Kilmaurs 5k

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

These are your actual race timings, on Runbritian Results they will be rounded up to the nearest second.

Please follow link for full explanation on Why This Is Done. Runbritian Results de-mystified

 Full results download

 

Kilmaurs 5k
Overall Place Gun Time Name Club Category Bib Gender Gender Place Category Place Pace Chip Time
1 14:42.3 Luke Traynor Giffnock North AAC MSen 166 M 1 1 2:56/K 14:40.8
2 16:27.4 Jack Heathwood Bellahouston Harriers MU18 51 M 2 1 3:17/K 16:25.4
3 16:48.3 Robbie Ferguson Bellahouston Harriers MU18 246 M 3 2 3:22/K 16:46.4
4 17:00.9 Kenneth Neill Ayr Seaforth AAC MSen 230 M 4 2 3:24/K 16:59.1
5 17:01.2 Brendan Forrester Unattached MSen 163 M 5 3 3:24/K 16:59.3
6 17:06.9 Keith Haining Jog stewarton MV40 208 M 6 1 3:25/K 17:04.8
7 17:21.1 Steven Reid Ayr Seaforth AAC MSen 117 M 7 4 3:28/K 17:19.6
8 17:29.6 Alan Heron Dumbarton AAC MSen 114 M 8 5 3:30/K 17:27.0
9 17:31.8 Paul Lafferty Irvine Running Club MSen 82 M 9 6 3:30/K 17:29.4
10 17:33.4 Luke Chamberlain Giffnock North AAC MV40 37 M 10 2 3:31/K 17:31.3
11 17:37.2 Gavin Hogarth Killie Striders MSen 71 M 11 7 3:31/K 17:35.6
12 17:48.0 Connell Drummond Kilmarnock H & AC MV40 3 M 12 3 3:34/K 17:45.5
13 17:59.4 Mark Ford Newlands Warriers MV40 162 M 13 4 3:36/K 17:57.9
14 18:06.7 Grahame Hopper Unattached MSen 274 M 14 8 3:37/K 18:03.3
15 18:14.5 Calum MacDonald Ayr Seaforth AAC MSen 273 M 15 9 3:39/K 18:11.3
16 18:20.9 John Ross Ayr Seaforth AAC MV40 96 M 16 5 3:40/K 18:17.3
17 18:28.8 Scott Brown Irvine Running Club MV40 255 M 17 6 3:42/K 18:25.9
18 18:33.6 Darren McQuade Bellahouston Harriers MSen 94 M 18 10 3:43/K 18:30.2
19 18:35.0 Fraser McPhail Troon Tortoises AC MV40 170 M 19 7 3:43/K 18:31.0
20 18:36.2 Karl Owens Ayrodynamic Triathlon Club MSen 233 M 20 11 3:43/K 18:33.1
21 18:36.3 Paul Kernohan Ronhill Cambuslang Harriers MSen 224 M 21 12 3:43/K 18:32.6
22 18:38.7 Scott Hunter Ronhill Cambuslang Harriers MV40 275 M 22 8 3:44/K 18:35.3
23 18:40.3 Calum Ferguson Bellahouston Harriers MSen 245 M 23 13 3:44/K 18:38.6
24 18:40.3 Ruairidh MacDonald Bellahouston Harriers MSen 241 M 24 14 3:44/K 18:36.9
25 18:47.4 Lewis Hannigan Kilbarchan Amateur Athletic Club MU18 26 M 25 3 3:45/K 18:45.9
26 18:47.5 Fiona Ramsay Cani-Fit FSen 123 F 1 1 3:45/K 18:45.9
27 18:48.0 Stewart McAllister Kilmarnock H & AC MSen 234 M 26 15 3:46/K 18:44.7
28 18:59.2 Mark Porter Bellahouston Harriers MSen 168 M 27 16 3:48/K 18:54.4
29 19:05.4 Joe Chambers Springburn Harriers MSen 42 M 28 17 3:49/K 19:01.0
30 19:07.7 Piotr Horodyski TKKF Kolejarz Bydgoszcz MSen 237 M 29 18 3:49/K 19:04.0
31 19:12.7 George Ross Unattached MSen 269 M 30 19 3:50/K 19:09.0
32 19:16.9 David Auchie Ayrodynamic Triathlon Club MV50 97 M 31 1 3:51/K 19:14.1
33 19:25.5 Louise Mitchell Cani Sports Edinburgh FSen 126 F 2 2 3:53/K 19:23.4
34 19:33.3 Graeme MacFarlane Irvine Running Club MV40 140 M 32 9 3:55/K 19:28.6
35 19:35.5 Graeme Gemmell Bellahouston Harriers MV50 284 M 33 2 3:55/K 19:32.9
36 19:38.7 Alan McMillan Unattached MSen 56 M 34 20 3:56/K 19:31.0
37 19:39.6 Stephen McDowall Ayr Seaforth AAC MV40 139 M 35 10 3:56/K 19:35.1
38 19:42.0 Laura Wallace Ayr Seaforth AAC FSen 144 F 3 3 3:56/K 19:39.4
39 19:46.2 Marc Auchie Ayrodynamic Triathlon Club MSen 125 M 36 21 3:57/K 19:43.7
40 19:46.6 Sandra Hunter Rons Runners Female No Age Provided 19 F 4 1 3:57/K 19:41.3
41 19:51.3 Andrew Stewart Rons Runners MV50 204 M 37 3 3:58/K 19:46.0
42 19:52.5 Jake Graham Unattached MU18 141 M 38 4 3:58/K 19:51.0
43 19:53.6 Toni McIntosh Toni's Tigers FSen 55 F 5 4 3:59/K 19:51.0
44 19:55.3 Michael Corson Kilmarnock H & AC MV50 211 M 39 4 3:59/K 19:50.9
45 19:58.4 Steven Robson Kilmarnock H & AC MSen 185 M 40 22 4:00/K 19:54.5
46 20:07.1 Billy McClean Unattached MSen 252 M 41 23 4:01/K 20:01.7
47 20:08.1 Davie Jones Ayr Seaforth AAC MV40 39 M 42 11 4:02/K 20:04.0
48 20:08.3 Jim Sneddon Irvine Running Club MV50 41 M 43 5 4:02/K 20:05.2
49 20:14.8 Neil Nairn Bellahouston Harriers MV40 58 M 44 12 4:03/K 20:11.6
50 20:18.9 Ross Parker Unattached MSen 30 M 45 24 4:04/K 20:10.9
51 20:21.4 Mark Hamilton Kilmarnock H & AC MV50 151 M 46 6 4:04/K 20:16.9
52 20:28.2 Laura Haggarty Kilmarnock H & AC FSen 244 F 6 5 4:06/K 20:22.8
53 20:29.5 Ian Anscombe Bellahouston Harriers MV40 200 M 47 13 4:06/K 20:23.5
54 20:31.2 John Surgenor Irvine Running Club MV60 158 M 48 1 4:06/K 20:25.6
55 20:34.4 Niamh Riggins Ronhill Cambuslang Harriers FU18 52 F 7 1 4:07/K 20:32.1
56 20:35.0 Lynne McDowall Bellahouston Harriers FSen 18 F 8 6 4:07/K 20:31.7
57 20:45.2 Jon Cunningham Unattached MV40 270 M 49 14 4:09/K 20:41.3
58 20:47.5 Lorna Todd Ayrodynamic Triathlon Club FV40 12 F 9 1 4:09/K 20:44.5
59 20:48.9 Stewart McRoberts Kilmarnock H & AC MSen 198 M 50 25 4:10/K 20:42.1
60 21:01.2 Colin Speirs Unattached MV40 287 M 51 15 4:12/K 20:51.2
61 21:04.0 Michael Stewart Unattached MSen 236 M 52 26 4:13/K 20:56.6
62 21:08.8 Janine Dickie Bellahouston Harriers FSen 167 F 10 7 4:14/K 21:04.4
63 21:15.7 John Garratt Unattached MSen 223 M 53 27 4:15/K 21:11.5
64 21:18.0 Gerry Gallacher Scottish Prison Service AAC MV40 16 M 54 16 4:16/K 21:13.8
65 21:22.0 Ian Morrison Unattached MV40 195 M 55 17 4:16/K 21:11.9
66 21:24.4 Matthew Dodds Kilmarnock H & AC MV60 131 M 56 2 4:17/K 21:18.8
67 21:28.1 James Chalmers Unattached MSen 215 M 57 28 4:18/K 21:22.6
68 21:29.4 David Rutherford Kilmarnock H & AC MSen 290 M 58 29 4:18/K 21:23.7
69 21:29.5 Russell Duncan Kilmarnock H & AC MV50 118 M 59 7 4:18/K 21:24.4
70 21:34.4 Alan Buchanan Killie Striders MV40 115 M 60 18 4:19/K 21:27.0
71 21:37.8 Chris Mullan Ayrodynamic Triathlon Club MSen 238 M 61 30 4:19/K 21:30.1
72 21:39.6 Lindsay Johnson Cani-Fit FSen 202 F 11 8 4:20/K 21:33.4
73 21:51.4 Scott Thomson Unattached MSen 221 M 62 31 4:22/K 21:41.9
74 21:55.2 Grant Lindsay Unattached MV40 261 M 63 19 4:23/K 21:48.0
75 21:57.1 James Hobson Unattached MV40 265 M 64 20 4:23/K 21:48.0
76 21:58.6 Colin Jamieson Unattached MSen 291 M 65 32 4:24/K 21:48.8
77 22:00.4 Kirsty Wilson Toni's Tigers FSen 229 F 12 9 4:24/K 21:49.0
78 22:02.2 Peter Taylor Unattached MV60 157 M 66 3 4:24/K 21:54.2
79 22:05.5 Russell Muir Unattached MSen 282 M 67 33 4:25/K 21:55.1
80 22:05.6 Michael Flinn Irvine Running Club MV60 176 M 68 4 4:25/K 21:55.3
81 22:08.2 Angela Campbell Bellahouston Harriers FSen 137 F 13 10 4:26/K 22:01.8
82 22:13.7 Suzanne Boyle Bellahouston Harriers FSen 206 F 14 11 4:27/K 22:07.8
83 22:14.0 Keith Johnson Cani-Fit MV40 203 M 69 21 4:27/K 22:08.3
84 22:18.7 Kenneth Wales Kilmarnock H & AC MV50 29 M 70 8 4:28/K 22:13.6
85 22:21.2 Hayley McCrorie Shettleston Harriers FSen 50 F 15 12 4:28/K 22:17.6
86 22:25.2 Michael Waddington Unattached MV40 205 M 71 22 4:29/K 22:17.6
87 22:27.2 Jack Meikle Giffnock North AAC MU18 124 M 72 5 4:29/K 22:19.4
88 22:27.8 James Davis Unattached MV60 156 M 73 5 4:29/K 22:22.8
89 22:33.6 Lorna Sloan Ayrodynamic Triathlon Club FV40 103 F 16 2 4:31/K 22:26.9
90 22:36.2 Corrie Lotter Kilmarnock H & AC MV40 187 M 74 23 4:31/K 22:31.2
91 22:40.2 Ray O'Leary Unattached MV40 256 M 75 24 4:32/K 22:30.5
92 22:42.1 James White Irvine Running Club MV60 278 M 76 6 4:32/K 22:34.2
93 22:48.3 Colin Meredith Killie Striders MV40 68 M 77 25 4:34/K 22:37.6
94 23:03.2 Calum McGarvie Unattached MSen 161 M 78 34 4:37/K 22:50.7
95 23:05.2 Matt Ferguson Kilmarnock H & AC MV60 281 M 79 7 4:37/K 22:56.4
96 23:07.4 Rhona O'Neill Kilmarnock H & AC FSen 171 F 17 13 4:37/K 22:59.3
97 23:09.4 Helen Stevenson Bellahouston Harriers FV40 253 F 18 3 4:38/K 23:03.0
98 23:13.2 Maxine Gorman Killie Striders FSen 225 F 19 14 4:39/K 23:01.8
99 23:14.1 Doreen Wales Kilmarnock H & AC FV40 2 F 20 4 4:39/K 23:06.0
100 23:17.8 Paul Chapman Unattached MSen 40 M 80 35 4:39/K 23:07.4
101 23:22.7 Kate Todd Kilmarnock H & AC FV60 164 F 21 1 4:40/K 23:16.4
102 23:22.8 Emily Jackson Bellahouston Harriers FSen 27 F 22 15 4:40/K 23:15.9
103 23:32.8 Mark Garton Rons Runners MV40 201 M 81 26 4:42/K 23:23.4
104 23:35.4 Jada Amoah Cani-Fit FU18 17 F 23 2 4:43/K 23:29.2
105 23:37.0 John Crombie Unattached MV60 240 M 82 8 4:43/K 23:26.0
106 23:41.1 Michael Richards Unattached MSen 108 M 83 36 4:44/K 23:31.8
107 23:41.7 Graeme MacMillan Unattached MSen 109 M 84 37 4:44/K 23:32.4
108 23:47.7 Kenny Weir Unattached MV60 79 M 85 9 4:45/K 23:40.1
109 23:50.2 Gail Steven Rons Runners FSen 235 F 24 16 4:46/K 23:43.0
110 23:58.7 Fiona Rowley Jog stewarton FV40 239 F 25 5 4:48/K 23:50.1
111 24:02.1 Tim Obhi Unattached MSen 254 M 86 38 4:48/K 23:48.2
112 24:02.9 James Brown Jog stewarton MV40 194 M 87 27 4:48/K 23:49.9
113 24:04.7 David McGill Kilmarnock H & AC MV40 154 M 88 28 4:49/K 23:58.4
114 24:06.8 Angela Carson Bellahouston Harriers FV40 59 F 26 6 4:49/K 23:59.3
115 24:16.9 Kirsteen Salisbury Kilmarnock H & AC FSen 35 F 27 17 4:51/K 24:08.1
116 24:29.8 Colette Webster Unattached FSen 153 F 28 18 4:54/K 24:18.1
117 24:30.3 Viv Lambert Kilmarnock H & AC FV40 119 F 29 7 4:54/K 24:24.0
118 24:30.9 Hughie Hood Rons Runners MV60 217 M 89 10 4:54/K 24:21.2
119 24:33.1 Laura McGarvie Unattached FSen 9 F 30 19 4:55/K 24:20.9
120 24:38.5 Douglas Dickson Kilmarnock H & AC MV40 106 M 90 29 4:56/K 24:32.5
121 24:42.9 Colleen Gavin Killie Striders FSen 190 F 31 20 4:56/K 24:31.4
122 24:44.8 Graeme Aitkins Unattached MV40 271 M 91 30 4:57/K 24:24.8
123 24:47.0 Charlie Hodgart Kilmarnock H & AC MU18 197 M 92 6 4:57/K 24:27.5
124 24:48.6 Kevin McWhirter Kilmarnock H & AC MV40 21 M 93 31 4:58/K 24:30.1
125 24:49.2 Beinn Wilson Unattached MSen 193 M 94 39 4:58/K 24:38.1
126 24:51.5 Sarah Whalen Scottish Prison Service AAC FV40 15 F 32 8 4:58/K 24:42.7
127 24:57.2 Richard Hirst Toni's Tigers MV40 44 M 95 32 4:59/K 24:43.1
128 24:57.9 Andrew Cochran Bellahouston Harriers MV40 113 M 96 33 4:59/K 24:44.8
129 25:00.6 Lottie Lambert Kilmarnock H & AC FU18 120 F 33 3 5:00/K 24:52.4
130 25:01.7 Charlene Banks Unattached FSen 152 F 34 21 5:00/K 24:50.2
131 25:04.6 Victoria Anderson Kilmarnock H & AC FV40 180 F 35 9 5:01/K 24:57.3
132 25:05.6 John Speirs Unattached MV60 104 M 97 11 5:01/K 24:54.4
133 25:05.7 Hannah O'Shea Janice's Joggers FSen 183 F 36 22 5:01/K 24:59.1
134 25:07.2 Rebecca Simister Bellahouston Harriers FSen 150 F 37 23 5:01/K 24:54.7
135 25:07.6 Geoff Robertson Kilmarnock H & AC MV40 110 M 98 34 5:01/K 24:57.7
136 25:09.9 Lizzie Hamilton Unattached FSen 57 F 38 24 5:02/K 24:56.3
137 25:17.8 Alisdair Hood Kilmarnock H & AC MV40 259 M 99 35 5:03/K 25:08.7
138 25:23.8 Chris McGrane Killie Striders MV50 65 M 100 9 5:05/K 25:09.3
139 25:25.7 Mark Price Jog stewarton MSen 286 M 101 40 5:05/K 25:07.8
140 25:45.8 Philip MacKay Unattached MV40 227 M 102 36 5:09/K 25:33.5
141 25:52.4 Brian Gibson Toni's Tigers MV50 47 M 103 10 5:10/K 25:37.5
142 25:59.3 Dawn McManus Kilmarnock H & AC FV40 89 F 39 10 5:12/K 25:52.3
143 26:04.1 Alex Finds Unattached MV60 258 M 104 12 5:13/K 25:59.2
144 26:11.0 Claire Wylie Jog stewarton FV40 92 F 40 11 5:14/K 26:03.9
145 26:12.6 Lisa Gilmore Bellahouston Harriers FV40 25 F 41 12 5:14/K 26:00.4
146 26:16.8 Linzi Black Unattached FSen 165 F 42 25 5:15/K 26:10.0
147 26:19.7 Emily O'Shea Kilmarnock H & AC FU18 184 F 43 4 5:16/K 26:11.3
148 26:20.7 Lewis Allan Unattached MU18 232 M 105 7 5:16/K 26:01.6
149 26:21.6 Chris McGill Killie Striders MSen 66 M 106 41 5:16/K 26:06.2
150 26:30.1 David Robertson Unattached MV60 88 M 107 13 5:18/K 26:19.3
151 26:33.0 Conor Gibson Unattached MSen 84 M 108 42 5:19/K 26:18.0
152 26:37.7 Robert Wyllie Rons Runners MV60 6 M 109 14 5:19/K 26:25.2
153 26:38.1 Gordon Cowie Unattached MV50 179 M 110 11 5:20/K 26:23.2
154 26:41.1 Emma Brown Unattached FSen 182 F 44 26 5:20/K 26:27.0
155 26:43.5 Laura Carr Killie Striders FSen 72 F 45 27 5:21/K 26:31.5
156 26:51.9 Fiona Thomson Unattached FSen 102 F 46 28 5:22/K 26:37.5
157 26:53.4 Alan Fitzsimmons Fusion Triathlon Club MV40 127 M 111 37 5:23/K 26:45.0
158 26:55.4 Sharlene McGilvray Irvine Running Club FV40 8 F 47 13 5:23/K 26:42.3
159 26:56.4 Amy Anderson Kilmarnock H & AC FU18 181 F 48 5 5:23/K 26:47.6
160 26:56.8 Anna Lambert Kilmarnock H & AC FU18 288 F 49 6 5:23/K 26:48.8
161 26:58.6 Karen Hunter Toni's Tigers FV40 169 F 50 14 5:24/K 26:46.0
162 27:00.9 Elizabeth Martin Unattached FV50 147 F 51 1 5:24/K 26:51.9
163 27:11.6 Fraser Reid Cani-Fit MU18 248 M 112 8 5:26/K 26:54.4
164 27:18.4 Ros McGowan Unattached FSen 80 F 52 29 5:28/K 27:05.0
165 27:20.0 Fiona Gordon Unattached FV40 192 F 53 15 5:28/K 27:07.7
166 27:26.9 Robert White Unattached MV40 32 M 113 38 5:29/K 27:15.9
167 27:27.9 Thomas Hodgart Rons Runners MV50 134 M 114 12 5:29/K 27:07.2
168 27:39.4 Rachel Cox Monkton Milers FV40 10 F 54 16 5:32/K 27:23.4
169 27:41.7 Diane McGougan Unattached FSen 220 F 55 30 5:32/K 27:31.0
170 27:42.6 Nikki Finlayson Unattached FSen 219 F 56 31 5:32/K 27:32.3
171 27:44.9 John Softley Bellahouston Harriers MV60 116 M 115 15 5:33/K 27:23.6
172 27:46.1 Natalie Wales Kilmarnock H & AC FSen 266 F 57 32 5:33/K 27:33.8
173 27:47.0 Scott Wylie Unattached MV40 289 M 116 39 5:33/K 27:29.6
174 27:48.8 Alison Wales Kilmarnock H & AC FV50 28 F 58 2 5:34/K 27:36.7
175 27:49.1 Alan Anderson Kilmarnock H & AC MV50 228 M 117 13 5:34/K 27:37.1
176 27:56.0 Amanda Muir Jog stewarton FSen 283 F 59 33 5:35/K 27:46.2
177 28:00.7 Jacqui Sandler Kilmarnock H & AC FV40 5 F 60 17 5:36/K 27:45.5
178 28:10.0 Lorraine Napier Killie Striders FV40 61 F 61 18 5:38/K 27:56.8
179 28:19.2 Kelly Hensler Unattached FV40 207 F 62 19 5:40/K 27:57.7
180 28:19.4 Morag Paton Jog stewarton FV50 212 F 63 3 5:40/K 28:12.6
181 28:30.0 Kirsty Fitzsimmons Fusion Triathlon Club FU18 128 F 64 7 5:42/K 28:21.1
182 28:37.5 Gillian Hornby Toni's Tigers FSen 148 F 65 34 5:43/K 28:20.8
183 28:41.9 Alistair Kirkcaldy Rons Runners MV60 143 M 118 16 5:44/K 28:27.6
184 28:42.0 Emma Marley Toni's Tigers FSen 43 F 66 35 5:44/K 28:27.1
185 28:54.9 Danny Andrews Unattached MU18 294 M 119 9 5:47/K 28:46.2
186 28:56.6 Linda Edgar Rons Runners FV50 160 F 67 4 5:47/K 28:35.9
187 28:59.8 Laura McIntyre Toni's Tigers FSen 46 F 68 36 5:48/K 28:41.5
188 29:28.5 Kirstie MacKenzie Toni's Tigers FSen 54 F 69 37 5:54/K 29:11.0
189 29:35.5 Amanda Reid Cani-Fit FV40 247 F 70 20 5:55/K 29:18.8
190 29:37.0 Paul Allan Unattached MV50 231 M 120 14 5:55/K 29:17.7
191 29:43.2 Sandra Dickson Kilmarnock H & AC FV40 107 F 71 21 5:57/K 29:29.1
192 30:21.7 Gillian Hughes Kilmarnock H & AC FV50 196 F 72 5 6:04/K 30:02.2
193 30:23.9 Symone Rooney Unattached FU18 174 F 73 8 6:05/K 30:05.5
194 30:24.7 Hilary Scott Unattached FV50 216 F 74 6 6:05/K 30:13.2
195 30:24.7 Mithun Barik Killie Striders MSen 63 M 121 43 6:05/K 30:09.3
196 30:28.5 Arlene Wallace Unattached FV40 14 F 75 22 6:06/K 30:12.0
197 30:28.5 Laura Dempsie Unattached FV40 20 F 76 23 6:06/K 30:11.5
198 30:29.9 Brian Rooney Unattached MV40 173 M 122 40 6:06/K 30:11.2
199 30:31.7 Lesley Duffy Killie Striders FSen 81 F 77 38 6:06/K 30:16.6
200 30:32.1 Luke McManus Kilmarnock H & AC MU18 90 M 123 10 6:06/K 30:23.8
201 30:33.7 Liz MacKie Kilmarnock H & AC FV50 155 F 78 7 6:07/K 30:12.3
202 30:57.6 Aileen Gillies Mums on the run kmarnock FV40 243 F 79 24 6:11/K 30:44.9
203 30:57.9 Stephanie Dale Kilmarnock H & AC FSen 149 F 80 39 6:11/K 30:48.7
204 31:00.1 Christine McShane Jog stewarton FV50 209 F 81 8 6:12/K 30:52.7
205 31:22.2 Kirsteen MacNiven Unattached FV40 129 F 82 25 6:16/K 31:05.6
206 31:28.3 Penny McRoberts Unattached FV40 199 F 83 26 6:18/K 31:15.9
207 31:32.9 Susan Clements Killie Striders FV40 77 F 84 27 6:18/K 31:18.7
208 31:38.1 Keith Savory Unattached MV40 95 M 124 41 6:20/K 31:20.4
209 31:43.7 Dionne Hair Unattached FU18 276 F 85 9 6:21/K 31:28.5
210 31:43.8 Suzanne MacLeod Unattached FV40 267 F 86 28 6:21/K 31:32.2
211 31:49.5 Demi Muir Killie Striders FU18 159 F 87 10 6:22/K 31:35.0
212 31:54.6 Amy Collins Kilmarnock H & AC FSen 191 F 88 40 6:23/K 31:33.4
213 31:58.4 Marclee Potgieter Unattached MSen 177 M 125 44 6:24/K 31:38.9
214 31:59.1 Mel Barrett Unattached FSen 178 F 89 41 6:24/K 31:39.3
215 32:05.4 Codie Oliver Unattached FU18 285 F 90 11 6:25/K 31:48.7
216 32:05.5 Julie Burns Unattached FV40 268 F 91 29 6:25/K 31:49.0
217 32:12.5 Hugh Turner Unattached MV70 ++ 100 M 126 1 6:26/K 32:07.9
218 32:16.5 Laura Preece Unattached FSen 213 F 92 42 6:27/K 31:55.4
219 32:30.3 Kyle Lotter Janice's Joggers MSen 189 M 127 45 6:30/K 32:14.7
220 32:30.3 Ebony Murphy Unattached FU18 277 F 93 12 6:30/K 32:14.3
221 32:40.2 Nikki Craig Monkton Milers FSen 34 F 94 43 6:32/K 32:21.1
222 32:40.2 Fiona McDonald Monkton Milers FV40 242 F 95 30 6:32/K 32:21.1
223 32:45.0 Sarah Tweedie Unattached FV40 62 F 96 31 6:33/K 32:29.0
224 32:45.2 Suzy Leggat Kilmarnock H & AC FV60 93 F 97 2 6:33/K 32:23.7
225 33:14.9 Ron Cheyne Rons Runners MV60 101 M 128 17 6:39/K 32:54.8
226 33:15.3 Kirtsy Gladwell Cani-Fit FV40 292 F 98 32 6:39/K 32:57.5
227 33:48.8 David Breingan Unattached MSen 24 M 129 46 6:46/K 33:32.4
228 33:55.3 Ian McManus Irvine Running Club MV70 ++ 226 M 130 2 6:47/K 33:45.1
229 34:00.8 Emma Rac Unattached FSen 272 F 99 44 6:48/K 33:40.3
230 34:06.3 Jamie Scott Mitchell Unattached MU18 257 M 131 11 6:49/K 33:57.8
231 34:15.8 May McLaughin Unattached FU18 279 F 100 13 6:51/K 33:59.0
232 34:24.5 Christine Reid Killie Striders FV40 70 F 101 33 6:53/K 34:10.0
233 34:42.0 Lesley Muir Toni's Tigers FV50 172 F 102 9 6:56/K 34:23.8
234 34:43.8 Zane Lotter Janice's Joggers MU18 280 M 132 12 6:57/K 34:21.0
235 34:44.7 Calum Imrie Unattached MU18 264 M 133 13 6:57/K 34:36.4
236 35:03.9 Kelly Grindrod Monkton Milers FSen 36 F 103 45 7:01/K 34:44.8
237 35:04.3 Lorna Fraser Monkton Milers FV40 38 F 104 34 7:01/K 34:45.4
238 35:29.4 Janet Farren Killie Striders FV40 74 F 105 35 7:06/K 35:15.3
239 35:29.4 Sarah Littlejohn Killie Striders FV40 98 F 106 36 7:06/K 35:15.1
240 35:48.7 Louise Kyle Killie Striders FSen 75 F 107 46 7:10/K 35:34.8
241 36:22.6 Cara James Killie Striders FU18 69 F 108 14 7:16/K 36:08.8
242 36:23.8 Rosie McGrane Killie Striders FV40 64 F 109 37 7:17/K 36:10.1
243 36:39.8 Sonja Crossan Jog stewarton FV60 175 F 110 3 7:20/K 36:20.9
244 36:46.4 Christopher Lennon Unattached MU18 263 M 134 14 7:21/K 36:30.7
245 36:53.3 Michelle Burns Rons Runners FSen 218 F 111 47 7:23/K 36:33.7
246 37:12.2 Christine Lennon Unattached FV40 262 F 112 38 7:26/K 36:56.4
247 37:38.5 Mary Lotter Janice's Joggers FV40 188 F 113 39 7:32/K 37:15.4
248 37:53.8 Dr Anirban Unattached MV40 260 M 135 42 7:35/K 37:37.2
249 39:40.0 Audrey Gibson Toni's Tigers FV40 48 F 114 40 7:56/K 39:21.7
250 39:44.5 Karen Walker Janice's Joggers FV40 83 F 115 41 7:57/K 39:22.2
251 40:25.7 Dayle Burnside Rons Runners FV40 133 F 116 42 8:05/K 40:05.7
252 40:25.8 David Lock Unattached MV60 7 M 136 18 8:05/K 40:05.0
253 40:29.1 Janice Millar Janice's Joggers FV50 23 F 117 10 8:06/K 40:06.1
Overall Place Gun Time Name Club Category Bib Gender Gender Place Category Place Pace Chip Time

 

 

What's My Time