Man Tri Aquathlon #4

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 Full results download

 

MTC Aquathlon #4
Overall Place Name Bib Number Gender Gend Place Swim Time T1 Time Small Run Lap Time Run Lap 1 Time Run Lap 2 Time Run Time Finish Time Club
1 Matthew Barnes 4 M 1 11:11.8 0:43.3 0:32.7 8:01.0 8:03.7 16:37.4 28:32.6 Manchester Triathlon Club
2 Jon Reilly 29 M 2 10:38.5 0:33.8 0:36.8 9:17.1 8:57.9 18:51.8 30:04.3 Manchester Triathlon Club
3 Gaz Dixon 17 M 3 12:38.0 0:38.8 0:36.5 8:53.7 8:37.6 18:07.8 31:24.8 Racepace
4 Dan Harbidge 2 M 4 13:00.0 0:41.2 0:36.0 9:03.1 9:04.7 18:43.8 32:25.1 Warrington Tri Club
5 Blythe Fourie 13 F 1 11:42.6 0:46.2 0:35.6 9:49.6 9:43.3 20:08.5 32:37.5 Racepace
6 Callum Rowlinson 62 M 5 14:35.1 1:33.6 0:29.9 8:25.3 8:18.9 17:14.1 33:23.0 Unattached
7 Tom Pickering 43 M 6 13:24.2 1:12.7 0:34.7 9:20.3 9:18.4 19:13.4 33:50.3 Manchester Triathlon Club
8 Robert Cassidy 16 M 7 13:24.8 0:40.2 0:37.3 9:49.1 9:35.3 20:01.7 34:06.9 Racepace
9 Rich Hyder 6 M 8 11:37.8 0:57.6 0:39.7 10:46.4 10:21.0 21:47.1 34:22.7 Manchester Triathlon Club
10 Andrew Taylor 21 M 9 13:05.1 0:42.4 0:36.6 10:09.0 10:12.0 20:57.6 34:45.3 Manchester Triathlon Club
11 Barbara Holmes 10 F 2 13:00.8 0:53.5 0:37.3 10:09.8 10:29.1 21:16.2 35:10.8 TRI CAMP RACE TEAM
12 Sam Perrett 56 M 10 14:56.7 0:58.5 0:36.9 9:32.9 9:06.7 19:16.5 35:11.9 Unattached
13 Sarah Jepson 22 F 3 12:37.5 0:31.8 0:42.8 10:49.3 10:33.7 22:05.8 35:15.3 Racepace
14 Naomi Wright 28 F 4 13:20.5 0:40.5 0:38.5 10:25.2 10:16.2 21:19.9 35:21.1 Manchester Triathlon Club
15 Aimee Backhouse 39 F 5 12:49.5 0:42.9 0:37.8 10:38.2 10:37.4 21:53.4 35:26.0 Unattached
16 Andy Todd 26 M 11 14:22.2 1:15.7 0:38.9 9:46.8 9:34.5 20:00.2 35:38.3 R4A
17 Craig McNeil 61 M 12 10:45.4 0:42.1 0:37.5 11:48.0 11:52.3 24:17.8 35:45.4 Unattached
18 Nicki Rushton 27 F 6 12:35.2 0:38.4 0:40.8 11:29.4 11:17.9 23:28.1 36:41.9 Tri easy
19 Katherine Barker 12 F 7 11:41.8 1:11.0 0:40.3 11:41.3 11:35.1 23:56.7 36:49.8 Unattached
20 Damien Healey 51 M 13 15:19.5 1:29.6 0:37.5 9:46.3 9:38.8 20:02.6 36:51.9 Unattached
21 Matt Jackson 65 M 14 15:49.0 2:27.0 0:31.2 9:07.6 9:10.3 18:49.1 37:05.4 Unattached
22 Paul Harbidge 3 M 15 13:28.7 1:13.9 0:37.6 11:02.0 11:12.3 22:51.9 37:34.7 Warrington Tri Club
23 Gary Robinson 35 M 16 13:22.4 1:02.5 0:43.8 11:18.5 11:38.3 23:40.6 38:05.8 Manchester Triathlon Club
24 Daniel McGrath 36 M 17 13:30.1 1:03.4 0:39.8 11:45.6 11:30.3 23:55.7 38:29.4 Unattached
25 Robert Abushal 54 M 18 16:13.3 1:54.3 0:35.3 9:53.7 9:52.8 20:21.8 38:29.5 Unattached
26 Tom Holmes 37 M 19 12:58.2 1:51.3 0:44.4 11:58.6 11:07.0 23:50.0 38:39.7 Unattached
27 Benjamin Bird 58 M 20 14:15.5 1:29.4 0:44.3 11:25.8 10:46.3 22:56.4 38:41.4 Manchester Triathlon Club
28 Gareth Rees 24 M 21 13:16.8 1:02.0 0:44.7 12:35.6 11:16.3 24:36.6 38:55.6 Unattached
29 Aled Williams 42 M 22 14:31.5 2:12.2 0:34.8 11:03.5 10:35.9 22:14.2 38:58.1 Unattached
30 Caroline Ainscough 15 F 8 14:47.2 1:03.8 0:44.5 11:24.9 11:46.4 23:55.8 39:46.9 Unattached
31 Lee Hemmings 64 M 23 18:14.0 1:24.8 0:33.7 9:58.5 10:03.2 20:35.4 40:14.3 Rochdale Triathlon Club
32 Adam Jones 40 M 24 13:59.8 1:44.1 0:42.0 12:01.3 12:04.6 24:47.9 40:31.9 Unattached
33 Sarah Jackson 50 F 9 15:54.1 1:22.0 0:44.3 11:33.5 11:36.2 23:54.0 41:10.2 Unattached
34 Georgia Haworth 1 F 10 15:32.2 1:05.3 0:38.9 11:57.6 12:04.5 24:41.0 41:18.7 Manchester Triathlon Club
35 Becky Plummer 38 F 11 14:50.9 1:27.0 0:42.6 12:16.5 12:04.8 25:03.9 41:21.9 Unattached
36 Jonathan Semple 44 M 25 16:31.6 3:13.1 0:51.5 12:05.0 11:21.6 24:18.1 44:02.9 Unattached
37 Matthew Kellett 14 M 26 17:00.4 1:42.4 0:38.2 12:29.7 12:20.7 25:28.6 44:11.6 Wakefield Triathlon Club
38 Kate McNamara 48 F 12 16:55.8 1:20.3 0:48.1 13:06.7 13:05.6 27:00.4 45:16.6 Unattached
39 David Edwards 53 M 27 16:43.3 2:13.3 0:45.8 13:02.8 13:32.1 27:20.7 46:17.5 Prestwich AC
40 John Consterdine 52 M 28 19:59.0 3:42.4 0:50.3 14:54.7 14:23.2 30:08.2 53:49.7 Prestwich AC
41 Linzi Lloyd-Henry 41 F 13 24:45.5 3:07.1 0:46.6 12:54.9 13:01.1 26:42.6 54:35.3 Unattached
42 Alex MacIver 25 M 29 24:31.3 2:52.8 0:44.6 13:51.6 13:51.3 28:27.5 55:51.8 Rossendale Triathlon Club
43 Oliver Barber 46 M 30 32:37.6 3:30.1 0:38.6 11:32.5 11:06.6 23:17.7 59:25.4 Unattached
Overall Place Name Bib Number Gender Gend Place Swim Time T1 Time Small Run Lap Time Run Lap 1 Time Run Lap 2 Time Run Time Finish Time Club

 

 

What's My Time