Liversedge Half Marathon

 2015 Results     2016 Results

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

These are your actual race timings, on Runbritian Results they will be rounded up to the nearest second.

Please follow link for full explanation on Why This Is Done. Runbritian Results de-mystified

 Downloadable Results 

 Updated 12/2/17 22:00

Liversedge Half Marathon
Overall Place Gun Time Name Club Bib Gender Gender Place Category Category Place Pace Chip Time
1 1:11:29.5 Jason Cherriman Leeds City AC 364 M 1 MSen 1 5:27/M 1:11:29.1
2 1:11:43.4 Ian Harding Morpeth Harriers & Ac 392 M 2 MSen 2 5:28/M 1:11:43.0
3 1:12:23.5 Adam Peers Wakefield Harriers 482 M 3 MSen 3 5:32/M 1:12:23.2
4 1:12:40.9 Tristan Learoyd New Marske Harriers 344 M 4 MSen 4 5:33/M 1:12:40.5
5 1:13:57.8 Joe Sagar Spenborough AC 421 M 5 MSen 5 5:39/M 1:13:57.2
6 1:17:14.0 Ian Fisher Bingley Harriers 568 M 6 MV45 1 5:54/M 1:17:13.3
7 1:17:51.0 Philip Goose Hyde Park Harriers 2 M 7 MSen 6 5:56/M 1:17:50.1
8 1:19:13.2 Gareth Cooke Unattached 151 M 8 MSen 7 6:03/M 1:19:12.6
9 1:19:36.6 Tom Stephenson Sale Harriers 267 M 9 MSen 8 6:05/M 1:19:35.7
10 1:19:57.4 Tom Dart Spenborough AC 355 M 10 MSen 9 6:06/M 1:19:55.8
11 1:21:33.1 James Clark Pudsey Pacers 338 M 11 MSen 10 6:13/M 1:21:32.0
12 1:21:40.4 Stephen Kirk City of York Ac 29 M 12 MSen 11 6:14/M 1:21:37.8
13 1:21:59.6 Philip Wilson Wakefield Triathlon Club 540 M 13 MSen 12 6:15/M 1:21:56.8
14 1:22:42.9 Kevin Ogden Spenborough AC 376 M 14 MV45 2 6:19/M 1:22:41.9
15 1:23:02.1 Paul Jibson Middleton Harriers 300 M 15 MV45 3 6:20/M 1:22:59.9
16 1:23:03.7 Jonathan Collins Stainland Lions 161 M 16 MV40 1 6:20/M 1:23:02.4
17 1:23:42.9 Darren Young Unattached 37 M 17 MV45 4 6:23/M 1:23:41.9
18 1:23:47.0 Adam Firth Unattached 245 M 18 MSen 13 6:24/M 1:23:46.5
19 1:24:27.5 Jamie Westwood Stadium Runners 388 M 19 MV45 5 6:27/M 1:24:25.8
20 1:24:41.8 Jordan Hughes Middleton Harriers 348 M 20 MSen 14 6:28/M 1:24:39.6
21 1:24:42.4 Martin Hall Spenborough AC 50 M 21 MV55 1 6:28/M 1:24:41.5
22 1:24:44.0 Stephen Maddison York Knavesmire Harriers 541 M 22 MV40 2 6:28/M 1:24:43.3
23 1:25:08.4 Edward Revell Spenborough AC 408 M 23 MV40 3 6:30/M 1:25:06.5
24 1:25:17.3 Tim Dean Dewsbury Road Runners 330 M 24 MSen 15 6:30/M 1:25:13.3
25 1:25:25.1 Nicholas Scott Steel City Striders 446 M 25 MV50 1 6:31/M 1:25:22.4
26 1:25:38.5 Jason Newsome Longwood Harriers AC 180 M 26 MV45 6 6:32/M 1:25:37.2
27 1:25:53.2 Neil Barker Spenborough AC 304 M 27 MV45 7 6:33/M 1:25:51.7
28 1:25:59.1 Lee Storey Penistone FRAC 268 M 28 MSen 16 6:34/M 1:25:56.7
29 1:26:00.5 Simon Riley Leamington C&A Club 509 M 29 MV55 2 6:34/M 1:25:59.4
30 1:26:27.0 Paul Abraham Altrincham & District Athletic Club 271 M 30 MV45 8 6:36/M 1:26:22.7
31 1:26:30.5 Oliver Carter Spenborough AC 419 M 31 MSen 17 6:36/M 1:26:27.5
32 1:26:37.2 Sean Thompson Stainland Lions 464 M 32 MV50 2 6:37/M 1:26:36.8
33 1:26:40.1 Adam Kirk Nidd Valley Road Runners 149 M 33 MSen 18 6:37/M 1:26:36.8
34 1:26:42.4 Adam Mills Rodillian Runners 440 M 34 MSen 19 6:37/M 1:26:40.1
35 1:26:43.0 Andy Dean Dewsbury Road Runners 397 M 35 MV40 4 6:37/M 1:26:40.3
36 1:27:18.1 Lucy Collins Stainland Lions 160 F 1 FSen 1 6:40/M 1:27:16.1
37 1:27:43.3 Richard Allen Pudsey Pacers 138 M 36 MSen 20 6:41/M 1:27:37.7
38 1:27:43.5 Keith Swainson Unattached 292 M 37 MSen 21 6:41/M 1:27:39.8
39 1:28:04.3 Julian Brown Macclesfield Harriers 599 M 38 MV50 3 6:43/M 1:28:02.8
40 1:28:15.1 Hal Roberts Kirkstall Harriers 385 M 39 MSen 22 6:44/M 1:28:09.7
41 1:28:25.3 Gerard Skippins Spenborough AC 431 M 40 MV40 5 6:45/M 1:28:23.9
42 1:28:53.4 Ian Wilson Spenborough AC 272 M 41 MV40 6 6:47/M 1:28:51.7
43 1:29:04.9 David Roberts Stainland Lions 463 M 42 MV50 4 6:48/M 1:29:03.3
44 1:29:06.0 Margaret Beever Stainland Lions 455 F 2 FV35 1 6:48/M 1:29:00.4
45 1:29:09.5 Gary Atkinson Evenwood Road Runners 120 M 43 MSen 23 6:48/M 1:29:04.8
46 1:29:19.4 Edward Howarth Unattached 141 M 44 MV40 7 6:49/M 1:29:13.0
47 1:29:25.7 Derek Parrington Stainland Lions 538 M 45 MV50 5 6:49/M 1:29:22.7
48 1:29:28.3 Richard Hirst Spenborough AC 422 M 46 MSen 24 6:50/M 1:29:26.4
49 1:29:47.5 Steven Coppinger Unattached 319 M 47 MV45 9 6:51/M 1:29:41.3
50 1:29:51.5 Noah Howlett Unattached 395 M 48 MSen 25 6:51/M 1:29:48.0
51 1:29:54.9 John Hart Unattached 406 M 49 MV50 6 6:50/M 1:29:37.8
52 1:30:20.4 Jonathan Sewell Buxton Ac 535 M 50 MV40 8 6:54/M 1:30:17.6
53 1:30:55.4 Sharon Bulman New Marske Harriers 122 F 3 FV40 1 6:56/M 1:30:54.2
54 1:31:07.6 Carl Heron Queensbury Running Club 293 M 51 MV55 3 6:57/M 1:31:05.1
55 1:31:31.4 Jenni Muston Spenborough AC 294 F 4 FV40 2 6:59/M 1:31:29.2
56 1:31:43.9 David Ingle Halifax Harriers 65 M 52 MV50 7 6:59/M 1:31:32.7
57 1:31:45.2 Megan Harris Chorlton Runners 555 F 5 FSen 2 7:00/M 1:31:42.8
58 1:31:48.7 Myra Jones Valley Striders 531 F 6 FSen 3 7:00/M 1:31:45.2
59 1:32:04.9 Darren Reece Unattached 133 M 53 MSen 26 7:02/M 1:32:02.8
60 1:32:05.8 Nick Keen Chapel Allerton Runners 106 M 54 MSen 27 7:02/M 1:32:02.3
61 1:32:12.1 Alexis Bradbury Unattached 363 M 55 MV40 9 7:02/M 1:32:08.1
62 1:32:19.0 Richard Critchley Unattached 562 M 56 MSen 28 7:02/M 1:32:11.8
63 1:32:19.5 Martin Davey Unattached 334 M 57 MV40 10 7:02/M 1:32:13.1
64 1:32:37.8 Leo Cain Middleton Harriers 244 M 58 MSen 29 7:03/M 1:32:26.1
65 1:32:45.4 Andrew Byram Dewsbury Road Runners 23 M 59 MV40 11 7:05/M 1:32:42.1
66 1:33:08.2 Richard White Glossopdale Harriers 209 M 60 MV40 12 7:06/M 1:33:05.5
67 1:33:14.7 Joe Hanney Valley Striders 22 M 61 MV40 13 7:07/M 1:33:08.6
68 1:33:17.2 Will Stewart Halifax Harriers 239 M 62 MSen 30 7:06/M 1:33:04.9
69 1:33:29.5 Ian Ogden Spenborough AC 194 M 63 MV45 10 7:08/M 1:33:28.2
70 1:33:35.1 Ronnie Parker Wakefield Triathlon Club 85 M 64 MSen 31 7:08/M 1:33:28.4
71 1:33:38.7 Darren Earnshaw Stadium Runners 273 M 65 MSen 32 7:09/M 1:33:34.3
72 1:34:38.9 David Cooper Unattached 581 M 66 MV45 11 7:13/M 1:34:38.2
73 1:34:45.9 Jamie Varley Unattached 155 M 67 MSen 33 7:14/M 1:34:40.8
74 1:34:51.1 Stuart McCormick Stainland Lions 443 M 68 MV45 12 7:14/M 1:34:47.6
75 1:34:55.9 Paul Ebrey St Theresa's AC 373 M 69 MV40 14 7:14/M 1:34:42.9
76 1:34:57.3 Kevin Hill Unattached 250 M 70 MSen 34 7:14/M 1:34:49.9
77 1:35:00.4 Kath Aspin New Marske Harriers 121 F 7 FV45 1 7:15/M 1:34:57.2
78 1:35:17.0 Glynn Ellwood York Postal Harriers 414 M 71 MSen 35 7:16/M 1:35:12.1
79 1:35:18.6 Matt Marriott Unattached 525 M 72 MSen 36 7:16/M 1:35:12.9
80 1:35:27.9 Lisa Bennett New Marske Harriers 136 F 8 FV40 3 7:17/M 1:35:22.3
81 1:35:28.6 Lee Ridley UKNetrunner 210 M 73 MV40 15 7:16/M 1:35:17.7
82 1:35:29.5 Barrie Wain Wakefield Harriers 225 M 74 MV45 13 7:17/M 1:35:21.4
83 1:35:38.9 Danny Hirst Unattached 3 M 75 MSen 37 7:18/M 1:35:32.6
84 1:35:54.3 Ed Rothera Unattached 332 M 76 MSen 38 7:18/M 1:35:37.6
85 1:35:56.5 Sean Fitzgerald Valley Striders 17 M 77 MSen 39 7:19/M 1:35:49.9
86 1:36:02.9 Joe Bainborough Unattached 445 M 78 MSen 40 7:19/M 1:35:51.4
87 1:36:17.1 Sydney Worthington Unattached 457 M 79 MSen 41 7:20/M 1:36:01.3
88 1:36:19.7 Steven Pilling Dewsbury Road Runners 131 M 80 MV45 14 7:21/M 1:36:12.7
89 1:36:31.2 Carlo Catalano Scunthorpe and District AC 504 M 81 MV50 8 7:22/M 1:36:27.2
90 1:36:34.1 Jon Boote Roberttown Road Runners 310 M 82 MV45 15 7:22/M 1:36:26.7
91 1:36:45.9 Kevin Wright Roberttown Road Runners 533 M 83 MV50 9 7:23/M 1:36:38.7
92 1:36:47.3 James Barlow Unattached 548 M 84 MSen 42 7:22/M 1:36:31.3
93 1:36:49.8 Kevin Watson Dewsbury Road Runners 327 M 85 MV50 10 7:23/M 1:36:45.8
94 1:36:57.9 Lorne McNeill Baildon Runners 462 M 86 MV45 16 7:23/M 1:36:49.7
95 1:37:00.5 Matt Rogers Unattached 49 M 87 MSen 43 7:24/M 1:36:51.6
96 1:37:17.3 Spencer Lamb Middleton Harriers 436 M 88 MSen 44 7:26/M 1:37:17.3
97 1:37:21.9 Kieran Pickles Dewsbury Road Runners 111 M 89 MSen 45 7:26/M 1:37:17.5
98 1:37:25.1 Richard Keyworth Unattached 298 M 90 MSen 46 7:25/M 1:37:15.9
99 1:37:31.0 Graham Walsh Spenborough AC 114 M 91 MV65 ++ 1 7:26/M 1:37:26.1
100 1:37:33.6 Cezary Swiatkowski Unattached 453 M 92 MSen 47 7:27/M 1:37:30.2
101 1:37:48.7 Nick Cockerill Unattached 500 M 93 MSen 48 7:25/M 1:37:11.0
102 1:37:54.1 Kevin-Malachy Murphy Harrogate Harriers 309 M 94 MV60 1 7:28/M 1:37:50.6
103 1:38:11.6 Andrew Thornton Unattached 100 M 95 MV40 16 7:29/M 1:38:03.0
104 1:38:26.6 Christian Hook Wilmslow Running Club 520 M 96 MV40 17 7:31/M 1:38:23.8
105 1:38:30.9 Michael Tinker Unattached 60 M 97 MV45 17 7:31/M 1:38:23.4
106 1:38:43.9 Lewis Bellwood Spenborough AC 396 M 98 MSen 49 7:32/M 1:38:40.4
107 1:39:09.4 Carl Barker Unattached 270 M 99 MV40 18 7:33/M 1:38:54.4
108 1:39:12.4 Andrew Laird Boldy Stainland Lions 477 M 100 MV45 18 7:34/M 1:39:07.0
109 1:39:15.0 Simon Moffat Unattached 115 M 101 MSen 50 7:34/M 1:39:02.9
110 1:39:15.2 John Smith Unattached 129 M 102 MV40 19 7:34/M 1:39:02.8
111 1:39:29.8 Scott Kelly Wakefield Triathlon Club 47 M 103 MV45 19 7:35/M 1:39:20.1
112 1:39:39.3 Robert Greaves Unattached 259 M 104 MV45 20 7:35/M 1:39:16.1
113 1:39:41.1 John Humphreys Middleton Harriers 498 M 105 MSen 51 7:36/M 1:39:28.9
114 1:39:45.2 Lee Escott Unattached 471 M 106 MSen 52 7:35/M 1:39:20.4
115 1:39:57.7 Lee Dolman Spenborough AC 579 M 107 MV45 21 7:38/M 1:39:56.2
116 1:40:15.2 Pedro Acha Leeds Bradford Triathlon Club 189 M 108 MV45 22 7:38/M 1:40:06.3
117 1:40:21.4 Wayne Butler St Theresa's AC 275 M 109 MSen 53 7:36/M 1:39:31.5
118 1:40:29.9 Stephen Chapman Dewsbury Road Runners 139 M 110 MV50 11 7:40/M 1:40:21.7
119 1:40:31.3 Mike Pullon Pocklington Runners 196 M 111 MV55 4 7:40/M 1:40:24.5
120 1:40:31.5 Hayley Nancolas Valley Striders 78 F 9 FV35 2 7:40/M 1:40:28.3
121 1:40:32.5 Claire Jones Harrogate Harriers 557 F 10 FSen 4 7:40/M 1:40:29.5
122 1:40:37.4 Joanne Horan Queensbury Running Club 456 F 11 FV35 3 7:41/M 1:40:35.2
123 1:40:42.6 Martin Holding Wakefield Harriers 466 M 112 MV50 12 7:40/M 1:40:23.2
124 1:41:05.3 Paul Grist Kirkstall Harriers 381 M 113 MV50 13 7:42/M 1:40:56.7
125 1:41:11.4 Adam Moger Kirkstall Harriers 346 M 114 MV40 20 7:42/M 1:40:58.5
126 1:41:24.6 Andrew Baird Stainland Lions 497 M 115 MV40 21 7:44/M 1:41:17.1
127 1:41:32.2 Mark Delaney Baildon Runners 299 M 116 MV50 14 7:45/M 1:41:25.1
128 1:41:33.2 Simon Lea Halifax Harriers 179 M 117 MV50 15 7:43/M 1:41:01.7
129 1:41:35.7 Dave Butler Spenborough AC 233 M 118 MV45 23 7:45/M 1:41:34.7
130 1:41:37.8 Sharon Livesey Rochdale Triathlon Club 403 F 12 FV35 4 7:45/M 1:41:29.7
131 1:41:40.5 Ian Goulding Holmfirth Harriers 284 M 119 MV50 16 7:45/M 1:41:35.4
132 1:41:41.9 Chris Cockerill Unattached 69 M 120 MSen 54 7:43/M 1:41:05.1
133 1:41:53.2 Mark Davies Stadium Runners 447 M 121 MV55 5 7:46/M 1:41:49.2
134 1:41:54.4 Tim Richardson Rochdale Triathlon Club 150 M 122 MV45 24 7:46/M 1:41:46.5
135 1:41:55.5 Cahal Burke Lindley Road Runners 337 M 123 MSen 55 7:45/M 1:41:33.8
136 1:41:55.8 John Armitage Steel City Striders 546 M 124 MV45 25 7:46/M 1:41:49.8
137 1:42:01.3 Claire Barrett-Mold Abbey Runners 260 F 13 FSen 5 7:46/M 1:41:47.3
138 1:42:08.3 Will Longlands Unattached 572 M 125 MSen 56 7:46/M 1:41:48.3
139 1:42:11.7 Carl Harrison Unattached 282 M 126 MSen 57 7:47/M 1:41:54.5
140 1:42:13.3 Chris Jones Hyde Park Harriers 54 M 127 MV60 2 7:48/M 1:42:05.7
141 1:42:16.0 Howard Cohen Abbey Runners 176 M 128 MV55 6 7:47/M 1:42:04.3
142 1:42:29.3 Liam Symington Unattached 211 M 129 MSen 58 7:49/M 1:42:19.9
143 1:42:42.5 Mark Whitley Unattached 378 M 130 MSen 59 7:48/M 1:42:14.7
144 1:42:43.5 Richard Smith Unattached 534 M 131 MV40 22 7:50/M 1:42:34.9
145 1:42:46.6 Wayne Ryan Dewsbury Road Runners 317 M 132 MV50 17 7:50/M 1:42:36.3
146 1:42:50.8 Martin Anderson Dewsbury Road Runners 315 M 133 MV40 23 7:51/M 1:42:45.9
147 1:42:53.1 Alex Simon Penistone FRAC 389 M 134 MV45 26 7:51/M 1:42:46.4
148 1:42:57.5 Adam Rhodes Kirkstall Harriers 372 M 135 MV40 24 7:51/M 1:42:48.8
149 1:43:03.5 Alister Neil Robson Fetch Everyone RC 550 M 136 MV45 27 7:51/M 1:42:44.2
150 1:43:04.9 Bruce McNeill Bingley Harriers 597 M 137 MV40 25 7:51/M 1:42:56.3
151 1:43:05.4 James Whittaker Abbey Runners 198 M 138 MV45 28 7:51/M 1:42:52.4
152 1:43:09.6 Michael Hemsworth Wakefield Triathlon Club 90 M 139 MSen 60 7:52/M 1:42:58.8
153 1:43:11.4 Richard Pegg Steel City Striders 402 M 140 MV55 7 7:52/M 1:43:05.0
154 1:43:12.6 Simon Hogan Unattached 518 M 141 MV45 29 7:52/M 1:43:07.1
155 1:43:16.3 Brian Layng Unattached 523 M 142 MV50 18 7:51/M 1:42:54.5
156 1:43:19.3 Peter Riley Unattached 135 M 143 MSen 61 7:53/M 1:43:18.0
157 1:43:25.4 Adam Foster Wakefield Triathlon Club 229 M 144 MV50 19 7:53/M 1:43:15.9
158 1:43:33.9 Amy Clark Buxton Ac 490 F 14 FSen 6 7:54/M 1:43:31.6
159 1:43:37.5 Jonathan Sharp Unattached 15 M 145 MSen 62 7:53/M 1:43:15.0
160 1:43:38.5 Tim Rowling Dewsbury Road Runners 556 M 146 MV55 8 7:54/M 1:43:27.0
161 1:43:57.8 Alison Thornton Pocklington Runners 307 F 15 FV50 1 7:55/M 1:43:36.1
162 1:43:58.9 Steve Marsden Unattached 549 M 147 MV45 30 7:54/M 1:43:33.5
163 1:44:01.7 Chris Garnett Unattached 313 M 148 MSen 63 7:55/M 1:43:49.6
164 1:44:25.1 Richard Newberry Queensbury Running Club 185 M 149 MSen 64 7:58/M 1:44:19.7
165 1:44:30.5 Jane Milnes Unattached 255 F 16 FSen 7 7:58/M 1:44:26.2
166 1:45:11.3 Paul Tucker Evenwood Road Runners 305 M 150 MV50 20 8:00/M 1:44:52.9
167 1:45:18.0 Trevor Burton Steel City Striders 379 M 151 MV55 9 8:02/M 1:45:11.5
168 1:45:26.0 Rob Carlisle Wakefield Triathlon Club 207 M 152 MV40 26 8:01/M 1:45:03.9
169 1:45:26.7 Mike Kay Unattached 467 M 153 MV40 27 8:02/M 1:45:10.9
170 1:45:29.7 Simon King White City Rrc Hull 410 M 154 MV40 28 8:02/M 1:45:15.6
171 1:45:30.7 Chris Hudson Kirkstall Harriers 374 M 155 MV40 29 8:03/M 1:45:22.8
172 1:45:36.3 Hanni Fisher Halifax Harriers 539 F 17 FSen 8 8:03/M 1:45:22.6
173 1:45:37.2 Emma Ball Middleton Harriers 256 F 18 FV40 4 8:03/M 1:45:21.9
174 1:45:42.9 Neil Prior Unattached 483 M 156 MV45 31 8:01/M 1:45:04.7
175 1:45:59.3 Chris Hardy Dewsbury Road Runners 202 M 157 MV50 21 8:05/M 1:45:47.7
176 1:46:08.3 Gareth Brocksom Unattached 537 M 158 MSen 65 8:05/M 1:45:49.5
177 1:46:20.0 Paul Smith Dewsbury Road Runners 164 M 159 MV50 22 8:06/M 1:46:01.7
178 1:46:22.5 Alistair Walder Dewsbury Road Runners 542 M 160 MV50 23 8:06/M 1:46:11.1
179 1:46:26.6 Andrew Pigg Stadium Runners 178 M 161 MV50 24 8:07/M 1:46:21.7
180 1:46:27.2 Flora Skidmore Dewsbury Road Runners 333 F 19 FV55 1 8:07/M 1:46:17.0
181 1:46:35.4 Martin Brown Unattached 154 M 162 MV40 30 8:06/M 1:46:11.9
182 1:46:51.0 Jeff Harwood Unattached 1963 M 163 MV50 25 8:08/M 1:46:28.1
183 1:47:10.1 Tim Branton Unattached 81 M 164 MV50 26 8:08/M 1:46:39.0
184 1:47:18.0 Craig Shaw Unattached 306 M 165 MSen 66 8:10/M 1:46:53.4
185 1:47:20.3 Darren Twigg Spenborough AC 426 M 166 MV45 32 8:11/M 1:47:18.2
186 1:47:34.5 David Nahal Abbey Runners 42 M 167 MV55 10 8:12/M 1:47:21.2
187 1:47:35.1 Richard Pyrah Unattached 248 M 168 MSen 67 8:11/M 1:47:12.9
188 1:47:39.0 Sophie Cullen St Theresa's AC 475 F 20 FV40 5 8:11/M 1:47:12.4
189 1:47:40.8 Ian Hodge Vegan Runners 590 M 169 MV45 33 8:11/M 1:47:16.8
190 1:47:41.6 Steve Hargreaves Leeds Bradford Triathlon Club 354 M 170 MSen 68 8:11/M 1:47:16.1
191 1:47:45.0 Martin Howcroft Wakefield Triathlon Club 94 M 171 MV45 34 8:13/M 1:47:34.3
192 1:47:46.6 Andrew Woffindin Steel City Striders 68 M 172 MV50 27 8:13/M 1:47:39.7
193 1:47:53.0 Paul Green Unattached 499 M 173 MV50 28 8:13/M 1:47:35.3
194 1:48:10.3 Chris Wainman Huddersfield Road Runners 206 M 174 MV40 31 8:13/M 1:47:41.5
195 1:48:17.0 John Cottam Stadium Runners 571 M 175 MV60 3 8:15/M 1:47:59.9
196 1:48:31.5 Chris Sharp Unattached 58 M 176 MV40 32 8:16/M 1:48:23.9
197 1:48:32.7 David Stewart Unattached 262 M 177 MV50 29 8:16/M 1:48:14.6
198 1:48:38.8 Nic Cuthbertson Chapel Allerton Runners 113 M 178 MV55 11 8:16/M 1:48:21.7
199 1:48:44.2 Mark Speight Stainland Lions 143 M 179 MV50 30 8:16/M 1:48:13.8
200 1:48:56.0 Gary Bolton Unattached 503 M 180 MSen 69 8:17/M 1:48:31.3
201 1:48:58.4 Simon Richardson Pocklington Runners 80 M 181 MV60 4 8:19/M 1:48:53.9
202 1:49:02.9 David Milnes Unattached 252 M 182 MSen 70 8:19/M 1:48:57.9
203 1:49:09.0 Toni Brackstone Middleton Harriers 323 F 21 FV45 2 8:19/M 1:48:53.4
204 1:49:17.2 Robin Graham Baildon Runners 28 M 183 MV45 35 8:19/M 1:48:59.0
205 1:49:21.3 John Ingles Stainland Lions 199 M 184 MV45 36 8:19/M 1:48:58.8
206 1:49:30.8 Martin Bullock Pudsey Pacers 279 M 185 MV50 31 8:20/M 1:49:12.3
207 1:49:32.7 Wayne Speight Unattached 9 M 186 MV50 32 8:21/M 1:49:28.0
208 1:49:33.1 Patrick Marshall Beverley Ac 215 M 187 MV55 12 8:19/M 1:48:56.6
209 1:49:39.5 Thomas James Bunn New Marske Harriers 241 M 188 MV55 13 8:21/M 1:49:25.8
210 1:49:41.7 Amy Linley Dewsbury Road Runners 582 F 22 FSen 9 8:21/M 1:49:23.4
211 1:49:41.7 Mark Spraggon Dewsbury Road Runners 274 M 189 MV40 33 8:21/M 1:49:23.4
212 1:49:45.0 Carl Smith Unattached 167 M 190 MV50 33 8:20/M 1:49:11.5
213 1:49:50.1 Craig Morris Spenborough AC 73 M 191 MSen 71 8:22/M 1:49:40.6
214 1:49:50.6 Gavin Phillis Unattached 336 M 192 MSen 72 8:21/M 1:49:23.9
215 1:49:57.8 Janine Thompson Halifax Harriers 36 F 23 FV35 5 8:23/M 1:49:48.3
216 1:50:06.3 Christopher Boosey Unattached 501 M 193 MSen 73 8:23/M 1:49:46.4
217 1:50:21.8 Roy Banks Unattached 276 M 194 MSen 74 8:24/M 1:49:57.6
218 1:50:33.3 Jason Scothern Spenborough AC 82 M 195 MV40 34 8:25/M 1:50:20.9
219 1:50:34.1 Christopher Lilley Kimberworth Striders 351 M 196 MSen 75 8:24/M 1:50:04.1
220 1:50:37.0 Matthew Geer Unattached 511 M 197 MSen 76 8:24/M 1:50:05.7
221 1:50:37.6 Dean Fielding Unattached 383 M 198 MSen 77 8:24/M 1:49:58.2
222 1:50:43.0 Jo Miles Macclesfield Harriers 598 F 24 FV50 2 8:26/M 1:50:35.0
223 1:50:52.8 Kevin Geer Unattached 510 M 199 MV45 37 8:25/M 1:50:21.3
224 1:50:57.7 Colin Carter Middleton Harriers 437 M 200 MV50 34 8:27/M 1:50:42.9
225 1:51:00.0 Jan Bentley Unattached 96 M 201 MV40 35 8:26/M 1:50:33.2
226 1:51:04.8 Linda Roche Unattached 220 F 25 FV45 3 8:27/M 1:50:42.7
227 1:51:09.5 Dan North Stadium Runners 423 M 202 MSen 78 8:29/M 1:51:05.0
228 1:51:18.8 Joanne Worboys-Hodgson Denby Dale Athletics Club 24 F 26 FV45 4 8:29/M 1:51:05.3
229 1:51:20.4 Hilary Seward Skipton AC 130 F 27 FV50 3 8:29/M 1:51:10.0
230 1:51:21.7 Andy Virr Unattached 31 M 203 MSen 79 8:29/M 1:51:06.4
231 1:51:28.8 Natalie Williams Rochdale Triathlon Club 382 F 28 FV35 6 8:30/M 1:51:21.1
232 1:51:35.7 Ian Womersley Unattached 25 M 204 MV45 38 8:30/M 1:51:21.8
233 1:51:39.0 Graeme Morrison Unattached 99 M 205 MSen 80 8:30/M 1:51:26.3
234 1:51:44.0 Grant Cooper Spenborough AC 177 M 206 MV45 39 8:31/M 1:51:31.9
235 1:51:58.7 Chris Sawyer Valley Striders 146 M 207 MV55 14 8:32/M 1:51:41.4
236 1:52:01.5 Jan King Stainland Lions 116 M 208 MV65 ++ 2 8:30/M 1:51:24.1
237 1:52:06.3 David Esler Unattached 228 M 209 MV50 35 8:32/M 1:51:51.8
238 1:52:12.9 Paul Bradfield Unattached 551 M 210 MSen 81 8:32/M 1:51:45.1
239 1:52:19.1 Rachel Balbontin Dewsbury Road Runners 95 F 29 FSen 10 8:33/M 1:52:02.9
240 1:52:24.9 Andrew Jackson Unattached 152 M 211 MV45 40 8:34/M 1:52:09.3
241 1:52:31.0 Simon Denby Unattached 368 M 212 MV45 41 8:33/M 1:51:55.0
242 1:52:43.1 Natasha Newton Unattached 281 F 30 FSen 11 8:35/M 1:52:24.9
243 1:52:44.4 Stephen Barlow Unattached 367 M 213 MV45 42 8:34/M 1:52:08.5
244 1:52:51.4 Simon Smith Kirkstall Harriers 380 M 214 MV45 43 8:36/M 1:52:42.5
245 1:52:56.0 Keith Gordon Penistone FRAC 208 M 215 MV65 ++ 3 8:36/M 1:52:41.4
246 1:53:00.1 Georgie Hill Unattached 291 F 31 FSen 12 8:37/M 1:52:53.8
247 1:53:02.1 Rodney Morton Unattached 221 M 216 MV45 44 8:36/M 1:52:37.1
248 1:53:11.3 Tom Weaver Leeds Bradford Triathlon Club 496 M 217 MSen 82 8:36/M 1:52:44.2
249 1:53:13.3 Steven Hartley Unattached 506 M 218 MV50 36 8:37/M 1:52:50.0
250 1:53:22.5 Chris Heneachon Selby Striders 491 M 219 MV40 36 8:37/M 1:52:48.7
251 1:53:23.4 Jenny Coupe Unattached 481 F 32 FSen 13 8:37/M 1:52:50.0
252 1:53:33.7 Jill Dowson Pocklington Runners 263 F 33 FV50 4 8:38/M 1:53:12.6
253 1:53:39.1 Simon Garside Unattached 588 M 220 MV45 45 8:39/M 1:53:16.9
254 1:53:41.4 Chris Foley Unattached 184 M 221 MV45 46 8:38/M 1:53:11.1
255 1:53:56.5 Phil Rowell Unattached 326 M 222 MV45 47 8:40/M 1:53:34.8
256 1:54:08.0 Steven Shaw Royton Road Runners 448 M 223 MV55 15 8:42/M 1:53:55.2
257 1:54:15.5 Paul James Cardwell Unattached 26 M 224 MV40 37 8:42/M 1:53:59.9
258 1:54:18.4 Gary Southerington Unattached 302 M 225 MV50 37 8:42/M 1:54:00.5
259 1:54:27.4 Matthew Briggs Unattached 157 M 226 MV40 38 8:44/M 1:54:19.2
260 1:54:30.8 Gordon Kilroy Unattached 83 M 227 MV40 39 8:44/M 1:54:21.9
261 1:54:38.1 Emily Lawrence Unattached 328 F 34 FV35 7 8:44/M 1:54:28.1
262 1:54:39.9 Simon Donovan Unattached 449 M 228 MV40 40 8:44/M 1:54:27.6
263 1:54:49.2 Jonathan Idle Unattached 286 M 229 MV50 38 8:45/M 1:54:31.7
264 1:54:51.1 Madeleine Stansfield Dewsbury Road Runners 257 F 35 FV60 +++ 1 8:45/M 1:54:40.5
265 1:54:53.3 Julie Hepworth Queensbury Running Club 147 F 36 FV40 6 8:46/M 1:54:48.8
266 1:55:04.8 Margaret Deacon Halifax Harriers 479 F 37 FV45 5 8:46/M 1:54:51.5
267 1:55:10.4 Brian Yorke Unattached 175 M 230 MV50 39 8:47/M 1:54:59.4
268 1:55:11.6 Mark Smith Unattached 489 M 231 MV40 41 8:45/M 1:54:35.7
269 1:55:20.3 Anna Smith Queensbury Running Club 341 F 38 FV50 5 8:47/M 1:55:05.9
270 1:55:34.6 Sarah Goddard Unattached 145 F 39 FV40 7 8:48/M 1:55:17.2
271 1:55:39.4 Sarah Smith Valley Striders 11 F 40 FV50 6 8:49/M 1:55:32.3
272 1:55:39.4 Nick Smith Unattached 567 M 232 MV40 42 8:48/M 1:55:15.0
273 1:55:40.6 Guy Malam Ackworth Road Runners 230 M 233 MV50 40 8:48/M 1:55:20.5
274 1:55:44.0 Mhairi Simpson Falkirk Victoria Harriers 123 F 41 FV40 8 8:50/M 1:55:44.0
275 1:55:59.6 Geoff Halliday Unattached 64 M 234 MV40 43 8:50/M 1:55:41.5
276 1:56:05.4 Karen Hallett Middleton Harriers 201 F 42 FV45 6 8:50/M 1:55:38.1
277 1:56:10.4 Diane Whiteoak Keighley and Craven 219 F 43 FV45 7 8:50/M 1:55:49.3
278 1:56:12.1 Matt Gibson Steel City Striders 67 M 235 MV40 44 8:52/M 1:56:06.2
279 1:56:13.4 Lisa Heath Pudsey Pacers 278 F 44 FV45 8 8:51/M 1:55:53.6
280 1:56:15.2 Steven Webster Unattached 461 M 236 MV50 41 8:51/M 1:56:01.7
281 1:56:21.0 Paul Corns Stainland Lions 432 M 237 MV45 48 8:52/M 1:56:09.9
282 1:56:22.2 Katy Ralph Pudsey Pacers 442 F 45 FV45 9 8:52/M 1:56:03.3
283 1:56:24.0 Hazel Pike Spenborough AC 290 F 46 FV45 10 8:52/M 1:56:15.2
284 1:56:25.2 Clare Miller Unattached 331 F 47 FV35 8 8:50/M 1:55:48.0
285 1:56:33.6 Mark Smith Spenborough AC 247 M 238 MV40 45 8:52/M 1:56:09.5
286 1:56:53.5 Tracey Lancaster Wakefield Triathlon Club 171 F 48 FV45 11 8:54/M 1:56:40.7
287 1:56:57.1 Karen Gray Unattached 261 F 49 FV50 7 8:53/M 1:56:27.7
288 1:56:57.6 Nicholas Summerton Selby Striders 288 M 239 MSen 83 8:53/M 1:56:23.9
289 1:57:02.8 Paul Stables Unattached 407 M 240 MV40 46 8:54/M 1:56:32.8
290 1:57:03.9 Debbie Bland Eccleshill Road Runners 409 F 50 FV60 +++ 2 8:55/M 1:56:51.1
291 1:57:33.7 Alexandra Potts Kirkstall Harriers 377 F 51 FSen 14 8:58/M 1:57:23.4
292 1:57:38.1 Laura Ellis Unattached 238 F 52 FV40 9 8:58/M 1:57:32.3
293 1:57:38.2 Vicki Binks Unattached 190 F 53 FV35 9 8:58/M 1:57:32.3
294 1:57:50.8 Chris Aldred Unattached 19 M 241 MV55 16 8:56/M 1:57:06.9
295 1:57:59.6 Charlotte Wardlaw Unattached 264 F 54 FSen 15 8:59/M 1:57:40.1
296 1:58:03.6 Teresa Hollins Middleton Harriers 441 F 55 FV60 +++ 3 8:59/M 1:57:36.6
297 1:58:04.1 Tara Craggs Unattached 283 F 56 FSen 16 8:59/M 1:57:40.0
298 1:58:04.1 Andrew Berkley Middleton Harriers 142 M 242 MV45 49 8:58/M 1:57:27.6
299 1:58:08.8 Colin Earl Kimberworth Striders 18 M 243 MV50 42 9:00/M 1:57:57.6
300 1:58:09.4 Fiona Earl Kimberworth Striders 187 F 57 FV45 12 9:00/M 1:57:58.5
301 1:58:13.2 David Hartley Unattached 513 M 244 MV40 47 9:01/M 1:58:03.7
302 1:58:20.2 Liz Gregory Totley Ac 561 F 58 FV50 8 9:01/M 1:58:04.6
303 1:58:23.3 Zoey Heneachon Selby Striders 492 F 59 FV40 10 9:00/M 1:57:49.3
304 1:58:34.9 Karl Speight Wakefield Triathlon Club 586 M 245 MSen 84 9:02/M 1:58:21.2
305 1:58:35.9 Claire Pickersgill Longwood Harriers AC 587 F 60 FSen 17 9:02/M 1:58:22.1
306 1:58:37.0 Philip Jones Calder Valley 469 M 246 MV55 17 9:02/M 1:58:18.0
307 1:58:41.2 Peter Charnock Unattached 366 M 247 MV65 ++ 4 9:01/M 1:58:04.7
308 1:58:43.5 Tim Walker Stainland Lions 465 M 248 MV50 43 9:02/M 1:58:24.0
309 1:58:46.5 Lisa Jackson Middleton Harriers 258 F 61 FSen 18 9:02/M 1:58:18.4
310 1:58:50.9 Leon Das Unattached 195 M 249 MSen 85 9:02/M 1:58:17.5
311 1:59:06.3 Craig Halloran Dewsbury Road Runners 487 M 250 MSen 86 9:05/M 1:58:58.1
312 1:59:09.5 Rachel Bradford Unattached 269 F 62 FSen 19 9:05/M 1:59:00.2
313 1:59:09.7 Lucy Denison Unattached 592 F 63 FSen 20 9:05/M 1:59:00.3
314 1:59:19.9 Joanne Burden Spenborough AC 103 F 64 FV35 10 9:05/M 1:58:55.3
315 1:59:32.4 Ash Wilkinson-Wright Wakefield Triathlon Club 227 M 251 MV40 48 9:07/M 1:59:22.5
316 1:59:42.4 Sarah Hargreaves Pocklington Runners 505 F 65 FV50 9 9:06/M 1:59:19.7
317 1:59:45.7 David Bastow Unattached 204 M 252 MV45 50 9:08/M 1:59:45.0
318 1:59:57.1 Salman Shamim Unattached 472 M 253 MV40 49 9:07/M 1:59:26.0
319 1:59:57.9 Patrick Heptinstall Wakefield Triathlon Club 86 M 254 MV45 51 9:09/M 1:59:50.9
320 1:59:58.9 Marcus Goodwin Unattached 342 M 255 MV40 50 9:07/M 1:59:30.6
321 2:00:00.5 Ann Kisluk Eccleshill Road Runners 553 F 66 FV45 13 9:07/M 1:59:22.0
322 2:00:01.4 Kevin Chippendale Ackworth Road Runners 52 M 256 MV60 5 9:08/M 1:59:41.5
323 2:00:01.6 Matthew Keyworth Unattached 311 M 257 MSen 87 9:07/M 1:59:22.5
324 2:00:07.1 David Goodyear Eccleshill Road Runners 552 M 258 MV50 44 9:07/M 1:59:28.4
325 2:00:09.7 Gemma Berriman Unattached 545 F 67 FV40 11 9:08/M 1:59:38.3
326 2:00:13.0 Gary Winterburn Unattached 43 M 259 MV55 18 9:07/M 1:59:29.1
327 2:00:34.2 Ken Upshall Unattached 444 M 260 MV60 6 9:10/M 2:00:11.4
328 2:00:34.9 Alan Worthington Unattached 435 M 261 MSen 88 9:11/M 2:00:18.9
329 2:00:40.4 Brett Biddulph Unattached 361 M 262 MSen 89 9:10/M 2:00:10.6
330 2:00:41.0 Mohanlal Mistry Saltaire Striders 584 M 263 MV55 19 9:11/M 2:00:20.6
331 2:00:45.6 Katherine Hill Unattached 296 F 68 FSen 21 9:11/M 2:00:20.4
332 2:00:46.2 Katie Holmes Unattached 172 F 69 FSen 22 9:13/M 2:00:38.7
333 2:00:49.6 Elaine Kelly Rothwell Harriers 48 F 70 FV50 10 9:12/M 2:00:35.1
334 2:01:10.5 Richard Garnett Unattached 359 M 264 MV55 20 9:13/M 2:00:44.8
335 2:01:18.1 Chris Burrell Halifax Harriers 297 M 265 MV55 21 9:15/M 2:01:06.1
336 2:01:18.7 John Walsh Rodillian Runners 110 M 266 MV45 52 9:14/M 2:00:54.1
337 2:01:26.4 Olivia Barlow Unattached 547 F 71 FSen 23 9:15/M 2:01:09.4
338 2:01:27.7 Trish Kaye Dewsbury Road Runners 524 F 72 FV50 11 9:15/M 2:01:17.4
339 2:01:28.2 Sylvain Pasquier Unattached 564 M 267 MV40 51 9:15/M 2:01:07.9
340 2:01:36.8 Paul Stronge Unattached 312 M 268 MV55 22 9:15/M 2:01:12.5
341 2:01:39.4 Salvadori McDonnell Unattached 430 M 269 MV50 45 9:16/M 2:01:20.4
342 2:01:39.6 Lucie Fenton Halifax Harriers 289 F 73 FV35 11 9:16/M 2:01:29.0
343 2:01:54.9 Debbie Simpson Unattached 393 F 74 FV35 12 9:17/M 2:01:43.8
344 2:01:55.0 Gail Schofield Stainland Lions 433 F 75 FV40 12 9:18/M 2:01:44.6
345 2:02:01.6 Elizabeth Learoyd Unattached 521 F 76 FSen 24 9:17/M 2:01:42.6
346 2:02:11.9 Andrew Cheung Unattached 390 M 270 MV45 53 9:18/M 2:01:46.2
347 2:02:12.2 Amanda Harrison Keighley and Craven 218 F 77 FV45 14 9:18/M 2:01:50.8
348 2:02:31.7 Brian Sean Perfitt Eccleshill Road Runners 398 M 271 MV45 54 9:20/M 2:02:18.5
349 2:02:35.3 Andrew Falkingbridge Stainland Lions 476 M 272 MV45 55 9:19/M 2:02:09.1
350 2:02:41.8 Jennifer Shaw Unattached 416 F 78 FSen 25 9:20/M 2:02:19.0
351 2:02:48.5 Alyson Glover Kirkstall Harriers 370 F 79 FV50 12 9:20/M 2:02:16.0
352 2:02:51.2 Diane Simmons Wakefield Harriers 93 F 80 FV55 2 9:21/M 2:02:31.9
353 2:03:11.9 Janine Griffith Unattached 57 F 81 FV40 13 9:22/M 2:02:41.3
354 2:03:18.7 Samantha Ablett Unattached 391 F 82 FV45 15 9:23/M 2:02:53.8
355 2:03:41.6 Phillip Bailey Unattached 569 M 273 MV40 52 9:26/M 2:03:29.2
356 2:03:43.2 Nicola Swann Unattached 237 F 83 FV40 14 9:25/M 2:03:21.5
357 2:03:49.0 Emma Longfellow St Theresa's AC 485 F 84 FV35 13 9:25/M 2:03:22.6
358 2:03:59.6 Ben Tighe Unattached 320 M 274 MSen 90 9:26/M 2:03:36.7
359 2:04:04.0 William Glover-Humphreys Unattached 181 M 275 MSen 91 9:27/M 2:03:44.3
360 2:04:18.3 Paul Hudson Unattached 566 M 276 MV55 23 9:28/M 2:03:57.4
361 2:04:23.3 Mark Richardson Dewsbury Road Runners 20 M 277 MV55 24 9:28/M 2:04:06.9
362 2:04:24.4 Jacqueline Carter Spenborough AC 418 F 85 FV50 13 9:29/M 2:04:16.1
363 2:04:40.8 Joanne Jones Unattached 165 F 86 FV35 14 9:28/M 2:03:56.9
364 2:04:40.8 Paul Jones Unattached 166 M 278 MV40 53 9:28/M 2:03:55.6
365 2:04:59.2 Barbara Millett Spenborough AC 434 F 87 FV45 16 9:31/M 2:04:34.1
366 2:05:16.9 Stephen Scott Unattached 200 M 279 MV55 25 9:31/M 2:04:41.6
367 2:05:29.5 Andrew Rayner Otley AC 162 M 280 MV50 46 9:32/M 2:04:56.4
368 2:05:33.5 Steve Holwell Withernsea Harriers 522 M 281 MV50 47 9:33/M 2:05:04.1
369 2:05:41.8 Steph Watkins Rothwell Harriers 32 F 88 FV40 15 9:33/M 2:05:05.1
370 2:05:46.3 Gareth Morris Unattached 46 M 282 MSen 92 9:35/M 2:05:32.0
371 2:05:57.4 John Higgins Unattached 102 M 283 MV45 56 9:36/M 2:05:48.2
372 2:06:02.8 Joanne Fortune Queensbury Running Club 174 F 89 FSen 26 9:37/M 2:05:57.3
373 2:06:13.6 Ruth Girvan Unattached 212 F 90 FV35 15 9:36/M 2:05:44.5
374 2:06:27.4 Helen Tate Unattached 558 F 91 FV35 16 9:36/M 2:05:48.3
375 2:06:27.9 James Inman Unattached 253 M 284 MSen 93 9:39/M 2:06:23.2
376 2:06:34.8 Ang Jackson Steel City Striders 394 F 92 FV55 3 9:39/M 2:06:28.1
377 2:06:45.7 Catherine McDonnell Unattached 429 F 93 FV45 17 9:39/M 2:06:25.6
378 2:07:11.9 Samantha Sugden Wakefield Triathlon Club 265 F 94 FV40 16 9:42/M 2:07:02.1
379 2:07:16.4 Rob Croft Unattached 565 M 285 MV40 54 9:41/M 2:06:55.2
380 2:07:24.8 Sara Richard Otley AC 401 F 95 FV45 18 9:41/M 2:06:52.4
381 2:07:56.3 Kyrinda Carter Middleton Harriers 134 F 96 FV50 14 9:45/M 2:07:42.0
382 2:08:01.4 David Owen Pudsey Pacers 119 M 286 MV60 7 9:44/M 2:07:25.0
383 2:08:23.6 Jeff Denton Ackworth Road Runners 578 M 287 MV65 ++ 5 9:47/M 2:08:09.5
384 2:08:49.4 Christopher Walker Wakefield Triathlon Club 224 M 288 MV50 48 9:50/M 2:08:44.0
385 2:08:56.6 Ian Bullass Unattached 507 M 289 MV45 57 9:48/M 2:08:17.9
386 2:09:05.9 Katie Faulkner Unattached 98 F 97 FSen 27 9:48/M 2:08:28.7
387 2:09:10.0 Sarah Hartley Unattached 128 F 98 FSen 28 9:50/M 2:08:55.4
388 2:09:10.9 Scott Cresey Unattached 515 M 290 MSen 94 9:50/M 2:08:47.1
389 2:09:12.6 Claire Virr Unattached 30 F 99 FSen 29 9:50/M 2:08:51.9
390 2:09:12.8 Nicola Chiles Unattached 192 F 100 FV45 19 9:50/M 2:08:52.6
391 2:09:12.9 Jennifer Brearey Unattached 51 F 101 FV45 20 9:50/M 2:08:52.8
392 2:09:39.3 Sophie Maynard Unattached 234 F 102 FSen 30 9:53/M 2:09:34.4
393 2:09:41.6 Natalie Marlow Kingstone Runners 495 F 103 FSen 31 9:52/M 2:09:18.7
394 2:09:41.7 Catherine Murphy Middleton Harriers 322 F 104 FV50 15 9:52/M 2:09:14.2
395 2:09:44.6 Jean Entwistle Unattached 10 F 105 FV55 4 9:54/M 2:09:40.2
396 2:09:44.7 Sarah Farnell Hyde Park Harriers 156 F 106 FV40 17 9:52/M 2:09:16.3
397 2:09:51.3 Katherine Penrose Kippax & District Harrriers 544 F 107 FV60 +++ 4 9:53/M 2:09:31.8
398 2:09:52.5 Laura Leslie Unattached 488 F 108 FSen 32 9:53/M 2:09:29.4
399 2:09:58.7 Pauline Turner Wakefield Triathlon Club 75 F 109 FV45 21 9:54/M 2:09:44.1
400 2:10:02.0 Rob MacDonald Unattached 438 M 291 MSen 95 9:53/M 2:09:30.2
401 2:10:30.0 Simone Price Evenwood Road Runners 314 F 110 FSen 33 9:55/M 2:09:55.5
402 2:10:50.0 Michael Telford Dewsbury Road Runners 277 M 292 MSen 96 9:58/M 2:10:33.1
403 2:10:51.9 Claire Dearie Dewsbury Road Runners 163 F 111 FV40 18 9:58/M 2:10:35.2
404 2:11:05.5 Katie Jones Pudsey Pacers 108 F 112 FV35 17 9:59/M 2:10:45.2
405 2:11:08.7 Victoria Brides Horsforth Harriers 473 F 113 FSen 34 9:59/M 2:10:47.2
406 2:11:34.6 Adele Kitchen Barnsley Harriers 428 F 114 FV45 22 10:01/M 2:11:17.7
407 2:11:46.1 Paula Pickersgill Stainland Lions 375 F 115 FV45 23 10:02/M 2:11:26.8
408 2:11:52.4 Philip Newton Unattached 40 M 293 MV65 ++ 6 10:01/M 2:11:10.8
409 2:11:55.2 Danielle Clark Darlington Harriers & Ac 144 F 116 FV35 18 10:03/M 2:11:34.0
410 2:11:59.9 Hannah Newman Kirkstall Harriers 350 F 117 FSen 35 10:04/M 2:11:49.4
411 2:12:01.3 Russell Dyson Stadium Runners 470 M 294 MV65 ++ 7 10:04/M 2:11:57.1
412 2:12:04.4 Simon Naylor Unattached 240 M 295 MV45 58 10:03/M 2:11:42.5
413 2:12:06.2 Caz McNeill Bingley Harriers 596 F 118 FV45 24 10:02/M 2:11:31.4
414 2:12:12.0 Bev Dumont Wakefield Triathlon Club 91 F 119 FV45 25 10:05/M 2:12:07.4
415 2:12:13.9 Mel Tattersfield Unattached 242 F 120 FV35 19 10:04/M 2:11:53.0
416 2:12:24.1 Samantha Cripps Dewsbury Road Runners 109 F 121 FV45 26 10:05/M 2:12:08.1
417 2:12:24.7 Donna Biggs Barnsley Harriers 424 F 122 FV40 19 10:05/M 2:12:08.6
418 2:12:31.2 Craig Aspinall Unattached 502 M 296 MV45 59 10:04/M 2:11:53.1
419 2:13:06.1 Liz Mather Stadium Runners 405 F 123 FV50 16 10:09/M 2:12:52.5
420 2:13:37.5 Alan Spence Unattached 87 M 297 MV60 8 10:11/M 2:13:22.7
421 2:13:42.9 Rob Harrison Unattached 186 M 298 MV45 60 10:10/M 2:13:07.5
422 2:13:43.3 Peter Thomas Unattached 191 M 299 MV55 26 10:10/M 2:13:07.8
423 2:13:50.8 James Barnes UKNetrunner 404 M 300 MV55 27 10:10/M 2:13:09.2
424 2:14:09.9 John Dennehy Unattached 352 M 301 MV65 ++ 8 10:11/M 2:13:21.0
425 2:14:57.0 Martin Carr Stainland Lions 44 M 302 MV45 61 10:16/M 2:14:36.6
426 2:15:16.3 Elizabeth Willis Abbey Runners 197 F 124 FV50 17 10:18/M 2:14:51.0
427 2:15:29.3 Mike Gill Blackhill Bounders 213 M 303 MV65 ++ 9 10:18/M 2:14:56.1
428 2:15:56.4 Helen Leach York Knavesmire Harriers 575 F 125 FV50 18 10:21/M 2:15:41.0
429 2:16:44.7 Justin Goodyear Barnsley Harriers 365 M 304 MV45 62 10:25/M 2:16:28.9
430 2:17:16.5 Danny Cherry Unattached 318 M 305 MV40 55 10:26/M 2:16:42.5
431 2:17:48.6 Claire Pendery Unattached 27 F 126 FV40 20 10:29/M 2:17:19.7
432 2:18:30.6 Martin Ellis Unattached 478 M 306 MSen 97 10:33/M 2:18:07.2
433 2:20:07.1 Rosie Smith Steel City Striders 494 F 127 FSen 36 10:41/M 2:20:00.5
434 2:20:25.6 Alison Dace Unattached 343 F 128 FV45 27 10:40/M 2:19:49.9
435 2:20:56.6 Angela Garside Unattached 589 F 129 FV45 28 10:44/M 2:20:34.1
436 2:21:27.6 Tracey Wake Spenborough AC 400 F 130 FV40 21 10:46/M 2:21:03.2
437 2:21:34.0 John Calvey Unattached 287 M 307 MV60 9 10:46/M 2:21:02.2
438 2:22:20.4 Claire Wilkinson Dewsbury Road Runners 77 F 131 FV35 20 10:51/M 2:22:02.6
439 2:22:24.1 Helen Turnock Unattached 563 F 132 FV40 22 10:49/M 2:21:45.3
440 2:22:37.5 Lisa Steers Barnsley Harriers 425 F 133 FV45 29 10:52/M 2:22:21.1
441 2:22:37.9 Claire Hougham Hyde Park Harriers 53 F 134 FV35 21 10:51/M 2:22:09.4
442 2:23:15.0 Joanne Wilson Dewsbury Road Runners 76 F 135 FV40 23 10:55/M 2:22:56.8
443 2:23:22.9 Jeanette Chambers White City Rrc Hull 411 F 136 FV45 30 10:55/M 2:22:55.9
444 2:23:51.9 Leanne Entwistle-Barstow Unattached 4 F 137 FV35 22 10:58/M 2:23:40.5
445 2:23:53.9 Neil Walsh Unattached 254 F 138 FSen 37 10:59/M 2:23:47.6
446 2:24:29.5 Alex Whyte Stainland Lions 474 F 139 FV45 31 10:59/M 2:23:57.9
447 2:24:47.4 Marnie Bartle Unattached 34 F 140 FSen 38 11:02/M 2:24:26.7
448 2:26:19.1 Joanna Holmes Roberttown Road Runners 173 F 141 FV35 23 11:10/M 2:26:14.5
449 2:26:35.2 Urmila Mistry Saltaire Striders 583 F 142 FV50 19 11:10/M 2:26:14.6
450 2:27:12.2 Ashleigh Trippitt Unattached 514 F 143 FSen 39 11:13/M 2:26:54.5
451 2:27:12.3 David Trippitt Unattached 516 M 308 MV50 49 11:13/M 2:26:53.1
452 2:29:26.7 Martin Lannon Unattached 246 M 309 MV50 50 11:24/M 2:29:22.6
453 2:29:56.7 Sharon Stott Stainland Lions 486 F 144 FV45 32 11:24/M 2:29:26.1
454 2:30:31.7 Emma Aveyard Stainland Lions 527 F 145 FV40 24 11:27/M 2:30:00.5
455 2:30:31.9 Mel Shaw Stainland Lions 530 F 146 FV40 25 11:27/M 2:30:00.7
456 2:30:58.0 Tom Weldon Unattached 412 M 310 MSen 98 11:31/M 2:30:51.6
457 2:30:58.2 Ruth Hall Unattached 413 F 147 FSen 40 11:31/M 2:30:52.0
458 2:31:38.1 Patrick Nesden Kirkstall Harriers 217 M 311 MV60 10 11:32/M 2:31:05.7
459 2:32:19.9 Hilary Lund Hyde Park Harriers 104 F 148 FV60 +++ 5 11:36/M 2:31:52.0
460 2:32:19.9 Michelle Hancocks Hyde Park Harriers 105 F 149 FV40 26 11:36/M 2:31:52.1
461 2:32:19.9 Roberta Jordan Hyde Park Harriers 126 F 150 FSen 41 11:36/M 2:31:53.0
462 2:34:25.3 Melissa Hope Unattached 6 F 151 FSen 42 11:46/M 2:34:13.3
463 2:34:32.2 Anne Cawdron Stainland Lions 347 F 152 FV55 5 11:45/M 2:34:00.3
464 2:35:52.7 Stephanie Hull Stainland Lions 203 F 153 FV45 33 11:52/M 2:35:22.6
465 2:35:55.0 Lisa Dowson Spenborough AC 420 F 154 FV35 24 11:54/M 2:35:50.6
466 2:36:38.3 Simon Ashcroft Unattached 519 M 312 MSen 99 11:56/M 2:36:22.3
467 2:36:53.4 Renee Comerford Stainland Lions 493 F 155 FV40 27 11:56/M 2:36:22.0
468 2:37:26.2 Diane Pickering Unattached 335 F 156 FV40 28 11:58/M 2:36:48.8
469 2:38:40.0 James Mennell Unattached 484 M 313 MSen 100 12:04/M 2:38:06.6
470 2:40:57.6 Kathryn Clements Unattached 349 F 157 FV55 6 12:15/M 2:40:22.5
471 2:42:46.0 Liz Jones Hyde Park Harriers 55 F 158 FV55 7 12:25/M 2:42:41.0
472 2:44:18.9 John Cooper Unattached 329 M 314 MV45 63 12:30/M 2:43:43.4
473 2:45:11.3 Helen Whitworth Stainland Lions 362 F 159 FV45 34 12:34/M 2:44:41.8
474 2:45:52.2 Samantha Broome Kirkstall Harriers 386 F 160 FSen 43 12:39/M 2:45:47.7
475 2:46:23.9 Abi Howarth Stainland Lions 529 F 161 FV35 25 12:40/M 2:45:52.8
476 2:46:24.5 Karen Appleyard Stainland Lions 339 F 162 FV45 35 12:40/M 2:45:52.5
477 2:49:35.0 Colette Croft Stainland Lions 528 F 163 FV45 36 12:54/M 2:49:03.0
478 2:49:53.3 Lisa Ellwood Unattached 415 F 164 FV45 37 12:55/M 2:49:19.3
479 2:53:22.0 Lisa Swainston Unattached 508 F 165 FV40 29 13:11/M 2:52:42.5
480 2:53:38.5 Manda Keywood Unattached 559 F 166 FV45 38 13:12/M 2:52:58.9
481 2:57:09.4 Andrew Cannon Unattached 101 M 315 MV45 64 13:28/M 2:56:28.8
482 2:59:59.2 Dot Carr Unattached 7 F 167 FV60 +++ 6 13:44/M 2:59:59.2
483 3:03:51.1 Rebecca Murray Unattached 97 F 168 FV40 30 14:02/M 3:03:45.7
484 3:07:11.9 Charlotte Nasey Unattached 517 F 169 FSen 44 14:16/M 3:06:57.9
485 3:24:37.1 Anastasia Lincoln Idle AC 1 F 170 FV60 +++ 7 15:37/M 3:24:37.1
Overall Place Gun Time Name Club Bib Gender Gender Place Category Category Place Pace Chip Time

 

 

What's My Time