The Jim Young Marymass 10k

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

These are your actual race timings, on Runbritian Results they will be rounded up to the nearest second.

Please follow link for full explanation on Why This Is Done. Runbritian Results de-mystified

 Full Results Download

Finish Position based on Chip Time

Last Updated 11:30 24/08/17

The Jim Young Marymass 10k
Overall Place Gun Time Name Club Bib Gender Gen Place Category Cat Place Pace Chip Time Ayrshire Champs
1 32:24.0 Neil Renault Edinburgh Athletics Club 246 M 1 MSen 1 3:14/K 32:22.3 N
2 34:58.0 Graham McCabe Kirkintilloch Olympians 93 M 2 MV40 1 3:30/K 34:56.7 N
3 35:03.3 John Lloyd Salford Harriers & AC 138 M 3 MV40 2 3:30/K 35:01.9 N
4 35:13.8 Kenneth Neill Ayr Seaforth AAC 239 M 4 MSen 2 3:31/K 35:12.3 Y
5 35:15.6 David Murray Kirkintilloch Olympians 108 M 5 MSen 3 3:31/K 35:14.1 N
6 35:41.5 Craig Ferguson Kilmarnock H & AC 34 M 6 MSen 4 3:34/K 35:39.8 Y
7 35:42.9 Paul Lafferty Irvine Running Club 11 M 7 MSen 5 3:34/K 35:41.4 Y
8 36:24.4 Ryan Evans Irvine Running Club 248 M 8 MSen 6 3:38/K 36:21.4 Y
9 36:58.1 Chris Lorimer 197 M 9 MSen 7 3:42/K 36:56.1 Y
10 37:04.2 Keith Haining Jog Stewarton 164 M 10 MV50 1 3:42/K 37:01.9 Y
11 37:36.1 David Riach Westerlands Cross Country Club 187 M 11 MV50 2 3:45/K 37:33.7 N
12 37:39.3 Paul Kernohan Cambuslang Harriers 214 M 12 MV40 3 3:46/K 37:37.0 N
13 37:48.8 Mark Alexander Kilmarnock H & AC 72 M 13 MSen 8 3:47/K 37:46.7 Y
14 38:02.9 Matt Pearce Troon Tortoises AC 13 M 14 MV40 4 3:48/K 37:57.7 Y
15 38:02.4 Laura Wallace Ayr Seaforth AAC 12 F 1 FSen 1 3:48/K 38:01.1 Y
16 38:09.7 David Moody Kilmarnock H & AC 185 M 15 MSen 9 3:49/K 38:07.0 Y
17 38:22.3 Euan Craig Kirkintilloch Olympians 221 M 16 MSen 10 3:50/K 38:20.4 N
18 38:42.0 Lewis Wilson Troon Tortoises AC 24 M 17 MU20 1 3:52/K 38:36.5 Y
19 38:40.7 Scott Lyden Kilmarnock H & AC 105 M 18 MSen 11 3:52/K 38:37.8 Y
20 38:42.8 Duncan Anderson 56 M 19 MSen 12 3:52/K 38:39.1 N
21 38:41.8 Brian Hughes Glasgow South Road Runners 114 M 20 MV60 1 3:52/K 38:36.4 N
22 38:58.0 David Wilson 58 M 21 MV40 5 3:53/K 38:51.9 Y
23 38:59.2 John Speirs 250 M 22 MSen 13 3:54/K 38:55.3 Y
24 39:21.4 Liam Convery Troon Tortoises AC 68 M 23 MV40 6 3:56/K 39:15.6 Y
25 39:29.6 Gary Mitchell Kirkintilloch Olympians 222 M 24 MV40 7 3:57/K 39:26.1 N
26 39:32.9 Kevin Smith Troon Tortoises AC 106 M 25 MV40 8 3:57/K 39:28.0 Y
27 39:45.3 Andrew Law Victoria Park City of Glasgow AC 223 M 26 MV60 2 3:58/K 39:39.9 N
28 39:49.5 Andrew Hegarty 196 M 27 MV50 3 3:58/K 39:44.3 N
29 40:13.8 Andrew Tait Glasgow University Triathlon Team 211 M 28 MSen 14 4:01/K 40:05.2 N
30 40:18.3 Neil Nairn Bellahouston Harriers 133 M 29 MV40 9 4:02/K 40:15.2 N
31 40:26.2 John Tougher Kilmarnock H & AC 41 M 30 MV40 10 4:02/K 40:21.5 Y
32 40:33.3 Hugh Kerr 240 M 31 MV40 11 4:03/K 40:28.9 Y
33 40:38.5 Julie Beveridge Calderglen Harriers 154 F 2 FSen 2 4:04/K 40:35.4 N
34 40:47.6 Steven McDougall Irvine Running Club 237 M 32 MSen 15 4:04/K 40:44.6 Y
35 40:50.5 Stephen Nisbet North Ayrshire Athletic Club 235 M 33 MSen 16 4:05/K 40:46.7 Y
36 40:56.4 Paul O'Hare 54 M 34 MSen 17 4:05/K 40:52.0 N
37 41:10.4 John Leitch North Ayrshire Athletic Club 216 M 35 MSen 18 4:06/K 40:57.5 Y
38 41:02.6 Patrick Cullinane 228 M 36 MSen 19 4:06/K 41:00.2 N
39 41:11.6 Steven Robson Kilmarnock H & AC 207 M 37 MSen 20 4:06/K 41:04.2 Y
40 41:14.0 Iain Pettigrew Ayr Seaforth AAC 190 M 38 MV40 12 4:07/K 41:11.2 Y
41 41:16.4 Paul Turnbull Ayr Seaforth AAC 247 M 39 MV50 4 4:07/K 41:13.3 Y
42 41:26.3 Craig Rankin Troon Tortoises AC 94 M 40 MSen 21 4:08/K 41:18.7 Y
43 41:37.9 Andrew Stewart Ron's Runners 69 M 41 MV50 5 4:09/K 41:33.4 Y
44 41:42.2 John Owens Ron's Runners 135 M 42 MV40 13 4:10/K 41:37.9 Y
45 41:40.8 Tim Jones Kinross Road Runners 57 M 43 MV40 14 4:10/K 41:38.5 N
46 41:57.5 Ian Young Ayr Seaforth AAC 225 M 44 MV40 15 4:11/K 41:53.8 Y
47 42:06.8 Craig Palmer 53 M 45 MSen 22 4:12/K 41:57.0 Y
48 42:12.7 Les Hill Dumfries Running Club 55 M 46 MV50 6 4:13/K 42:09.2 N
49 42:15.9 Davie Jones Ayr Seaforth AAC 155 M 47 MV40 16 4:13/K 42:11.6 Y
50 42:28.9 Ross Parker 15 M 48 MSen 23 4:13/K 42:13.7 Y
51 42:23.4 David Raeside Hamilton Harriers 49 M 49 MSen 24 4:14/K 42:18.1 N
52 42:24.3 Mark Preston North Ayrshire Athletic Club 136 M 50 MSen 25 4:14/K 42:18.3 Y
53 42:27.9 Stewart McAllister Kilmarnock H & AC 249 M 51 MSen 26 4:14/K 42:23.8 Y
54 42:36.6 John Surgenor Irvine Running Club 220 M 52 MV60 3 4:15/K 42:29.9 Y
55 42:33.8 James Chalmers 6 M 53 MSen 27 4:15/K 42:31.7 Y
56 42:35.0 Charlene Kelly Dumbarton AAC 162 F 3 FSen 3 4:15/K 42:31.4 N
57 42:44.0 Kirsty Alexander Kilmarnock H & AC 132 F 4 FV40 1 4:16/K 42:41.7 Y
58 42:55.8 Brian McKeating 128 M 54 MV50 7 4:17/K 42:48.6 Y
59 43:01.2 Timothy Downie Ayr Seaforth AAC 195 M 55 MV60 4 4:18/K 42:58.6 Y
60 43:03.4 Joanne McEvoy Calderglen Harriers 152 F 5 FSen 4 4:18/K 43:00.1 N
61 43:08.8 Stuart Telfer Bellahouston Road Runners 150 M 56 MV40 17 4:19/K 43:05.3 N
62 43:20.9 John McCabe Troon Tortoises AC 102 M 57 MV50 8 4:20/K 43:15.1 Y
63 43:23.7 Neil Kyle Ron's Runners 7 M 58 MV40 18 4:20/K 43:20.5 Y
64 43:40.4 Gordon Sandler Kilmarnock H & AC 87 M 59 MV50 9 4:21/K 43:33.4 Y
65 43:40.5 Kenneth Dudgeon Kilmarnock H & AC 142 M 60 MSen 28 4:21/K 43:34.1 Y
66 43:57.1 Martin Strachan 61 M 61 MSen 29 4:23/K 43:50.8 N
67 44:05.5 Susie Hubbard Ayr Seaforth AAC 119 F 6 FV40 2 4:24/K 44:01.6 Y
68 44:15.9 Chris Burns 175 M 62 MV40 19 4:25/K 44:05.7 Y
69 44:10.1 Mario Campagna Kilmarnock H & AC 141 M 63 MV40 20 4:25/K 44:07.7 Y
70 44:45.6 Gerry Penman Troon Tortoises AC 19 M 64 MV40 21 4:28/K 44:40.5 Y
71 44:52.3 Tom Collins Clydesdale Harriers 210 M 65 MV60 5 4:29/K 44:48.4 N
72 45:04.2 Matthew Dodds Kilmarnock H & AC 92 M 66 MV60 6 4:29/K 44:51.7 Y
73 45:14.5 Mark Sands 117 M 67 MSen 30 4:30/K 44:58.6 Y
74 45:16.4 Stuart Nibloe Kilmarnock H & AC 51 M 68 MSen 31 4:31/K 45:11.2 Y
75 45:21.6 Steven Hale 176 M 69 MV40 22 4:31/K 45:11.7 Y
76 45:27.6 Jamie Rankin 193 M 70 MSen 32 4:32/K 45:21.1 Y
77 45:23.9 Val Martin Dooleys RT 67 F 7 FV50 1 4:32/K 45:20.5 Y
78 45:31.3 Jim Sneddon Irvine Running Club 4 M 71 MV50 10 4:32/K 45:24.6 Y
79 45:49.0 Colin Jamieson 236 M 72 MSen 33 4:34/K 45:35.8 Y
80 45:46.7 Scott Barrie 91 M 73 MV50 11 4:34/K 45:38.1 N
81 45:57.2 Scott Dunn 218 M 74 MV40 23 4:34/K 45:43.9 Y
82 45:51.9 Stephen Emerson Kilmarnock H & AC 32 M 75 MSen 34 4:35/K 45:47.1 Y
83 46:02.7 Gavin Crawford 37 M 76 MSen 35 4:35/K 45:48.0 N
84 46:05.4 Stuart McColm Ayr Seaforth AAC 199 M 77 MV40 24 4:36/K 46:02.5 Y
85 46:08.0 Ross Haswell Kilmarnock H & AC 140 M 78 MSen 36 4:36/K 46:03.3 Y
86 46:19.6 Derek Cambers Ayrodynamic Triathlon Club 5 M 79 MV50 12 4:37/K 46:05.8 Y
87 46:30.9 Jennie Jackson Irvine Running Club 204 F 8 FV50 2 4:38/K 46:15.0 Y
88 46:29.0 James Cunningham 25 M 80 MV50 13 4:38/K 46:17.4 Y
89 46:36.8 Derek Murdoch 96 M 81 MSen 37 4:38/K 46:23.0 Y
90 46:37.1 Bobby Miller Ayr Seaforth AAC 33 M 82 MV60 7 4:39/K 46:29.2 Y
91 46:43.2 Stephen McDowell Kilmarnock H & AC 200 M 83 MV40 25 4:40/K 46:35.7 Y
92 46:53.5 Alan Hiddleston Ayrodynamic Triathlon Club 238 M 84 MSen 38 4:40/K 46:38.2 Y
93 46:58.4 Ewan Campbell 173 M 85 MSen 39 4:41/K 46:51.7 Y
94 47:03.1 Bryan Miller Ayrodynamic Triathlon Club 229 M 86 MV40 26 4:41/K 46:52.1 Y
95 47:07.3 Brian McPike 145 M 87 MSen 40 4:42/K 47:02.2 Y
96 47:13.7 Mark Lyden Kilmarnock H & AC 86 M 88 MSen 41 4:43/K 47:07.6 Y
97 47:28.9 Iain Davidson Girvan Amateur Athletic Club 203 M 89 MV50 14 4:43/K 47:14.3 Y
98 47:43.0 Martin Cardno 120 M 90 MSen 42 4:45/K 47:32.6 Y
99 47:47.2 Robin Barrie 217 F 9 FSen 5 4:46/K 47:43.2 N
100 48:06.8 William Allan 36 M 91 MV40 27 4:47/K 47:46.2 Y
101 47:58.6 Ian Rutherford North Ayrshire Athletic Club 2 M 92 MV40 28 4:47/K 47:47.5 Y
102 48:01.4 Sathish Srinivasan 151 M 93 MV40 29 4:47/K 47:54.2 Y
103 48:10.7 Rhona O'Neill Kilmarnock H & AC 127 F 10 FSen 6 4:49/K 48:06.1 Y
104 48:18.2 Anne Noble Troon Tortoises AC 46 F 11 FV50 3 4:49/K 48:09.8 Y
105 48:36.8 Jim Hobson 219 M 94 MV40 30 4:50/K 48:23.3 Y
106 48:36.7 Bert McCrorie 170 M 95 MV40 31 4:50/K 48:23.7 Y
107 48:40.8 Stephen McCulloch 97 M 96 MV40 32 4:50/K 48:24.5 Y
108 48:56.0 Robert Henderson 39 M 97 MSen 43 4:52/K 48:39.6 Y
109 49:04.9 Damian Taylor North Ayrshire Athletic Club 209 M 98 MV40 33 4:52/K 48:44.8 Y
110 48:58.7 Joseph McLaughlin 62 M 99 MV60 8 4:53/K 48:45.3 Y
111 48:57.0 James Elliott Ron's Runners 107 M 100 MV40 34 4:53/K 48:52.2 Y
112 49:01.1 Amanda Bryden Kilmarnock H & AC 126 F 12 FSen 7 4:53/K 48:53.1 Y
113 49:03.9 Laura Parker 16 F 13 FSen 8 4:54/K 48:59.1 Y
114 49:16.2 Tom Gillespie 227 M 101 MV50 15 4:55/K 49:06.6 Y
115 49:14.2 Mel Barrett 168 F 14 FSen 9 4:55/K 49:08.1 Y
116 49:21.5 Ryan Handy Kilmarnock H & AC 149 M 102 MSen 44 4:56/K 49:15.4 Y
117 49:35.9 Matt Ferguson Kilmarnock H & AC 178 M 103 MV60 9 4:57/K 49:28.9 Y
118 49:51.9 Frances Heslop 191 F 15 FSen 10 4:58/K 49:37.8 N
119 50:02.9 Jim Waddell 215 M 104 MV40 35 4:59/K 49:46.2 Y
120 50:02.0 Kenny Weir 80 M 105 MV60 10 4:59/K 49:51.7 Y
121 50:03.2 Kevin Beck Kilmarnock H & AC 38 M 106 MSen 45 5:00/K 49:57.6 Y
122 50:15.2 David Ridout Ron's Runners 208 M 107 MV60 11 5:00/K 49:59.4 Y
123 50:19.4 Kenny Pringle Hamilton Harriers 156 M 108 MV50 16 5:00/K 50:03.5 N
124 50:22.4 William Goggans Ron's Runners 234 M 109 MV50 17 5:00/K 50:04.2 Y
125 50:16.6 Allan Craig 206 M 110 MV40 36 5:01/K 50:06.9 Y
126 50:14.1 Stephen McKinney 113 M 111 MSen 46 5:01/K 50:09.3 Y
127 50:21.5 Brian McLure 159 M 112 MV50 18 5:01/K 50:10.1 Y
128 50:27.7 David Bowman 226 M 113 MV40 37 5:02/K 50:16.5 Y
129 50:21.6 Kerry McKnight 163 F 16 FSen 11 5:02/K 50:17.1 Y
130 50:49.0 Jack Falconer 167 M 114 MV60 12 5:04/K 50:39.3 Y
131 50:55.0 Raymond Thom 101 M 115 MSen 47 5:04/K 50:41.3 Y
132 50:50.5 Murray Sherriff-Short Troon Tortoises AC 232 M 116 MV40 38 5:04/K 50:42.9 Y
133 51:08.5 Brian Darroch Kilmarnock H & AC 64 M 117 MV40 39 5:05/K 50:49.7 Y
134 51:03.8 Robert Wyllie Ron's Runners 98 M 118 MV60 13 5:06/K 50:55.6 Y
135 51:17.4 Bruce Walker Troon Tortoises AC 35 M 119 MV60 14 5:07/K 51:09.2 Y
136 51:32.3 Chris Hawksworth 109 M 120 MV50 19 5:08/K 51:17.1 Y
137 51:39.1 Peter Svensson 224 M 121 MV40 40 5:09/K 51:27.8 N
138 51:46.9 Stuart Stirling 99 M 122 MV40 41 5:09/K 51:29.7 Y
139 51:48.8 Richard Hirst Toni's Tigers 230 M 123 MV40 42 5:09/K 51:31.2 Y
140 51:51.4 Karen Morrison Ron's Runners 82 F 17 FSen 12 5:09/K 51:33.4 Y
141 51:57.6 Billy Carson 89 M 124 MV50 20 5:11/K 51:46.0 Y
142 51:58.5 Celine Bouvet 74 F 18 FSen 13 5:11/K 51:49.3 N
143 52:11.0 Jason Miles-Campbell Hamilton Harriers 48 M 125 MV40 43 5:11/K 51:54.7 N
144 52:19.0 Gail Steven Ron's Runners 115 F 19 FSen 14 5:12/K 52:01.2 Y
145 52:24.8 Ricky Sherriff-Short Troon Tortoises AC 231 M 126 MV40 44 5:14/K 52:16.9 Y
146 52:36.5 David Gallacher 23 M 127 MSen 48 5:14/K 52:18.7 N
147 52:32.4 Hannah O'Shea 182 F 20 FSen 15 5:14/K 52:24.4 Y
148 52:44.7 Graeme Dunlop 158 M 128 MSen 49 5:15/K 52:32.3 Y
149 52:50.7 Elaine Bufton 9 F 21 FV50 4 5:16/K 52:35.9 Y
150 53:04.7 Rhona Sturgeon Toni's Tigers 26 F 22 FV40 3 5:17/K 52:48.4 Y
151 53:05.7 Susan Rhodes Irvine Running Club 42 F 23 FV50 5 5:17/K 52:50.3 Y
152 52:59.8 Moira Connell Troon Tortoises AC 242 F 24 FV50 6 5:17/K 52:52.7 Y
153 53:00.2 Steven Connell 243 M 129 MV50 21 5:17/K 52:53.5 Y
154 53:10.7 Darren Ridout Ron's Runners 198 M 130 MSen 50 5:17/K 52:53.7 Y
155 53:13.2 Karen McMillan Ayr Seaforth AAC 201 F 25 FV40 4 5:18/K 53:01.7 Y
156 53:17.4 Craig Dyet 160 M 131 MSen 51 5:19/K 53:05.6 Y
157 53:24.3 Gerinta Walker Hamilton Harriers 50 F 26 FSen 16 5:19/K 53:07.4 N
158 53:21.8 Jackie Duncan Kilmarnock H & AC 100 F 27 FV50 7 5:19/K 53:12.6 Y
159 53:41.1 John Cunningham 179 M 132 MSen 52 5:21/K 53:27.2 Y
160 53:42.1 Jim Dyet 161 M 133 MV50 22 5:21/K 53:30.9 Y
161 53:39.4 Fraser Gibson 144 M 134 MSen 53 5:21/K 53:34.4 Y
162 53:51.0 John Cunningham 192 M 135 MV60 15 5:22/K 53:36.7 Y
163 53:46.0 Ian McAughtrie Kilmarnock H & AC 213 M 136 MV50 23 5:22/K 53:37.9 Y
164 53:45.6 Dawn McManus Kilmarnock H & AC 139 F 28 FV40 5 5:22/K 53:37.9 Y
165 53:57.9 Laura Scott Troon Tortoises AC 65 F 29 FSen 17 5:22/K 53:40.9 Y
166 53:53.8 Nikki Glover 244 F 30 FV40 6 5:22/K 53:43.5 Y
167 54:14.9 Sharlene McGilvray Irvine Running Club 43 F 31 FV40 7 5:24/K 54:00.0 Y
168 54:19.5 Gemma Davidson Ron's Runners 116 F 32 FSen 18 5:24/K 54:02.1 Y
169 54:33.0 Kenneth Dunlop 157 M 137 MSen 54 5:26/K 54:20.7 Y
170 54:33.9 Alisdair Hood Kilmarnock H & AC 177 M 138 MV40 45 5:26/K 54:24.5 Y
171 54:44.0 Noelle McQuillan Ayr Seaforth AAC 245 F 33 FV50 8 5:27/K 54:33.5 Y
172 54:51.6 Viv Lambert Kilmarnock H & AC 111 F 34 FV40 8 5:28/K 54:44.9 Y
173 55:00.3 Lynsey Tugman 212 F 35 FSen 19 5:29/K 54:48.6 N
174 55:09.7 David Morrison Hampden Hurricanes 148 M 139 MSen 55 5:30/K 54:57.2 N
175 55:09.6 Graeme Brown 17 M 140 MSen 56 5:30/K 54:57.4 N
176 55:20.3 Ellis Marshall-Padkin 73 F 36 FSen 20 5:31/K 55:11.1 Y
177 55:45.5 Lisa Heron 29 F 37 FSen 21 5:33/K 55:31.0 Y
178 55:51.9 Kieran Wyper 124 M 141 MSen 57 5:33/K 55:31.8 Y
179 56:07.4 Andy Burns 90 M 142 MV50 24 5:35/K 55:54.0 Y
180 56:23.0 Connor McNair 122 M 143 MSen 58 5:36/K 56:03.3 Y
181 56:24.3 Barbara McIntyre 147 F 38 FSen 22 5:37/K 56:13.3 Y
182 56:32.4 Iain Sutherland Ron's Runners 81 M 144 MV60 16 5:37/K 56:14.4 Y
183 56:36.0 Karen McLaughlan Troon Tortoises AC 186 F 39 FV40 9 5:38/K 56:16.2 Y
184 56:34.6 Linzi Borthwick 131 F 40 FSen 23 5:38/K 56:21.5 Y
185 56:50.4 Alistair Kirkcaldy 85 M 145 MV60 17 5:40/K 56:37.4 Y
186 57:07.2 Helen Marshall Ron's Runners 79 F 41 FV50 9 5:41/K 56:51.6 Y
187 57:05.5 Steven Latta 123 M 146 MV40 46 5:42/K 56:59.9 Y
188 57:15.7 Rachel Cox 45 F 42 FV40 10 5:42/K 57:00.9 Y
189 57:37.7 Jane Chestnut 118 F 43 FV50 10 5:44/K 57:22.1 Y
190 57:45.2 Scott Brown Jog Stewarton 153 M 147 MV40 47 5:45/K 57:28.2 Y
191 57:49.3 Gerry Hilferty 143 M 148 MV40 48 5:46/K 57:38.5 Y
192 58:05.4 Joan McIntosh Troon Tortoises AC 78 F 44 FV50 11 5:47/K 57:46.6 Y
193 58:06.8 David Dickie 71 M 149 MSen 59 5:47/K 57:52.6 Y
194 58:24.3 Jacqui Sandler Kilmarnock H & AC 88 F 45 FV40 11 5:50/K 58:16.1 Y
195 58:29.1 Andrew McKinlay Troon Tortoises AC 166 M 150 MSen 60 5:50/K 58:20.0 Y
196 58:40.6 Jamie Cross 121 M 151 MSen 61 5:50/K 58:21.0 Y
197 59:17.4 Alison Wales Kilmarnock H & AC 95 F 46 FV50 12 5:55/K 59:07.8 Y
198 59:24.7 Colin McLaughlin 59 M 152 MSen 62 5:55/K 59:12.4 Y
199 59:36.2 Fiona Watson 169 F 47 FSen 24 5:56/K 59:23.4 Y
200 59:46.5 Gerry Burns 112 M 153 MV40 49 5:58/K 59:37.8 Y
201 1:00:45.1 Christopher Henderson 40 M 154 MSen 63 6:03/K 1:00:29.1 Y
202 1:01:44.1 Kezia Falconer 30 F 48 FSen 25 6:09/K 1:01:31.9 Y
203 1:01:59.1 Robert Nicol Irvine Running Club 188 M 155 MV60 18 6:10/K 1:01:44.9 Y
204 1:01:55.4 Janice McKellar Ayr Seaforth AAC 241 F 49 FV60 1 6:11/K 1:01:45.2 Y
205 1:02:51.7 Barbara Stewart 84 F 50 FV50 13 6:16/K 1:02:38.0 Y
206 1:02:52.2 Wendy McCrorie 171 F 51 FV40 12 6:16/K 1:02:39.9 Y
207 1:02:58.3 Pauline Steven 165 F 52 FV50 14 6:17/K 1:02:47.3 Y
208 1:05:13.4 Lorna Fraser Mossblown Mafia 202 F 53 FV40 13 6:30/K 1:04:55.0 Y
209 1:06:46.1 Karen Wright Ron's Runners 194 F 54 FV60 2 6:39/K 1:06:26.8 Y
210 1:07:04.5 Mary Huggan Ron's Runners 125 F 55 FV60 3 6:42/K 1:06:55.5 Y
211 1:07:46.2 Emma Johnstone 146 F 56 FSen 26 6:46/K 1:07:35.2 Y
212 1:09:44.6 Michael Evans 28 M 156 MSen 64 6:57/K 1:09:29.6 Y
213 1:12:31.4 Ross Cavin 205 M 157 MSen 65 7:14/K 1:12:19.6 Y
214 1:12:30.2 Ann Hay 181 F 57 FV60 4 7:14/K 1:12:20.4 Y
215 1:12:29.8 Claire Duffy 233 F 58 FV40 14 7:14/K 1:12:20.5 Y
216 1:13:11.4 Lesley Whitelaw 75 F 59 FV40 15 7:17/K 1:12:52.9 Y
217 1:14:17.1 Liz Colquhoun Irvine Running Club 44 F 60 FV40 16 7:24/K 1:13:55.9 Y
218 1:14:16.6 Dayle Burnside Ron's Runners 130 F 61 FV40 17 7:24/K 1:13:57.5 Y
Overall Place Gun Time Name Club Bib Gender Gen Place Category Cat Place Pace Chip Time Ayrshire Champs

 

What's My Time