Run Winsford 10k

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

Provisional Results, if there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

These are your actual race timings, on Runbritian Results they will be rounded up to the nearest second.

Please follow link for full explanation on Why This Is Done. Runbritian Results de-mystified

 Downloadable Results.

 

Run Winsford 10k
Overall Place Gun Time Name Club Bib Gender Gender Place Category Category Place Pace Chip Time
1 36:23.0 Jonathan Smith Lymm Runners 267 M 1 MSen 1 3:38/K 36:21.6
2 36:31.6 Paul Littler Unattached 169 M 2 MSen 2 3:39/K 36:30.4
3 37:55.1 Leon Skeldon Goyt Valley Striders 259 M 3 M40 1 3:47/K 37:52.9
4 38:31.3 Joe Cavanagh Vale Royal AC 50 M 4 M40 2 3:51/K 38:29.3
5 38:58.1 Gemma Barnett Vale Royal AC 21 F 1 FSen 1 3:54/K 38:56.7
6 39:00.2 Ben Gnatiuk Unattached 112 M 5 MSen 3 3:54/K 38:57.6
7 39:32.9 Steven Abbiss Unattached 2 M 6 MSen 4 3:57/K 39:31.4
8 39:52.6 Stephen Smith Chorlton Runners 262 M 7 MSen 5 3:59/K 39:51.0
9 39:52.6 Paul Atherton Unattached 14 M 8 M40 3 3:59/K 39:51.4
10 40:04.3 Jonny Amery Northwich Running Club 5 M 9 MSen 6 4:00/K 40:02.3
11 40:14.4 Heather Carter Sandbach Striders 48 F 2 F40 1 4:01/K 40:12.8
12 40:22.7 Stuart Thomas Unattached 285 M 10 MSen 7 4:02/K 40:18.9
13 40:53.4 Phil Rowen Lymm Runners 250 M 11 M40 4 4:05/K 40:50.1
14 40:55.4 Keith Martin Unattached 181 M 12 M40 5 4:05/K 40:53.1
15 40:57.2 Simon Lever Unattached 166 M 13 MSen 8 4:05/K 40:52.2
16 41:05.5 Stephen Thompson Vale Royal AC 288 M 14 M50 1 4:06/K 41:03.9
17 41:28.2 Miras Eskander Middleton Harriers Ac 99 M 15 MSen 9 4:09/K 41:25.4
18 41:30.7 Chris Weedall Vale Royal AC 305 M 16 MSen 10 4:09/K 41:27.7
19 41:35.2 Jim Dawson Lymm Runners 80 M 17 M50 2 4:09/K 41:33.4
20 41:38.6 Ren Batten Unattached 22 M 18 M40 6 4:09/K 41:27.1
21 41:42.2 Clive Warburton Unattached 301 M 19 M40 7 4:09/K 41:32.4
22 41:42.6 Andrew Roberts Unattached 241 M 20 M50 3 4:10/K 41:37.1
23 41:57.4 Craig Flynn Unattached 345 M 21 MSen 11 4:07/K 41:08.8
24 42:10.5 Gary Yeo Unattached 324 M 22 M40 8 4:13/K 42:07.6
25 42:25.6 Mike Brady Spectrum Striders 33 M 23 M50 4 4:14/K 42:18.5
26 42:32.7 Steven Nokes Warrington Road Runners 211 M 24 MSen 12 4:15/K 42:30.7
27 42:58.9 Ian Reading Unattached 234 M 25 M40 9 4:17/K 42:46.6
28 43:01.2 David Millward Unattached 346 M 26 M50 5 4:18/K 42:56.8
29 43:05.8 Edward Chappell Unattached 52 M 27 MSen 13 4:18/K 43:00.7
30 43:18.2 Lisa Meadows Vale Royal AC 188 F 3 F40 2 4:19/K 43:13.2
31 43:20.5 Nigel Pickering Unattached 225 M 28 M40 10 4:19/K 43:12.4
32 43:31.0 Paul Gee Unattached 110 M 29 M40 11 4:21/K 43:27.8
33 43:39.7 Claire Thompson Vale Royal AC 287 F 4 FSen 2 4:22/K 43:38.1
34 43:43.3 David Stacey Unattached 272 M 30 M40 12 4:22/K 43:40.6
35 43:45.2 Mark Robinson Unattached 244 M 31 MSen 14 4:21/K 43:29.4
36 43:54.8 Adrian Johnson Unattached 146 M 32 MSen 15 4:22/K 43:44.6
37 43:58.7 Georgina Walker Lymm Runners 297 F 5 F40 3 4:23/K 43:54.4
38 44:00.3 Chris Hinks Unattached 132 M 33 MSen 16 4:23/K 43:47.4
39 44:06.7 David Hale Unattached 120 M 34 MSen 17 4:24/K 44:02.6
40 44:09.1 Raymond 'O''grady' Unattached 213 M 35 M60 1 4:25/K 44:07.3
41 44:12.8 Martin Phillips South Cheshire Harriers 223 M 36 M50 6 4:25/K 44:08.5
42 44:25.5 Matt Bailey Unattached 19 M 37 MSen 18 4:26/K 44:19.2
43 44:27.8 Jamie Bradbury Lymm Runners 32 M 38 M40 13 4:26/K 44:23.7
44 44:29.0 Becky Wightman Delamere Spartans 311 F 6 FSen 3 4:27/K 44:27.6
45 44:36.3 Bruce Helliwell Unattached 125 M 39 M50 7 4:27/K 44:32.4
46 44:36.9 Russell Eaton Wirral AC 89 M 40 M40 14 4:27/K 44:34.5
47 44:39.7 John Scammell Lymm Runners 253 M 41 M40 15 4:27/K 44:34.0
48 44:45.6 Mark Stirling Unattached 277 M 42 M40 16 4:28/K 44:39.2
49 44:48.6 Brad Ehlen Northwich Running Club 94 M 43 M40 17 4:28/K 44:43.0
50 44:55.9 Paul Spare Vale Royal AC 270 M 44 M60 2 4:29/K 44:50.1
51 45:01.6 Andrew Davies Unattached 79 M 45 MSen 19 4:27/K 44:34.6
52 45:21.7 Andrew Whitmore Unattached 309 M 46 M40 18 4:32/K 45:15.4
53 45:33.7 Christopher Sear Unattached 255 M 47 MSen 20 4:31/K 45:06.1
54 45:38.6 John Coats Northern Masters AC 60 M 48 M50 8 4:33/K 45:34.6
55 45:52.0 Steve Atherton South Cheshire Harriers 15 M 49 M40 19 4:34/K 45:43.0
56 46:05.5 Lynn Moseley Lymm Runners 205 F 7 F50 1 4:36/K 45:57.8
57 46:14.3 Ray Tran Vale Royal AC 291 M 50 M40 20 4:37/K 46:11.1
58 46:21.3 Russell Neath Unattached 208 M 51 MSen 21 4:36/K 46:00.2
59 46:27.9 Ceris Owen Unattached 217 M 52 M60 3 4:38/K 46:23.1
60 46:36.6 Tom Eddleston Unattached 91 M 53 MSen 22 4:38/K 46:23.0
61 46:49.6 Andrew Kane Stokefit 157 M 54 MSen 23 4:40/K 46:41.6
62 46:49.8 Garry Elkins Unattached 95 M 55 M50 9 4:40/K 46:44.7
63 46:49.8 Stuart Goodwin Unattached 116 M 56 MSen 24 4:40/K 46:40.5
64 47:11.6 Chris Davies Unattached 78 M 57 MSen 25 4:41/K 46:45.8
65 47:13.6 Kevin Stone Unattached 279 M 58 M40 21 4:43/K 47:08.6
66 47:14.0 Stuart Hunter Shepshed Running Club 141 M 59 M50 10 4:42/K 46:57.1
67 47:19.5 Lee Mitchell Unattached 198 M 60 MSen 26 4:42/K 47:04.6
68 47:23.2 Matthew Fassihi Unattached 101 M 61 MSen 27 4:44/K 47:19.3
69 47:29.2 David Burgess Unattached 41 F 8 F40 4 4:44/K 47:21.7
70 47:39.5 Tim Rutter Unattached 252 M 62 MSen 28 4:43/K 47:13.7
71 48:10.7 Jeff Day Northwich Running Club 81 M 63 MSen 29 4:48/K 48:04.9
72 48:10.9 Carl Burkhill Unattached 42 M 64 MSen 30 4:48/K 47:55.8
73 48:14.8 Damian Cuffe Unattached 72 M 65 M40 22 4:49/K 48:12.0
74 48:15.7 Claire Park Unattached 219 F 9 FSen 4 4:48/K 48:00.9
75 48:18.1 Peter Maloney Unattached 177 M 66 M40 23 4:47/K 47:54.4
76 48:21.0 John Brotherton Unattached 36 M 67 MSen 31 4:47/K 47:47.9
77 48:21.4 Debbie Moreton Vale Royal AC 203 F 10 F40 5 4:50/K 48:15.7
78 48:42.8 Rosemary Rogers West Cheshire AC 245 F 11 F60 1 4:52/K 48:38.2
79 48:45.9 Paul Goff Unattached 114 M 68 MSen 32 4:52/K 48:42.7
80 48:50.1 Sarah Matzen Unattached 182 F 12 FSen 5 4:51/K 48:31.8
81 48:54.1 Jonathan Bownes Unattached 31 M 69 MSen 33 4:53/K 48:51.8
82 48:54.2 Paul Riley Unattached 238 M 70 M40 24 4:51/K 48:32.0
83 48:54.5 Michael Smith Unattached 264 M 71 M50 11 4:52/K 48:37.5
84 48:57.6 Abbie Jennings Unattached 144 F 13 FSen 6 4:52/K 48:39.2
85 49:00.6 Francis Oliver Unattached 215 M 72 MSen 34 4:53/K 48:52.0
86 49:09.3 Eleanor Riches Unattached 237 F 14 F40 6 4:54/K 49:02.6
87 49:23.1 Chris Hardman Trentham RC 123 M 73 M40 25 4:54/K 48:59.9
88 49:23.4 Trevor Stanton Unattached 275 M 74 M50 12 4:55/K 49:12.6
89 49:26.0 Katy Richards Unattached 236 F 15 FSen 7 4:56/K 49:16.2
90 49:31.4 Sam Milner Barton & District AC 196 M 75 MSen 35 4:56/K 49:20.2
91 49:47.6 Kenneth Stanley Northern Veterans 274 M 76 M60 4 4:58/K 49:43.8
92 49:51.6 Martin Kaye Unattached 159 M 77 M50 13 4:57/K 49:34.3
93 49:56.2 Allan Kettlewell Unattached 161 M 78 M50 14 4:59/K 49:49.4
94 50:21.4 Michael Jennings Unattached 145 M 79 M50 15 5:00/K 50:03.2
95 50:29.0 David Platt Unattached 228 M 80 M40 26 5:02/K 50:19.8
96 50:32.6 Chris Roberts Unattached 240 M 81 MSen 36 5:03/K 50:28.3
97 50:43.8 Amy Cooper Lymm Runners 65 F 16 FSen 8 5:03/K 50:32.7
98 50:48.6 Bill Miller Unattached 195 M 82 M50 16 5:04/K 50:42.0
99 50:48.7 Cassie Whittaker Unattached 310 F 17 FSen 9 5:05/K 50:45.1
100 51:03.5 James Cuffe Unattached 73 M 83 MSen 37 5:05/K 50:50.3
101 51:08.1 Carl Hughes Unattached 139 M 84 M40 27 5:05/K 50:54.4
102 51:16.8 Simon Bayliss Unattached 23 M 85 M50 17 5:04/K 50:44.6
103 51:25.8 Daniel Wynne Unattached 323 M 86 MSen 38 5:07/K 51:12.2
104 51:36.9 Scott Kinsey Unattached 162 M 87 MSen 39 5:07/K 51:14.6
105 51:41.2 Mark Wright Razzers Runners 322 M 88 M60 5 5:08/K 51:19.9
106 51:54.2 Mark Roughsedge Unattached 248 M 89 M50 18 5:11/K 51:46.7
107 51:58.8 Gavin Astles Unattached 11 M 90 MSen 40 5:09/K 51:33.5
108 52:04.7 Krista Jones Unattached 149 F 18 FSen 10 5:12/K 51:59.3
109 52:10.2 Stephen Smith Unattached 266 M 91 MSen 41 5:12/K 51:56.7
110 52:10.3 Jordan Burkhill Unattached 1 M 92 MSen 42 5:12/K 51:55.6
111 52:13.0 Robert Jones Unattached 155 M 93 MSen 43 5:11/K 51:48.5
112 52:24.1 Fiona Huxtable Unattached 142 F 19 F40 7 5:13/K 52:08.6
113 52:31.1 John Williams Unattached 314 M 94 MSen 44 5:14/K 52:21.7
114 52:31.1 Rebecca Skade Delamere Spartans 258 F 20 FSen 11 5:14/K 52:22.9
115 52:34.0 Andrew Wood Unattached 316 M 95 M40 28 5:13/K 52:05.4
116 52:42.4 Leslie Clayton Unattached 56 M 96 M50 19 5:16/K 52:37.6
117 52:49.9 Brett Woolf NRC 321 M 97 MSen 45 5:16/K 52:35.7
118 52:50.6 Ben Kettle Unattached 160 M 98 MSen 46 5:14/K 52:24.0
119 52:54.6 Peter Moreland Unattached 202 M 99 MSen 47 5:17/K 52:45.6
120 52:54.9 Andrew Manning Unattached 178 M 100 MSen 48 5:15/K 52:27.9
121 52:57.1 Barry May Northwich Running Club 183 M 101 M70+++ 1 5:15/K 52:33.5
122 53:06.4 Marc Stubbs Unattached 282 M 102 MSen 49 5:17/K 52:53.3
123 53:27.1 Claire Garner Unattached 109 F 21 F40 8 5:19/K 53:13.0
124 53:27.9 Lesley Anderson Unattached 7 F 22 F40 9 5:19/K 53:14.2
125 53:55.1 Mike Warburton Unattached 300 M 103 MSen 50 5:23/K 53:46.1
126 53:56.5 Helen Child Sandbach Striders 53 F 23 F40 10 5:22/K 53:40.3
127 54:06.1 Matt Wood Sandbach Striders 319 M 104 M50 20 5:24/K 53:55.1
128 54:11.5 Simon Rushton Unattached 251 M 105 M50 21 5:24/K 54:03.2
129 54:30.4 Hannah Brown Unattached 38 M 106 MSen 51 5:26/K 54:19.9
130 54:37.7 Lynsey Astles Sandbach Striders 13 F 24 F40 11 5:26/K 54:20.8
131 54:45.0 Martin Middleton Unattached 193 M 107 M50 22 5:26/K 54:17.6
132 54:50.6 Cameron Bryan-Smith Unattached 40 M 108 MSen 52 5:27/K 54:27.8
133 55:04.2 Stephen Wilkinson Unattached 347 M 109 M60 6 5:30/K 54:58.1
134 55:08.2 Gareth Jones Northwich Running Club 156 M 110 M40 29 5:29/K 54:51.7
135 55:12.8 Andrew Clayton Unattached 55 M 111 MSen 53 5:30/K 54:58.5
136 55:16.0 Simon Jones Unattached 151 M 112 M40 30 5:29/K 54:46.6
137 55:25.9 Sheila Whitfield Unattached 308 F 25 F50 2 5:32/K 55:20.2
138 55:28.1 Sarah McDermott Lymm Runners 186 F 26 FSen 12 5:31/K 55:06.2
139 55:31.6 Eli Atkinson Northwich Running Club 16 F 27 FSen 13 5:31/K 55:14.0
140 55:32.0 Kate Ecart Newcastle (Staffs) AC 90 F 28 FSen 14 5:31/K 55:08.3
141 55:36.5 Megan Lloyd Unattached 170 F 29 FSen 15 5:32/K 55:19.0
142 55:36.8 Emily Done Unattached 82 F 30 FSen 16 5:34/K 55:35.6
143 55:42.1 Louise Middleditch Unattached 192 F 31 F40 12 5:33/K 55:31.5
144 55:42.7 Paul Capper Unattached 47 M 113 M40 31 5:33/K 55:32.2
145 55:43.5 Rebecca Lilly Unattached 167 F 32 FSen 17 5:33/K 55:33.3
146 55:45.7 Andrew Wilkinson Unattached 313 M 114 M40 32 5:32/K 55:21.0
147 55:46.2 Luciana Fallows Unattached 100 F 33 F40 13 5:32/K 55:21.9
148 55:46.7 Jason Marshalsea Unattached 180 F 34 FSen 18 5:34/K 55:35.2
149 56:19.4 Sarah Coull Unattached 66 F 35 FSen 19 5:35/K 55:53.3
150 56:19.4 Andrew Mizzi Unattached 200 M 115 MSen 54 5:35/K 55:53.1
151 56:21.5 Maggie Coates Unattached 349 F 36 F Missing Info 1 5:36/K 56:00.3
152 56:23.5 Elaine Wood Sandbach Striders 318 F 37 F60 2 5:37/K 56:12.4
153 56:23.8 Elaine Hughes Unattached 138 F 38 F40 14 5:37/K 56:11.8
154 56:24.7 Darryl Jones Unattached 147 M 116 MSen 55 5:37/K 56:08.2
155 56:25.1 Tracy Burkhill Unattached 43 F 39 F40 15 5:37/K 56:09.8
156 56:26.6 Stephanie Porter Unattached 230 F 40 FSen 20 5:36/K 55:56.3
157 56:28.3 Joanne Powell Tattenhall runners 232 F 41 FSen 21 5:38/K 56:18.2
158 56:29.4 Hazel Honeysett Unattached 137 F 42 F40 16 5:38/K 56:18.5
159 56:32.4 Daniel Hulme Unattached 140 M 117 MSen 56 5:38/K 56:22.6
160 56:35.1 Angela Coman Unattached 350 F 43 FSen 22 5:38/K 56:15.9
161 56:35.1 Kerry Dunmore Unattached 86 F 44 FSen 23 5:38/K 56:15.8
162 56:37.1 Edward Parry Unattached 220 M 118 MSen 57 5:39/K 56:26.3
163 56:42.8 Neil Southern Unattached 269 M 119 M50 23 5:37/K 56:12.1
164 56:51.9 Stephen Staley Unattached 273 M 120 MSen 58 5:38/K 56:24.3
165 56:52.1 Katie Bersantie Unattached 27 F 45 FSen 24 5:41/K 56:49.3
166 56:53.9 Anna Wignall Unattached 312 F 46 FSen 25 5:40/K 56:42.1
167 56:59.1 Howard Smith Unattached 265 M 121 M50 24 5:39/K 56:34.6
168 57:02.6 Simon Price Unattached 233 M 122 M40 33 5:40/K 56:42.1
169 57:22.0 Kevin Clarke Unattached 54 M 123 MSen 59 5:42/K 57:00.2
170 57:39.1 Lucy Knight Unattached 163 F 47 FSen 26 5:45/K 57:31.8
171 57:42.6 Simon Ellis Unattached 97 M 124 M40 34 5:45/K 57:29.2
172 57:42.8 Gareth Edwards Unattached 92 M 125 M40 35 5:45/K 57:29.5
173 57:44.8 Craig Hollins Unattached 135 M 126 M40 36 5:44/K 57:20.7
174 57:54.7 Lianne Fidler Unattached 102 F 48 FSen 27 5:46/K 57:37.7
175 57:55.6 Debbie Mercer Unattached 190 F 49 F40 17 5:46/K 57:35.8
176 57:56.1 Sarah Gidlow Unattached 111 F 50 F40 18 5:46/K 57:36.3
177 58:12.1 Natalie Cliffe Unattached 58 F 51 FSen 28 5:48/K 58:00.3
178 58:15.1 Joanne Pichel Unattached 224 F 52 F40 19 5:47/K 57:52.6
179 58:16.8 Ellie Woodward Unattached 320 F 53 FSen 29 5:48/K 57:56.8
180 58:18.3 Andrew Amos Kirkby Milers AC 6 M 127 MSen 60 5:49/K 58:05.4
181 58:18.5 Kat Janssen Unattached 143 F 54 FSen 30 5:48/K 58:03.5
182 58:20.8 Jodie Collis Unattached 62 F 55 FSen 31 5:49/K 58:11.3
183 58:21.0 Laura Turner Unattached 292 F 56 FSen 32 5:49/K 58:12.4
184 58:49.8 Adrian Guinane South Cheshire Harriers 119 M 128 MSen 61 5:51/K 58:32.5
185 58:53.6 Philip Smith Unattached 261 M 129 M50 25 5:51/K 58:31.1
186 59:00.8 Nan Roberts Unattached 242 F 57 F40 20 5:53/K 58:46.9
187 59:06.2 Rachel Campbell Unattached 46 F 58 FSen 33 5:52/K 58:36.3
188 59:10.7 Gail Stone Unattached 280 F 59 F40 21 5:53/K 58:49.1
189 59:11.6 Mark Abbott Unattached 3 M 130 M50 26 5:53/K 58:51.0
190 59:12.0 Jenny Beasant Unattached 24 F 60 F50 3 5:54/K 58:55.9
191 59:41.4 Claire Hilditch Unattached 130 F 61 FSen 34 5:58/K 59:37.8
192 59:47.7 Dawn Tivendale-Wood Unattached 289 F 62 F40 22 5:56/K 59:23.4
193 59:49.3 Natalie Roughsedge Unattached 247 F 63 FSen 35 5:58/K 59:42.5
194 59:53.9 Steven Francom Unattached 107 M 131 M40 37 5:58/K 59:40.9
195 1:00:04.4 Michelle Cowen Unattached 67 F 64 FSen 36 5:59/K 59:48.9
196 1:00:06.7 Jennifer Parry Unattached 221 F 65 FSen 37 6:00/K 59:55.6
197 1:00:07.9 Martin Dunwoody Unattached 87 M 132 M50 27 5:58/K 59:44.2
198 1:00:10.7 Jucinta Marshalsea Unattached 179 F 66 FSen 38 5:59/K 59:50.8
199 1:00:16.2 Craig Spencer Unattached 271 M 133 MSen 62 5:59/K 59:49.3
200 1:00:22.7 Kelly Stanton Unattached 276 F 67 F40 23 6:02/K 1:00:15.2
201 1:00:25.2 Jenni Lowe Unattached 174 F 68 F40 24 6:01/K 1:00:10.5
202 1:00:27.2 Jean Clemence Razzers Runners 57 F 69 F70+++ 1 6:00/K 1:00:03.3
203 1:00:34.1 Hazel Jones Unattached 148 F 70 F40 25 6:02/K 1:00:15.3
204 1:00:34.2 Jim Hendry Unattached 122 M 134 M40 38 6:02/K 1:00:15.0
205 1:00:42.2 Sarah Jones Unattached 154 F 71 F40 26 6:02/K 1:00:24.4
206 1:00:58.9 Jackie Hall NRC 127 F 72 F40 27 6:04/K 1:00:40.1
207 1:01:02.7 Ryan Myler Unattached 207 M 135 MSen 63 6:05/K 1:00:54.7
208 1:01:02.7 Claire Myler Unattached 206 F 73 F40 28 6:05/K 1:00:54.4
209 1:01:11.5 Mark Barnes Unattached 20 M 136 MSen 64 6:06/K 1:01:01.4
210 1:01:11.6 Karen Wood Unattached 317 F 74 F40 29 6:06/K 1:01:01.5
211 1:01:46.3 Matthew Roberts Unattached 243 M 137 MSen 65 6:08/K 1:01:18.3
212 1:01:49.2 Ray Birdsey Unattached 29 M 138 M40 39 6:08/K 1:01:20.8
213 1:01:54.3 Olive Hall Unattached 121 F 75 F50 4 6:10/K 1:01:38.4
214 1:01:56.7 Heather Owen Unattached 216 F 76 F60 3 6:10/K 1:01:36.3
215 1:02:02.3 Ann Miller Unattached 194 F 77 F50 5 6:12/K 1:01:55.1
216 1:02:07.7 Paul Moloney Unattached 201 M 139 MSen 66 6:11/K 1:01:53.3
217 1:02:10.9 Mark Acton Unattached 4 M 140 M40 40 6:11/K 1:01:53.0
218 1:02:16.3 Wouter Lox Unattached 175 M 141 M50 28 6:11/K 1:01:47.3
219 1:02:19.3 Emma Scammell Lymm Runners 254 F 78 F40 30 6:12/K 1:01:56.2
220 1:02:44.3 Ann Pauline Unattached 222 F 79 F50 6 6:15/K 1:02:28.8
221 1:02:46.3 Caitlin Davies Unattached 76 F 80 F40 31 6:14/K 1:02:23.3
222 1:02:48.7 Ann Lawes Unattached 165 F 81 F50 7 6:16/K 1:02:39.7
223 1:02:52.3 Emma Stuart Vegan Runners UK 281 F 82 FSen 39 6:16/K 1:02:35.9
224 1:03:00.0 Miriam Lamb Unattached 164 F 83 F50 8 6:16/K 1:02:43.8
225 1:03:05.5 Tanya Foden Unattached 106 F 84 FSen 40 6:17/K 1:02:52.7
226 1:03:08.3 Sharon Tran Unattached 290 F 85 F40 32 6:16/K 1:02:44.7
227 1:03:15.8 Denis Culloty Sandbach Striders 74 M 142 M50 29 6:18/K 1:02:56.2
228 1:03:19.0 Kelly Mitchell Unattached 197 F 86 FSen 41 6:18/K 1:03:02.3
229 1:03:26.5 Brett Slater Unattached 260 M 143 MSen 67 6:18/K 1:02:55.0
230 1:03:27.4 Eddie Vine Unattached 296 M 144 M40 41 6:20/K 1:03:16.7
231 1:03:27.4 Susan Vine Unattached 295 F 87 F40 33 6:20/K 1:03:17.0
232 1:03:27.8 Cheryl Sear Unattached 256 F 88 FSen 42 6:17/K 1:02:53.5
233 1:03:34.5 Terry Appleby Unattached 8 M 145 MSen 68 6:20/K 1:03:24.9
234 1:03:35.3 Amanda Astles Unattached 12 F 89 F40 34 6:19/K 1:03:13.1
235 1:03:35.8 Elaine Collins Unattached 61 F 90 FSen 43 6:19/K 1:03:13.6
236 1:03:36.5 Samantha Dowling Unattached 85 F 91 F40 35 6:19/K 1:03:14.4
237 1:03:37.6 Dawn McIntyre Unattached 187 F 92 F40 36 6:21/K 1:03:27.1
238 1:03:54.5 Liz Hodgett Unattached 134 F 93 FSen 44 6:22/K 1:03:36.4
239 1:04:03.0 Teresa Brown Unattached 39 F 94 F40 37 6:24/K 1:03:56.3
240 1:04:42.6 Lesley Goodall Unattached 115 F 95 F60 4 6:27/K 1:04:25.8
241 1:04:45.6 Jayne Reynolds Unattached 235 F 96 F50 9 6:27/K 1:04:27.4
242 1:05:13.4 Rosie Gnatiuk Unattached 113 F 97 FSen 45 6:30/K 1:05:00.8
243 1:05:59.1 Chris Davies Unattached 77 M 146 M40 42 6:34/K 1:05:41.0
244 1:07:08.3 Vicky Wood Unattached 315 F 98 FSen 46 6:41/K 1:06:48.9
245 1:07:24.6 Dave Mears Unattached 189 M 147 M40 43 6:43/K 1:07:08.7
246 1:07:28.5 Sarah Shead Unattached 257 F 99 FSen 47 6:43/K 1:07:10.0
247 1:07:40.2 Angela 'O''grady' Unattached 212 F 100 F60 5 6:45/K 1:07:32.4
248 1:07:56.8 Val Bellingham Unattached 25 F 101 F40 38 6:46/K 1:07:41.8
249 1:08:43.1 Matthew Grindley Unattached 117 M 148 MSen 69 6:51/K 1:08:30.6
250 1:08:43.1 Jennifer Snelson Unattached 268 F 102 FSen 48 6:51/K 1:08:30.9
251 1:10:30.2 Caroline McAlindon Unattached 184 F 103 F50 10 7:00/K 1:10:00.3
252 1:10:30.6 Keith Pollitt Unattached 229 M 149 M40 44 7:00/K 1:10:01.3
253 1:10:54.8 Jack Bowden Unattached 348 M 150 MSen 70 7:03/K 1:10:28.8
254 1:11:13.1 Helen Mitchell Unattached 199 F 104 FSen 49 7:06/K 1:11:02.9
255 1:11:22.8 Sarah Oliver Unattached 214 F 105 FSen 50 7:07/K 1:11:14.2
256 1:12:18.7 Sandra Braniff Unattached 34 F 106 F50 11 7:13/K 1:12:12.8
257 1:12:43.8 Alan Wilson Unattached 105 M 151 M Missing Info 1 7:13/K 1:12:11.3
258 1:13:36.6 Jan Casey Unattached 49 F 107 F50 12 7:19/K 1:13:14.6
259 1:13:41.2 Michala Potts Unattached 231 F 108 FSen 51 7:21/K 1:13:29.2
260 1:13:43.0 Karen Lovatt Sandbach Striders 172 F 109 F50 13 7:20/K 1:13:22.5
261 1:13:43.1 Dave Stockton Sandbach Striders 278 M 152 M40 45 7:20/K 1:13:22.4
262 1:13:53.2 Jan Whalley Unattached 306 F 110 F50 14 7:21/K 1:13:32.1
263 1:14:53.9 Lynsey Hollinshead Unattached 136 F 111 FSen 52 7:28/K 1:14:41.2
264 1:15:10.3 David Hicks Unattached 128 M 153 M50 30 7:29/K 1:14:49.0
265 1:15:10.6 Jayne Hicks Unattached 129 F 112 F40 39 7:29/K 1:14:48.9
266 1:15:31.0 Cindy Donnelly Unattached 83 F 113 FSen 53 7:31/K 1:15:07.9
267 1:15:35.1 Kerry Mercer Unattached 191 F 114 F40 40 7:31/K 1:15:11.9
268 1:17:58.3 Jill Booth Unattached 30 F 115 F50 15 7:46/K 1:17:38.9
269 1:18:06.3 Jenny Breeze Unattached 35 F 116 FSen 54 7:48/K 1:17:59.4
270 1:18:06.4 Hayley Esgate Unattached 98 F 117 FSen 55 7:48/K 1:17:59.5
271 1:19:15.2 Liz Chantler Unattached 51 F 118 F40 41 7:54/K 1:18:56.2
272 1:19:15.3 Wendy Gallimore Unattached 108 F 119 FSen 56 7:54/K 1:18:57.3
273 1:26:07.4 Sue Conlon Unattached 64 F 120 F50 16 8:35/K 1:25:46.2
274 1:26:07.5 Helen Doroszkiewicz Unattached 84 F 121 F40 42 8:35/K 1:25:45.9
275 1:26:08.2 Ade Conlon Unattached 63 M 154 M50 31 8:35/K 1:25:45.0
Overall Place Gun Time Name Club Bib Gender Gender Place Category Category Place Pace Chip Time

 

What's My Time