Denbigh Junior Triathlon

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  Full Results download

Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Elan Williams 199 3:27.5 2:04.9 6:33.2 1:30.7 6:00.5 19:37.0 Denbighshire Triathlon Club

 

Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Sam Holt 182 6:19.7 0:41.2 15:39.4 0:56.2 9:20.7 32:57.5 Denbighshire Triathlon Club

Last Updated 18:45 24/06/17

TriStar Start

 Girls

TriStar Start Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Isabelle Edghill 20 1:37.6 0:48.7 4:12.0 0:32.2 2:06.3 9:17.1 Tristars Conwy
2 Daisy Stone 19 1:32.7 0:58.1 4:29.5 0:34.8 1:58.3 9:33.6 Denbighshire Triathlon Club
3 Eira Owen 18 2:01.0 0:49.8 4:23.9 0:33.9 1:51.2 9:40.0 Tristars Conwy
4 Emma Grantham 21 2:08.8 0:51.5 4:38.2 0:38.1 2:30.2 10:46.9 Chester Triathlon Club
5 Zoe Baddock 17 2:55.6 0:50.2 5:47.6 0:42.5 2:19.1 12:35.1 Unattached
6 Eve Baker 5 1:42.1 0:48.1 7:50.9 0:32.3 1:59.3 12:52.9 Unattached
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Boys

TriStar Start Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Ewan Leonard 31 1:37.5 0:36.4 3:02.3 0:27.7 1:45.3 7:29.4 Denbighshire Triathlon Club
2 Tristan Warrender 27 1:29.0 0:40.9 3:14.0 0:27.7 1:38.3 7:30.3 Cerist Triathlon Club
3 Noah White 23 1:38.0 0:37.5 3:10.8 0:28.3 1:50.8 7:45.5 Unattached
4 Liam Reading 33 1:33.4 0:50.9 3:24.5 0:32.6 1:39.1 8:00.6 Cerist Triathlon Club
5 Elliot Clegg 25 1:49.5 0:43.6 3:24.7 0:31.5 1:37.1 8:06.6 Tristars Conwy
6 Alex Carson 36 2:04.7 0:20.4 3:25.2 0:32.2 1:44.6 8:07.3 Denbighshire Triathlon Club
7 Sion Thomas 28 1:23.5 0:42.9 3:48.8 0:31.3 1:44.8 8:11.5 Pembrokeshire Triathlon club
8 Joshua Page 26 2:25.2 0:52.0 3:20.2 0:36.4 1:50.7 9:04.8 Tristars Conwy
9 Gwydion Lloyd 35 2:21.3 0:42.1 3:43.7 0:35.4 1:43.9 9:06.5 Denbighshire Triathlon Club
10 Charlie Porter 32 2:07.3 0:45.8 3:56.7 0:34.6 1:59.6 9:24.3 Denbighshire Triathlon Club
11 Nathaniel Grant 161 2:12.3 1:02.1 4:11.5 0:39.4 1:57.4 10:02.8 Denbighshire Triathlon Club
12 Gethin Cameron+AC0-Lyle 34 1:58.2 1:41.0 5:14.8 0:29.8 1:57.1 11:21.1 Denbighshire Triathlon Club
13 Freddie Jones 24 2:30.6 1:55.9 5:30.1 0:51.4 1:56.5 12:44.6 Unattached
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 1

 Girls

TriStar 1 Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Millie Hannant 146 2:56.4 0:50.7 5:58.8 0:39.0 5:13.4 15:38.5 Denbighshire Triathlon Club
2 Josephine Hurst 143 3:06.4 0:41.2 6:24.5 0:36.0 5:19.5 16:07.8 Denbighshire Triathlon Club
3 Faye Williams 142 4:05.4 0:49.5 5:29.4 0:36.5 6:06.1 17:07.1 Denbighshire Triathlon Club
4 Leah Lamb 147 3:44.2 1:05.2 7:02.7 0:33.0 5:52.0 18:17.2 Tristars Conwy
5 Abbey Mayers 136 4:05.4 1:01.8 7:00.2 0:35.9 5:55.8 18:39.3 Unattached
6 Lily Roberts 144 3:31.7 0:48.3 6:14.0 0:37.6 7:42.0 18:53.7 Denbighshire Triathlon Club
7 Ciara Cust 129 4:11.8 1:00.8 7:23.8 0:37.2 5:52.8 19:06.6 Tristars Conwy
8 Lowri Gaskell 134 3:23.2 1:03.8 8:18.6 0:37.8 5:51.5 19:15.0 Denbighshire Triathlon Club
9 Angharad Rhys 132 4:25.2 1:00.8 7:43.7 0:41.1 5:40.6 19:31.6 Unattached
10 Cerys Thomas 138 3:43.9 1:10.8 7:33.4 0:40.6 7:07.8 20:16.7 Tristars Conwy
11 Evie Richards 140 4:00.8 0:50.8 7:45.8 0:40.5 7:06.7 20:24.8 Celtic Tri
12 Lola Roots 133 4:26.0 1:15.1 7:38.1 0:41.2 6:30.9 20:31.5 Unattached
13 Eva McKenzie 130 3:58.1 1:31.7 7:48.0 0:42.6 6:39.8 20:40.3 Cadence Tri
14 Molly Atkinson 139 4:33.1 0:56.9 8:09.7 0:40.6 7:09.5 21:29.9 Denbighshire Triathlon Club
15 Zoey Owen 137 4:11.6 1:17.0 8:12.0 0:44.5 7:11.4 21:36.7 Denbighshire Triathlon Club
16 Celyn Jones 145 4:29.6 1:21.5 8:59.5 0:42.4 7:55.2 23:28.4 Denbighshire Triathlon Club
17 Poppy Barkley 131 4:39.9 1:09.7 9:28.5 0:39.9 7:32.4 23:30.6 Triclaires
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Boys

TriStar 1 Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Ben Grantham 153 3:29.4 0:39.8 5:54.9 0:32.6 4:46.0 15:22.8 Chester Triathlon Club
2 Finlay Thapa 174 2:50.8 0:52.2 6:35.9 0:32.0 5:08.3 15:59.4 Cerist Triathlon Club
3 Iestyn Thomas 163 3:00.4 0:58.8 5:58.1 0:34.6 5:28.4 16:00.4 Triathlon Coaching Wales
4 Dewi Thomas 162 3:03.9 0:43.3 6:05.0 0:35.9 5:34.4 16:02.6 Pembrokeshire Triathlon club
5 Daniel Warrender 160 3:42.5 0:46.0 6:10.3 0:29.7 5:06.6 16:15.3 Cerist Triathlon Club
6 Joshua Barrett 155 3:23.1 0:55.1 6:15.1 0:36.5 5:28.6 16:38.6 Pembrokeshire Triathlon club
7 Louis Roberts 171 3:03.4 0:49.8 6:55.9 0:34.5 5:27.0 16:50.8 Cerist Triathlon Club
8 Alfie Smallman 169 3:31.0 0:43.2 6:39.0 0:41.3 5:23.2 16:57.9 Celtic Tri
9 William Pritchard 175 3:42.6 1:08.0 6:23.4 0:33.5 5:14.4 17:02.2 Denbighshire Triathlon Club
10 Elliot Jones 170 4:37.1 0:54.1 6:10.0 0:34.5 5:21.1 17:36.9 Denbighshire Triathlon Club
11 Ben Sinfield 158 4:04.1 0:50.6 6:36.7 0:56.2 5:23.6 17:51.5 Tristars Conwy
12 Noah Jackson 150 3:27.1 1:08.7 7:02.2 0:36.8 5:44.8 17:59.8 Chester Triathlon Club
13 Oli Owen 172 4:01.0 1:14.4 6:32.4 0:35.8 5:52.1 18:16.0 Denbighshire Triathlon Club
14 William Popplewell 167 4:48.0 0:54.7 6:21.5 0:38.5 5:41.5 18:24.4 Denbighshire Triathlon Club
15 Daniel Mitchell 151 3:34.6 1:16.3 6:34.8 0:44.2 6:15.2 18:25.4 Unattached
16 Gruff Owen 165 4:08.8 1:00.9 6:59.0 0:36.8 6:02.7 18:48.3 Tristars Conwy
17 Owain Kremers 154 3:31.7 1:28.9 7:08.4 0:42.7 6:11.0 19:03.0 Unattached
18 James Pritchard 177 4:15.7 1:13.6 7:31.9 0:35.9 5:54.3 19:31.6 Denbighshire Triathlon Club
19 Alexander Grant 173 4:54.0 1:03.3 7:15.0 0:35.4 6:03.7 19:51.6 Denbighshire Triathlon Club
20 Sonny Mitchell 168 4:30.6 1:00.6 7:07.2 0:39.0 6:57.6 20:15.1 Tristars Conwy
21 Tomos Gaskell 166 4:23.7 1:17.2 7:33.4 0:35.9 6:26.2 20:16.6 Denbighshire Triathlon Club
22 Daniel Bird 156 4:25.0 1:27.9 7:56.9 0:42.4 6:24.8 20:57.2 Chester Triathlon Club
23 Jack Tovey 148 3:46.2 1:16.0 8:34.2 1:26.9 6:11.0 21:14.5 Unattached
24 Ted Conry 176 4:10.8 1:06.7 7:53.0 0:49.0 7:38.0 21:37.8 Denbighshire Triathlon Club
25 Finlay Perry 164 4:30.7 1:33.4 7:54.9 0:50.6 6:57.5 21:47.3 Tristars Conwy
26 Toby Barkley 159 5:31.0 1:13.4 7:06.5 3:27.0 8:06.6 25:24.6 Triclaires
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 2

 Girls

TriStar 2 Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Freya Thapa 110 3:15.0 0:57.8 10:42.4 0:28.5 7:17.9 22:41.8 Cerist Triathlon Club
2 Alice Feetham 92 4:03.0 0:50.1 10:52.2 0:30.7 7:33.3 23:49.4 Wakefield Junior Triathlon Club
3 Elen Morgan 93 3:29.9 0:58.6 11:31.4 0:38.8 7:31.8 24:10.5 Unattached
4 Layla Bradbrook 109 4:29.4 0:58.7 10:23.7 0:43.7 7:49.3 24:25.0 Denbighshire Triathlon Club
5 Madeline James 108 4:00.1 0:50.1 11:43.1 0:34.1 7:27.2 24:34.7 Denbighshire Triathlon Club
6 Lottie Parker 96 4:07.6 0:51.5 10:49.4 0:32.1 8:29.6 24:50.3 Unattached
7 Erin Thomas 94 4:23.1 0:41.0 11:51.9 0:38.4 8:11.7 25:46.2 Tristars Conwy
8 Aoife Matthews 103 4:07.3 0:43.9 12:46.4 0:31.4 7:43.3 25:52.4 Cerist Triathlon Club
9 Seren Roberts 102 5:06.9 0:43.9 12:15.5 0:43.8 9:01.1 27:51.5 OO Tri (Oswestry Olympians)
10 Aimee Gorman 106 3:58.2 0:59.4 13:35.1 0:59.1 8:23.2 27:55.2 Cerist Triathlon Club
11 Emily Chapman 105 4:27.7 0:53.3 12:49.8 0:45.7 9:08.9 28:05.5 Denbighshire Triathlon Club
12 Robyn Beck 111 5:49.1 0:58.8 13:15.9 0:41.3 8:03.4 28:48.7 Denbighshire Triathlon Club
13 Lucy Roberts 107 4:41.5 1:04.1 13:41.9 0:40.9 8:57.5 29:06.1 Denbighshire Triathlon Club
14 Rosie Ward 95 4:13.2 0:52.1 11:38.4 0:44.9 12:42.5 30:11.3 Tristars Conwy
15 Grace Mitchell 100 4:20.9 0:53.2 15:00.1 0:36.5 9:33.5 30:24.4 Unattached
16 Scarlett Toovey 99 6:50.0 1:09.4 18:13.6 0:40.9 10:16.9 37:11.0 Denbighshire Triathlon Club
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Boys

TriStar 2 Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Oliver Jones 123 3:48.0 0:40.4 9:45.1 0:36.8 6:19.3 21:09.8 Denbighshire Triathlon Club
2 Ioan Oldfield 127 3:47.1 0:40.3 9:16.4 0:32.4 7:52.3 22:08.7 Denbighshire Triathlon Club
3 Luke Williams 126 4:35.5 0:51.6 9:34.3 0:35.3 6:50.3 22:27.3 Denbighshire Triathlon Club
4 Ceiro Evans 118 4:18.4 0:40.8 11:03.5 0:31.9 6:15.6 22:50.3 Tristars Conwy
5 Jac Thomas 122 3:35.2 0:50.5 11:49.8 0:33.1 6:36.8 23:25.6 Triathlon Coaching Wales
6 William Stone 124 3:53.3 0:48.5 11:21.7 0:31.9 7:15.2 23:50.8 Denbighshire Triathlon Club
7 William Grant 125 3:57.8 0:43.9 11:46.8 0:34.3 7:42.2 24:45.1 Denbighshire Triathlon Club
8 Ioan Reading 121 3:50.5 0:57.3 12:10.1 0:59.7 7:43.2 25:41.0 Cerist Triathlon Club
9 Cynan Ap Rhys 113 5:11.1 0:49.3 11:45.5 0:37.7 7:29.0 25:52.8 Unattached
10 Iestyn Evans 119 4:20.2 1:14.8 12:38.6 0:46.8 7:27.3 26:27.9 Cerist Triathlon Club
11 Lucas Anderson 117 5:14.2 0:44.0 12:24.2 0:40.7 7:58.6 27:01.9 Tristars Conwy
12 Owen Winston 120 6:19.5 1:30.0 11:59.6 1:06.6 6:37.2 27:33.2 Denbighshire Triathlon Club
13 Lucas Jones 116 6:01.3 2:24.4 13:55.8 0:59.7 8:42.2 32:03.6 Unattached
14 Oscar Roots 115 6:40.5 1:51.0 14:30.6 1:22.1 8:56.2 33:20.5 Unattached
15 Bradley Roberts 114 7:00.4 1:23.7 14:03.1 0:45.0 10:24.0 33:36.4 Cadence Tri
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 3

 Girls

TriStar 3 Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Orla Davies 78 4:13.6 0:43.9 14:17.6 0:34.1 8:54.1 28:43.5 Denbighshire Triathlon Club
2 Tia Froom 77 4:36.4 0:22.1 15:12.9 0:42.3 10:06.1 30:59.8 Ludlow Junior Triathlon Club
3 Eve Scott 75 5:18.7 0:34.9 16:19.1 0:29.6 10:07.3 32:49.8 Denbighshire Triathlon Club
4 Hannah Bidwell 73 4:59.8 0:47.4 16:02.5 0:44.4 10:23.3 32:57.7 Cardiff Junior Tri Club
5 Holly Bradbrook 76 6:06.0 0:51.6 14:53.4 0:45.8 11:48.3 34:25.3 Denbighshire Triathlon Club
6 Olivia Tovey 71 5:00.8 0:50.3 17:33.1 0:33.0 13:55.6 37:53.1 Unattached
7 Georgia Chapman 79 5:31.8 0:58.5 17:27.1 0:48.1 13:20.7 38:06.4 Denbighshire Triathlon Club
8 Katelyn Henry 74 6:56.6 0:44.6 18:38.0 0:31.1 11:44.8 38:35.4 Denbighshire Triathlon Club
9 Lydia Tovey 72 5:11.2 1:11.8 20:02.8 0:51.7 16:06.5 43:24.2 Unattached
10 Emily Stubbings 70 6:59.3 1:28.7 20:02.1 0:44.6 15:45.7 45:00.5 Unattached
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Boys

TriStar 3 Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Huw Jones 87 5:14.1 0:58.1 13:53.5 0:36.2 8:23.3 29:05.4 Denbighshire Triathlon Club
2 Huw Buck Jones 82 6:08.2 0:30.9 13:27.5 0:25.8 10:09.7 30:42.1 Tristars Conwy
3 Cameron Shaw 85 4:36.0 0:47.7 15:28.3 0:38.8 10:36.8 32:07.7 Tristars Conwy
4 William Neale 86 5:50.4 0:22.5 15:10.6 0:45.2 10:10.9 32:19.7 Denbighshire Triathlon Club
5 Dylan Parry 81 5:02.6 0:58.5 16:20.6 0:41.2 10:20.0 33:23.1 Unattached
6 Jacob Edghill 89 6:41.1 0:44.3 16:45.5 0:37.3 11:19.1 36:07.5 Tristars Conwy
7 Evan Roberts 83 7:18.5 0:41.0 17:41.2 0:37.9 10:27.4 36:46.3 OO Tri (Oswestry Olympians)
8 Osian Jones 88 6:22.8 1:07.1 15:40.0 1:16.7 13:11.4 37:38.2 Denbighshire Triathlon Club
9 Gregor Perry 80 6:39.5 1:38.3 21:14.7 0:36.4 11:36.0 41:45.1 Unattached
10 Ted Toovey 84 8:25.1 2:00.3 24:43.6 0:53.6 13:53.6 49:56.5 Denbighshire Triathlon Club
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Youth

 Girls

Youth Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Kirsha Nicholson 60 5:50.6 0:41.4 15:26.1 0:36.6 10:28.1 33:03.0 Denbighshire Triathlon Club
2 Ella Haf Oldfield 62 6:27.0 0:48.5 14:08.4 0:40.3 11:04.0 33:08.4 Denbighshire Triathlon Club
3 Amelia Anderson 61 7:17.6 0:38.9 17:15.0 0:34.3 11:00.7 36:46.7 Tristars Conwy
4 Niamh Merrison 59 7:14.7 0:49.4 17:22.0 0:31.1 11:52.6 37:50.0 Tristars Conwy
5 Ceri Wynne-Jones 63 8:37.1 0:58.6 17:36.6 0:31.1 11:19.4 39:03.0 Denbighshire Triathlon Club
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Boys

Youth Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Scott Williams 180 6:52.0 0:59.3 12:37.2 0:38.2 10:14.3 31:21.2 Denbighshire Triathlon Club
2 Liam Rickard 69 7:13.7 0:52.0 13:50.4 0:43.9 9:35.7 32:15.9 Denbighshire Triathlon Club
3 Alex Roberts 64 6:51.0 0:50.1 14:47.3 0:30.0 9:21.6 32:20.0 Tristars Conwy
4 Tomos Parry 183 6:06.7 0:46.0 13:28.6 0:41.8 11:57.1 33:00.3 Tristars Conwy
5 Harry Plant 65 7:45.0 0:58.5 16:06.5 0:42.9 10:50.1 36:23.1 Tristars Conwy
6 Sam Baker 67 8:15.9 0:52.3 17:37.4 0:34.2 11:09.9 38:29.8 Unattached
7 Ieuan Jones 68 8:23.4 1:01.0 16:03.0 1:16.5 11:51.9 38:36.1 Denbighshire Triathlon Club
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Super Mini

 Girls

SuperMini Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Medi Hughes 2 1:34.7 0:56.7 3:35.2 0:39.7 2:08.0 8:54.4 Tristars Conwy
2 Alaina Jones 3 1:42.5 1:06.0 3:44.3 0:37.9 2:10.2 9:21.1 Denbighshire Triathlon Club
3 Lili McKenzie 4 1:16.5 1:13.5 4:16.4 0:37.3 2:19.7 9:43.6 Unattached
4 Seren Williams 6 1:56.2 0:51.3 4:00.4 0:41.3 2:23.1 9:52.5 Unattached
5 Sophia Morrison 1 1:50.7 0:43.8 4:54.0 0:38.2 2:16.5 10:23.3 Unattached
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Boys

SuperMini Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Rhys Thomas 8 0:58.5 0:51.4 3:30.0 0:31.8 1:48.4 7:40.4 Celtic Tri
2 Tom Sinfield 9 1:37.7 0:37.3 2:57.8 0:31.3 1:59.4 7:43.8 Unattached
3 Jude White 11 1:35.6 0:40.6 2:55.1 0:40.7 1:57.7 7:49.9 Unattached
4 Harrison Leonard 10 1:34.5 0:47.1 3:29.3 0:30.5 1:58.0 8:19.6 Denbighshire Triathlon Club
5 Oliver Lerigo 13 1:23.6 0:56.4 4:06.1 0:31.2 1:59.0 8:56.4 Unattached
6 Ruben Roots 14 1:25.0 0:53.6 4:01.4 0:37.5 2:05.0 9:02.8 Unattached
7 Nedw Boyns 16 1:46.1 0:49.7 3:42.9 0:42.2 2:05.6 9:06.8 Denbighshire Triathlon Club
8 Leo Clegg 15 1:36.3 0:54.7 3:59.6 0:34.8 2:01.5 9:07.1 Tristars Conwy
9 Thomas Jackson 7 1:23.0 0:48.8 4:19.7 0:38.0 2:16.3 9:25.9 Unattached
10 Edryd Ap Rhys 12 1:44.4 1:14.4 5:33.1 0:38.2 2:14.8 11:25.1 Unattached
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Super Sprint

 Girls

SuperSprint Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Amelie Roberts 38 2:08.2 1:08.8 6:58.8 0:40.9 4:05.1 15:02.0 Tristars Conwy
2 Bethany Kell 39 2:58.0 1:00.8 7:51.1 0:36.0 5:07.6 17:33.7 Denbighshire Triathlon Club
3 Isabel Stubbings 42 2:57.2 2:04.1 9:10.8 0:41.6 4:21.2 19:14.9 Unattached
4 Erin Cust 41 3:15.1 1:20.2 9:51.0 0:38.0 4:40.2 19:44.9 Unattached
5 Elise Morrison 37 3:01.3 1:59.2 9:18.8 0:38.3 5:25.0 20:22.7 Unattached
6 Annie Ward 40 3:48.2 1:48.8 10:12.3 0:42.1 5:18.9 21:50.5 Tristars Conwy
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Boys

SuperSprint Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Caio Williams 58 2:09.6 0:44.8 6:26.4 0:33.4 3:40.0 13:34.4 Denbighshire Triathlon Club
2 Jack Jones 45 2:25.6 1:00.6 6:36.3 0:32.3 3:10.0 13:45.0 Tristars Conwy
3 Dylan Menzies 50 2:31.0 0:43.9 6:28.2 0:34.1 3:34.3 13:51.7 Denbighshire Triathlon Club
4 Sean Kell 56 2:29.1 1:01.4 6:34.0 0:30.1 3:40.5 14:15.3 Denbighshire Triathlon Club
5 Afon Jones 48 2:31.3 0:40.1 6:35.8 0:33.0 3:55.0 14:15.5 Denbighshire Triathlon Club
6 Tom Hunter 54 2:35.8 0:52.8 6:59.5 0:31.3 3:48.3 14:47.9 Denbighshire Triathlon Club
7 Matthew Higginson 44 2:49.9 1:02.3 8:14.1 0:35.9 3:35.1 16:17.4 Unattached
8 Billy Lewis 52 3:05.6 0:54.7 7:35.9 0:37.4 4:07.9 16:21.8 Denbighshire Triathlon Club
9 Gwion Williams 43 3:28.2 1:16.8 8:11.1 0:33.2 3:19.3 16:48.7 Unattached
10 Lucas Jones 46 3:27.0 1:04.2 7:56.9 0:32.7 3:51.9 16:52.7 Tristars Conwy
11 Alex Williams 47 3:23.5 0:41.1 8:03.3 0:33.3 4:30.1 17:11.6 Denbighshire Triathlon Club
12 Jake Price 49 3:05.0 1:18.0 7:59.4 0:38.9 4:49.6 17:51.0 Denbighshire Triathlon Club
13 Osian Menzies 51 3:28.9 0:57.5 8:51.2 0:36.4 4:00.6 17:54.8 Denbighshire Triathlon Club
14 Evan Ardrey 178 3:48.8 1:33.4 7:15.9 0:50.4 4:39.7 18:08.4 Denbighshire Triathlon Club
15 Owen Boyns 57 3:47.6 0:49.1 9:22.4 0:38.8 3:54.5 18:32.6 Denbighshire Triathlon Club
16 Ewan Cameron+AC0-Lyle 55 3:05.8 1:50.1 9:36.5 0:40.1 5:46.9 20:59.6 Denbighshire Triathlon Club
DNF Ando Hannant 53 2:38.3 0:51.3 6:38.0 0:29.7 Denbighshire Triathlon Club
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

 

What's My Time