Island-2-Island Triathlon Festival

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  Full Results and Split Download

 Last Updated at 13:40 06/06/17

TriStar 1

Boys

TriStar 1 Boys
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Alex Reid 151 3:52.2 0:51.8 6:31.2 0:22.2 4:07.3 15:44.8 Stirling Tri Club
2 Miles Lindsay-Smith 153 5:33.5 1:29.8 8:26.8 0:30.4 4:31.5 20:32.2 Isle Of Arran Junior Tri Club
3 Joe Greening 135 5:32.8 1:48.4 9:07.4 0:27.9 4:18.7 21:15.3 Unattached
4 Henry Barnes 142 5:35.7 1:47.1 9:04.2 0:27.8 5:11.3 22:06.2 Unattached
5 Jack Popplewell 152 6:49.6 1:18.5 8:29.6 0:28.4 5:16.7 22:22.9 Isle Of Arran Junior Tri Club
6 Ben McCarthy 149 7:58.7 1:41.7 8:37.8 0:49.8 4:22.8 23:30.9 Isle Of Arran Junior Tri Club
7 Ruraidh Hutchinson 139 9:06.7 1:42.4 8:13.4 0:26.5 4:28.6 23:57.7 Unattached
8 Max Bennett 137 9:08.1 1:36.4 8:49.3 0:25.3 4:53.6 24:52.8 Unattached
9 Andrew Currie 140 9:07.3 1:27.8 9:00.1 0:39.5 4:52.6 25:07.3 Unattached
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

 Girls 

TriStar 1 Girls
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Fnish Time Club
1 Rhea Webster 146 4:35.9 1:22.0 7:58.9 0:26.3 4:54.1 19:17.2 Isle Of Arran Junior Tri Club
2 Maddie Barr 141 5:05.5 1:20.3 7:26.6 0:27.8 5:09.1 19:29.4 Unattached
3 Beth McElrea 136 5:44.4 1:43.0 8:48.7 0:29.7 5:41.3 22:27.2 Unattached
4 Ruby Wright 145 9:06.0 1:23.7 7:53.7 0:27.3 4:36.1 23:26.9 Isle Of Arran Junior Tri Club
5 Tess Byrne 150 8:42.2 2:20.9 11:09.4 0:47.1 6:21.3 29:21.0 GRC Tri
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Fnish Time Club

TriStar 2

Boys

TriStar 2 Boys
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Harry Barr 160 3:23.1 1:08.0 12:52.0 0:19.3 8:00.1 25:42.6 Unattached
2 Ruraidh Lindsay-Smith 171 3:33.8 1:15.0 14:34.9 0:25.6 8:00.6 27:50.0 Isle Of Arran Junior Tri Club
3 Liam Bennett 158 3:20.6 0:49.7 15:32.0 0:19.1 7:54.2 27:55.7 Unattached
4 James McCarthy 166 4:24.3 1:06.7 14:07.4 0:20.7 7:57.0 27:56.2 Isle Of Arran Junior Tri Club
5 Archie Gunaydi 162 4:59.0 1:24.7 14:29.7 0:28.2 8:32.9 29:54.6 Isle Of Arran Junior Tri Club
6 Hamish Hutchinson 138 4:38.0 2:03.5 15:08.9 0:23.7 8:03.3 30:17.5 Unattached
7 Johnnie Munro 167 5:00.7 1:19.7 14:36.9 0:23.9 9:34.9 30:56.1 Glasgow Tri Club
8 Donald Currie 159 5:35.0 1:30.0 14:57.0 0:31.6 9:54.1 32:27.8 Unattached
9 Connah Wright 169 5:46.6 1:25.6 16:33.3 0:29.6 12:46.4 37:01.6 Isle Of Arran Junior Tri Club
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

 Girls 

TriStar 2 Girls
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Julie Hamill 163 3:29.1 1:05.5 14:32.6 0:21.3 9:10.7 28:39.3 Isle Of Arran Junior Tri Club
2 Beth McCarthy 165 3:56.9 0:54.0 14:48.4 0:18.9 9:12.3 29:10.6 Isle Of Arran Junior Tri Club
3 Chloe McElrea 157 5:13.3 1:26.1 15:23.0 0:27.2 10:13.5 32:43.1 Unattached
4 Abbie Stewart 164 5:35.9 1:26.6 16:08.0 0:23.3 9:14.6 32:48.5 Isle Of Arran Junior Tri Club
5 Erin McNiven 168 5:42.1 1:23.6 17:54.5 0:23.5 9:06.9 34:30.7 Isle Of Arran Junior Tri Club
6 Laila Webster 170 4:27.9 1:33.0 19:05.2 0:22.4 13:49.7 39:18.3 Isle Of Arran Junior Tri Club
7 Millie Barnes 161 5:13.2 4:08.0 19:27.1 0:33.6 13:05.3 42:27.2 Unattached
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 3 & Youths

Boys

TriStar 3 / Youth Boys
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time T2 Time Finish Time Club
1 Andrew Mitchell 182 2:37.5 1:06.7 12:13.8 0:12.4 34:24.5 Striling Tri Club
2 Jack Hughes 177 3:04.7 1:27.4 11:33.3 0:11.4 36:05.7 Unattached
3 Ivan Ramsay 178 3:15.3 1:04.3 12:57.9 0:13.3 37:30.7 Unattached
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time T2 Time Finish Time Club

 Girls 

TriStar 3 / Youth Girls
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Club
1 Bronagh Beattie 180 3:24.8 0:52.3 20:30.9 0:25.8 37:58.5 Newton Stewart Tri Club
2 Ciara Wood 175 3:21.8 0:47.7 21:01.8 0:13.2 38:31.2 Isle Of Arran Junior Tri Club
3 Maria Stachnio 179 3:11.7 1:00.7 21:10.2 0:21.7 40:06.3 Newton Stewart Tri Club
4 Eilidh Hamil 184 3:17.1 0:56.5 20:53.8 0:12.6 40:35.7 Isle Of Arran Junior Tri Club
5 Jennifer Duffy 181 3:55.4 2:04.7 25:21.7 0:19.2 45:28.6 Unattached
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Club

Sprint Distance

Island-2-Island Sprint Triathlon
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Rory Hunter 109 1 M 1 MSen 8:49.4 0:29.2 35:25.6 0:18.8 16:08.2 1:01:11.5 Unattached
2 Ian Hannah 108 2 M 1 MSV 11:13.1 0:58.9 38:51.8 0:19.3 19:21.4 1:10:44.8 Newton Stewart Triathlon Club
3 Graham Young 100 3 M 1 MV 10:15.4 1:21.4 43:49.6 0:44.0 21:48.1 1:17:58.6 Newton Stewart Triathlon Club
4 Fiona Cockburn 128 1 F 1 FV 14:49.5 1:01.3 40:48.9 0:33.4 21:29.4 1:18:42.7 Fusion Tri Club
5 Derek Cambers 83 4 M 2 MSV 13:15.1 1:52.0 44:08.4 0:56.3 21:02.3 1:21:14.3 Ayrodynamic Tri Club
6 Frances Butler 129 2 F 2 FV 13:48.6 1:55.0 43:47.0 0:50.4 21:04.8 1:21:25.8 Newton Stewart Triathlon Club
7 Hazel Kennedy 97 3 F 1 FSV 12:08.1 1:40.7 44:49.6 0:57.0 22:03.2 1:21:38.8 Unattached
8 Lynsey Cuthbertson 119 4 F 1 FSen 13:36.7 1:44.0 44:08.0 0:41.1 21:38.6 1:21:48.7 Unattached
9 Rachel Christie 130 5 F 3 FV 13:29.8 1:57.5 46:27.6 0:48.6 22:29.9 1:25:13.5 Newton Stewart Triathlon Club
10 Carole Johnson 115 6 F 4 FV 16:17.8 1:43.2 43:31.3 0:38.0 24:03.9 1:26:14.4 Isle Of Arran Junior Tri Club
11 Samantha Dickson 98 7 F 2 FSen 12:37.7 1:41.1 46:19.9 0:48.4 25:06.4 1:26:33.6 Unattached
12 Barry Smith 107 5 M 2 MV 16:44.4 1:59.1 45:46.7 0:31.0 21:56.5 1:26:57.9 Unattached
13 Andy Hutchinson 37 6 M 3 MV 15:12.0 2:32.0 46:24.3 0:52.1 22:14.0 1:27:14.6 Unattached
14 Martina Moore 106 8 F 5 FV 14:03.5 1:29.1 48:33.7 0:44.6 22:28.2 1:27:19.3 Newton Stewart Triathlon Club
15 Kathleen Hutchinson 94 9 F 6 FV 14:13.8 1:49.4 49:59.9 0:58.5 22:31.1 1:29:32.9 Unattached
16 Alastair Young 99 7 M 4 MV 12:40.2 1:39.7 50:42.1 1:00.3 24:06.6 1:30:09.0 Glasgow Tri Club
17 Kathryn Barr 102 10 F 7 FV 15:01.9 1:54.5 44:50.8 0:57.2 27:40.3 1:30:24.9 Newton Stewart Triathlon Club
18 Heather Dickson 95 11 F 2 FSV 14:40.6 2:14.2 45:46.5 1:24.3 26:47.0 1:30:52.8 Unattached
19 Fiona McElrea 86 12 F 8 FV 14:03.9 2:19.4 50:13.3 0:47.0 24:08.7 1:31:32.4 Newton Stewart Triathlon Club
20 Claire Macallister Hall 124 13 F 3 FSen 13:46.9 2:34.6 50:20.1 0:39.3 26:16.1 1:33:37.1 Unattached
21 Harri Grant 111 8 M 5 MV 16:51.7 3:02.6 48:34.3 0:59.1 24:46.2 1:34:14.0 Isle Of Arran Junior Tri Club
22 Ian Campbell 38 9 M 3 MSV 18:07.3 3:35.8 46:46.1 1:10.9 24:34.7 1:34:15.0 Unattached
23 Alan Dickson 96 10 M 4 MSV 16:46.8 2:57.4 46:30.2 1:31.1 27:50.5 1:35:36.1 Unattached
24 Gregory Wolverson 101 11 M 2 MSen 16:20.7 3:22.6 53:31.3 1:18.2 23:45.4 1:38:18.4 Unattached
25 Diane Winterburn 91 14 F 3 FSV 17:06.4 4:43.2 54:52.3 1:00.1 22:30.0 1:40:12.2 Rochdale Triathlon Club
26 Karl Foster 52 12 M 3 MSen 24:39.1 3:36.6 48:25.1 1:06.7 0:00.0 1:41:08.8 Unattached
27 Martin Siddall 88 13 M 1 MVV 13:32.5 4:25.9 56:09.7 0:52.0 26:32.0 1:41:32.3 Unattached
28 Elizabeth Cunningham 123 15 F 4 FSen 16:42.0 2:20.6 56:16.6 0:30.4 25:48.7 1:41:38.5 Unattached
29 Louise Finlayson 112 16 F 5 FSen 16:00.3 2:56.4 55:17.8 1:15.2 27:10.9 1:42:40.7 Unattached
30 Caitlin Clark 59 17 F 6 FSen 17:57.8 4:21.1 59:02.4 1:33.9 28:30.2 1:51:25.7 Unattached
31 Ailsa Gemmell 58 18 F 7 FSen 15:21.6 6:56.6 59:02.6 1:34.4 28:30.5 1:51:25.8 Unattached
32 Jenny Barnes 105 19 F 9 FV 20:44.7 3:34.3 56:23.7 1:50.4 30:16.4 1:52:49.7 Unattached
33 Claire Larravide 110 20 F 8 FSen 27:50.1 2:19.7 1:00:28.1 0:59.0 24:06.0 1:55:43.1 Westerlands CC
34 Emma Campbell 117 21 F 10 FV 16:25.1 4:49.6 1:03:37.4 1:08.5 32:53.0 1:58:53.8 Run Arran
35 Jackie Newman 103 22 F 4 FSV 26:53.2 3:33.3 57:27.2 1:13.7 31:38.8 2:00:46.4 Arran Open Swimmers
36 Jane Collin 90 23 F 11 FV 20:59.0 2:43.0 1:06:00.5 0:39.8 34:08.1 2:04:30.6 Unattached
37 Gillian Phillips 118 24 F 5 FSV 27:37.3 4:51.0 1:04:11.5 1:12.4 39:12.7 2:17:05.1 Rochdale Triathlon Club
38 Shirley Emerson 89 25 F 1 FVV 18:39.8 6:19.4 1:22:19.7 1:28.0 34:43.8 2:23:30.9 Unattached
DNF Laura Reid 122 F FSen 15:05.1 1:42:32.1 Unattached
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Standard Distance

Island-2-Island Standard Distance Triathlon
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Kevin Brydon 57 1 M 1 MSen 21:20.3 2:16.3 1:07:02.8 0:44.9 0:38:12.4 2:09:36.9 Unattached
2 Mike Legget 75 2 M 2 MSen 18:19.8 2:36.9 1:09:50.0 0:50.0 0:43:51.9 2:15:28.9 Unattached
3 Jemma McNeill 72 1 F 1 FSen 22:10.1 1:39.8 1:12:39.8 0:46.9 0:39:50.0 2:17:06.8 Newton Stewart Triathlon Club
4 Scott McLean 71 3 M 3 MSen 21:45.2 2:05.4 1:13:00.8 0:55.1 0:44:41.2 2:22:28.0 Unattached
5 Stuart Holmes 77 4 M 4 MSen 24:22.1 1:42.0 1:14:29.5 1:21.1 0:43:49.8 2:25:44.7 Unattached
6 Brian Harrison 66 5 M 1 MV 24:47.1 2:02.8 1:08:45.0 0:54.3 0:49:28.0 2:25:57.4 Newton Stewart Triathlon Club
7 Jacqui Thomson 61 2 F 1 FSV 24:22.9 1:38.2 1:16:55.9 0:40.1 0:42:44.7 2:26:22.0 Unattached
8 Charlie McNeill 73 6 M 5 MSen 21:58.5 1:56.7 1:12:57.0 0:59.6 0:48:54.6 2:26:46.6 Newton Stewart Triathlon Club
9 Scott Russell 43 7 M 1 MSV 22:58.9 2:08.3 1:16:48.3 0:54.8 0:46:52.1 2:29:42.7 Ayrodynamic Tri Club
10 David Beattie 126 8 M 2 MSV 24:10.4 1:39.9 1:16:13.9 0:58.3 0:47:38.5 2:30:41.2 Newton Stewart Triathlon Club
11 Alan Brown 60 9 M 3 MSV 25:26.5 2:28.2 1:15:04.7 0:49.3 0:47:56.9 2:31:45.7 Athelite
12 Hubert Stachnio 70 10 M 2 MV 27:30.8 2:13.2 1:13:07.9 0:51.5 0:49:50.6 2:33:34.2 Newton Stewart Triathlon Club
13 Robbie Kennedy 51 11 M 6 MSen 22:01.8 2:52.7 1:17:27.0 1:16.0 0:50:12.3 2:33:50.0 Unattached
14 Chris Figgins 67 12 M 4 MSV 26:26.7 2:08.2 1:17:14.1 0:53.9 0:49:55.0 2:36:38.1 Ayrodynamic Tri Club
15 Heather McKay 65 3 F 1 FV 25:54.3 2:43.1 1:20:04.7 1:04.9 0:48:26.0 2:38:13.2 Unattached
16 Gavin Mitchell 47 13 M 3 MV 24:20.5 3:06.1 1:16:19.9 1:40.8 0:56:42.2 2:42:09.8 Stirling Triathlon Club
17 Natasha Goggin 74 4 F 2 FV 29:43.5 2:43.9 1:21:12.8 1:03.1 0:48:10.3 2:42:54.0 Rochdale Triathlon Club
18 Damian Byrne 76 14 M 4 MV 24:48.4 2:23.5 1:22:19.4 1:00.8 0:53:57.4 2:44:29.7 GRC Tri
19 Jill Lando 53 5 F 2 FSen 26:28.8 3:12.4 1:27:11.1 1:01.9 0:47:27.1 2:45:21.4 Unattached
20 Merlin Bonning 56 15 M 7 MSen 25:03.7 4:16.7 1:23:44.9 1:42.5 0:55:55.3 2:50:43.2 Unattached
21 Lewis O'Connor 63 16 M 8 MSen 27:47.7 5:23.9 1:31:39.3 0:58.8 0:45:07.9 2:50:57.9 Unattached
22 Hannah Carr 55 6 F 3 FSen 24:43.5 4:37.0 1:29:09.2 1:17.5 0:54:33.8 2:54:21.1 Unattached
23 Frank McMillan 64 17 M 5 MV 32:53.5 4:07.1 1:24:06.5 1:33.3 0:51:44.4 2:54:24.9 Athelite
24 Kelvin Donaldson 54 18 M 5 MSV 24:30.1 2:34.2 1:19:11.1 1:57.7 1:06:13.1 2:54:26.4 Unattached
25 Ishbel Campbell 44 7 F 2 FSV 30:13.9 3:17.4 1:28:50.6 1:05.0 0:54:23.7 2:57:50.9 Grangemouth Triathlon Club
26 Andrew Cruickshank 69 19 M 6 MSV 25:23.8 3:21.0 1:30:15.3 1:49.7 0:57:02.8 2:57:52.7 Glasgow Tri Club
27 Fiona Greening 40 8 F 3 FV 29:43.6 4:36.3 1:31:46.1 1:16.4 1:00:34.3 3:07:57.0 Craven Energy Tri Club
28 Brian Shankland 45 20 M 6 MV 26:55.4 3:02.3 1:32:35.4 1:17.9 1:10:26.4 3:14:17.6 Grangemouth Triathlon Club
29 Gillian Mostyn 46 9 F 4 FV 24:57.3 3:43.6 1:36:12.2 1:41.8 1:08:55.7 3:15:30.8 Rochdale Triathlon Club
30 Elaine Spalding 68 10 F 5 FV 26:55.5 1:44.2 1:38:43.4 1:36.4 1:18:21.5 3:27:21.2 Fusion Tri Club
31 Lucy Mullen 48 11 F 4 FSen 26:02.5 2:24.1 1:41:45.2 1:09.4 1:19:53.7 3:31:15.0 Ayrodynamic Tri Club
32 Dominic Proctor 49 21 M 7 MV 32:52.8 3:57.7 1:56:48.1 1:16.1 1:00:52.5 3:35:47.5 Craven Energy Tri Club
33 Catherine Small 62 12 F 5 FSen 30:20.3 2:23.2 2:47:52.9 1:05.2 1:03:18.4 4:25:00.2 Unattached
34 Cameron Renton 42 22 M 9 MSen 32:53.0 3:57.6 2:13:21.4 2:12.6 1:39:32.4 4:31:57.3 Edinburgh Tri Club
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Middle Distance

Island-2-Island Middle Distance Triathlon
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Viktor Taranenko 33 1 M 1 MSen 29:42.3 3:56.3 2:48:59.8 0:58.1 1:24:04.0 4:47:41.0 Edinburgh Tri Club
2 Mark Quinn 17 2 M 2 MSen 23:56.9 1:36.3 2:57:00.7 0:50.4 1:35:15.4 4:58:40.0 Craven Energy Tri Club
3 Teemu Kyllonen 28 3 M 3 MSen 24:59.5 2:55.3 2:54:37.0 2:08.0 1:43:50.5 5:08:30.5 Unattached
4 Simon Peltenburgh 25 4 M 1 MV 24:59.5 2:04.2 3:00:31.1 0:38.2 1:44:04.7 5:12:18.0 Edinburgh RC
5 George Woodifield 12 5 M 4 MSen 33:21.0 4:54.0 3:20:04.3 1:45.1 1:40:36.9 5:40:41.5 Unattached
6 Paul Chowdhry 21 6 M 2 MV 30:21.4 2:17.3 3:17:44.5 0:41.7 1:55:47.6 5:46:52.7 Edinburgh Triathletes
7 Trevor Burton 31 7 M 1 MSV 29:44.8 3:50.6 3:34:44.0 2:31.8 1:45:36.0 5:56:27.5 Craven Energy Tri Club
8 Carol Young 41 1 F 1 FSV 30:25.4 4:39.5 3:37:41.7 0:37.8 1:44:04.2 5:57:28.9 Craven Energy Tri Club
9 Angus Robinson 36 8 M 2 MSV 35:04.0 3:33.1 3:28:21.2 1:04.6 1:50:48.6 5:58:51.7 Rochdale Triathlon Club
10 Callum McIntyre 5 9 M 5 MSen 32:35.7 5:59.6 3:22:39.7 2:25.1 1:57:14.7 6:00:55.0 East Sutherland Ath
11 Ian Barnes 13 10 M 3 MV 37:43.2 4:25.6 3:24:47.3 3:04.7 2:01:51.9 6:11:52.9 Unattached
12 Andrew Kerry 1 11 M 3 MSV 35:09.6 3:30.8 3:28:39.7 0:38.0 2:11:34.1 6:19:32.4 Holmfirth Harriers
13 Mike Winterburn 19 12 M 4 MV 33:29.8 4:14.6 3:38:46.3 1:43.6 2:01:54.7 6:20:09.3 Rochdale Triathlon Club
14 John Marrs 14 13 M 5 MV 34:10.2 6:43.8 3:46:31.8 2:07.5 1:54:22.3 6:23:55.9 Grangemouth Triathlon Club
15 Angus Campbell 3 14 M 4 MSV 32:00.4 4:07.1 3:54:07.5 1:48.9 2:00:03.1 6:32:07.3 Grangemouth Triathlon Club
16 Ian Mostyn 8 15 M 6 MV 30:01.9 3:31.1 3:29:39.4 1:32.8 2:27:53.6 6:32:39.1 Rochdale Triathlon Club
17 Raymond Jellema 23 16 M 6 MSen 28:19.3 3:11.8 3:43:21.7 3:09.5 2:16:06.9 6:34:09.4 Unattached
18 Paddy Marrs 20 17 M 7 MSen 30:08.2 5:26.5 3:51:44.9 3:45.1 2:18:05.6 6:49:10.6 Grangemouth Triathlon Club
19 Clive Smith 10 18 M 5 MSV 36:06.9 8:28.6 3:38:41.8 5:06.8 2:25:15.4 6:53:39.8 Rossendale Tri Club
20 Catherine Hill 7 2 F 1 FV 33:25.4 8:26.5 4:10:43.8 3:17.9 2:02:09.5 6:58:03.4 Craven Energy Tri Club
21 Mike Winstanley 18 19 M 1 MVV 38:49.3 9:41.5 3:54:15.8 4:24.3 2:11:25.8 6:58:36.9 Rochdale Triathlon Club
22 Katy Hall 15 3 F 2 FSV 31:25.7 8:46.1 4:11:31.8 3:51.6 2:17:56.1 7:13:31.6 Unattached
23 Terry McManus 29 20 M 6 MSV 38:17.2 5:01.6 4:13:05.7 2:11.2 2:27:29.3 7:26:05.3 OTC
24 Paul Roberts 22 21 M 7 MV 31:39.3 6:19.7 3:50:23.5 3:37.2 2:59:34.5 7:31:34.4 Unattached
25 Colin Brooke 11 22 M 2 MVV 51:21.6 14:23.1 4:04:06.3 5:24.7 2:28:23.5 7:43:39.5 Calderdale Tri Club
26 Vikki Roberts 32 4 F 2 FV 38:37.1 5:45.0 4:37:33.8 2:36.9 2:52:39.0 8:17:12.1 Unattached
DNF Andrew Murray 2 M MV 41:35.0 7:24.4 4:28:19.6 1:07.3 RoyalNavy Tri Club
DNF Cameron Hodgson 6 M MSV 34:39.1 0:47.0 3:40:11.7 3:33.9 Glasgow Tri Club
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

3.8 k OW Swim

Island-2-Island Open Water Swim 3.8 k
Overall Place Name Bib Number Age Gender Place Gender Category Place Category Wetsuit Laps Finish Time
1 Peter Dormer 211 38 1 M 1 MSen Y 1 11:40.4
2 Allan Paton 218 52 2 M 1 MSV Y 1 14:04.5
3 Colin Weir 192 60 3 M 1 MVV Y 1 14:10.1
4 Dave Dormer 194 41 4 M 1 MV Y 1 20:47.0
1 Vicky Mc Dowell 216 32 1 F 1 FSen Y 2 21:02.3
2 Will Mclennan 217 29 1 M 1 MSen Y 2 21:03.2
3 Alasdair Nisbet 185 49 2 M 1 MV Y 2 22:36.4
4 Mairi Fraser 209 42 2 F 1 FV Y 2 22:47.3
5 Ashleigh Seymour 188 35 3 F 2 FSen Y 2 23:24.0
6 Duncan Sinclair 196 20 3 M 2 MSen N 2 23:30.6
7 Lyonell Boulton 208 43 4 M 2 MV Y 2 23:32.9
8 David Venables 195 51 5 M 1 MSV Y 2 23:43.3
9 Rob Gallacher 212 35 6 M 3 MSen Y 2 24:15.1
10 Jenny Waring 204 39 4 F 3 FSen N 2 25:13.9
11 Karl Tuplin 206 50 7 M 2 MSV Y 2 25:25.5
12 Seamus Mcdermott 215 47 8 M 3 MV Y 2 25:31.4
13 Anne-Mharie Pollock 187 38 5 F 4 FSen Y 2 26:33.4
14 Georgina Maclean 199 44 6 F 2 FV Y 2 26:49.6
15 Katrina Statham 219 27 7 F 5 FSen Y 2 26:49.9
16 Sarah Barnes 213 47 8 F 3 FV Y 2 28:55.5
17 Jo Totty 205 48 9 F 4 FV Y 2 29:03.5
18 Janet Roxburgh 203 44 10 F 5 FV Y 2 29:49.3
19 Katherine Whitehouse 207 49 11 F 6 FV Y 2 30:04.3
20 Jane Thomson 202 49 12 F 7 FV Y 2 30:51.0
21 John Williams 220 26 9 M 4 MSen Y 2 32:06.5
22 Alison Moon 186 52 13 F 1 FSV Y 2 33:43.7
23 Gerard Mullen 200 53 10 M 3 MSV Y 2 33:51.7

 

What's My Time