Priory 10 k & 5 k 2016

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

These are your actual race timings, on Runbritian Results they will be rounded up to the nearest second.

Please follow link for full explanation on Why This Is Done. Runbritian Results de-mystified

 Last Updated 11:20 am 22/07/16

 10k Results download   5k Results download 

Priory 10 k

Priory 10k
Overall Place Gun Time Name Club Bib No Gender Gender Place Category Category Place Pace Chip Time
1 35:46.2 Terence Forrest Cairngorm Runners 46 M 1 MSen 1 3:31/K 35:09.5
2 36:42.7 Ben Butler Wakefield and District Harriers 177 M 2 MSen 2 3:40/K 36:41.7
3 37:05.2 Christopher Ward Wakefield and District Harriers 185 M 3 MSen 3 3:42/K 37:04.1
4 37:24.7 Stewart Knowles Wakefield and District Harriers 179 M 4 MV40 1 3:44/K 37:23.3
5 37:37.5 Daniel Fisher Valley Striders 165 M 5 MSen 4 3:46/K 37:36.1
6 37:51.7 Mark Bostock Wakefield and District Harriers 398 M 6 MSen 5 3:47/K 37:50.5
7 38:09.0 Jason Newsome Longwood Harriers 109 M 7 MV45 1 3:49/K 38:07.4
8 38:31.4 Ross Blackburn Rothwell & District Harriers 138 M 8 MSen 6 3:51/K 38:30.1
9 38:51.5 Timothy Boynton York Acorn Running Club 400 M 9 MSen 7 3:53/K 38:49.1
10 39:11.2 Glenn Johnson St Theresa's AC 416 M 10 MV40 2 3:55/K 39:08.1
11 39:29.9 Ryan Barker Halifax Harriers AC 79 M 11 MV40 3 3:57/K 39:28.4
12 39:42.0 Robert Lees Penistone Runners 111 M 12 MSen 8 3:58/K 39:40.7
13 39:44.7 Chris Bannister Steel City Striders 418 M 13 MV45 2 3:58/K 39:42.7
14 39:45.3 Faye Beckett Wakefield and District Harriers 174 F 1 FSen 1 3:58/K 39:43.8
15 39:51.5 Gerard Skippins Spenborough 154 M 14 MV40 4 3:59/K 39:49.9
16 40:05.8 Mark Whitaker Roberttown Road Runners 133 M 15 MSen 9 4:00/K 40:00.0
17 40:06.5 Fiona Davies Rotherham Harriers 136 F 2 FV40 1 4:00/K 40:04.2
18 40:24.3 Paul Dumont Wakefield Triathlon Club 189 M 16 MV40 5 4:02/K 40:21.9
19 40:40.8 David Perkins Steel City Striders 162 M 17 MV40 6 4:04/K 40:36.5
20 40:43.4 Sean Hewitt Wakefield Triathlon Club 194 M 18 MV45 3 4:04/K 40:40.7
21 41:02.2 Jason Westmoreland Rothwell & District Harriers 149 M 19 MV45 4 4:06/K 41:01.2
22 41:24.8 Matthew Rhodes Unattached 338 M 20 MSen 10 4:08/K 41:21.0
23 41:27.1 Conner Broughton Goole Youth AC 76 M 21 MSen 11 4:08/K 41:20.5
24 41:35.5 Steve Boynton British Library Boston Spa AC 45 M 22 MV60 1 4:09/K 41:33.1
25 41:36.7 Christopher Moss Sheffield Running Club 152 M 23 MSen 12 4:09/K 41:32.6
26 41:37.5 Donald E G Kennedy Longwood Harriers 108 M 24 MV50 1 4:09/K 41:34.2
27 41:45.8 Peter McNamara Wakefield and District Harriers 413 M 25 MV55 1 4:10/K 41:43.8
28 41:53.9 Rebecca Winter Ackworth Road Runners 20 F 3 FSen 2 4:11/K 41:52.0
29 42:11.1 Mouafak Alkour Unattached 209 M 26 MV50 2 4:11/K 41:48.9
30 42:19.4 Nicky Steel Wakefield and District Harriers 182 F 4 FV35 1 4:14/K 42:17.5
31 42:29.6 Ian Sutcliffe Stadium Runners 160 M 27 MV40 7 4:15/K 42:26.4
32 42:31.2 Ian Richardson Ackworth Road Runners 14 M 28 MSen 13 4:12/K 42:04.9
33 42:53.5 Joe Worthington Ackworth Road Runners 22 M 29 MSen 14 4:17/K 42:49.1
34 43:16.8 Gavin Walker Unattached 365 M 30 MSen 15 4:19/K 43:10.0
35 43:19.7 Angela Hannon Pontefract AC 114 F 5 FV45 1 4:20/K 43:17.4
36 43:23.0 Jeremy Frain Wakefield and District Harriers 397 M 31 MV50 3 4:20/K 43:20.2
37 43:37.5 Matt Dawson Roberttown Road Runners 123 M 32 MV40 8 4:21/K 43:28.4
38 43:48.9 Martin Elswood Pontefract AC 112 M 33 MV45 5 4:20/K 43:18.2
39 44:29.1 Simon Bennett Ackworth Road Runners 2 M 34 MV55 2 4:27/K 44:26.9
40 44:34.0 Mal Lancaster Wakefield Triathlon Club 197 M 35 MV45 6 4:27/K 44:31.3
41 44:35.6 John McCarthy Rothwell & District Harriers 145 M 36 MV55 3 4:27/K 44:31.8
42 44:35.9 Darren Horobin Ackworth Road Runners 8 M 37 MV40 9 4:27/K 44:31.3
43 44:43.8 Martin Holding Wakefield and District Harriers 178 M 38 MV50 4 4:28/K 44:40.1
44 44:48.9 Eddie Rushforth Wakefield Tri Club 408 M 39 MSen 16 4:28/K 44:41.6
45 44:55.3 Lee Wakelin Kingstone Runners Barnsley 99 M 40 MV40 10 4:29/K 44:50.2
46 44:58.7 James Needham Ackworth Road Runners 11 M 41 MV50 5 4:29/K 44:54.0
47 45:00.1 Tim Lancelot Unattached 302 M 42 MV40 11 4:30/K 44:56.2
48 45:00.3 Hugh Allen Wakefield and District Harriers 172 M 43 MV45 7 4:30/K 44:57.2
49 45:04.7 Patrick Heptinstall Unattached 281 M 44 MV45 8 4:30/K 44:58.5
50 45:06.6 Michael Flaherty Pontefract AC 113 M 45 MV50 6 4:30/K 45:04.2
51 45:07.7 Andrew Roper Unattached 345 M 46 MSen 17 4:30/K 44:58.8
52 45:17.5 Chris Gorse Wakefield Triathlon Club 190 M 47 MV45 9 4:31/K 45:10.4
53 45:28.2 Victoria Burrows-Bilton Unattached 231 F 6 FSen 3 4:33/K 45:25.3
54 45:29.8 Tom Sweeney Kingstone Runners Barnsley 391 M 48 MSen 18 4:32/K 45:24.2
55 45:35.4 Richard Brankin Unattached 426 M 49 MV45 10 4:33/K 45:27.0
56 45:40.5 Matthew Lister Unattached 308 M 50 MSen 19 4:34/K 45:36.8
57 45:40.8 Matthew Morrell Unattached 318 M 51 MV40 12 4:33/K 45:30.8
58 45:44.3 John Hughes Roberttown Road Runners 128 M 52 MV40 13 4:34/K 45:35.5
59 45:46.5 Mark Johns Goole Viking Striders 73 M 53 MV50 7 4:34/K 45:40.1
60 45:52.4 Julia Johnson Penistone Footpath Running Club 110 F 7 FV50 1 4:35/K 45:47.1
61 45:52.7 Paul Robinson Unattached 343 M 54 MV60 2 4:35/K 45:47.7
62 46:12.6 Michael Hemsworth Wakefield Triathlon Club 192 M 55 MSen 20 4:37/K 46:06.6
63 46:13.5 Steven Pilling Rodillian Runners 135 M 56 MV45 11 4:37/K 46:08.8
64 46:17.5 Peter Grimoldby Ackworth Road Runners 27 M 57 MV60 3 4:38/K 46:15.6
65 46:19.2 Karl Shearer Unattached 350 M 58 MV40 14 4:37/K 46:11.6
66 46:23.5 Beth Bray Pudsey Pacers 117 F 8 FSen 4 4:37/K 46:11.2
67 46:24.4 Andrew Hardaker Pudsey Pacers 119 M 59 MV50 8 4:37/K 46:12.0
68 46:35.1 Paul Watson Unattached 366 M 60 MV40 15 4:39/K 46:32.5
69 46:42.1 Joanne Biltcliffe Wakefield and District Harriers 176 F 9 FV40 2 4:40/K 46:38.7
70 46:54.5 Stewart McGough Unattached 313 M 61 MV50 9 4:41/K 46:49.1
71 47:02.4 Adam Foster Unattached 258 M 62 MV50 10 4:42/K 46:56.5
72 47:06.3 Jane Illingworth Ackworth Road Runners 23 F 10 FV40 3 4:42/K 46:55.9
73 47:16.2 Glenn Cracknell Unattached 242 M 63 MV45 12 4:43/K 47:13.2
74 47:21.3 Kevin Chippendale Ackworth Road Runners 24 M 64 MV60 4 4:43/K 47:10.7
75 47:21.5 Lee Silburn Unattached 352 M 65 MV40 16 4:44/K 47:16.6
76 47:21.6 Rebecca Zserdicky Wakefield and District Harriers 186 F 11 FSen 5 4:44/K 47:18.2
77 48:01.8 Richard Horner Unattached 286 M 66 MV40 17 4:47/K 47:53.1
78 48:05.8 Daniel Mortimer Roberttown Road Runners 130 M 67 MV40 18 4:48/K 47:57.7
79 48:10.6 Eileen Mannion Wakefield and District Harriers 180 F 12 FV50 2 4:49/K 48:06.9
80 48:27.6 Richard Beckett Unattached 222 M 68 MV50 11 4:50/K 48:17.0
81 48:32.2 Martin Howcroft Unattached 288 M 69 MV45 13 4:51/K 48:27.5
82 48:33.7 Dave Morley St Theresa's AC 158 M 70 MV55 4 4:51/K 48:27.7
83 48:33.9 Oliver Lees Unattached 306 M 71 MSen 21 4:50/K 48:23.5
84 48:35.6 Stuart Wilson Unattached 383 M 72 MSen 22 4:51/K 48:26.3
85 48:40.4 Owen Hedges Unattached 424 M 73 MSen 23 4:51/K 48:29.4
86 48:47.9 Jonathan Barr Unattached 219 M 74 MSen 24 4:51/K 48:30.5
87 49:01.8 Tim Lashford Unattached 303 M 75 MV40 19 4:53/K 48:54.0
88 49:06.5 Andy Walch Unattached 404 M 76 Male no info 1 4:52/K 48:44.8
89 49:18.0 Luke Earnshaw Unattached 252 M 77 MSen 25 4:55/K 49:08.5
90 49:23.4 James Nichols Rothwell & District Harriers 146 M 78 MV40 20 4:55/K 49:11.7
91 49:25.4 Richard Thornton Unattached 362 M 79 MV40 21 4:55/K 49:13.9
92 49:27.3 Paul Danby Ackworth Road Runners 4 M 80 MV50 12 4:56/K 49:21.0
93 49:37.1 Richard Farrah Unattached 405 M 81 Male no info 2 4:55/K 49:09.1
94 49:38.7 Martin Swift Kingstone Runners Barnsley 98 M 82 MV45 14 4:57/K 49:33.5
95 49:44.3 Charles Boswell Wakefield Triathlon Club 187 M 83 MV40 22 4:57/K 49:29.2
96 49:45.5 Will Walker Ackworth Road Runners 18 M 84 MSen 26 4:57/K 49:34.4
97 49:47.3 Martin Hughes Unattached 289 M 85 MV55 5 4:58/K 49:42.0
98 49:48.4 Ian Wilks Unattached 377 M 86 MV55 6 4:58/K 49:39.3
99 49:51.0 Andrew Lancaster Unattached 300 M 87 MSen 27 4:56/K 49:23.0
100 49:56.9 John Downing Kingstone Runners Barnsley 83 M 88 MV60 5 4:59/K 49:49.1
101 49:58.9 Julie Swain Unattached 360 F 13 FV35 2 5:00/K 49:55.0
102 50:01.9 David Dean Unattached 389 M 89 MV55 7 4:59/K 49:46.4
103 50:04.6 Ed Senior Roberttown Road Runners 132 M 90 MSen 28 5:00/K 49:55.9
104 50:06.4 Peter McEvoy Denby Dale AC 51 M 91 MV60 6 5:00/K 49:59.3
105 50:12.4 Julian Ellis Unattached 255 M 92 MV45 15 5:00/K 49:56.4
106 50:12.6 Danielle Sidebottom Unattached 351 F 14 FSen 6 5:00/K 49:55.8
107 50:15.0 Jez Turner Ackworth Road Runners 17 M 93 MV40 23 5:00/K 50:02.2
108 50:18.8 Sophie Cullen St Theresa's AC 155 F 15 FV40 4 5:01/K 50:12.6
109 50:21.3 Wayne Dent Dewsbury Road Runners 58 M 94 MSen 29 5:00/K 49:57.9
110 50:21.3 Rachel Bailey Bolton United Harriers & A.C. 44 F 16 FSen 7 5:01/K 50:10.9
111 50:21.5 David Fitzgerald Ackworth Road Runners 5 M 95 MSen 30 5:01/K 50:07.4
112 50:25.4 Daniel Benjamin Wakefield and District Harriers 175 M 96 MSen 31 5:02/K 50:21.4
113 50:26.0 Andy Wright Unattached 425 M 97 MV40 24 5:01/K 50:07.6
114 50:32.7 Anthony Weston Denby Dale AC 415 M 98 MV60 7 5:03/K 50:26.2
115 50:33.2 Steve Conroy Pontefract AC 115 M 99 MSen 32 5:00/K 50:02.8
116 50:33.3 Jonathan Webb Unattached 367 M 100 MV45 16 5:01/K 50:13.4
117 50:39.9 Lucy Burn Wakefield Tri Club 396 F 17 FSen 8 5:03/K 50:30.2
118 50:45.9 Paula Newton Kingstone Runners Barnsley 91 F 18 FV45 2 5:04/K 50:38.1
119 50:52.1 Andrew Coultous Unattached 241 M 101 MSen 33 5:04/K 50:43.9
120 51:03.8 Andrew Rollerson Unattached 393 M 102 MSen 34 5:05/K 50:52.3
121 51:05.0 Beth Grogan Goole Youth AC 77 F 19 FSen 9 5:06/K 50:58.1
122 51:06.4 Steve Andrews Barnsley Harriers 406 M 103 MV45 17 5:06/K 50:59.9
123 51:07.4 Ruth Warren Valley Striders 168 F 20 FV60 1 5:06/K 51:02.4
124 51:09.5 Craig Maffey Roundhay Runners 414 M 104 MV45 18 5:06/K 50:58.5
125 51:14.0 Marcus Goodwin Unattached 264 M 105 MV40 25 5:06/K 51:03.6
126 51:20.2 Zoey Heneachon Selby Striders 151 F 21 FV40 5 5:06/K 50:58.7
127 51:23.6 Paula Brook Rothwell & District Harriers 139 F 22 FV35 3 5:07/K 51:07.7
128 51:23.6 James Dunham Roberttown Road Runners 124 M 106 MV45 19 5:07/K 51:14.7
129 51:25.6 Nicola Thorpe Unattached 363 F 23 FV40 6 5:08/K 51:16.9
130 51:39.3 Phil Baston Elswick Harriers 72 M 107 MV45 20 5:09/K 51:29.6
131 51:41.9 Chris Whawell Unattached 371 M 108 MV40 26 5:08/K 51:16.1
132 51:48.0 John Sellers Kingstone Runners Barnsley 94 M 109 MV50 13 5:10/K 51:40.6
133 51:50.4 Peter Eastham Unattached 253 M 110 MV40 27 5:10/K 51:39.6
134 51:56.3 Christian Hughes Unattached 419 M 111 MSen 35 5:11/K 51:50.9
135 52:04.6 Lee Webster Unattached 369 M 112 MSen 36 5:12/K 51:56.8
136 52:08.7 Richard Cooke Unattached 240 M 113 MV40 28 5:10/K 51:42.2
137 52:18.6 Fiona Smith Unattached 356 F 24 FSen 10 5:12/K 52:01.1
138 52:22.5 Jason Shepherd Kingstone Runners Barnsley 97 M 114 MV40 29 5:14/K 52:15.3
139 52:29.6 Kirsty Agnew Unattached 207 F 25 FSen 11 5:13/K 52:06.7
140 52:32.4 Marc Steele Eccleshill Road Runners 69 M 115 MSen 37 5:13/K 52:12.2
141 52:32.8 Garry McMaster Unattached 314 M 116 MSen 38 5:13/K 52:07.3
142 52:35.7 Martyn Hargreaves Unattached 275 M 117 MV40 30 5:13/K 52:10.7
143 52:36.5 Paul Pay Unattached 330 M 118 MV40 31 5:13/K 52:10.5
144 52:41.7 Steve Jones Kingstone Runners Barnsley 394 M 119 MV45 21 5:15/K 52:27.7
145 52:52.2 Jenny Walker Unattached 407 F 26 FSen 12 5:16/K 52:37.4
146 52:53.4 Daniel Lownes Unattached 411 M 120 MV40 32 5:16/K 52:38.8
147 53:02.9 Laura Winterbottom Wakefield Triathlon Club 205 F 27 FSen 13 5:17/K 52:54.6
148 53:07.5 Nicole Masterman Goole Viking Striders 75 F 28 FSen 14 5:18/K 52:57.7
149 53:07.5 Julie Masterman Goole Viking Striders 74 F 29 FV50 3 5:18/K 52:57.4
150 53:16.3 Matthew Orr Unattached 325 M 121 MV40 33 5:16/K 52:44.8
151 53:19.3 Michael Armitage Ackworth Road Runners 1 M 122 MV45 22 5:19/K 53:05.6
152 53:22.2 Richard Phelps Eccleshill Road Runners 67 M 123 MV40 34 5:18/K 52:58.5
153 53:28.9 David Booker Unattached 225 M 124 MSen 39 5:19/K 53:11.3
154 53:47.3 Anthony Audsley Dewsbury Road Runners 412 M 125 MV60 8 5:21/K 53:34.0
155 53:51.4 Stephen Daniel Easingwold Running Club 64 M 126 MV40 35 5:22/K 53:38.0
156 53:55.1 Andrew Pumford Unattached 336 M 127 MV45 23 5:21/K 53:29.0
157 53:56.9 Carl Dixon Kingstone Runners Barnsley 82 M 128 MV50 14 5:23/K 53:48.6
158 53:59.6 Craig Lambourne Unattached 299 M 129 MV45 24 5:22/K 53:42.7
159 54:00.0 Charlotte Hinchliffe Leeds Bradford Triathlon Club 107 F 30 FSen 15 5:23/K 53:51.7
160 54:02.4 Lee Edwards Unattached 390 M 130 MSen 40 5:23/K 53:45.6
161 54:07.7 Janine Brown Barnsley Harriers 34 F 31 FSen 16 5:23/K 53:52.6
162 54:10.3 Tony Robertson Unattached 342 M 131 MV55 8 5:24/K 53:57.6
163 54:15.8 Guy Malam Unattached 388 M 132 MV50 15 5:22/K 53:44.2
164 54:16.0 Nicolas Davdet Ackworth Road Runners 402 M 133 MV40 36 5:23/K 53:53.5
165 54:17.4 Kirsty Page Unattached 326 F 32 FSen 17 5:23/K 53:46.3
166 54:23.9 Norman Roper Denby Dale AC 56 M 134 MV65 1 5:25/K 54:10.5
167 54:25.1 Charlotte Baston Elswick Harriers 71 F 33 FSen 18 5:26/K 54:15.6
168 54:25.4 Debbie Chappell Denby Dale AC 429 F 34 FV40 7 5:24/K 53:58.6
169 54:27.4 Rachel Bradford Unattached 226 F 35 FSen 19 5:24/K 53:59.6
170 54:29.5 Phillip McMahon Roberttown Road Runners 129 M 135 MSen 41 5:24/K 54:03.5
171 54:31.5 Susan Goodwin Unattached 265 F 36 FV45 3 5:26/K 54:20.3
172 54:36.0 Christopher Earnshaw Unattached 251 M 136 MSen 42 5:27/K 54:26.2
173 54:43.0 Richard Pashley Unattached 327 M 137 MV40 37 5:26/K 54:20.8
174 54:44.6 Laura Feetham Unattached 256 F 37 FSen 20 5:27/K 54:26.7
175 54:46.3 Tracey Lancaster Wakefield Triathlon Club 198 F 38 FV45 4 5:27/K 54:32.8
176 54:50.6 Debbie Bland Eccleshill Road Runners 65 F 39 FV60 2 5:27/K 54:31.3
177 54:52.2 Stephen Irving Unattached 291 M 138 MSen 43 5:28/K 54:39.8
178 54:55.3 Wren Langford Vegetarian Cycling and Running Club 171 F 40 FV45 5 5:28/K 54:39.1
179 54:55.5 Emma Longfellow St Theresa's AC 156 F 41 FV35 4 5:28/K 54:44.6
180 54:56.5 David Langford Vegetarian Cycling and Running Club 170 M 139 MV45 25 5:28/K 54:39.9
181 55:05.3 Sandy George Ackworth Road Runners 6 F 42 FV45 6 5:29/K 54:53.6
182 55:12.7 Phil Groves Unattached 271 M 140 MSen 44 5:29/K 54:45.8
183 55:14.0 Heather Grieves Unattached 268 F 43 FSen 21 5:30/K 54:57.5
184 55:16.2 Vicky Webb Unattached 368 F 44 FV40 8 5:30/K 54:56.1
185 55:18.8 Samantha Booth Chapel Allerton Runners 47 F 45 FSen 22 5:29/K 54:51.3
186 55:19.2 Philip Butcher Kingstone Runners Barnsley 81 M 141 MV50 16 5:31/K 55:11.5
187 55:33.8 Scott Wilkinson Unattached 376 M 142 MSen 45 5:31/K 55:09.0
188 55:39.2 Claire Newton Unattached 321 F 46 FV35 5 5:30/K 55:03.7
189 55:40.1 Alison Gell Unattached 262 F 47 FV35 6 5:33/K 55:26.5
190 55:40.9 Alan Poxon Unattached 410 M 143 MSen 46 5:33/K 55:26.6
191 55:42.5 Leslie Wood Unattached 386 M 144 MV65 2 5:32/K 55:19.5
192 55:45.3 George Nichol Ackworth Road Runners 12 M 145 MV65 3 5:33/K 55:32.1
193 55:45.5 Ken Poyner Unattached 335 M 146 MV60 9 5:33/K 55:31.1
194 55:47.5 Claire Boswell Barnsley Harriers 33 F 48 FV35 7 5:33/K 55:26.2
195 55:47.5 Emma Moorhouse Barnsley Harriers 43 F 49 FSen 23 5:33/K 55:26.4
196 55:50.2 Stacey Gilman Roberttown Road Runners 126 F 50 FV40 9 5:33/K 55:25.2
197 55:59.5 Adam Gallagher Unattached 260 M 147 MSen 47 5:35/K 55:49.0
198 56:07.5 Adele Sharp Unattached 349 F 51 FSen 24 5:34/K 55:42.4
199 56:10.4 Andrew Robertson Unattached 341 M 148 MV50 17 5:35/K 55:50.8
200 56:11.1 Elizabeth Robson Wakefield Triathlon Club 201 F 52 FSen 25 5:35/K 55:54.3
201 56:11.4 Joanne Hawden Rothwell & District Harriers 142 F 53 FV50 4 5:36/K 55:58.3
202 56:11.4 Holly Illingworth Rothwell & District Harriers 143 F 54 FSen 26 5:36/K 55:56.2
203 56:18.6 Katie Sharman Kingstone Runners Barnsley 95 F 55 FSen 27 5:37/K 56:12.0
204 56:28.5 Sarah Godbehere Denby Dale AC 54 F 56 FV45 7 5:36/K 56:00.7
205 56:36.9 Vicky McClelland Denby Dale AC 423 F 57 FV40 10 5:37/K 56:09.6
206 56:38.2 Samantha Patterson Unattached 328 F 58 FSen 28 5:37/K 56:06.0
207 57:11.3 Ian Storey Eccleshill Road Runners 70 M 149 MV40 38 5:41/K 56:51.9
208 57:16.5 Roy Young Ackworth Road Runners 28 M 150 MV65 4 5:42/K 57:01.8
209 57:25.4 Valerie Pell Kippax & District Harrriers 103 F 59 FV55 1 5:41/K 56:52.3
210 57:27.6 Simon Druce Unattached 249 M 151 MV45 26 5:42/K 56:59.9
211 57:28.6 Graham Hawden Rothwell & District Harriers 141 M 152 MV55 9 5:44/K 57:15.7
212 57:40.1 Jonathan Gratton Kingstone Runners Barnsley 87 M 153 MV40 39 5:44/K 57:19.0
213 57:42.9 Gillian Jago Eccleshill Road Runners 66 F 60 FV40 11 5:44/K 57:22.2
214 57:46.1 Joanna Burton Unattached 409 F 61 FV40 12 5:45/K 57:32.2
215 57:52.8 Gary Clark Unattached 236 M 154 MV45 27 5:45/K 57:34.2
216 57:58.5 Jane Simpkins Unattached 428 F 62 FV45 8 5:46/K 57:39.4
217 58:01.8 Christine Capewell Barnsley Harriers 36 F 63 FV55 2 5:45/K 57:34.0
218 58:03.3 Jeffrey Denton Ackworth Road Runners 25 M 155 MV65 5 5:47/K 57:48.2
219 58:03.5 Anna Milburn St Theresa's AC 157 F 64 FV35 8 5:47/K 57:51.7
220 58:05.3 Philip Allman Unattached 211 M 156 MV50 18 5:46/K 57:41.5
221 58:05.6 Julie Asquith Roberttown Road Runners 121 F 65 FV40 13 5:46/K 57:40.6
222 58:06.6 Adrian Wilkinson Unattached 375 M 157 MV50 19 5:47/K 57:51.6
223 58:06.7 G Mark Richardson Unattached 339 M 158 MV55 10 5:46/K 57:42.9
224 58:08.9 Lisa Seamark-Cooke Unattached 348 F 66 FV35 9 5:46/K 57:37.5
225 58:11.9 Ian Robert Wilson Ackworth Road Runners 19 M 159 MV40 40 5:49/K 58:05.5
226 58:19.4 Kirsty Hinley Unattached 284 F 67 FV35 10 5:48/K 57:59.4
227 58:21.3 Victoria Knight-Phillips Unattached 298 F 68 FV40 14 5:48/K 58:02.3
228 58:28.6 Alison Wood Barnsley Harriers 41 F 69 FV45 9 5:48/K 58:00.2
229 58:43.8 Jayne Hallford Kingstone Runners Barnsley 88 F 70 FV50 5 5:52/K 58:36.4
230 58:46.7 Hannah Clegg Unattached 238 F 71 FSen 29 5:52/K 58:37.2
231 58:56.3 Katherine Penrose Kippax & District Harrriers 104 F 72 FV60 3 5:50/K 58:23.1
232 58:58.1 Hollie Latham Unattached 304 F 73 FV40 15 5:52/K 58:40.5
233 59:01.0 Richard Mann Rodillian Runners 134 M 160 MV50 20 5:53/K 58:49.1
234 59:02.4 John Exley Kingstone Runners Barnsley 85 M 161 MV50 21 5:53/K 58:53.6
235 59:08.0 Emma Kennet Unattached 294 F 74 FV40 16 5:51/K 58:33.3
236 59:12.4 Tessa Hickman Wakefield Triathlon Club 196 F 75 FV40 17 5:54/K 58:56.1
237 59:12.7 Carl Hickman Wakefield Triathlon Club 195 M 162 MV50 22 5:54/K 58:56.3
238 59:14.2 Michelle Woodward Unattached 387 F 76 FV40 18 5:53/K 58:45.9
239 59:26.2 Laura Wigley Unattached 373 F 77 FSen 30 5:53/K 58:51.4
240 59:43.8 Susan Pumford Rothwell & District Harriers 147 F 78 FV45 10 5:56/K 59:16.7
241 59:52.8 Kearen Wilson Unattached 403 F 79 FV35 11 5:57/K 59:30.9
242 59:59.1 Helen Clegg Stadium Runners 159 F 80 FV40 19 5:58/K 59:44.9
243 1:00:10.1 Damien Hinley Unattached 283 M 163 MV50 23 5:59/K 59:49.2
244 1:00:12.0 Gaynor Brennan Unattached 228 F 81 FV40 20 5:58/K 59:44.8
245 1:00:14.2 Claire Groves Unattached 270 F 82 FV40 21 5:58/K 59:43.0
246 1:00:17.0 Jane Lawson York Acorn Running Club 206 F 83 FV50 6 6:00/K 59:59.0
247 1:00:19.2 Bronwen Alty Unattached 212 F 84 FV40 22 5:59/K 59:49.6
248 1:00:33.7 Sally Hughes Unattached 427 F 85 FV45 11 6:01/K 1:00:14.5
249 1:00:39.3 Martin Wilson Unattached 382 M 164 MSen 48 6:02/K 1:00:18.9
250 1:00:42.1 Iain Wood Ackworth Road Runners 21 M 165 MV40 41 6:01/K 1:00:14.7
251 1:00:55.5 Natalie Marlow Kingstone Runners Barnsley 90 F 86 FSen 31 6:02/K 1:00:21.2
252 1:00:56.8 Emma Beer Steel City Striders 161 F 87 FSen 32 6:04/K 1:00:44.9
253 1:00:58.7 Sarah Hartley Unattached 278 F 88 FSen 33 6:03/K 1:00:33.3
254 1:01:00.3 Julie Steele Eccleshill Road Runners 68 F 89 FV50 7 6:04/K 1:00:39.8
255 1:01:03.7 Steve Gallagher Unattached 261 M 166 MV40 42 6:04/K 1:00:41.0
256 1:01:12.6 Julie Darnbrough Unattached 244 F 90 FV40 23 6:04/K 1:00:41.9
257 1:01:18.7 Olga Rayner Roberttown Road Runners 131 F 91 FV35 12 6:05/K 1:00:53.0
258 1:01:23.7 Gill Day Unattached 245 F 92 FV55 3 6:07/K 1:01:14.3
259 1:01:27.3 Adele Sweeney Kingstone Runners Barnsley 392 F 93 FSen 34 6:07/K 1:01:14.9
260 1:01:27.8 Samantha Jones Kingstone Runners Barnsley 395 F 94 FSen 35 6:07/K 1:01:13.7
261 1:01:55.8 Andrea McMillen Unattached 315 F 95 FV40 24 6:08/K 1:01:23.7
262 1:01:56.1 Ian McMillen Unattached 316 M 167 MV40 43 6:08/K 1:01:23.8
263 1:01:57.4 Sarah Hancock Unattached 274 F 96 FV35 13 6:09/K 1:01:29.1
264 1:01:58.1 Dawn Bailey Rothwell & District Harriers 137 F 97 FV50 8 6:10/K 1:01:41.9
265 1:02:02.4 Kate Whincup Unattached 372 F 98 FSen 36 6:10/K 1:01:40.2
266 1:02:06.7 Susan Hope Dewsbury Road Runners 60 F 99 FV50 9 6:10/K 1:01:36.7
267 1:02:06.8 Jane Ramsden Dewsbury Road Runners 63 F 100 FV55 4 6:10/K 1:01:36.5
268 1:02:13.4 Ash McArdle Pontefract AC 116 M 168 MV40 44 6:10/K 1:01:43.0
269 1:02:13.4 Elise Breeze Unattached 227 F 101 FSen 37 6:10/K 1:01:43.2
270 1:02:18.4 Debb Howcroft Unattached 287 F 102 FV40 25 6:12/K 1:02:01.9
271 1:02:24.3 Stuart Antony Gordon Unattached 417 M 169 MSen 49 6:13/K 1:02:08.4
272 1:02:26.8 Tim Kitching Unattached 297 M 170 MV55 11 6:13/K 1:02:06.7
273 1:02:27.5 Judith Jones Unattached 293 F 103 FV50 10 6:11/K 1:01:53.9
274 1:02:29.9 Zoe Cox Ackworth Road Runners 3 F 104 FSen 38 6:13/K 1:02:10.7
275 1:02:34.7 Helen Mann Rothwell & District Harriers 144 F 105 FV50 11 6:14/K 1:02:22.5
276 1:02:39.2 Lauren Scaramuzza Unattached 347 F 106 FSen 39 6:13/K 1:02:05.0
277 1:02:44.4 Cheryl Orr Unattached 323 F 107 FV40 26 6:13/K 1:02:13.3
278 1:02:46.6 Debbie Norris Dewsbury Road Runners 62 F 108 FV35 14 6:14/K 1:02:23.2
279 1:02:57.0 Rachel Cawthorne Unattached 235 F 109 FSen 40 6:14/K 1:02:21.4
280 1:03:12.6 Craig Orr Wakefield and District Harriers 181 M 171 MV50 24 6:17/K 1:02:48.3
281 1:03:12.8 Karen Orr Unattached 324 F 110 FV45 12 6:17/K 1:02:48.8
282 1:03:23.1 Dawn Richardson Knaresborough Striders 106 F 111 FV55 5 6:19/K 1:03:09.6
283 1:03:24.6 Erica Bell Unattached 223 F 112 FV35 15 6:19/K 1:03:12.7
284 1:03:28.5 Zoe Hilton Unattached 282 F 113 FV50 12 6:18/K 1:02:58.7
285 1:03:30.8 Christopher Harlow Unattached 276 M 172 MSen 50 6:19/K 1:03:08.6
286 1:03:33.3 Robert Gudgeon Acre Street Runners 29 M 173 MV45 28 6:19/K 1:03:14.8
287 1:03:33.3 Jill Hampshire Unattached 273 F 114 FSen 41 6:19/K 1:03:14.3
288 1:03:38.0 Bev Dumont Wakefield Triathlon Club 188 F 115 FV45 13 6:20/K 1:03:20.7
289 1:04:05.9 Amie Gyte Unattached 272 F 116 FSen 42 6:22/K 1:03:40.7
290 1:04:09.8 Gemma Gill Roberttown Road Runners 125 F 117 FV35 16 6:23/K 1:03:46.3
291 1:04:21.0 Nicola Ward Kippax & District Harrriers 105 F 118 FV40 27 6:24/K 1:04:03.1
292 1:04:21.5 Robert Ward Kippax & District Harrriers 421 M 174 MV45 29 6:24/K 1:04:03.1
293 1:04:31.3 Heather Ellis Dewsbury Road Runners 59 F 119 FV45 14 6:24/K 1:04:00.6
294 1:04:33.8 Kerry Bateman Unattached 220 F 120 FV40 28 6:24/K 1:03:57.8
295 1:04:38.4 Donna Byrne Unattached 232 F 121 FV40 29 6:25/K 1:04:13.8
296 1:04:38.5 Laura Byrne Unattached 233 F 122 FV35 17 6:25/K 1:04:14.3
297 1:04:53.8 Deborah Daniels Denby Dale AC 52 F 123 FV40 30 6:26/K 1:04:22.5
298 1:05:00.3 John Bailey Unattached 216 M 175 MV55 12 6:28/K 1:04:40.5
299 1:05:02.0 Gary Grace Unattached 267 M 176 MV55 13 6:27/K 1:04:30.3
300 1:05:04.2 Stella Taylor Denby Dale AC 55 F 124 FV55 6 6:28/K 1:04:35.3
301 1:05:09.6 Samantha Dickinson Denby Dale AC 53 F 125 FV35 18 6:28/K 1:04:38.4
302 1:05:14.7 David Shaw Rodillian Runners 401 M 177 MV65 6 6:30/K 1:04:59.2
303 1:05:15.9 Georgie Kidd Unattached 296 F 126 FV40 31 6:28/K 1:04:44.2
304 1:05:25.2 Martin Winham Unattached 384 M 178 MV40 45 6:32/K 1:05:17.9
305 1:05:27.9 Dawn Denton Unattached 246 F 127 FV45 15 6:31/K 1:05:13.5
306 1:05:47.3 Melvyn Burton Crossgates Harriers 48 M 179 MV60 10 6:33/K 1:05:31.4
307 1:05:51.6 Helen Gordon Unattached 266 F 128 FSen 43 6:34/K 1:05:35.4
308 1:05:57.7 Zoe Smith Kippax & District Harrriers 422 F 129 FV35 19 6:34/K 1:05:39.8
309 1:06:08.5 Ron Dyson Ackworth Road Runners 26 M 180 MV65 7 6:34/K 1:05:36.1
310 1:06:10.4 Jenna Thompson Unattached 361 F 130 FSen 44 6:34/K 1:05:36.6
311 1:06:18.7 Sarah Feetham Unattached 257 F 131 FV45 16 6:34/K 1:05:44.5
312 1:06:23.0 Beth Lunn Unattached 310 F 132 FSen 45 6:36/K 1:06:04.4
313 1:06:29.8 Caroline Thorpe Acre Street Runners 30 F 133 FV40 32 6:36/K 1:06:04.3
314 1:06:39.9 Laura Bibby Barnsley Harriers 31 F 134 FSen 46 6:37/K 1:06:10.4
315 1:06:43.1 Natasha Pawson Unattached 329 F 135 FV40 33 6:39/K 1:06:25.2
316 1:06:51.3 Gillian Buckingham Roberttown Road Runners 122 F 136 FSen 47 6:39/K 1:06:27.3
317 1:06:58.5 Lizzie Atkinson Unattached 214 F 137 FV35 20 6:39/K 1:06:25.5
318 1:07:27.6 Lindsey Shaw Kingstone Runners Barnsley 96 F 138 FV40 34 6:44/K 1:07:15.1
319 1:07:30.3 Helen Dobson Unattached 248 F 139 FSen 48 6:42/K 1:07:04.2
320 1:08:11.1 Rob Wiles Unattached 374 M 181 MV45 30 6:48/K 1:07:58.7
321 1:08:32.9 Sarah Gore Roberttown Road Runners 127 F 140 FV40 35 6:49/K 1:08:09.2
322 1:08:53.5 Andrew Lymer Unattached 311 M 182 MV45 31 6:51/K 1:08:26.8
323 1:08:58.6 Sam Saunders Unattached 346 F 141 FV55 7 6:53/K 1:08:50.3
324 1:09:08.7 Lisa Druce Barnsley Harriers 42 F 142 FV45 17 6:52/K 1:08:40.0
325 1:09:16.0 Dawn Sketchley Unattached 354 F 143 FV50 13 6:52/K 1:08:42.4
326 1:09:31.7 Cary Bernard Unattached 224 F 144 FV55 8 6:54/K 1:08:58.0
327 1:09:34.9 Laura Leslie Unattached 307 F 145 FSen 49 6:54/K 1:09:00.1
328 1:09:38.2 Joanne Auty Unattached 215 F 146 FV40 36 6:55/K 1:09:13.6
329 1:09:53.6 Sara Booth Barnsley Harriers 32 F 147 FV40 37 6:57/K 1:09:25.2
330 1:09:54.9 Dawn Richards Kingstone Runners Barnsley 92 F 148 FV60 4 6:57/K 1:09:33.7
331 1:09:58.7 Richard Lee Unattached 305 M 183 MV40 46 6:57/K 1:09:32.0
332 1:10:10.1 Jill Clegg Unattached 239 F 149 FV50 14 7:00/K 1:09:59.3
333 1:10:28.3 Paul Dewhirst Pudsey Pacers 118 M 184 MV50 25 6:59/K 1:09:54.5
334 1:10:41.7 Helen Ainsley Unattached 208 F 150 FSen 50 7:02/K 1:10:19.9
335 1:11:13.2 Rosie Dewsbury Unattached 247 F 151 FV35 21 7:05/K 1:10:53.4
336 1:11:50.8 Joanna Baker-Rogers Unattached 218 F 152 FV45 18 7:10/K 1:11:39.2
337 1:11:56.9 Ben Wilson Unattached 380 M 185 MSen 51 7:11/K 1:11:50.1
338 1:12:03.0 Amy Lodge Unattached 309 F 153 FSen 51 7:10/K 1:11:40.7
339 1:12:13.8 Archie Sissons Unattached 353 M 186 MV50 26 7:11/K 1:11:46.6
340 1:12:22.0 Joanne Clark Unattached 237 F 154 FV35 22 7:12/K 1:12:03.5
341 1:12:23.3 Jane Elliott Kingstone Runners Barnsley 84 F 155 FV45 19 7:13/K 1:12:09.0
342 1:12:23.5 Tracy Chatterton Dewsbury Road Runners 57 F 156 FV45 20 7:11/K 1:11:53.1
343 1:12:29.4 Laura Pearce Unattached 331 F 157 FSen 52 7:11/K 1:11:54.6
344 1:12:39.2 Elizabeth Kidd Unattached 295 F 158 FSen 53 7:13/K 1:12:07.4
345 1:13:04.2 Jessica North Unattached 322 F 159 FSen 54 7:17/K 1:12:45.1
346 1:13:31.6 Rachael Lancelot Unattached 301 F 160 FV40 38 7:19/K 1:13:06.4
347 1:13:43.1 Eimear Griffin Unattached 269 F 161 FSen 55 7:19/K 1:13:10.2
348 1:13:43.1 Caroline Thomas Unattached 420 F 162 FV40 39 7:19/K 1:13:10.8
349 1:14:31.3 Nicola Hartley Unattached 277 F 163 FSen 56 7:25/K 1:14:13.8
350 1:14:47.2 Alison Hilton Barnsley Harriers 37 F 164 FV45 21 7:26/K 1:14:18.6
351 1:14:53.4 Dot Carr Unattached 234 F 165 FV60 5 7:27/K 1:14:30.4
352 1:14:59.4 Sarah Dyson Unattached 250 F 166 FSen 57 7:27/K 1:14:29.5
353 1:15:05.2 Kate Cadwell Barnsley Harriers 35 F 167 FV50 15 7:28/K 1:14:36.2
354 1:15:20.8 Shelby-Lauren Brown Unattached 230 F 168 FSen 58 7:29/K 1:14:46.3
355 1:16:30.3 Claire Robinsom Kingstone Runners Barnsley 93 F 169 FV35 23 7:38/K 1:16:17.8
356 1:16:30.8 Julie Gough Kingstone Runners Barnsley 86 F 170 FV55 9 7:37/K 1:16:09.9
357 1:16:36.6 Tracy Wright Kingstone Runners Barnsley 102 F 171 FV45 22 7:38/K 1:16:15.9
358 1:16:39.0 Jacqueline Richardson Unattached 340 F 172 FV55 10 7:37/K 1:16:05.1
359 1:16:57.9 Sally Morris Unattached 320 F 173 FV50 16 7:38/K 1:16:24.1
360 1:17:36.8 Gayle Wilson Unattached 381 F 174 FV40 40 7:42/K 1:17:04.6
361 1:18:16.3 Nicola Ingle Unattached 290 F 175 FV40 41 7:46/K 1:17:43.8
362 1:19:39.1 Tracy Anderson Unattached 213 F 176 FSen 59 7:56/K 1:19:15.6
363 1:20:10.9 Barry Sinar Ackworth Road Runners 15 M 187 MV65 8 7:58/K 1:19:38.2
364 1:24:59.2 Alison Holmes Unattached 285 F 177 FV45 23 8:27/K 1:24:29.9
Overall Place Gun Time Name Club Bib No Gender Gender Place Category Category Place Pace Chip Time

Priory 5 k

Priory 5k
Overall Place Gun Time Name Club Bib No Gender Gender Place Category Category Place Pace Chip Time
1 18:17.6 James Thompson Kingstone Runners Barnsley 27 M 1 MSen 1 3:39/K 18:15.6
2 18:29.6 Martin Keith Peck Roberttown Road Runners 31 M 2 MSen 2 3:41/K 18:27.5
3 19:13.0 Alex Wyke-Ulliott Leeds City Ac 30 M 3 MSen 3 3:50/K 19:11.2
4 19:29.6 Mark Havenhand Kingstone Runners Barnsley 80 M 4 MV45 1 3:53/K 19:26.7
5 20:05.9 Lewis Penna-Kincell Rothwell Harriers 42 M 5 MSen 4 4:01/K 20:03.0
6 20:37.8 Andrew Mascarenhas Ackworth Road Runners 11 M 6 MSen 5 4:07/K 20:35.4
7 20:43.0 James Grant Unattached 63 M 7 MSen 6 4:08/K 20:40.6
8 20:50.7 Carl Watson Low Fell RC 91 M 8 MV45 2 4:10/K 20:48.6
9 21:10.0 Mick Wigglesworth Unattached 79 M 9 MV45 3 4:13/K 21:06.8
10 21:24.8 Angela Dales Unattached 83 F 1 Female no info 1 4:16/K 21:21.2
11 21:31.2 Craig Thorpe Unattached 76 M 10 MSen 7 4:18/K 21:28.7
12 21:33.8 Sarah Hunter Unattached 65 F 2 FSen 1 4:18/K 21:30.0
13 21:37.7 Shaun Bell Gateshead Harriers & Ac 15 M 11 MSen 8 4:19/K 21:35.5
14 21:41.9 Rich Welsh Rothwell & District Harriers 40 M 12 MSen 9 4:20/K 21:38.3
15 21:45.9 David Brooke Wakefield and District Harriers 89 M 13 MV40 1 4:21/K 21:43.7
16 21:59.6 Jo Heseltine Rothwell & District Harriers 36 F 3 FV50 1 4:23/K 21:55.6
17 22:06.4 Edward Wyke-Ulliott Rothwell & District Harriers 41 M 14 MV40 2 4:24/K 22:02.9
18 22:09.7 Daz Hewitt Wakefield and District Harriers 45 M 15 MV40 3 4:25/K 22:07.3
19 22:23.9 Andrew Baiden Rothwell & District Harriers 32 M 16 MV40 4 4:28/K 22:20.8
20 23:13.1 Ian Micklethwaite Kingstone Runners Barnsley 25 M 17 MV45 4 4:38/K 23:08.9
21 24:03.7 Terry Sinar Ackworth Road Runners 7 M 18 MV50 1 4:48/K 23:58.9
22 24:09.6 Sharon Cooper Kingstone Runners Barnsley 18 F 4 FV45 1 4:49/K 24:05.8
23 24:27.2 Neil Lawson Selby Striders 43 M 19 MV50 2 4:52/K 24:22.2
24 24:55.2 Joshua Smith Unattached 94 M 20 MSen 10 4:58/K 24:48.5
25 24:57.4 Lee Hopkins Ackworth Road Runners 96 M 21 MV40 5 4:58/K 24:51.2
26 25:05.1 Jonathan Schofield Rothwell & District Harriers 37 M 22 MSen 11 5:00/K 24:58.8
27 25:06.6 Dawn Branley Unattached 51 F 5 FSen 2 5:00/K 25:02.3
28 25:14.7 Gavin Beardshall Kingstone Runners Barnsley 29 M 23 MSen 12 5:02/K 25:10.7
29 25:33.3 Brian Shaw Rothwell & District Harriers 38 M 24 MV50 3 5:06/K 25:29.1
30 25:56.4 Tracy Hughes Kingstone Runners Barnsley 20 F 6 FV40 1 5:10/K 25:52.1
31 26:31.5 Aomieslwi Brooke Unattached 90 F 7 FSen 3 5:17/K 26:25.1
32 27:24.3 Debra White Unattached 77 F 8 FV40 2 5:28/K 27:20.3
33 27:32.4 Ruth Walker Ackworth Road Runners 9 F 9 FV35 1 5:30/K 27:28.3
34 27:38.8 Mark Reynolds Rothwell & District Harriers 86 M 25 MV55 1 5:30/K 27:32.4
35 27:43.3 David Marsh Unattached 66 M 26 MV50 4 5:31/K 27:36.5
36 27:56.9 Stephen Frost Unattached 59 M 27 MSen 13 5:34/K 27:48.5
37 27:59.1 Peter Rawnsley Skyrac AC 44 M 28 MV60 1 5:35/K 27:53.1
38 28:19.4 Carole Clifford Rothwell & District Harriers 33 F 10 FV50 2 5:39/K 28:13.2
39 28:20.4 Robert Bayley Unattached 49 M 29 MV40 6 5:38/K 28:10.7
40 29:08.3 Kevin Tate Wakefield Tri Club 103 M 30 MV55 2 5:48/K 29:00.5
41 29:16.9 David Elliott Keswick AC 95 M 31 MV40 7 5:50/K 29:09.6
42 29:36.8 Holly Essex Unattached 56 F 11 FSen 4 5:54/K 29:29.4
43 29:53.7 John Grove Ackworth Road Runners 1 M 32 MV60 2 5:56/K 29:40.1
44 30:31.0 Jeannette Boote Unattached 50 F 12 FV40 3 6:04/K 30:22.3
45 30:47.9 Elaine Bailey Unattached 47 F 13 FV55 1 6:08/K 30:40.6
46 30:55.2 Donna Allen Kingstone Runners Barnsley 17 F 14 FV40 4 6:10/K 30:49.7
47 31:33.4 Victoria Nicholson Ackworth Road Runners 82 F 15 FV40 5 6:17/K 31:25.2
48 31:38.1 Alan Parrish Unattached 69 M 33 MV60 3 6:17/K 31:27.8
49 32:18.9 Michelle Parrish Unattached 71 F 16 FV40 6 6:26/K 32:10.0
50 32:24.5 Samantha Brank Unattached 101 F 17 FV45 2 6:28/K 32:18.7
51 32:39.9 Emma Bailey Unattached 48 F 18 FSen 5 6:30/K 32:32.4
52 32:46.2 Victoria Miller Unattached 85 F 19 FSen 6 6:31/K 32:34.2
53 33:01.9 Keeley Turner Ackworth Road Runners 8 F 20 FV35 2 6:34/K 32:49.7
54 33:12.7 Coralin Harrison Harrogate Harriers Ac 16 F 21 FV60 1 6:37/K 33:06.7
55 33:14.9 Kelly Hirst Ackworth Road Runners 3 F 22 FSen 7 6:37/K 33:06.7
56 33:23.3 Mark Ramskill Unattached 99 M 34 MV40 8 6:39/K 33:15.3
57 33:24.6 Stephanie Ramskill Unattached 100 F 23 FV40 7 6:39/K 33:16.6
58 33:37.7 Carole Powell Unattached 73 F 24 FV50 3 6:41/K 33:25.7
59 33:48.7 Annabelle James Ackworth Road Runners 88 F 25 FV40 8 6:43/K 33:37.7
60 34:11.2 Darren Parrish Unattached 70 M 35 MV45 5 6:48/K 34:00.6
61 34:18.7 Jem O'Connor Ackworth Road Runners 84 F 26 FSen 8 6:49/K 34:07.2
62 34:29.2 Darren Powell Unattached 74 M 36 MV40 9 6:51/K 34:16.7
63 34:29.6 Nicola Hubbard-Sellers Unattached 64 F 27 FSen 9 6:51/K 34:16.8
64 34:52.6 Katie Lee Kingstone Runners Barnsley 22 F 28 FSen 10 6:57/K 34:47.2
65 34:52.8 Nichola Savage Tin 97 F 29 FSen 11 6:57/K 34:47.2
66 35:21.7 Jill Hardings Ackworth Road Runners 92 F 30 FV55 2 7:03/K 35:13.0
67 36:03.2 Sam Allen Unattached 98 F 31 FV45 3 7:10/K 35:51.8
68 36:12.2 Nikki Dewhirst Unattached 55 F 32 FV50 4 7:12/K 35:59.7
69 36:13.2 Caroline Davies Rothwell & District Harriers 34 F 33 FSen 12 7:13/K 36:04.3
70 36:54.4 Jean Cooper Unattached 54 F 34 FV55 3 7:21/K 36:44.2
71 36:54.7 Carol Middleton Unattached 68 F 35 FV55 4 7:21/K 36:44.5
72 36:58.8 David Kirk Fitmums and Friends 14 M 37 MV45 6 7:22/K 36:50.4
73 37:14.9 Kaylie Mascarenhas Unattached 67 F 36 FSen 13 7:24/K 37:00.7
74 38:17.8 Gary Wilson Ackworth Road Runners 12 M 38 MV55 3 7:38/K 38:11.4
75 38:21.7 Michelle Gleadall Unattached 62 F 37 FV35 3 7:38/K 38:12.0
76 38:40.5 Clare Cooke Unattached 53 F 38 FV40 9 7:42/K 38:31.2
77 38:42.4 Susan Grove Ackworth Road Runners 2 F 39 FV45 4 7:42/K 38:28.9
78 39:09.6 Sarah Myers Ackworth Road Runners 6 F 40 FV45 5 7:48/K 39:01.5
79 39:19.2 Saima Sherburn Ackworth Road Runners 102 F 41 FV40 10 7:49/K 39:07.1
80 39:34.5 Sarah Mann Kingstone Runners Barnsley 93 F 42 FV40 11 7:53/K 39:23.9
81 39:45.6 Tracy Hyland Barnsley Harriers 13 F 43 FV45 6 7:54/K 39:32.9
82 39:46.6 Sheila Ocarroll Kingstone Runners Barnsley 26 F 44 FV60 2 7:55/K 39:34.2
83 39:56.7 Amanda Astbury Unattached 46 F 45 FV40 12 7:57/K 39:46.8
84 39:56.8 Lesley White Unattached 78 F 46 FV55 5 7:57/K 39:47.0
85 40:10.6 Trish Daniels Unattached 87 F 47 FV50 5 8:00/K 40:01.7
86 41:55.0 Pam Kirk Ackworth Road Runners 5 F 48 FV40 13 8:21/K 41:43.0
87 42:39.2 Sheila Downing Kingstone Runners Barnsley 19 F 49 FV55 6 8:29/K 42:26.6
88 42:51.0 Sarah Whiteman Ackworth Road Runners 10 F 50 FSen 14 8:31/K 42:37.0
89 45:19.0 Rachel Lee Kingstone Runners Barnsley 23 F 51 FV40 14 9:02/K 45:08.0
90 45:19.1 David Lee Kingstone Runners Barnsley 21 M 39 MV40 10 9:02/K 45:08.2
91 46:03.1 Christine Shaw Rothwell & District Harriers 39 F 52 FV45 7 9:10/K 45:51.5
92 46:11.4 Christine Davies Rothwell & District Harriers 35 F 53 FV50 6 9:12/K 45:59.8
93 47:24.3 Marie Gibb Unattached 61 F 54 FV45 8 9:26/K 47:10.4
Overall Place Gun Time Name Club Bib No Gender Gender Place Category Category Place Pace Chip Time

 

What's My Time