9 0:40.2 18:19.2 0:29.2 11:09.8 47:31.5 Unattached
37 Christine Nadin 55 8 F 1 FSen 15:03.3 0:44.9 21:43.5 0:28.5 9:40.2 47:40.5 Unattached
38 William Baillie 1 30 M 4 MSV50 15:11.3 0:36.7 21:49.9 0:33.8 10:17.0 48:28.8 Unattached
39 Christopher Ritchie 60 31 M 20 MV40 15:25.5 0:48.6 20:34.6 1:08.0 10:44.7 48:41.6 Unattached
40 James Coyle 11 32 M 21 MV40 16:58.6 0:27.5 21:17.9 0:22.2 10:46.4 49:52.7 Unattached
41 Hannah Hill 28 9 F 5 FV40 15:57.2 1:09.0 21:54.6 0:56.6 10:07.3 50:04.8 Unattached
42 Alexander Gitnik 22 33 M 22 MV40 15:39.3 1:08.0 21:54.8 0:43.6 10:47.2 50:13.1 Unattached
43 Craig Duncan 14 34 M 23 MV40 16:56.3 0:43.9 21:06.9 0:36.2 13:07.0 52:30.4 West Lothian Clarion Cc
44 Alan Gordon 23 35 M 4 MSen 17:59.4 0:29.9 23:50.7 0:27.2 11:05.4 53:52.8 Unattached
45 Margaret Crombie 13 10 F 6 FV40 17:27.3 0:41.7 23:42.2 0:40.3 11:24.2 53:55.9 Grangemouth Triathlon Clu
46 Lynn Gavigan 21 11 F 7 FV40 17:27.8 0:43.0 23:46.3 0:36.5 11:22.3 53:56.1 Grangemouth Triathlon Clu
47 Emma Mayes 46 12 F 8 FV40 17:56.0 0:35.4 23:44.8 0:44.5 11:55.3 54:56.2 Unattached
48 Lilian Fraser 19 13 F 9 FV40 18:49.2 0:47.1 22:04.1 0:30.2 13:20.7 55:31.6 Unattached
49 Lynn Evenden 15 14 F 2 FV50 17:40.4 0:40.0 25:20.4 0:39.5 11:19.3 55:39.6 Unattached
50 Derek McKenzie 51 36 M 5 MSV50 16:58.1 0:58.6 28:24.7 0:40.4 11:15.6 58:17.6 Unattached
51 Gillian MacAdam 44 15 F 10 FV40 19:35.5 1:52.0 22:34.5 1:50.2 13:33.8 59:26.3 Unattached
52 Vikki McLeish 52 16 F 11 FV40 20:01.2 1:39.9 23:49.3 0:52.4 14:18.3 1:00:41.3 Unattached
53 Kathleen McGee 49 17 F 2 FSen 18:07.5 0:38.9 30:17.8 0:26.7 12:53.6 1:02:24.7 Unattached
54 Ann McGovern 50 18 F 3 FV50 20:15.7 0:48.8 29:48.7 0:39.9 14:03.6 1:05:37.0 Unattached
DNF Oliver Couch 10 M M Youth 13:25.4 0:35.0 21:11.1 0:21.5 Unattached
Overall Place Name Bib No Gender Place Gender Category Place Category Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club

TriStar Start

Boys

TriStar Start Boys
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club
1 Isaac Hillier 108 1:45.8 0:26.8 3:31.0 0:16.8 0:30.1 6:30.7 Unattached
2 Ethan Gillies 106 1:43.4 0:21.9 3:40.9 0:14.0 0:30.9 6:31.3 Stirling Triathlon Club
3 Adam Fitzmaurice 104 1:51.8 0:23.7 3:31.1 0:16.1 0:35.7 6:38.6 Unattached
4 Struan Trewartha 116 1:59.1 0:32.8 3:17.6 0:19.6 0:34.9 6:44.1 East Fife Triathlon Club
5 Hamish Mayes 111 2:01.8 0:24.7 3:47.4 0:18.3 0:35.1 7:07.5 Pentland Triathletes
6 Kyle Whiteford 118 2:13.0 0:29.2 3:17.9 0:30.0 0:39.3 7:09.6 Fusion Triathlon Club
7 Teddy Lee 110 2:02.9 0:27.3 3:47.5 0:20.8 0:39.3 7:17.8 West Lothian Triathlon
8 Blake Goldie 107 2:06.0 0:31.9 3:37.2 0:25.5 0:45.9 7:26.7 Unattached
9 Adam Wight 119 1:52.1 0:32.6 4:40.9 0:17.5 0:36.9 8:00.3 Unattached
10 Daniel Warhurst 117 2:09.2 0:38.0 4:16.2 0:21.7 0:40.4 8:05.6 West Lothian Triathlon
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club

 Girls

TriStar Start Girls
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Rank T1 Time Bike Time T2 Rank T2 Time Run 2 Time Finish Time Club
1 Sarah Tait 115 2:13.5 1 0:26.4 3:30.7 4 0:25.4 0:45.5 7:21.8 Clydesdale Colts
2 Ciara Middleton 113 2:06.0 2 0:30.7 4:06.7 1 0:22.1 0:36.5 7:42.1 Stirling Triathlon Club
3 Lily Robinson 114 2:03.2 3 0:31.0 3:56.4 2 0:23.0 0:50.3 7:44.1 Unattached
4 Hanna Brindley 101 2:15.1 5 0:31.6 5:06.4 5 0:25.5 0:41.5 9:00.3 Unattached
5 Sarah Davidson 103 2:18.5 6 0:36.9 4:51.8 6 0:28.3 0:44.9 9:00.5 Unattached
6 Amy Crombie 102 2:19.1 4 0:31.3 5:13.5 3 0:24.6 0:40.6 9:09.2 Grangemouth Triathlon Clu
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Rank T1 Time Bike Time T2 Rank T2 Time Run 2 Time Finish Time Club

TriStar 1

Boys

TriStar 1 Boys
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club
1 Aaron Middleton 230 3:23.0 0:27.1 7:57.7 0:13.8 1:49.4 13:51.1 Stirling Triathlon Club
2 Mikhail Gitnik 235 3:38.2 0:25.0 7:43.7 0:14.8 2:01.1 14:03.0 Unattached
3 Fraser Anderson 243 3:48.8 0:24.1 7:30.5 0:18.4 2:01.5 14:03.5 Unattached
4 Brodie Duncan 239 3:28.6 0:32.3 7:50.3 0:17.7 1:54.5 14:03.6 West Lothian Clarion Cc
5 Fraser Lupton 250 3:43.0 0:27.9 7:50.6 0:18.7 2:10.0 14:30.4 Unattached
6 Jasper Morrison 247 3:45.9 0:26.8 8:35.1 0:16.4 2:01.4 15:05.7 Unattached
7 Keir Robertson 215 3:28.9 0:32.6 8:44.7 0:22.2 1:57.6 15:06.2 Pentland Triathletes
8 Robert Jackson 208 3:54.2 0:28.8 8:20.5 0:19.7 2:08.7 15:12.1 Unattached
9 Josh Elliott 210 3:50.2 0:24.9 8:27.6 0:19.4 2:14.3 15:16.7 Pentland Triathletes
10 Oscar Tivendale 228 3:39.7 0:31.0 8:34.8 0:18.3 2:26.7 15:30.6 East Fife Triathlon Club
11 Harris Drackford 249 3:52.3 0:33.9 8:30.5 0:26.5 2:17.2 15:40.6 Unattached
12 Ewan Mitchell 209 3:49.6 0:32.1 9:26.3 0:16.9 2:01.9 16:07.0 Pentland Triathletes
13 Daniel Boyne 222 4:21.1 0:25.5 8:56.3 0:21.5 2:12.1 16:16.8 West Lothian Triathlon
14 Harris Cameron 237 4:14.2 0:26.4 9:05.4 0:18.3 2:14.6 16:19.0 West Lothian Triathlon
15 Fraser Higgins 212 3:39.9 0:40.5 9:48.6 0:21.0 1:58.9 16:29.2 Grangemouth Triathlon Clu
16 Finlay Davidson 245 4:17.8 0:27.0 9:47.0 0:18.2 2:24.2 17:14.3 Unattached
17 Alfie Myles 218 3:56.6 0:29.6 10:32.8 0:20.9 2:04.9 17:25.0 Unattached
18 Andrew Higgins 211 4:24.8 0:29.9 9:32.1 0:24.1 2:34.6 17:25.7 Grangemouth Triathlon Clu
19 Leo Rough 229 4:10.8 0:38.2 10:42.4 0:27.8 2:28.7 18:28.1 Unattached
20 Sam Hill 223 4:31.3 0:31.5 10:21.9 0:32.4 2:33.0 18:30.3 Unattached
21 Luke Gillanders 248 4:22.1 0:31.3 10:39.5 0:28.6 2:31.7 18:33.4 Unattached
22 Arran Ritchie 225 3:53.3 0:25.4 13:06.5 0:16.1 2:08.7 19:50.2 Unattached
23 Jack Cunningham 244 4:58.9 0:36.9 11:51.0 0:24.4 3:01.4 20:52.9 Unattached
24 Ruaridh Smith 232 4:49.8 0:32.9 16:51.2 0:26.4 2:35.8 25:16.4 Unattached
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club

 Girls

TriStar 1 Girls
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club
1 Hope Thomson 220 3:32.1 0:26.0 7:45.9 0:19.6 1:55.1 13:59.0 Fleet Feet Triathletes
2 Alana Kerr 207 3:41.6 0:24.0 7:47.4 0:19.3 2:02.4 14:14.9 Stirling Triathlon Club
3 Orla Stewart 219 3:33.7 0:29.0 7:53.6 0:20.2 2:08.8 14:25.4 Fusion Triathlon Club
4 Leya Gibb 227 3:28.2 0:30.9 8:23.5 0:18.6 2:07.2 14:48.6 Stirling Triathlon Club
5 Hannah Fitzpatrick 221 3:49.3 0:28.6 8:36.2 0:18.6 2:06.3 15:19.2 Grangemouth Triathlon Clu
6 Rowan Calveley 236 3:40.3 0:28.3 8:38.8 0:21.2 2:13.9 15:22.6 Fusion Triathlon Club
7 Millie Simpson 231 4:16.3 0:26.8 8:31.4 0:18.2 2:25.1 15:57.9 Grangemouth Triathlon Clu
8 Iona Kealy 205 3:55.4 0:28.9 8:53.4 0:18.8 2:21.3 15:58.0 Pentland Triathletes
9 Emily Wallard 238 3:50.7 0:36.2 8:55.5 0:21.2 2:15.1 15:58.9 East Fife Triathlon Club
10 Rhiannon Millar 246 3:56.8 0:27.5 9:22.7 0:18.8 2:14.4 16:20.4 Unattached
11 Aimee Cameron 202 4:18.7 0:27.1 8:56.4 0:19.8 2:33.1 16:35.3 Unattached
12 Cassie Holden 201 4:15.4 0:28.2 9:19.1 0:17.4 2:26.3 16:46.6 Grangemouth Triathlon Clu
13 Elise Morrison 233 3:51.7 0:32.3 9:40.0 0:24.2 2:35.2 17:03.6 Unattached
14 Kirsty Johnston 214 4:06.4 0:32.3 9:54.5 0:21.4 2:23.6 17:18.4 Stirling Triathlon Club
15 Megan Carre 217 4:53.5 0:26.2 10:16.2 0:27.1 2:19.1 18:22.3 Unattached
16 Amelia Hargreaves 216 4:36.6 0:27.6 10:21.7 0:29.9 2:32.0 18:28.0 Pentland Triathletes
17 Nazlijan Dilek 203 3:56.9 0:33.4 11:25.9 0:18.7 2:15.8 18:30.9 Grangemouth Triathlon Clu
18 Eilish McFarlane 241 3:54.3 0:37.4 12:52.7 0:17.4 2:11.3 19:53.2 Grangemouth Triathlon Clu
19 Erin Mulholland 240 4:51.2 0:30.1 12:08.5 0:22.1 2:38.3 20:30.4 Unattached
20 Katie Marrs 234 4:42.8 0:30.3 13:16.2 0:22.7 2:47.0 21:39.2 Grangemouth Triathlon Clu
21 Niamh McFarlane 242 4:43.1 0:35.6 13:26.3 0:26.0 2:36.9 21:48.1 Grangemouth Triathlon Clu
22 Iris Makin 213 6:33.0 0:41.0 10:35.4 0:24.9 3:45.9 22:00.4 Grangemouth Triathlon Clu
23 Emily Rankin 226 4:55.8 0:32.6 13:13.3 0:29.5 3:02.4 22:13.8 Grangemouth Triathlon Clu
24 Holly Holmes 224 4:28.3 0:22.9 17:44.6 0:18.9 2:39.8 25:34.8 Grangemouth Triathlon Clu
DNF Keira Fitzmaurice 206 3:54.8 0:32.9 9:21.8 0:19.8 Pentland Triathletes
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club

TriStar 2

Boys

TriStar 2 Boys
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club
1 Corey Whiteford 343 3:30.1 0:22.7 11:04.9 0:17.4 2:55.2 18:10.5 Fusion Triathlon Club
2 Matthew Ross 333 3:16.5 0:19.7 11:59.6 0:14.1 2:50.5 18:40.6 Grangemouth Triathlon Clu
3 Matthew Cameron 304 3:22.5 0:22.8 11:53.7 0:16.7 3:18.3 19:14.2 Stirling Triathlon Club
4 Idris Benwell 302 3:31.2 0:24.7 12:08.4 0:17.3 3:08.3 19:30.0 Grangemouth Triathlon Clu
5 Archie Irwin 315 3:26.4 0:22.2 12:33.2 0:17.5 2:54.7 19:34.3 Pentland Triathletes
6 Arron Crombi E 309 3:35.8 0:25.3 12:05.2 0:16.8 3:13.6 19:36.8 Grangemouth Triathlon Clu
7 Cameron Archibald 301 3:31.8 0:21.6 13:05.0 0:17.4 3:30.9 20:46.8 Unattached
8 Gabriel Lee 321 3:41.6 0:24.6 13:26.2 0:19.0 3:10.3 21:02.0 West Lothian Triathlon
9 Evan McIntosh 326 3:29.8 0:27.1 13:56.7 0:18.0 3:16.6 21:28.4 Grangemouth Triathlon Clu
10 Roddy Johnston 317 3:25.6 0:25.0 14:37.0 0:14.2 2:59.7 21:41.5 Stirling Triathlon Club
11 Jospeh Kallow 318 3:46.2 0:24.3 13:55.0 0:21.0 3:41.1 22:07.8 Grangemouth Triathlon Clu
12 Jonathan Collings 307 3:31.3 0:27.8 15:11.0 0:19.5 2:48.9 22:18.8 Pentland Triathletes
13 Connor Lupton 323 3:26.3 0:26.2 15:17.0 0:21.8 3:15.9 22:47.3 Unattached
14 Marc White 342 3:58.8 0:26.3 14:33.4 0:18.0 3:45.9 23:02.6 Grangemouth Triathlon Clu
15 Scott Brown 303 4:03.5 0:24.3 13:06.7 0:16.2 5:15.5 23:06.4 Edinburgh #3
16 Rory Davidson 310 4:08.1 0:27.1 14:46.9 0:19.0 3:32.0 23:13.3 Unattached
17 Adam Warhurst 341 3:54.2 0:23.7 15:24.8 0:22.2 3:44.4 23:49.4 West Lothian Triathlon
18 Kerr MacKay 324 4:36.4 0:28.3 15:44.5 0:19.6 4:21.4 25:30.4 Grangemouth Triathlon Clu
19 Jayden Coyle 308 5:25.5 0:43.3 16:59.9 0:25.5 5:04.5 28:38.9 Unattached
DNF David Jackson 316 3:33.2 0:21.6 12:43.3 0:18.5 Unattached
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club

 Girls

TriStar 2 Girls
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club
1 Melissa Turnbull 339 3:19.8 0:22.3 11:39.8 0:16.0 2:44.5 18:22.5 Fusion Triathlon Club
2 Ruby Methven 327 3:19.6 0:21.7 11:53.6 0:15.4 2:54.8 18:45.2 East Fife Triathlon Club
3 Alexandra Ross 332 3:21.7 0:21.7 11:53.5 0:16.0 3:00.5 18:53.6 Grangemouth Triathlon Clu
4 Millie Thomson 338 3:30.5 0:24.0 12:07.3 0:18.1 3:10.5 19:30.7 Fleet Feet Triathletes
5 Maya Millar 328 3:21.7 0:22.1 12:43.0 0:19.2 3:18.4 20:04.6 Unattached
6 Maddy Wallard 340 3:42.7 0:22.0 12:43.2 0:16.1 3:14.4 20:18.7 East Fife Triathlon Club
7 Arwen Kennedy 320 3:36.5 0:26.9 13:09.4 0:14.5 3:08.7 20:36.2 Grangemouth Triathlon Clu
8 Hannah Caves 306 3:50.3 0:25.2 13:44.0 0:18.9 3:05.8 21:24.3 Pentland Triathletes
9 Megan Newlands 329 3:46.1 0:30.5 13:55.5 0:16.5 3:31.6 22:00.4 Grangemouth Triathlon Clu
10 Rachel Carre 305 4:02.2 0:22.9 14:15.5 0:17.7 3:29.9 22:28.5 Unattached
11 Katie Smith 336 4:03.3 0:27.4 14:19.0 0:18.0 3:27.9 22:35.7 Unattached
12 Olivia Smart 334 3:59.4 0:29.5 15:13.3 0:18.3 3:40.6 23:41.3 Pentland Triathletes
13 Kelsey Quinn 330 5:05.0 0:22.2 13:46.6 0:18.3 5:36.7 25:08.9 Newton Stewart Triathlon
14 Abigail Hill 314 4:21.8 0:23.2 16:50.2 0:19.4 3:54.1 25:48.8 Unattached
15 Lauren Robinson 331 4:35.5 0:25.6 16:18.8 0:17.3 5:25.8 27:03.1 Unattached
16 Keira Smith 335 5:01.0 0:26.3 18:16.7 0:19.5 3:54.0 27:57.6 Unattached
17 Hannah Lothian 322 5:46.9 0:27.2 18:39.8 0:17.4 4:41.3 29:52.9 Grangemouth Triathlon Clu
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club

TriStar 3

Boys

TriStar 3 Boys
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club
1 Cameron Kerr 406 7:03.5 0:22.5 10:33.8 0:23.9 3:29.3 21:53.2 Stirling Triathlon Club
2 Ben Gavigan 403 7:55.9 0:26.8 11:21.9 0:19.4 4:05.4 24:09.6 Grangemouth Triathlon Clu
3 Angus Henderson 404 7:25.1 0:22.0 12:42.5 0:18.0 3:36.1 24:23.8 Stirling Triathlon Club
4 Adam Phillips 409 8:16.1 0:24.1 13:03.2 0:21.4 4:03.5 26:08.3 Unattached
5 Mac Gavigan 402 9:10.2 0:26.8 12:50.1 0:21.9 4:05.8 26:54.9 Grangemouth Triathlon Clu
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club

 Girls

TriStar 3 Girls
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club
1 Anna MacKinnon 407 8:13.9 0:24.9 12:05.3 0:18.8 3:52.5 24:55.6 Stirling Triathlon Club
2 Libby Smith 411 8:03.9 0:21.3 12:44.4 0:17.5 4:03.4 25:30.6 Unattached
3 Danielle McNamara 408 9:09.2 0:31.1 15:08.4 0:18.2 4:22.1 29:29.3 Unattached
4 Millie Fraser 401 9:13.9 0:36.0 14:58.0 0:26.8 4:21.5 29:36.4 Unattached
5 Julie Hogg 405 9:13.1 0:33.2 14:59.3 0:19.4 4:43.7 29:48.7 Unattached
Overall Place Name Bib No Run 1 Time T1 Time Bike Time T2 Time Run 2 Time Finish Time Club

 

What's My Time