Glasgow University Aquathlon

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 Full Results Download

 

Glasgow University Aquathlon
Overall Place Name Bib Gender Gender Place Category Category Place Swim Time Transition Time Run Time Finish Time Club
1 Sandy Waller 77 M 1 MSen 1 9:41.6 0:26.4 18:27.3 28:35.5 Edinburgh University Triathlon Club
2 Nicholas Allen 81 M 2 MSen 2 10:35.1 0:28.6 17:50.4 28:54.2 Edinburgh University Triathlon Club
3 Rian Cook 79 M 3 MSen 3 9:49.4 0:38.8 19:08.4 29:36.7 Edinburgh University Triathlon Club
4 Iona Miller 78 F 1 FU18 1 9:56.4 0:25.4 19:49.3 30:11.2 Fusion Triathlon Club
5 Fergus McDowall 85 M 4 MV 1 10:14.6 0:39.7 19:41.4 30:35.8 Scottish Fire & Rescue Service
6 Marcus Ingram 80 M 5 MSen 4 9:50.0 0:32.3 21:18.5 31:40.8 Strathclyde University
7 Guillermo Zamora 60 M 6 MSen 5 12:41.0 0:31.7 18:58.9 32:11.6 Unattached
8 Calum Watkins 99 M 7 MSen 6 11:17.5 0:42.0 20:39.1 32:38.8 Unattached
9 Sebastian Harrison 57 M 8 MSen 7 12:55.5 0:33.6 19:12.4 32:41.6 London Heathside Runners AC
10 Pierpaolo Sidoti 87 M 9 MSen 8 11:02.1 0:27.4 21:50.8 33:20.4 Edinburgh Triathletes
11 Rachel Webb 84 F 2 FSen 1 10:26.0 0:30.0 22:33.8 33:29.9 Edinburgh University Triathlon Club
12 Andrew Johnstone 96 M 10 MSen 9 12:44.5 0:40.0 20:05.6 33:30.2 Edinburgh University Triathlon Club
13 Douglas Robertson 90 M 11 MSV 1 10:44.8 0:42.8 22:13.2 33:40.9 Unattached
14 Ross McKendrick 53 M 12 MSen 10 12:32.2 0:38.1 20:32.7 33:43.0 Edinburgh University Triathlon Club
15 Rachel Calvert 82 F 3 FU18 2 10:32.8 0:19.6 23:07.1 33:59.5 Fusion Triathlon Club
16 Eilidh Smyth 98 F 4 FSen 2 12:16.0 0:24.2 21:24.9 34:05.3 Strathclyde University
17 Fraser Godden 58 M 13 MSen 11 12:48.5 0:52.4 20:36.1 34:17.1 Strathclyde University
18 Gus Cassie 68 M 14 MSen 12 12:51.6 0:36.6 20:51.6 34:20.0 Edinburgh University Triathlon Club
19 Hannah Terrance 59 F 5 FSen 3 12:35.3 0:38.4 21:11.1 34:24.8 Unattached
20 Olivia Burridge 83 F 6 FSen 4 10:32.5 0:53.1 23:23.7 34:49.4 Aberdeen University Triathlon Club
21 William Smith 66 M 15 MSen 13 13:06.6 0:26.9 21:22.8 34:56.3 Strathclyde University
22 Alex Luetchford 80A M 16 MSen 14 15:18.3 0:42.2 19:34.4 35:34.9 Edinburgh University Triathlon Club
23 Grant MacMillan 93 M 17 MSen 15 11:26.0 0:33.4 23:42.7 35:42.3 Unattached
24 Vicente Fernandez 91 M 18 MSen 16 13:13.5 0:43.2 21:46.4 35:43.2 Glasgow Triathlon Club
25 Mhairi MacTier 97 F 7 FSen 5 12:25.9 0:32.1 23:23.3 36:21.4 Dundee University Triathlon Club
26 Haley Zeiger 70 F 8 FSen 6 12:26.0 1:19.0 22:37.4 36:22.4 Edinburgh University Triathlon Club
27 Katherine George 100 F 9 FSen 7 12:29.4 0:32.2 24:10.7 37:12.4 Edinburgh University Triathlon Club
28 Joe Barton 76A M 19 MU18 1 16:43.8 1:05.3 19:26.5 37:15.7 Aberdeen University Triathlon Club
29 Marian Monk 54 F 10 FV 1 12:44.4 0:36.2 23:55.5 37:16.1 Greenock Glenpark Harriers
30 Lucy Welsh 61 F 11 FSen 8 12:57.1 0:25.8 23:59.4 37:22.4 Unattached
31 Hazel Donaldson 95 F 12 FSen 9 12:09.8 0:32.5 24:45.9 37:28.4 Edinburgh University Triathlon Club
32 Hector Lancaster 81A M 20 MSen 17 16:21.5 1:01.0 20:20.3 37:42.9 Strathclyde University
33 Johann Dickson 52 M 21 MSen 18 12:31.8 0:23.4 24:59.1 37:54.4 Unattached
34 Catie Clark 51 F 13 FSen 10 12:48.0 0:22.0 25:10.2 38:20.2 Dundee University Triathlon Club
35 Marja-Liisa Kitacheva 56 F 14 FSen 11 12:46.8 0:52.3 24:54.1 38:33.3 Aberdeen University Triathlon Club
36 Denis Williams 86A M 22 MSV 2 18:03.0 0:31.7 20:03.2 38:38.0 Fusion Triathlon Club
37 Paul Harkness 64 M 23 MSV 3 12:41.3 0:40.0 25:32.0 38:53.4 Unattached
38 Natacha Lazareff 87A F 15 FSen 12 15:21.9 0:43.5 23:16.8 39:22.3 Edinburgh University Triathlon Club
39 Lisa Ruddy 75 F 16 FSen 13 13:42.7 0:31.1 25:56.7 40:10.6 Greenock Glenpark Harriers
40 Emma Lunan 69 F 17 FV 2 13:56.5 0:58.8 25:37.4 40:32.9 Ayrodynamic Triathlon Club
41 Moona Hoppula 62 F 18 FSen 14 13:42.8 0:47.9 26:04.1 40:34.9 Edinburgh University Triathlon Club
42 Charlotte Benkowitz 73 F 19 FSen 15 13:50.3 1:01.8 25:48.9 40:41.1 Aberdeen University Triathlon Club
43 Lewis Dobie 78A M 24 MSen 19 15:16.6 1:00.8 24:24.3 40:41.8 Dundee University Triathlon Club
44 Martin Welsh 82A M 25 MSen 20 15:10.9 0:30.6 25:12.3 40:53.9 Unattached
45 Andrew Hart 89A M 26 MSen 21 16:08.4 1:07.4 23:43.8 40:59.7 Glasgow Triathlon Club
46 Samuel Groucott 92 M 27 MSen 22 13:54.7 0:42.5 26:47.8 41:25.1 Strathclyde University
47 Anna Whittingslow 67 F 20 FSen 16 12:59.5 1:16.1 27:19.8 41:35.4 Edinburgh University Triathlon Club
48 Tilly Dyson 72 F 21 FSen 17 13:51.4 1:21.3 26:23.5 41:36.2 Edinburgh University Triathlon Club
49 Jonathan Gardner 83A M 28 MU18 2 15:09.3 1:07.5 25:58.6 42:15.4 Unattached
50 Eilidh MacTier 79A F 22 FSen 18 16:37.4 1:15.1 25:40.4 43:33.1 Unattached
51 Sarah Buksh 84A F 23 FSen 19 15:12.4 1:08.5 27:16.1 43:37.2 Unattached
52 Iona Allan 63 F 24 FSen 20 13:33.7 1:14.3 29:21.9 44:10.0 Edinburgh University Triathlon Club
53 Alec McGregor 85A M 29 MSen 23 15:26.2 0:59.8 28:11.5 44:37.7 Strathclyde University
54 James Gardner 71 M 30 MSV 4 14:24.9 0:49.0 31:37.4 46:51.5 Unattached
55 Stephanie Hart 88A F 25 FSen 21 18:06.3 0:46.1 30:27.5 49:20.0 Glasgow Triathlon Club
56 Brian Quigley 92A M 31 MV 2 22:25.4 1:30.1 27:45.4 51:41.0 Unattached
57 Ian Smith 94A M 32 MSV 5 21:28.0 1:37.9 36:20.2 59:26.1 Unattached
Overall Place Name Bib Gender Gender Place Category Category Place Swim Time Transition Time Run Time Finish Time Club

 

 

What's My Time