East Fife Sprint / Novice Triathlon

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Full Results download

 Last Updated 19:00 10/04/17

Sprint Triathlon

East Fife Sprint Triathlon
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time BIke Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Craig Dale 101 1 M 1 M Sen 9:43.8 0:33.9 36:53.4 0:31.1 17:29.0 1:05:11.5 HBC Jets
2 Luca Fanottoli 103 2 M 2 M Sen 9:55.8 0:35.0 38:36.8 0:29.8 15:34.7 1:05:12.3 Stirling University Triathlon Club
3 Nicholas Allen 121 3 M 3 M Sen 10:06.1 0:34.9 38:45.9 0:37.9 15:42.8 1:05:47.8 Edinburgh University Triathlon Club
4 Kristof Anheuer 104 4 M 4 M Sen 9:20.1 0:33.9 38:56.1 0:31.3 17:30.4 1:06:52.0 St Andrews University Triathlon Club
5 Paul Kerr 114 5 M 5 M Sen 9:56.6 0:42.7 36:10.5 0:42.3 19:44.6 1:07:16.9 Edinburgh University Triathlon Club
6 Andrew Hood 112 6 M 6 M Sen 10:13.9 0:44.1 39:41.5 0:34.2 17:29.9 1:08:43.7 Unattached
7 Gregor Malcolm 115 7 M 1 M Junior 9:48.4 0:34.4 41:50.8 0:24.5 16:18.6 1:08:56.8 Stirling Triathlon Club
8 Rian Cook 111 8 M 7 M Sen 9:42.7 0:41.4 40:24.3 0:54.4 17:40.7 1:09:23.7 Edinburgh University Triathlon Club
9 Natalie Milne 102 1 F 1 F Sen 9:35.7 0:46.4 41:42.1 0:32.5 18:02.0 1:10:38.8 Unattached
10 Marcus Taylor 120 9 M 8 M Sen 10:42.7 0:43.9 40:30.5 0:30.4 18:22.6 1:10:50.3 East Fife Triathlon Club
11 Daniel Hesp 109 10 M 2 M Junior 9:49.6 0:35.0 42:09.8 0:32.2 17:49.0 1:10:55.7 Stirling Triathlon Club
12 Graeme Oudney 129 11 M 9 M Sen 11:44.9 0:55.2 41:42.3 0:44.0 17:28.3 1:12:34.9 Unattached
13 Andrew Hutcheson 123 12 M 10 M Sen 10:34.9 0:40.3 43:11.5 0:33.2 18:20.3 1:13:20.4 Stirling University Triathlon Club
14 Campbell Hay 116 13 M 1 M Youth 9:48.6 0:42.7 42:34.9 0:39.8 19:41.5 1:13:27.7 Perth City Swim Club
15 Fergus Ingledew 105 14 M 11 M Sen 10:26.4 0:37.6 44:02.8 0:29.8 18:07.1 1:13:43.8 Newcastle University Triathlon Club
16 Ruaraidh Wells 131 15 M 12 M Sen 11:19.6 0:34.2 43:35.7 0:34.4 18:21.4 1:14:25.6 Glasgow University Triathlon Club
17 Dominic James 159 16 M 13 M Sen 12:37.1 1:08.4 42:08.5 0:41.6 18:28.3 1:15:04.0 Glasgow University Triathlon Club
18 Marc Auchie 118 17 M 14 M Sen 10:22.4 0:48.7 43:59.4 0:32.3 19:36.6 1:15:19.6 Ayrodynamic Triathlon Club
19 Callum Rennet 124 18 M 15 M Sen 10:26.9 0:45.7 44:22.6 0:32.5 19:16.6 1:15:24.5 Abertay University Triathlon Club
20 Aoife Fay 119 2 F 1 F Junior 1:15:47.1 1:15:47.1 Stirling University Triathlon Club
21 Darcy Crowther 270 19 M 16 M Sen 12:36.4 0:57.7 43:05.9 1:02.4 18:20.6 1:16:03.1 Stirling University Triathlon Club
22 David Stewart 265 20 M 1 M S Vet 13:14.3 0:41.0 43:36.8 0:41.5 18:54.9 1:17:08.8 Monifieth Triathlon Club
23 Alvaro Martin Hernandez 240 21 M 17 M Sen 14:56.5 1:11.8 42:34.9 1:06.7 18:40.7 1:18:30.8 Pentland Triathletes
24 Craig Smith 110 22 M 3 M Junior 9:42.7 0:45.3 49:33.4 0:30.7 18:02.4 1:18:34.7 Unattached
25 Phoebe Lloyd-Evans 107 3 F 2 F Junior 10:09.7 0:44.2 48:24.6 0:29.7 19:40.8 1:19:29.2 Stirling University Triathlon Club
26 Ian Ramage 156 23 M 2 M S Vet 13:09.7 1:07.6 44:21.2 0:50.4 20:42.3 1:20:11.3 Glasgow Triathlon Club
27 Owen Young 238 24 M 18 M Sen 14:01.8 1:29.6 43:07.0 1:27.0 20:28.5 1:20:34.1 Dundee University Triathlon Club
28 Will Barbero 241 25 M 19 M Sen 14:48.5 1:15.9 42:02.5 1:03.2 21:24.7 1:20:35.1 Unattached
29 Tim Esler 258 26 M 20 M Sen 13:14.6 1:20.7 47:32.9 1:07.1 17:28.5 1:20:44.0 Unattached
30 William Bunyan 252 27 M 1 M Vintage 14:54.9 1:08.0 43:13.4 1:02.6 21:27.5 1:21:46.6 Perth
31 Chris Williams 134 28 M 1 M Vet 12:18.9 0:50.2 46:37.5 0:45.4 22:05.9 1:22:38.0 West Lothian Triathlon
32 Eilidh Thomson 113 4 F 3 F Junior 10:39.9 0:41.8 49:00.8 0:30.5 21:54.5 1:22:47.7 Edinburgh University Triathlon Club
33 Cameron Muir 219 29 M 21 M Sen 15:12.9 1:17.3 47:09.1 0:57.2 18:16.4 1:22:53.1 Dundee University Triathlon Club
34 David Hay 268 30 M 2 M Vet 14:32.5 0:40.9 43:16.9 1:02.4 23:21.9 1:22:54.8 Unattached
35 Pierpaolo Sidoti 125 31 M 22 M Sen 12:02.3 2:16.1 48:26.1 0:51.0 19:30.2 1:23:05.8 Edinburgh Triathletes
36 Jennifer Bedford 127 5 F 2 F Sen 11:50.5 1:35.3 47:54.0 0:52.4 20:55.4 1:23:07.7 Edinburgh Triathletes
37 Andy Milne 266 32 M 3 M S Vet 13:06.3 1:04.8 47:54.0 0:43.8 20:33.9 1:23:23.0 Glenrothes Triathlon Club
38 Fraser Ritchie 263 33 M 23 M Sen 13:58.5 1:13.5 47:51.6 0:55.4 19:26.7 1:23:25.8 Army Triathlon Assosiation
39 Natacha Lazareff 242 6 F 3 F Sen 14:07.5 1:02.0 46:53.7 0:52.6 20:36.7 1:23:32.6 Edinburgh University Triathlon Club
40 Neil Clark 267 34 M 3 M Vet 13:06.9 0:49.7 48:14.3 0:40.1 21:02.2 1:23:53.4 Glenrothes Triathlon Club
41 Fiona Cockburn 254 7 F 1 F Vet 14:49.1 1:10.5 45:00.4 0:53.7 22:03.8 1:23:57.7 Fusion Triathlon Club
42 Jamie Robinson 220 35 M 24 M Sen 15:15.4 0:57.4 46:57.6 0:39.8 20:27.4 1:24:17.8 Unattached
43 Mark Green 158 36 M 25 M Sen 15:46.8 1:24.1 47:04.5 0:53.6 19:22.7 1:24:31.9 Unattached
44 Mark Briggs 140 37 M 4 M S Vet 12:22.2 1:03.9 48:14.2 0:43.5 22:08.9 1:24:32.9 Unattached
45 Hugh Franklin 150 38 M 4 M Junior 11:06.3 1:38.8 50:22.9 1:00.7 20:24.4 1:24:33.2 St Andrews University Triathlon Club
46 John Beveridge 227 39 M 26 M Sen 14:01.1 1:00.5 47:41.7 0:54.8 21:07.9 1:24:46.0 Glenrothes Triathlon Club
47 Duncan MacLachlan 259 40 M 27 M Sen 13:07.4 1:06.1 49:10.2 0:57.5 20:39.5 1:25:00.9 Unattached
48 Arnaud Richard 130 41 M 28 M Sen 11:36.4 2:09.5 48:11.1 0:59.3 22:23.2 1:25:19.7 Dundee Road Runners
49 David Mitchell 230 42 M 5 M S Vet 16:30.1 0:56.8 44:11.3 0:54.8 23:04.8 1:25:38.0 Kilmaurs
50 Laura Oudney 251 8 F 4 F Sen 14:23.2 1:00.3 49:13.6 0:50.8 20:27.6 1:25:55.7 Unattached
51 Andrew Ross 148 43 M 4 M Vet 13:29.5 1:10.6 48:17.7 1:16.2 22:02.8 1:26:16.9 Perth Triathlon Club
52 Patrick Schrempf 255 44 M 29 M Sen 14:06.5 0:59.2 48:56.0 0:48.1 21:30.3 1:26:20.2 St Andrews University Triathlon Club
53 Miriam Veenhuizen 262 9 F 5 F Sen 14:05.9 0:58.9 48:58.9 0:37.2 21:56.2 1:26:37.2 St Andrews University Triathlon Club
54 Hazel Donaldson 133 10 F 6 F Sen 12:16.9 1:07.8 50:05.2 0:41.4 22:37.8 1:26:49.2 Edinburgh University Triathlon Club
55 David Reeves 234 45 M 30 M Sen 13:00.9 1:06.9 48:59.0 0:56.0 22:47.8 1:26:50.7 Unattached
56 Ian Poolman 213 46 M 5 M Vet 16:13.2 1:03.7 48:59.7 0:52.0 20:11.5 1:27:20.4 Glenrothes Triathlon Club
57 Andrew Dorrat 228 47 M 31 M Sen 15:37.5 1:19.9 47:57.1 1:05.3 21:23.8 1:27:23.8 Unattached
58 Alan Clark 212 48 M 6 M S Vet 18:13.3 2:01.6 45:58.8 0:48.9 20:22.8 1:27:25.6 Unattached
59 Douglas Stewart 229 49 M 6 M Vet 15:54.3 1:39.9 45:36.7 1:26.7 22:58.2 1:27:36.0 Glenrothes Triathlon Club
60 Scott Robinson 236 50 M 32 M Sen 14:06.2 1:30.2 49:13.6 1:10.7 21:45.9 1:27:46.8 Unattached
61 Steven Robbie 203 51 M 33 M Sen 16:10.7 1:07.3 48:31.3 0:48.7 21:35.0 1:28:13.2 Monifieth Triathlon Club
62 Daniel Haran 160 52 M 7 M Vet 13:22.6 1:28.0 48:56.7 1:02.2 23:26.4 1:28:16.1 Glenrothes Triathlon Club
63 Kevin Kelly 155 53 M 8 M Vet 14:55.6 1:03.8 50:07.0 0:49.1 22:05.9 1:29:01.6 VO2 Maximum Racing Team
64 Samuel Bedford 162 54 M 34 M Sen 20:42.8 1:36.6 45:31.5 0:49.9 20:27.0 1:29:07.9 Unattached
65 Neil Dolan 217 55 M 9 M Vet 16:42.2 1:23.6 48:32.6 0:54.7 21:45.2 1:29:18.5 Unattached
66 Sarah King 153 11 F 7 F Sen 12:38.8 1:08.6 54:11.3 1:19.7 20:08.3 1:29:26.9 Edinburgh University Triathlon Club
67 Alexander McIntosh 233 56 M 35 M Sen 13:28.0 1:01.0 50:56.6 0:49.5 23:23.6 1:29:38.9 Dundee Triathalon Club
68 Eilidh Smyth 145 12 F 4 F Junior 12:28.7 0:51.7 55:43.8 0:31.7 20:15.0 1:29:51.1 Strathclyde University
69 Michael Emslie 208 57 M 10 M Vet 18:18.6 1:11.5 46:31.5 1:07.6 22:45.0 1:29:54.4 Unattached
70 Emma Donaldson 261 13 F 8 F Sen 12:47.2 0:57.2 52:53.7 1:01.8 22:16.2 1:29:56.3 Monifieth Triathlon Club
71 Neil Pirie 257 58 M 11 M Vet 14:30.3 1:02.4 48:37.8 0:56.5 25:12.2 1:30:19.4 Glenrothes Triathlon Club
72 Kathy Robertson 249 14 F 2 F Vet 13:42.5 1:01.7 51:19.2 0:52.9 23:36.9 1:30:33.4 Monifieth Triathlon Club
73 Miriam Rennet 215 15 F 1 F S Vet 16:41.2 0:48.3 48:10.3 0:42.9 24:33.0 1:30:55.9 Monifieth Triathlon Club
74 Nigel Bruce 209 59 M 7 M S Vet 16:09.8 1:28.6 47:51.6 1:25.8 24:05.9 1:31:01.9 Perth Triathlon Club
75 Olivia Churchfield 237 16 F 5 F Junior 15:11.7 1:48.9 51:17.2 1:10.7 21:38.2 1:31:06.9 St Andrews University Triathlon Club
76 Barry Davie 178 60 M 12 M Vet 18:09.3 2:23.6 49:31.5 0:53.4 20:12.9 1:31:10.7 Glenrothes Triathlon Club
77 Matt Daly 235 61 M 36 M Sen 12:45.5 1:29.0 54:24.2 1:06.5 22:06.2 1:31:51.6 Unattached
78 Gabrielle Chappell 264 17 F 9 F Sen 12:58.8 1:27.1 56:40.5 0:29.8 20:35.5 1:32:11.9 St Andrews University Triathlon Club
79 Stewart Cameron 225 62 M 37 M Sen 16:57.8 1:21.2 50:58.0 1:03.4 22:19.4 1:32:40.1 Unattached
80 Ross Turner 202 63 M 38 M Sen 17:13.1 1:11.1 48:17.6 1:07.1 24:59.0 1:32:48.2 Perth Triathlon Club
81 Eric Blyth 221 64 M 8 M S Vet 14:00.3 1:22.0 49:49.7 1:02.8 26:42.6 1:32:57.5 Monifieth Triathlon Club
82 Peter Meehan 152 65 M 39 M Sen 13:18.1 1:32.6 57:13.8 1:11.4 19:49.3 1:33:05.3 Stirling University Triathlon Club
83 Alexander Zemek-Parkinson 214 66 M 40 M Sen 15:24.4 1:30.7 56:09.5 0:31.4 19:34.5 1:33:10.6 Stirling University Triathlon Club
84 Kirsty Hamilton 157 18 F 10 F Sen 13:10.1 1:38.1 56:35.5 0:36.7 21:11.4 1:33:11.9 Unattached
85 Mhairi MacTier 144 19 F 11 F Sen 12:43.1 1:36.3 57:50.1 0:36.0 20:36.5 1:33:22.3 Dundee University Triathlon Club
86 Paul Hutton 185 67 M 13 M Vet 18:28.7 1:50.0 47:42.4 1:04.9 24:33.0 1:33:39.3 Glenrothes Triathlon Club
87 Christopher Kyte 256 68 M 41 M Sen 13:58.6 1:08.0 56:28.4 0:29.0 21:40.4 1:33:44.6 St Andrews University Triathlon Club
88 Rose Campbell 239 20 F 12 F Sen 14:29.4 1:16.1 54:47.0 1:07.4 22:20.9 1:34:01.0 Edinburgh Triathletes
89 Joe Fowkes 246 69 M 42 M Sen 14:05.0 1:05.6 52:05.3 1:01.3 25:45.9 1:34:03.2 Glenrothes Triathlon Club
90 Emily Boardman 269 21 F 13 F Sen 12:43.1 1:01.6 53:59.7 0:31.3 25:47.6 1:34:03.5 Stirling University Triathlon Club
91 Stephen Hambley 248 70 M 14 M Vet 13:56.5 1:21.0 53:48.3 0:49.3 24:15.6 1:34:10.9 Monifieth Triathlon Club
92 Isabella West 192 22 F 6 F Junior 12:35.3 1:45.5 53:38.1 0:39.0 25:40.1 1:34:18.2 Unattached
93 James Ross 184 71 M 43 M Sen 15:43.3 1:32.1 54:08.5 0:38.9 22:16.5 1:34:19.5 Stirling University Triathlon Club
94 Mari Lawson 250 23 F 14 F Sen 13:37.2 1:41.9 53:24.4 0:52.6 25:06.0 1:34:42.3 Grangemouth Triathlon Club
95 Gary McGown 187 72 M 15 M Vet 16:40.1 2:55.4 49:53.0 2:23.2 22:59.0 1:34:50.9 Grangemouth Triathlon Club
96 Alice Gray 146 24 F 15 F Sen 11:26.9 1:10.6 56:31.2 0:43.2 25:18.6 1:35:10.8 Glasgow University Triathlon Club
97 Becca Phillips 128 25 F 16 F Sen 11:51.8 2:22.3 55:30.5 1:09.0 24:22.2 1:35:16.0 St Andrews University Triathlon Club
98 Catie Clark 149 26 F 17 F Sen 12:49.6 1:54.2 57:15.3 1:09.6 22:34.5 1:35:43.3 Dundee University Triathlon Club
99 Natalie Donald 222 27 F 18 F Sen 14:18.3 2:20.4 53:45.4 1:33.2 24:04.6 1:36:02.0 Unattached
100 Brian Landels 204 73 M 9 M S Vet 18:04.5 1:34.0 51:22.3 1:18.3 23:45.4 1:36:04.7 Unattached
101 Douglas Noble 139 74 M 16 M Vet 13:18.0 1:34.1 53:06.3 1:16.0 27:00.9 1:36:15.5 Unattached
102 Laura Foster 243 28 F 19 F Sen 15:03.4 1:16.5 56:15.8 1:02.8 23:21.6 1:37:00.3 Dundee University Triathlon Club
103 Morag Hamilton 231 29 F 2 F S Vet 15:04.6 1:30.3 56:48.8 0:39.3 23:18.1 1:37:21.3 Unattached
104 Ciara Peters 122 30 F 20 F Sen 10:22.2 0:48.0 1:00:22.8 0:48.0 25:02.3 1:37:23.4 Stirling University Triathlon Club
105 Craig McGibbon 224 75 M 2 M Vintage 17:07.2 1:28.8 49:34.2 1:01.9 28:21.6 1:37:34.0 Ayrodynamic Triathlon Club
106 Hanna Ward-Penny 260 31 F 21 F Sen 12:58.0 1:17.0 1:01:46.8 0:34.5 21:07.0 1:37:43.5 St Andrews University Triathlon Club
107 John Shedden 200 76 M 10 M S Vet 17:34.0 2:11.2 53:06.6 1:11.5 23:52.1 1:37:55.5 Unattached
108 Michael Kennedy 193 77 M 11 M S Vet 16:15.8 2:49.1 49:50.3 1:26.5 27:34.1 1:37:55.9 Edinburgh Triathletes
109 Lewis Dobie 226 78 M 44 M Sen 15:21.3 1:35.9 57:29.7 0:38.9 23:03.7 1:38:09.7 Dundee University Triathlon Club
110 Donald Inch 191 79 M 45 M Sen 15:19.7 2:48.8 54:00.4 1:28.6 24:51.2 1:38:28.8 Unattached
111 Simon Plummer 186 80 M 3 M Vintage 17:56.6 1:57.7 52:43.4 2:02.3 23:52.0 1:38:32.2 Unattached
112 Jamie Hutchison 205 81 M 17 M Vet 16:40.1 2:47.1 54:27.9 1:28.5 23:23.0 1:38:46.7 Glenrothes Triathlon Club
113 Ursula Ryder 147 32 F 3 F S Vet 13:21.7 1:01.7 56:52.8 0:48.6 26:46.2 1:38:51.2 Monifieth Triathlon Club
114 Christine Glendinning 216 33 F 22 F Sen 16:07.8 1:14.6 55:21.1 1:29.0 25:11.8 1:39:24.6 Grangemouth Triathlon Club
115 Austen Pedder 180 82 M 18 M Vet 16:47.6 1:38.5 54:46.0 1:09.4 25:35.9 1:39:57.5 Glenrothes Triathlon Club
116 Ian Goldie 188 83 M 19 M Vet 15:38.0 2:28.3 55:53.6 0:43.6 25:15.0 1:39:58.7 Glenrothes Triathlon Club
117 Dylan Simpson 189 84 M 46 M Sen 15:28.3 1:39.7 1:00:25.2 0:37.3 21:49.5 1:40:00.3 St Andrews University Triathlon Club
118 Caitlin Morrow 183 34 F 23 F Sen 18:00.1 1:03.8 53:03.3 0:53.5 27:02.5 1:40:03.4 Stirling University Triathlon Club
119 Peter Darbyshire 174 85 M 4 M Vintage 17:44.8 3:51.8 54:17.5 2:13.8 22:31.2 1:40:39.4 Unattached
120 Kirstie Dearing 247 35 F 3 F Vet 17:07.6 1:55.0 54:10.1 1:32.3 26:06.2 1:40:51.4 Perth Triathlon Club
121 David Grant 223 86 M 5 M Junior 13:57.7 1:55.8 1:02:24.7 0:46.8 23:27.0 1:42:32.1 Dundee University Triathlon Club
122 Gavin Ogilvie 164 87 M 47 M Sen 18:44.9 3:04.6 56:29.1 0:46.5 23:45.5 1:42:50.8 Unattached
123 Tom Ross 190 88 M 1 M S Vintage 17:59.0 1:31.6 55:09.2 1:44.1 26:52.7 1:43:16.8 Unattached
124 Lorna Drummond 197 36 F 4 F S Vet 16:21.7 2:03.9 58:06.8 1:34.7 26:25.1 1:44:32.5 Unattached
125 Fiona Martin 194 37 F 24 F Sen 13:11.5 2:03.1 1:04:28.5 1:16.0 25:28.7 1:46:28.0 Unattached
126 Colin Smeaton 218 89 M 20 M Vet 15:29.1 1:53.1 1:00:01.3 1:21.4 28:07.9 1:46:53.1 Montrose Triathlon Club
127 Gail Murdoch 169 38 F 5 F S Vet 22:29.9 2:19.8 58:43.3 1:19.1 22:38.3 1:47:30.7 Perth Triathlon Club
128 Ross Anderson 232 90 M 48 M Sen 14:48.0 1:32.5 1:01:29.4 0:48.4 30:13.3 1:48:51.6 Unattached
129 Sue Clark 198 39 F 4 F Vet 17:22.7 1:24.0 1:00:20.0 1:00.5 29:16.0 1:49:23.4 Glenrothes Triathlon Club
130 Orla Malone 175 40 F 25 F Sen 15:10.6 4:09.4 1:04:45.1 1:04.0 26:12.8 1:51:22.1 Unattached
131 Shonagh McAlpine 165 41 F 5 F Vet 19:35.1 1:52.5 1:00:32.7 0:41.2 28:54.4 1:51:36.1 Unattached
132 Sarah Ellis 210 42 F 6 F Vet 16:37.9 2:52.7 1:03:19.2 1:22.8 27:39.9 1:51:52.7 Unattached
133 Kenny Grieve 136 91 M 12 M S Vet 15:41.6 2:15.7 1:08:20.4 2:56.0 23:57.3 1:53:11.1 Unattached
134 Arnott Kidd 176 92 M 2 M S Vintage 23:28.1 2:05.0 55:53.5 0:55.1 32:51.2 1:55:13.1 Edinburgh Triathletes
135 Joanne Quek 172 43 F 26 F Sen 19:32.6 2:52.5 1:02:53.7 2:15.0 29:44.9 1:57:18.8 Stirling University Triathlon Club
136 Joni Leslie 207 44 F 27 F Sen 20:08.6 1:53.6 1:06:45.5 1:09.8 27:24.1 1:57:21.8 Unattached
137 Tracey Joyce 177 45 F 6 F S Vet 20:34.9 2:24.9 1:03:47.5 1:22.9 32:42.1 2:00:52.5 Unattached
138 Samir Sedaghat 272 93 M 49 M Sen 15:07.3 2:49.6 1:11:33.6 1:09.6 30:41.3 2:01:21.5 Edinburgh University Triathlon Club
139 Kirsty Taylor 163 46 F 28 F Sen 21:38.8 2:25.4 1:08:58.0 0:55.3 29:42.1 2:03:39.8 Edinburgh Napier Triathlon Club
140 Melanie Sinclair 182 47 F 29 F Sen 17:53.2 3:25.7 1:15:35.4 1:26.6 27:41.3 2:06:02.5 Unattached
141 Ruth Plummer 171 48 F 7 F S Vet 23:39.7 1:52.5 1:08:48.2 1:40.8 31:26.8 2:07:28.1 Unattached
142 Linsey Neilson 173 49 F 30 F Sen 18:29.9 2:26.6 1:19:48.7 0:54.0 26:41.5 2:08:20.7 Unattached
143 Ruth Letham 168 50 F 31 F Sen 19:46.0 2:17.9 1:21:10.5 1:24.0 27:17.3 2:11:55.8 Unattached
144 Jane Askey 167 51 F 1 F S Vintage 22:42.6 2:26.6 1:13:01.2 1:49.7 36:01.0 2:16:01.3 East Fife Triathlon Club
145 Marc Turner 161 94 M 13 M S Vet 23:28.5 3:01.4 1:18:58.5 1:07.6 31:00.7 2:17:36.9 Unattached
146 Desiree Iturralde 244 52 F 32 F Sen 18:16.7 3:22.3 1:12:05.3 0:46.1 52:49.2 2:27:19.7 Edinburgh University Triathlon Club
147 Shannon Moses 166 53 F 33 F Sen 24:36.7 1:31.8 1:17:35.7 1:00.9 42:55.2 2:27:40.5 Stirling University Triathlon Club
148 Heidi Orr 170 54 F 8 F S Vet 23:48.6 4:45.5 1:32:22.8 2:17.7 51:12.2 2:54:26.9 Unattached
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time BIke Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Novice Triathlon

East Fife Novice Triathlon
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time BIke Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Findlay Baillie 355 1 M 1 M Youth 5:31.4 0:57.1 32:00.0 0:45.9 12:25.5 51:40.1 Unattached
2 Brian Watson 350 2 M 1 M S Vet 6:47.0 0:59.6 30:50.1 0:42.5 14:59.9 54:19.2 Unattached
3 John Bennett 346 3 M 1 M Sen 6:55.1 1:20.0 34:29.7 0:27.3 12:33.3 55:45.6 Unattached
4 Gordon Lawson 331 4 M 1 M Vet 8:07.6 1:14.9 33:23.3 0:36.1 12:50.0 56:12.1 Unattached
5 Tony Cummins 322 5 M 2 M S Vet 9:59.4 0:50.1 31:25.4 0:24.0 13:35.1 56:14.3 Stirling Triathlon Club
6 Jonny Cunningham 358 6 M 1 M Junior 7:18.9 0:39.5 33:13.6 0:36.9 14:48.6 56:37.8 Unattached
7 Mike Monteith 347 7 M 2 M Sen 9:05.9 1:47.9 32:15.2 0:52.3 13:41.1 57:42.7 Unattached
8 Derek McDonald 304 8 M 2 M Vet 11:00.8 1:14.1 32:36.0 0:50.2 12:41.2 58:22.3 Glenrothes Triathlon Club
9 Natalie Curran 357 1 F 1 F Youth 6:02.7 1:09.5 37:38.0 0:35.6 13:05.6 58:31.6 Unattached
10 Andrew Gallon 338 9 M 3 M S Vet 7:58.9 1:17.4 35:19.8 0:40.1 14:08.1 59:24.4 Unattached
11 Mark McArthur 305 10 M 3 M Vet 9:40.9 2:33.9 32:21.2 1:24.4 13:32.1 59:32.7 Unattached
12 Mairi Noble 356 2 F 2 F Youth 6:15.9 1:05.6 35:30.7 0:57.5 16:19.6 1:00:09.5 Unattached
13 Neil Cunningham 327 11 M 3 M Sen 9:24.9 2:01.8 35:29.3 1:07.4 12:37.9 1:00:41.4 Unattached
14 Laura Henderson 333 3 F 1 F Vet 8:47.6 1:21.8 35:20.2 0:34.7 15:17.8 1:01:22.3 Unattached
15 Andy Anderson 334 12 M 4 M S Vet 9:05.8 2:29.1 34:03.4 0:32.7 16:34.2 1:02:45.5 Unattached
16 Nicola Gauld 359 4 F 2 F Vet 6:55.3 1:27.3 37:25.4 0:33.5 16:28.2 1:02:49.9 Unattached
17 Sophie McIntyre 343 5 F 1 F Sen 7:43.8 1:23.7 37:31.7 1:12.6 15:25.4 1:03:17.3 Unattached
18 Joanne Byrne 349 6 F 3 F Vet 7:02.6 1:26.6 36:37.5 0:38.2 18:25.0 1:04:10.0 Unattached
19 Michelle Donaldson 353 7 F 4 F Vet 7:50.7 1:29.6 38:47.8 0:37.0 16:01.1 1:04:46.3 Unattached
20 Lisa McIntyre 326 8 F 2 F Sen 8:08.0 1:33.8 39:12.2 0:35.3 15:37.8 1:05:07.3 Unattached
21 Lyall Constable 337 13 M 2 M Youth 8:34.1 1:37.1 37:43.3 0:35.2 16:45.1 1:05:15.0 Unattached
22 Isobel Millington 325 9 F 3 F Youth 7:58.2 1:06.0 40:17.3 0:38.0 16:03.2 1:06:02.9 Unattached
23 Paul Hendrie 312 14 M 4 M Sen 12:42.4 1:35.9 37:32.7 0:33.8 14:05.0 1:06:30.0 Monifieth Triathlon Club
24 Corrinna Patterson 330 10 F 5 F Vet 10:34.8 2:15.5 36:30.8 0:50.9 16:32.4 1:06:44.5 Edinburgh RC
25 Craig Simpson 309 15 M 4 M Vet 14:31.6 2:05.0 31:29.2 1:41.5 16:57.9 1:06:45.5 Unattached
26 Amanda Rodden 332 11 F 6 F Vet 8:45.0 1:39.4 40:43.9 0:49.1 15:07.5 1:07:05.0 Unattached
27 Yana Semerdjieva 315 12 F 3 F Sen 10:21.0 1:39.7 37:51.2 0:43.3 16:42.3 1:07:17.6 University of Stirling Triathlon Club
28 Alan Forfar 336 16 M 5 M Vet 9:51.3 2:03.8 36:02.3 1:25.9 18:30.7 1:07:54.2 Unattached
29 Richard Wall 308 17 M 5 M Sen 9:41.3 2:02.7 40:56.3 0:31.9 14:51.9 1:08:04.4 Unattached
30 Caren Davey 351 13 F 7 F Vet 8:00.1 1:09.9 41:36.0 0:45.0 17:18.1 1:08:49.2 Unattached
31 Kirsty Brown 340 14 F 4 F Sen 7:40.7 2:10.9 39:50.6 1:42.2 18:16.2 1:09:40.7 Unattached
32 Robin McGlade 321 15 F 1 F S Vet 9:42.8 3:03.9 38:16.8 1:00.7 17:39.8 1:09:44.2 David Lloyd edinburgh
33 Hannah Lewin 344 16 F 5 F Sen 7:36.6 2:27.0 40:28.1 1:03.4 18:20.5 1:09:55.8 Unattached
34 Kathryn Darling 324 17 F 2 F S Vet 12:13.0 2:33.0 37:39.8 1:29.2 16:10.3 1:10:05.4 Unattached
35 Nicky Whitaker 335 18 F 3 F S Vet 8:52.2 2:32.7 42:06.0 1:01.4 15:46.3 1:10:18.7 Unattached
36 Will Plumley 311 18 M 6 M Sen 19:04.1 1:37.8 34:48.5 1:13.4 13:57.4 1:10:41.4 Unattached
37 Lindsay Malone 352 19 F 6 F Sen 7:38.8 1:57.5 40:29.5 1:13.0 20:34.6 1:11:53.6 Unattached
38 Diane Strachan 316 20 F 8 F Vet 10:27.4 1:31.4 41:05.5 0:57.5 17:59.7 1:12:01.8 Unattached
39 Sara Noble 345 21 F 7 F Sen 9:58.5 1:33.3 42:37.5 0:48.1 17:10.4 1:12:08.0 Unattached
40 Gordon Ogilvie 301 19 M 1 M Vintage 12:04.3 2:44.2 37:58.9 1:36.6 18:17.7 1:12:41.8 Unattached
41 Sheena Carroll 329 22 F 9 F Vet 9:07.4 3:30.7 40:46.7 0:51.8 18:25.7 1:12:42.5 Unattached
42 Emma Blair 339 23 F 8 F Sen 7:48.1 2:03.2 44:12.7 0:42.2 18:10.9 1:12:57.3 Unattached
43 Ruth Main 318 24 F 9 F Sen 10:39.2 2:18.9 45:10.9 0:43.0 16:38.3 1:15:30.5 Edinburgh Napier University Triathlon Club
44 Kate Hargreaves 317 25 F 10 F Vet 10:45.5 1:54.1 43:01.8 1:08.2 19:57.9 1:16:47.6 East Fife Triathlon Club
45 Louise Sim 342 26 F 10 F Sen 9:41.0 2:15.9 47:09.1 0:54.8 20:16.6 1:20:17.6 Unattached
46 Helen McLeod 328 27 F 11 F Vet 11:49.5 3:05.0 43:18.7 1:52.9 20:47.5 1:20:53.8 Unattached
47 Aileen Gallagher 306 28 F 12 F Vet 10:42.9 2:42.7 49:12.0 0:47.7 18:41.8 1:22:07.3 Unattached
48 Mithil Shah 310 20 M 7 M Sen 8:36.3 2:51.4 51:40.1 0:45.8 20:09.4 1:24:03.1 Unattached
49 Gillian Bain 323 29 F 4 F S Vet 10:58.9 1:43.0 57:02.6 0:46.3 15:17.4 1:25:48.3 Unattached
50 Ronnie Cooney 303 21 M 1 M S Vintage 21:21.2 4:07.4 46:54.4 1:13.9 12:41.7 1:26:18.7 East Fife Triathlon Club
51 Catriona Scrimgeour 302 30 F 5 F S Vet 11:45.4 3:53.2 59:11.4 1:11.8 24:55.2 1:40:57.3 Unattached
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time BIke Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar Start

Boys

TriStar Start Boys
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club
1 Jamie McDonald 382 1:11.5 0:41.3 2:25.5 4:18.4 Unattached
2 Elliot Berghuis 385 1:42.0 1:01.0 2:24.9 5:08.0 Unattached
3 Marcus Buchanan 381 1:10.9 1:31.2 2:29.2 5:11.5 Unattached
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club

 Girls

TriStar Start Girls
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club
1 Bethan Read 307 1:24.0 0:27.9 2:43.7 4:35.7 Unattached
2 Reilly McIntosh 383 1:09.4 0:47.1 2:49.9 4:46.5 Unattached
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club

TriStar1

Boys

TriStar 1 Boys
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club
1 Cain Buchanan 411 2:27.1 0:50.3 4:48.4 8:05.8 Unattached
2 Alex Read 417 3:01.3 0:21.6 4:43.1 8:06.1 Unattached
3 Jorge Hidalgo-Sanchez 416 2:50.5 0:29.4 4:49.1 8:09.1 Unattached
4 Rory Stobie 412 2:36.1 0:31.8 5:03.3 8:11.3 Edinburgh RC
5 Fraser Donaldson 415 2:47.8 0:25.2 5:05.3 8:18.5 Unattached
6 Andrew Sanderson 414 3:12.5 0:31.6 5:02.3 8:46.4 Unattached
7 Henry Crossley 427 3:29.0 0:27.2 4:58.9 8:55.1 Unattached
8 Kyle Simpson 421 3:12.6 0:58.1 4:54.5 9:05.3 Unattached
9 Tom Anderson 423 3:22.4 0:37.8 5:06.3 9:06.6 Unattached
10 Oscar Tivendale 428 3:12.9 0:44.3 5:22.1 9:19.3 Unattached
11 Logan Hill 431 3:59.0 0:57.4 5:05.3 10:01.9 Unattached
12 Cameron McDonald 420 3:32.1 0:55.1 5:38.6 10:05.9 Unattached
13 Ptolemy Goad 434 3:47.5 1:01.6 5:21.5 10:10.6 Unattached
14 Alex McGregor 424 3:26.2 1:03.6 5:55.1 10:25.1 Unattached
15 Christopher Mocci 435 4:17.7 0:42.1 5:35.6 10:35.5 Unattached
16 Max Stobie 426 3:59.7 0:33.7 6:13.1 10:46.6 Unattached
17 Carrick Campbell 430 4:14.9 0:56.9 5:59.2 11:11.1 Unattached
18 Euan MacFarlane 436 3:45.1 1:25.3 6:18.3 11:28.8 Unattached
19 Aaron Berghuis 438 4:39.9 1:09.4 6:03.9 11:53.3 Unattached
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club

 Girls

TriStar 1 Girls
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club
1 Mirren Stewart 413 2:39.1 0:26.9 4:54.4 8:00.5 Grangemouth Triathlon Club
2 Maiya Hill 429 3:29.0 0:44.6 5:29.5 9:43.2 Unattached
3 Lauren Anderson 418 2:53.6 0:35.1 6:27.0 9:55.7 Unattached
4 Keira Anderson 419 3:01.9 0:41.7 6:15.9 9:59.6 Unattached
5 Emily Wallard 425 3:19.4 0:45.5 5:59.1 10:04.1 Unattached
6 Olivia Kelly 439 3:44.6 0:48.5 5:57.8 10:31.0 Unattached
7 Rosie Constable 433 3:43.8 1:08.0 6:12.5 11:04.5 Unattached
8 Charlotte Glover 422 3:26.6 0:49.9 7:09.4 11:26.0 Unattached
9 Zara Simpson 437 4:48.7 1:06.9 6:05.6 12:01.3 Unattached
10 Cara Smeaton 432 4:15.5 1:20.4 6:33.5 12:09.5 Unattached
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 2

Boys

TriStar 2 Boys
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club
1 Travis Davey 441 2:51.3 0:28.2 8:28.1 11:47.7 Dundee City Aquatics
2 Jared Stobie 447 3:26.6 0:28.4 9:00.0 12:55.1 Edinburgh RC
3 Corey Hill 457 3:47.9 1:05.0 8:03.2 12:56.2 Arbroath Athletics
4 Lewis Forfar 468 4:01.1 0:53.7 8:28.4 13:23.3 Arbroath Athletics
5 Craig MacFarlane 459 3:30.4 1:16.4 8:57.2 13:44.1 Cupar & District Swimming Club
6 Angus Kennedy 449 3:30.9 0:53.3 9:21.2 13:45.4 Unattached
7 Saif Lumsden 456 3:39.2 0:39.6 9:31.4 13:50.3 Unattached
8 Owen Anderson 469 4:24.1 0:43.9 9:12.6 14:20.7 Unattached
9 Aiden Quinn 460 4:30.8 0:35.8 10:30.6 15:37.2 Glasgow Triathlon Club
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club

 Girls

TriStar 2 Girls
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club
1 Melissa Turnbull 445 3:09.2 0:24.5 7:57.7 11:31.6 Fusion Triathlon Club
2 Isla Thoms 452 3:17.5 0:30.2 8:19.0 12:06.7 East Fife Triathlon Club
3 Hannah Staal 443 2:59.1 0:31.2 8:46.5 12:16.8 Cupar & District Swimming Club
4 Ruby Methven 444 3:10.0 0:32.0 8:48.5 12:30.6 East Fife Triathlon Club
5 Kate Dalglish 448 3:06.7 0:20.6 9:22.4 12:49.8 Unattached
6 Amy Byrne 450 3:28.3 0:25.4 9:13.8 13:07.6 Fusion Triathlon Club
7 Lucy Donaldson 453 3:24.7 0:31.1 9:39.4 13:35.2 Glasgow Triathlon Club
8 Kirsty McAdam 461 3:46.0 0:27.6 10:05.4 14:19.1 Fusion Triathlon Club
9 Carmen Hidalgo-Sanchez 454 3:53.9 0:34.5 10:03.5 14:32.0 Edinburgh RC
10 Amy Hargreaves 451 3:34.1 0:42.0 10:22.4 14:38.6 Cupar & District Swimming Club
11 Maddy Wallard 446 3:32.1 0:37.9 10:55.3 15:05.3 East Fife Triathlon Club
12 Skye Campbell 455 4:05.3 0:49.4 10:12.4 15:07.2 Unattached
13 Heidi Smith 463 4:07.1 0:40.1 10:25.5 15:12.8 Unattached
14 Katie Smith 467 4:34.5 0:37.6 10:24.4 15:36.5 Fife AC
15 Eilish Noble 466 3:59.9 0:41.3 11:32.9 16:14.2 East Fife Triathlon Club
16 Hannah Lothian 465 4:14.8 1:12.4 15:00.2 20:27.5 Grangemouth Triathlon Club
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 3

Boys

TriStar 3 Boys
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club
1 Callum Byrne 477 6:11.2 0:27.7 11:17.3 17:56.3 Fusion Triathlon Club
2 Jamie McGregor 473 5:27.1 0:28.2 12:26.5 18:21.9 Unattached
3 Jack Kelly 491 6:49.1 0:41.9 12:18.6 19:49.7 Unattached
4 Jacob Smith 489 6:29.2 0:38.4 13:14.5 20:22.2 Unattached
5 Hamish Noble 480 6:11.4 0:30.8 13:46.9 20:29.2 East Fife Triathlon Club
6 Adam Phillips 485 6:36.7 0:33.9 14:24.8 21:35.5 Dundee City Aquatics
7 Callum McNay 495 8:11.1 0:39.5 13:43.7 22:34.3 Fusion Triathlon Club
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club

 Girls

TriStar 3 Girls
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club
1 Jessica Turnbull 474 5:35.7 0:30.6 12:54.3 19:00.6 Fusion Triathlon Club
2 Esmee Thoms 483 6:24.6 0:30.3 13:02.3 19:57.3 Unattached
3 Emily Baxter 478 6:14.1 0:39.7 13:45.9 20:39.8 Dundee City Aquatics
4 Ellie Littlejohn 490 7:18.1 0:34.1 13:56.9 21:49.1 Fleet Feet Triathletes
5 Libby Smith 496 8:22.3 0:29.7 15:24.8 24:16.9 Fife AC
6 Olivia Wilson 497 8:21.9 0:40.4 17:00.3 26:02.6 Grangemouth Triathlon Club
Overall Place Name Bib Number Swim Time T1 Time Run Time Finish Time Club

 

 

 

What's My Time