Edge Hill Junior Aquathlon

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

Provisional Results, if there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Full Results Download

 Last Updated 11:30 01/05/17

TriStar Start

 Boys

TriStar Start Boys
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Ewan Leonard 8 Ruthin Tristars 3 1:16.03 1 0:26.65 3 2:30.83 4:13.51
2 Joshua Paul 6 Ormskirk Otters 1 1:10.72 3 0:37.95 4 2:32.34 4:21.01
3 Joe Williams 15 Chester Triathlon Club 2 1:13.83 5 0:40.59 2 2:30.46 4:24.88
4 Dylan Jones 11 C.O.L.T 6 1:32.32 4 0:38.15 1 2:30.15 4:40.62
5 Finley Everson 9 C.O.L.T 4 1:22.82 2 0:31.90 8 2:55.59 4:50.31
6 Alexander Barnard 13 Mersey Tri 7 1:35.70 6 0:42.28 5 2:32.43 4:50.41
7 William Hart 7 Chester Triathlon Club 5 1:23.98 10 1:01.36 7 2:48.84 5:14.18
8 Harry Connolly 10 Warrington Tri Club 8 1:39.86 7 0:53.36 6 2:48.49 5:21.71
9 Zach Thomas 12 C.O.L.T 9 1:47.02 8 0:56.17 9 3:01.13 5:44.32
10 Joseph Burns 14 Bolton Triathlon Club 10 1:58.63 9 0:58.94 10 3:11.94 6:09.51
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

 Girls

TriStar Start Girls
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Ruby Duxbury 3 Kendal Junior Tri 3 1:22.68 1 0:33.44 1 2:36.32 4:32.44
2 Eleanor King 2 Kendal Junior Tri 1 1:18.27 2 0:37.45 4 2:52.09 4:47.81
3 Emma Grantham 4 Chester Triathlon Club 4 1:23.27 5 0:49.13 2 2:44.37 4:56.77
4 Grace Hirst 5 St Helens Tri 5 1:24.33 4 0:44.19 3 2:52.08 5:00.60
5 Charlotte Thompson 1 Carlisle Tri Juniors 2 1:22.12 3 0:42.09 5 3:38.28 5:42.49
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

TriStar 1

 Boys

TriStar 1 Boys
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Oscar Schofield 64 Rochdale Triathlon Club 3 2:52.03 4 0:29.80 2 4:25.00 7:46.83
2 Luke Carrington 57 East Cheshire Harriers 4 2:52.58 11 0:34.96 3 4:27.79 7:55.33
3 Jacob Welsh 52 Cadence Tristars 1 2:50.39 10 0:34.35 7 4:39.32 8:04.06
4 Ben Grantham 58 Chester Triathlon Club 7 3:01.75 1 0:25.36 9 4:47.55 8:14.66
5 Harrison Byrom 61 Rochdale Triathlon Club 5 2:53.19 21 0:44.16 8 4:46.55 8:23.90
6 Anthony Madew 56 Warrington Tri Club 8 3:03.41 3 0:27.99 14 4:57.39 8:28.79
7 William Bailey 60 Unattached 12 3:17.72 25 0:51.05 1 4:23.50 8:32.27
8 Joshua Stutchfield 49 Romliey Vikings 18 3:24.06 13 0:36.51 5 4:36.75 8:37.32
9 Benjamin Paul 55 Ormskirk Otters 6 2:54.43 24 0:49.23 11 4:54.31 8:37.97
10 Ben Turner Bone 46 Mersey Tri 21 3:29.93 5 0:31.50 6 4:37.90 8:39.33
11 Ben Carruthers 65 Bolton Triathlon Club 9 3:08.19 14 0:37.51 12 4:56.66 8:42.36
12 Samuel Dallas 50 Cadence Tristars 22 3:31.74 15 0:37.76 4 4:36.15 8:45.65
13 Noah Jones 40 C.O.L.T 11 3:13.48 17 0:39.89 13 4:57.25 8:50.62
14 Jack Watson 51 C.O.L.T 10 3:10.60 7 0:32.86 19 5:13.09 8:56.55
15 Oliver Ball 48 C.O.L.T 23 3:32.34 2 0:27.20 16 4:59.08 8:58.62
16 Matthew Bell 59 Carlisle Tri Juniors 14 3:19.48 16 0:38.07 18 5:01.13 8:58.68
17 Sami Manir-Jolley 44 Tri Team Wigan 17 3:22.14 22 0:46.83 10 4:52.60 9:01.57
18 Matthew Hart 62 Chester Triathlon Club 13 3:19.13 20 0:44.11 17 5:00.98 9:04.22
19 Harry Seymour 53 Romiley Marina Swimming Club 24 3:39.30 8 0:32.97 15 4:57.92 9:10.19
20 Jacob Camden 54 Tri Team Wigan 2 2:51.39 9 0:34.24 26 5:49.51 9:15.14
21 William Blanchard 41 Cadence Tristars 15 3:20.16 6 0:32.78 21 5:29.14 9:22.08
22 George Freeman 118 Bolton Triathlon Club 19 3:24.82 19 0:41.86 20 5:18.48 9:25.16
23 Zach Roberts 63 Unattached 16 3:21.64 12 0:35.47 23 5:32.53 9:29.64
24 Miles Harrison 47 Bolton Triathlon Club 20 3:25.50 18 0:40.78 25 5:35.89 9:42.17
25 Arthur Hobson 45 Warrington Tri Club 27 4:41.97 23 0:47.32 22 5:31.64 11:00.93
26 Ben Bearon 43 St Helens Tri 25 4:26.95 26 1:02.84 24 5:32.89 11:02.68
27 Lucas Hancock 42 Chorley Athletic & Traithlon Club 26 4:39.06 27 1:09.27 27 5:52.01 11:40.34
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

 Girls

TriStar 1 Girls
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Emma Poulston 23 Mersey Tri 4 2:53.27 3 0:27.55 2 4:55.79 8:16.61
2 Amber McIntosh 17 Carlisle Tri Juniors 6 2:55.97 4 0:27.79 3 5:01.06 8:24.82
3 Orla Smout 22 Mersey Tri 5 2:53.79 5 0:28.12 5 5:13.43 8:35.34
4 Emma Duxbury 16 Kendal Junior Tri 2 2:49.29 8 0:31.35 8 5:18.72 8:39.36
5 Eve Downham 33 Chorley Athletic & Traithlon Club 12 3:17.71 9 0:32.73 1 4:52.24 8:42.68
6 Gracie Scott 25 Blackpool Aquatics BATS 11 3:12.47 13 0:35.27 4 5:04.61 8:52.35
7 Scarlett Hutchinson-Thompson 21 Unattached 3 2:50.15 10 0:33.00 11 5:30.54 8:53.69
8 Eleanor Williams 24 Chester Triathlon Club 10 3:11.73 15 0:36.97 7 5:14.84 9:03.54
9 Emily Peart 26 C.O.L.T 8 3:07.05 6 0:30.07 10 5:27.53 9:04.65
10 Leah McManus 38 Carlisle Tri Juniors 17 3:23.16 7 0:30.74 6 5:14.42 9:08.32
11 Isabel Tuck 27 Blackpool Aquatics BATS 1 2:44.15 12 0:34.26 16 5:51.25 9:09.66
12 Abby Johnston 18 C.O.L.T 9 3:09.73 14 0:36.93 9 5:24.07 9:10.73
13 Olivia Waddington 32 Chorley Athletic & Traithlon Club 13 3:19.17 2 0:27.45 14 5:43.18 9:29.80
14 Ruby Armstrong 34 C.O.L.T 18 3:23.88 1 0:25.32 15 5:44.98 9:34.18
15 Rhiannon Barnard 28 Mersey Tri 15 3:21.07 11 0:33.76 12 5:39.45 9:34.28
16 Jennifer Thompson 19 Carlisle Tri Juniors 16 3:22.57 19 0:40.87 18 5:55.89 9:59.33
17 Alannah Birch 35 Unattached 19 3:24.87 16 0:37.30 19 6:06.36 10:08.53
18 Olivia Williams 30 Romiley Marina Swimming Club 20 3:26.81 21 0:49.89 17 5:55.47 10:12.17
19 Pippa Barnes 20 Blackpool Aquatics BATS 22 3:48.88 20 0:42.65 13 5:41.10 10:12.63
20 Holly Rawcliffe 31 Blackpool Aquatics BATS 14 3:20.36 17 0:40.04 22 6:38.25 10:38.65
21 Hollie Patterson 37 Bolton Triathlon Club 23 4:08.45 23 1:00.92 21 6:38.23 11:47.60
22 Nell Quilliam 36 Bolton Triathlon Club 24 4:56.49 18 0:40.68 20 6:25.76 12:02.93
23 Urvi Rana 39 Bolton Triathlon Club 21 3:41.25 24 1:32.87 23 8:37.88 13:52.00
24 Jessica Davie 29 Romiley Marina Swimming Club 7 3:06.96 22 0:54.45 24 10:58.58 14:59.99
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

TriStar 2

 Boys

TriStar 2 Boys
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Luke Rawcliffe 117 Blackpool Aquatics BATS 27 4:18.25 4 7:54.78 12:13.03
2 Elliott Bujac 126 Mersey Tri 10 4:33.49 1 0:23.14 2 7:27.55 12:24.18
3 Matthew Haynes 119 Tri Team Wigan 1 3:39.90 2 0:24.14 10 8:23.42 12:27.46
4 Alex Poulston 105 Mersey Tri 12 4:38.62 8 0:30.28 1 7:19.52 12:28.42
5 Fin Thomson 115 Cadence Tristars 2 3:54.61 14 0:32.47 6 8:11.87 12:38.95
6 William Sutcliffe 107 Chester Triathlon Club 11 4:37.27 13 0:31.91 3 7:36.66 12:45.84
7 Maxwell Hereward 120 Rossendale Harriers 3 4:03.97 10 0:31.19 8 8:20.41 12:55.57
8 Lee Crawford 123 Satellites Swimming Club 5 4:24.72 4 0:26.77 12 8:41.37 13:32.86
9 Euan Wright 108 Carlisle Tri Juniors 15 4:49.04 17 0:36.94 7 8:13.60 13:39.58
10 James Doughty 111 Cadence Tristars 18 5:04.05 5 0:26.98 5 8:10.75 13:41.78
11 Jayden Birch 122 Unattached 4 4:20.31 9 0:30.52 15 9:00.38 13:51.21
12 Daniel Knowles-Slack 106 C.O.L.T 14 4:44.40 12 0:31.62 11 8:36.09 13:52.11
13 Ben Krelle 109 Bolton Triathlon Club 17 4:55.16 16 0:36.13 9 8:22.66 13:53.95
14 Will Inman 104 4Life Tri 9 4:29.01 6 0:27.98 19 9:07.61 14:04.60
15 Oliver Turner Bone 114 Mersey Tri 8 4:28.56 11 0:31.33 21 9:14.42 14:14.31
16 Rory Noden 124 Unattached 13 4:44.37 23 0:42.47 20 9:12.47 14:39.31
17 Thomas Lawson 116 Unattached 7 4:28.04 25 0:54.72 22 9:17.73 14:40.49
18 Archie Harding 125 Arragons Cumbrian Tri Club 16 4:51.11 7 0:29.55 23 9:36.21 14:56.87
19 Alexander Cook 101 Unattached 19 5:21.48 22 0:42.02 14 8:58.95 15:02.45
20 Harry Quilliam 110 Bolton Triathlon Club 20 5:24.86 21 0:41.23 16 9:00.76 15:06.85
21 Zach Earnshaw 98 C.O.L.T 22 5:51.51 3 0:26.24 17 9:03.24 15:20.99
22 Blane Birch 121 Unattached 6 4:26.74 19 0:39.73 26 10:21.66 15:28.13
23 Nathan Fryer 99 Bolton Triathlon Club 26 6:07.90 20 0:41.01 13 8:41.53 15:30.44
24 Sam Prince 102 Chorley Athletic & Traithlon Club 25 6:07.90 18 0:37.39 18 9:05.83 15:51.12
25 Daniel Unsworth 113 Tri Team Wigan 21 5:26.61 15 0:36.09 24 9:53.84 15:56.54
26 Frederick Hobson 103 Warrington Tri Club 24 6:07.41 24 0:45.72 25 10:07.51 17:00.64
27 Isaac Haslam 100 Bolton Triathlon Club 23 6:06.61 26 1:04.87 27 10:54.44 18:05.92
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

 Girls

TriStar 2 Girls
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Millie Bell 90 Carlisle Tri Juniors 2 3:29.42 5 0:26.59 2 7:52.11 11:48.12
2 Melissa McIntosh 89 Carlisle Tri Juniors 5 3:58.98 1 0:22.59 1 7:45.63 12:07.20
3 Hannah Camden 88 Tri Team Wigan 1 3:28.83 7 0:27.57 6 8:48.35 12:44.75
4 Pippa Darlington 78 C.O.L.T 6 4:00.39 8 0:27.99 4 8:30.95 12:59.33
5 Lauren Waddington 92 Chorley Athletic & Traithlon Club 8 4:07.73 2 0:25.21 5 8:39.31 13:12.25
6 Beth Robinson 93 Altrincham Swimming Club 7 4:03.39 6 0:26.86 7 8:52.30 13:22.55
7 Mary Seymour 76 Romiley Marina Swimming Club 11 4:30.40 10 0:29.14 8 8:56.59 13:56.13
8 Helana White 80 Clayton-Le-Moors-Harriers 25 5:31.46 3 0:25.89 3 8:17.09 14:14.44
9 Ellie Hancock 75 Chorley Athletic & Traithlon Club 9 4:14.85 4 0:25.96 14 9:36.50 14:17.31
10 Sophie Weston 86 Warrington Tri Club 3 3:45.35 11 0:29.55 15 10:02.95 14:17.85
11 Lauren Fry 74 Bolton Triathlon Club 10 4:20.64 15 0:33.99 13 9:35.47 14:30.10
12 Lucy Williams 72 Romiley Marina Swimming Club 12 4:35.75 16 0:34.49 10 9:23.24 14:33.48
13 Rosa Arnold 94 Carlisle Tri Juniors 15 4:38.81 14 0:33.77 11 9:27.87 14:40.45
14 Bethany Howard-Hughes 91 Unattached 4 3:51.75 22 0:42.95 17 10:27.01 15:01.71
15 Lucy Goldthorp 96 Chorley Athletic & Traithlon Club 21 5:10.56 26 0:48.08 9 9:14.05 15:12.69
16 Alice Blythe 77 Romiley Marina Swimming Club 18 5:00.99 25 0:46.84 12 9:31.55 15:19.38
17 Amy Weller 95 Fleetwood 13 4:35.86 17 0:36.18 24 10:51.37 16:03.41
18 Beatrice Trevor 87 Unattached 14 4:37.67 30 0:57.96 21 10:34.74 16:10.37
19 Tegan Walsh 79 Cadence Tristars 20 5:08.36 18 0:36.65 18 10:29.30 16:14.31
20 Amelia Heath 67 Kendal Junior Tri 19 5:06.51 19 0:37.92 20 10:31.30 16:15.73
21 Thea Benson 97 Warrington Tri Club 16 4:46.02 20 0:39.77 23 10:50.37 16:16.16
22 Holly Sutcliffe 66 Chester Triathlon Club 28 5:43.57 13 0:33.49 16 10:07.64 16:24.70
23 Amelia King 81 Kendal Junior Tri 22 5:12.84 9 0:28.70 25 11:02.92 16:44.46
24 Holly Hirst 85 St Helens Tri 27 5:43.02 12 0:32.16 19 10:31.12 16:46.30
25 Harriet Eastwood 84 Kendal Junior Tri 26 5:37.09 23 0:46.32 22 10:36.13 16:59.54
26 Georgia Taylor 73 Warrington Tri Club 23 5:15.31 21 0:42.84 26 11:07.19 17:05.34
27 Pooja Rana 83 Bolton Triathlon Club 17 4:46.54 28 0:49.75 31 12:40.66 18:16.95
28 Kirsten Robertson 71 Chester Triathlon Club 30 6:14.88 29 0:55.09 27 11:15.52 18:25.49
29 Naomi Bearon 82 St Helens Tri 24 5:29.06 24 0:46.50 30 12:30.49 18:46.05
30 Milly Freeman 68 Bolton Triathlon Club 29 6:05.34 31 1:09.36 28 11:58.15 19:12.85
31 Ruby Smith 69 Warrington Tri Club 31 6:29.01 27 0:48.45 29 12:07.10 19:24.56
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

TriStar 3

 Boys

* Swam 2 Lengths Extra

*** Swam 2 Lengths Less

TriStar 3 Boys
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time Notes
1 Charlie Harding 148 Arragons Cumbrian Tri Club 2 5:45.44 3 0:25.85 1 12:48.73 19:00.02
2 Daniel Lilley 152 Chorley Athletic & Traithlon Club 3 6:03.31 7 0:27.66 2 12:58.02 19:28.99
3 Thomas Roberts 136 Chorley Athletic & Traithlon Club 8 6:27.17 8 0:28.98 5 13:28.03 20:24.18
4 Nathan Hilton 155 Tri Team Wigan 7 6:12.80 2 0:25.47 7 13:48.65 20:26.92
5 Joel Pollard 151 Tri Team Wigan 10 6:38.06 6 0:27.06 8 13:49.07 20:54.19
6 Tyr Bujac 138 Mersey Tri 13 6:43.24 4 0:26.59 9 13:49.98 20:59.81
7 Joseph Hopley 142 Bolton Triathlon Club 16 6:57.92 18 0:44.26 4 13:22.06 21:04.24
8 Joe Mitchell 144 Chorley Athletic & Traithlon Club 18 7:35.18 10 0:31.26 3 13:04.57 21:11.01
9 Joseph Chadwick 137 Chorley Athletic & Traithlon Club 17 7:00.20 9 0:29.77 6 13:43.01 21:12.98
10 Matthew O'Neill 135 City Of Salford Swimming Club 5 6:11.26 14 0:38.40 10 14:31.16 21:20.82
11 Thomas Dowthwaite 154 C.O.L.T 9 6:36.60 12 0:34.15 11 14:35.47 21:46.22
12 Samuel Kelly 157 Rochdale Triathlon Club 6 6:11.59 16 0:43.10 13 14:52.08 21:46.77
13 Joshua Howard-Hughes 146 Unattached 1 5:33.10 19 0:47.78 17 15:49.42 22:10.30
14 William Birch 153 Unattached 11 6:39.28 13 0:34.48 16 15:35.85 22:49.61 *
15 Jack Hughes 140 Chorley Athletic & Traithlon Club 15 6:56.61 17 0:44.19 15 15:32.57 23:13.37
16 Kai Walsh 139 Cadence Tristars 14 6:55.62 1 0:23.91 18 16:06.39 23:25.92
17 Lee Harrison 149 Mersey Tri 4 6:06.85 20 0:50.62 20 17:09.58 24:07.05
18 Jack McManus 145 Carlisle Tri Juniors 21 9:34.26 22 1:01.48 14 15:13.70 25:49.44
19 Freddie Bailey 143 Unattached 20 8:32.65 21 0:55.30 19 16:42.54 26:10.49
20 Harry Haslam 141 Bolton Triathlon Club 19 7:50.86 11 0:33.40 21 18:35.48 26:59.74
21 Thomas Benson 150 Warrington Tri Club 12 6:41.40 15 0:40.93 22 20:57.32 28:19.65
*** Joseph Weston 156 Warrington Tri Club *** 5:07.70 5 0:26.71 12 14:44.17 20:18.58 ***
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time Notes

 Girls

* Swam 2 Lengths Extra

** Ran one Big Lap Extra

TriStar 3 Girls
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time Notes
1 Orla Davies 162 Ruthin Tristars 3 5:13.70 8 0:25.63 1 12:53.52 18:32.85
2 Amy West 159 Stockport harriers 1 5:08.10 11 0:27.29 3 13:06.60 18:41.99
3 Georgia Elizabe Heath 166 Bolton Triathlon Club 2 5:13.00 21 0:40.81 4 13:20.14 19:13.95
4 Olivia Logan 158 Mersey Tri 4 5:29.84 3 0:21.31 5 13:39.01 19:30.16
5 Lara Crawford 160 Satellites Swimming Club 9 6:10.17 15 0:30.82 2 12:54.18 19:35.17 *
6 Alice Davies 161 Romiley Marina Swimming Club 6 5:51.66 10 0:27.28 6 13:56.67 20:15.61
7 Jess Connolly 169 Warrington Tri Club 7 6:03.37 2 0:20.80 7 14:56.01 21:20.18
8 Lucy Thomson 163 Cadence Tristars 8 6:03.85 6 0:23.72 9 15:07.27 21:34.84
9 Kate Wren 164 Unattached 17 6:39.21 1 0:00.00 8 15:06.93 21:46.14
10 Georgia Heath 167 Kendal Junior Tri 10 6:15.10 4 0:22.89 10 15:22.14 22:00.13
11 Felicity Barnes 174 Unattached 15 6:37.91 17 0:31.53 11 15:46.12 22:55.56
12 Isabelle Farron 165 Chorley Athletic & Traithlon Club 13 6:29.27 14 0:29.90 12 16:01.04 23:00.21
13 Katie Weller 170 Fleetwood 14 6:30.37 16 0:30.95 14 16:39.13 23:40.45
14 Charlotte Barnes 175 Blackpool Aquatics BATS 18 6:45.88 19 0:32.96 15 16:53.98 24:12.82
15 Madeleine King 177 Kendal Junior Tri 16 6:38.55 18 0:32.43 16 17:02.45 24:13.43
16 Sadie Mannion 172 Manchester Triathlon Club 11 6:26.57 5 0:23.18 18 17:27.56 24:17.31
17 Carys Watchorn 168 Cadence Tristars 12 6:27.66 13 0:28.83 19 17:38.37 24:34.86
18 Lauren Prince 182 Chorley Athletic & Traithlon Club 23 8:23.19 23 0:47.38 13 16:06.46 25:17.03
19 Amelie Earnshaw 176 C.O.L.T 21 7:52.85 7 0:24.33 17 17:07.53 25:24.71
20 Connie Roberts 171 Unattached 5 5:50.45 12 0:28.02 22 19:56.06 26:14.53
21 Bethany Iveson 179 Carlisle Tri Juniors 19 7:36.51 22 0:44.63 20 18:45.32 27:06.46
22 Charlotte Price 178 Warrington Tri Club 20 7:52.31 9 0:27.19 21 19:17.82 27:37.32
23 Sophia Reggab 180 Manchester Triathlon Club 22 8:08.24 20 0:33.99 23 20:28.30 29:10.53
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time Notes

Youth

 Boys

Youth Boys
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Adam Jones 199 St Helens Tri 2 5:38.84 2 0:24.31 1 17:11.41 23:14.56
2 Sol Johl 200 Arragons Cumbrian Tri Club 5 5:44.58 1 0:23.53 2 17:48.30 23:56.41
3 Jacob Hughes 198 Unattached 1 5:16.05 3 0:25.90 4 19:41.82 25:23.77
4 Tom Dickinson 201 Liverpool Pembroke Sefton AC 7 7:18.10 4 0:27.15 3 18:37.31 26:22.56
5 George Walton 202 Bolton Triathlon Club 4 5:42.80 5 0:27.33 5 22:51.98 29:02.11
6 James Gould 205 Mersey Tri 6 6:31.27 7 0:32.12 6 22:52.19 29:55.58
7 Andrew Trevor 203 Unattached 3 5:41.71 6 0:29.01 7 25:54.72 32:05.44
8 Daniel Hart 204 Bolton Triathlon Club 8 11:47.62 8 0:50.61 8 27:28.51 40:06.74
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

 Girls

Youth Girls
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Lydia Wilcock 186 Chorley Athletic & Traithlon Club 4 6:08.33 2 0:29.51 1 19:12.53 25:50.37
2 Lauren Watchorn 183 Cadence Tristars 2 5:33.65 5 0:31.32 3 20:38.24 26:43.21
3 Finty Royle 188 Unattached 9 7:08.38 11 0:39.64 2 19:20.41 27:08.43
4 Charlotte Lavin 187 Chorley Athletic & Traithlon Club 8 6:58.37 1 0:10.79 4 21:53.73 29:02.89
5 Jessica Millar 184 Unattached 1 5:33.20 9 0:32.92 8 23:29.04 29:35.16
6 Marnie Mannion 185 Manchester Triathlon Club 3 6:01.87 6 0:31.89 7 23:06.23 29:39.99
7 Melissa Thompson 189 Bolton Triathlon Club 7 6:37.29 3 0:30.85 5 22:42.23 29:50.37
8 Elsa Miller 194 Chorley Athletic & Traithlon Club 12 7:43.07 12 0:40.94 6 22:54.52 31:18.53
9 Eleanor Root 190 Clayton-Le-Moors-Harriers 6 6:34.31 4 0:31.21 9 25:03.01 32:08.53
10 Kathryn Schofield 195 Warrington Tri Club 5 6:26.83 7 0:32.42 10 25:21.82 32:21.07
11 Katie Galloway 191 Tri Team Wigan 10 7:16.50 8 0:32.64 11 25:38.43 33:27.57
12 Maddie McCormick 192 Warrington Tri Club 13 7:48.03 10 0:35.47 12 26:23.26 34:46.76
13 Rebecca Taylor 193 Bolton Triathlon Club 11 7:39.40 13 0:48.97 13 35:42.12 44:10.49
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

NW Academy

 Boys

Northwest Academy Boys
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Harvey Griffin 131 North West Academy 1 4:57.25 2 0:25.11 1 17:33.93 22:56.29
2 Louis Johnston 132 North West Academy 2 5:07.44 1 0:23.37 2 18:51.95 24:22.76
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

 Girls

Northwest Academy
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Ruby Frankland 127 North West Academy 2 5:36.38 3 0:26.36 1 19:38.07 25:40.81
2 Charlotte Edwards 129 North West Academy 1 5:34.75 2 0:24.70 2 19:50.09 25:49.54
3 Molly Wren 128 North West Academy 3 5:37.04 1 0:24.24 3 20:32.31 26:33.59
Overall Place Name Bib No Club Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

Junior & Adult

Junior & Adults
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club
1 Anna Hulme 197 F 1 F Junior 1 5:33.53 0:27.40 22:31.00 28:31.93 Unattached
2 David Taylor 206 M 1 M Junior 1 6:57.68 0:55.41 28:21.40 36:14.49 Rochdale Triathlon Club
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club

Adult

Junior & Adults
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club
1 Sarah Cook 133 F 1 Girls 99 and Under 1 3:25.72 1:10.98 10:13.49 14:50.19 Unattached
2 Stephen Dallas 134 M 1 Boys 99 and Under 1 3:35.38 0:56.69 11:39.19 16:11.26 Cadence Tristars
Overall Place Name Bib No Gender Gender Place Category Category Place Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club

 

What's My Time