Ruthin Junior Triathlon

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  Full Results Download

 updated 19:15 07/08/16

TriStart

Girls

TriStart Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Josephine Hurst 27 1:12.8 0:53.0 3:42.8 0:26.1 2:29.7 8:44.6 Clwydian Range Runners
2 Lily Roberts 25 1:06.7 1:00.1 4:05.3 0:22.9 2:20.4 8:55.6 RTS
3 Angharad Rhys 30 1:17.2 1:41.7 4:27.3 0:30.1 2:33.8 10:30.3 Clwb Beicio Bala
4 Celyn Jones 29 1:30.3 1:50.4 5:14.2 0:30.2 2:54.9 12:00.1 CBMDC
5 Annabell Ward 28 1:56.0 2:04.7 4:51.4 0:28.9 3:34.8 12:55.9 Conwy Tristars
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Boys

TriStart Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Oli Owen 40 1:01.9 0:55.4 3:41.5 0:20.9 2:26.6 8:26.5 Unattached
2 Daniel Mitchell 32 1:19.3 1:01.4 3:49.9 0:23.6 2:34.0 9:08.4 Unattached
3 Tom Hunter 38 1:14.2 1:10.6 4:03.0 0:24.5 2:30.6 9:23.0 RTS
4 Archie Morton 39 1:30.6 1:06.9 4:20.0 0:24.6 2:31.1 9:53.4 INTR
5 Jake Price 31 1:40.8 1:01.1 4:03.2 0:23.0 3:00.9 10:09.2 RTS
6 Sonny Mitchell 35 1:35.8 1:26.2 4:05.7 0:24.2 3:14.7 10:46.7 Conwy Tristars
7 Lucas Jones 33 1:49.1 1:11.1 4:42.8 0:37.1 2:34.9 10:55.1 Tristars Conwy
8 Harris Albiston 36 1:12.8 1:21.4 5:35.1 0:36.2 2:50.0 11:35.7 Unattached
9 Micah Sanders 37 1:55.0 1:46.5 4:57.5 0:28.6 2:29.1 11:36.9 Unattached
10 James Pritchard 34 1:59.1 1:09.9 5:52.0 0:28.0 2:27.1 11:56.3 RTS
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 1

Girls

TriStar 1 Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Millie Hannant 61 2:46.7 0:53.0 7:41.0 0:23.8 6:13.9 17:58.6 RTS
2 Eleanor White 63 2:58.3 0:51.9 7:32.4 0:22.8 6:19.8 18:05.3 Pembrokeshire Tri Club
3 Maddy James 57 2:54.9 0:50.7 8:30.7 0:26.2 6:29.9 19:12.7 RTS
4 Layla Bradbrook 59 3:24.4 1:12.9 7:35.9 0:24.5 6:43.4 19:21.2 RTS
5 Faye Williams 60 3:53.0 1:03.7 7:47.9 0:19.3 6:55.8 19:59.8 RTS
6 Aimee Gorman 58 3:04.7 0:51.3 9:03.3 0:21.8 6:56.8 20:18.1 Cerist Juniors
7 Abbey Mayers 64 3:54.5 1:11.5 9:27.2 0:23.6 6:40.0 21:36.9 Cadence Tri
8 Lowri Lewis 62 2:46.2 1:01.4 9:27.7 0:33.7 7:55.6 21:44.7 Celtic Tri
9 Holly Sutcliffe 44 3:41.2 0:53.4 9:39.7 0:27.0 7:09.5 21:50.9 Chester Triathlon Club
10 Seren Jones 45 4:00.6 1:00.0 9:12.0 0:26.9 7:41.4 22:21.1 Cadence Tri
11 Emily Chapman 55 2:48.6 1:18.3 9:45.8 0:34.3 7:58.2 22:25.3 RTS
12 Seren Roberts 50 3:59.8 1:20.8 9:23.5 0:30.7 7:46.3 23:01.2 OO tri
13 Hannah Ryder 53 4:00.5 1:53.3 8:24.8 0:35.4 8:12.0 23:06.1 Cadence Tri
14 Leia Lloyd-Williams 93 3:06.1 1:26.8 9:29.4 0:24.9 9:07.4 23:34.8 RTS
15 Grace Mitchell 49 3:37.8 0:54.8 10:01.5 0:27.2 8:55.3 23:56.7 Unattached
16 Isabella Stone 54 4:05.2 1:04.0 10:05.1 0:29.6 8:31.8 24:15.8 RTS
17 Bethan Morris 51 4:48.0 1:54.0 10:12.7 0:30.5 6:56.0 24:21.4 RTS
18 Lowri Gaskell 56 4:19.6 1:42.6 11:46.1 0:35.8 7:59.0 26:23.3 RTS
19 Eleri Gizzie 48 4:28.3 1:00.3 11:33.5 0:37.4 8:56.6 26:36.3 Llanddulas
20 Ciara Cust 47 6:24.8 1:24.4 11:19.2 0:38.7 7:23.0 27:10.2 Llanddulas
21 Martha Taylor-Hope 52 4:38.8 1:44.2 12:07.3 0:53.8 9:56.2 29:20.5 RTS
22 Emmi Lee Butterworthgriffiths 46 4:45.4 1:39.2 14:03.8 0:31.9 9:44.5 30:45.0 Llanddulas
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Boys

TriStar 1 Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Fin Thomson 86 2:18.3 0:44.0 7:29.0 0:24.0 5:41.9 16:37.4 Cadence Tri
2 James Doughty 88 3:06.6 0:51.9 7:37.4 0:24.1 5:55.7 17:55.9 Cadence Tri
3 Jac Thomas 81 2:53.2 0:56.1 7:57.5 0:28.9 5:45.8 18:01.6 Celtic Tri
4 Ioan Reading 76 2:49.2 1:03.6 7:44.0 0:30.0 6:05.0 18:11.9 Cerist Juniors
5 Jacob Welsh 90 3:36.4 0:53.1 8:03.2 0:23.5 5:49.7 18:46.0 Cadence Tri
6 Ben Grantham 66 3:25.6 0:51.3 8:06.9 0:25.2 6:00.4 18:49.6 Chester Triathlon Club
7 Jack Jones 70 3:26.2 1:02.7 8:02.9 0:28.5 6:01.2 19:01.8 Tristars Conwy
8 Iestyn Thomas 82 3:01.7 1:01.3 7:50.6 0:44.8 6:46.5 19:25.1 Celtic Tri
9 William Blanchard 78 3:36.2 1:10.0 7:56.0 0:25.0 6:28.8 19:36.2 Cadence Tri
10 Joe Collins 77 3:17.1 1:21.6 8:10.8 0:24.5 6:23.4 19:37.6 Cadence Tri
11 Finlay Thapa 89 3:01.0 1:01.6 8:58.5 0:26.7 6:11.6 19:39.7 Cerist Juniors
12 Samuel Dallas 79 3:50.3 1:15.5 8:07.9 0:44.6 5:55.4 19:53.8 Cadence Tri
13 Thomas Morton 85 3:44.6 1:09.7 8:44.3 0:28.8 6:02.7 20:10.3 INTR
14 Louis Roberts 83 2:57.4 0:55.0 8:54.6 0:28.5 7:14.4 20:30.0 Cerist Juniors
15 Afon Thomas Jones 69 3:18.8 1:04.1 8:05.8 0:27.4 7:38.2 20:34.4 RTS
16 Cynan Ap Rhys 72 3:26.9 1:56.0 8:02.0 0:29.6 6:39.8 20:34.5 Clwb Beicio Bala
17 Finley Waterhouse 74 3:41.8 1:18.2 8:38.3 0:22.1 6:40.1 20:40.8 Chester Triathlon Club
18 Ben Crowley 75 4:02.0 1:20.7 7:48.9 0:34.7 7:01.2 20:47.6 Cerist Juniors
19 Iestyn Evans 80 3:18.6 1:09.5 9:56.0 0:25.3 6:41.0 21:30.7 Cerist Juniors
20 William Pritchard 87 4:27.1 0:52.4 8:57.4 0:24.4 7:23.0 22:04.5 RTS
21 Archie Albiston 71 3:33.9 1:13.7 9:41.3 0:35.5 7:14.0 22:18.6 Cadence Tri
22 Alexander Grant 73 4:24.7 1:10.6 9:22.2 0:44.2 6:59.2 22:41.0 RTS
23 Nathan Thomas 68 4:02.0 1:26.6 10:34.6 0:56.6 8:41.3 25:41.3 Unattached
24 Henry Smith 67 6:09.4 1:00.3 10:10.0 0:37.8 7:48.4 25:46.1 Llanddulas
25 Tomos Gaskell 91 5:41.3 2:13.2 10:13.1 0:24.8 8:09.7 26:42.2 RTS
26 Darragh Matthews 84 3:47.6 1:20.6 12:14.0 0:47.2 8:49.9 26:59.4 Cerist Juniors
27 William Popplewell 92 5:35.3 1:57.2 8:49.4 0:36.6 10:09.3 27:07.9 RTS
28 Oscar Roots 65 5:17.9 1:31.4 11:02.1 0:58.3 9:19.7 28:09.6 Unattached
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 2

Girls

TriStar 2 Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Lucy Thomson 113 2:59.4 0:44.9 13:31.9 0:22.2 7:51.2 25:29.8 Cadence Tri
2 Eden Rae Davies 114 3:29.0 0:48.9 14:23.2 0:20.2 8:06.2 27:07.7 Celtic Tri
3 Abigail Davies 102 3:03.7 0:57.5 14:32.9 0:25.3 8:17.8 27:17.4 Aim2Tri
4 Eve Hickman 103 3:18.2 0:45.3 15:02.4 0:22.6 7:49.7 27:18.4 Aim2Tri
5 Carys Borland 112 3:07.8 1:03.7 14:21.7 0:21.8 8:28.3 27:23.5 Tristars Conwy
6 Freya Thapa 116 3:17.8 0:54.1 14:31.7 0:24.2 8:36.2 27:44.3 Cerist Juniors
7 Olivia Tovey 109 3:02.1 0:49.2 14:36.0 0:34.4 10:18.9 29:20.7 Unattached
8 Holly Mayers 115 4:09.0 0:51.9 15:14.4 0:25.5 9:16.3 29:57.3 Cadence Tri
9 Lottie Parker 95 3:51.4 0:55.2 16:01.9 0:27.0 9:04.5 30:20.4 Unattached
10 Phoebe Carter 101 4:14.6 0:41.9 16:36.5 0:26.4 8:23.7 30:23.4 Unattached
11 Rosie May Ward 100 5:01.0 0:47.9 16:20.6 0:22.5 11:02.8 33:35.0 Conwy Tristars
12 Carys Watchorn 111 3:10.0 0:57.9 21:46.0 0:27.5 7:40.2 34:01.8 RTS
13 Heledd Beech 99 4:52.5 1:20.9 17:21.1 0:35.4 10:11.2 34:21.3 RTS
14 Ella Vaughan 106 4:21.6 0:46.5 18:22.8 0:27.4 10:23.6 34:22.2 RTS
15 Nell Morgan 105 4:36.2 1:23.2 19:48.5 0:38.0 9:11.3 35:37.4 RTS
16 Emily Ryder 97 4:59.4 1:20.9 19:32.7 0:36.3 9:31.9 36:01.4 Cadence Tri
17 Ffion Popplewell 98 4:33.1 1:27.3 18:27.5 0:50.5 11:49.7 37:08.1 RTS
18 Aoife Matthews 107 4:47.0 1:01.4 19:37.4 0:42.5 11:18.1 37:26.6 Cerist Juniors
19 Lucy Roberts 104 4:49.8 1:04.4 20:02.2 0:31.7 11:16.9 37:45.1 RTS
20 Lydia Tovey 110 3:03.3 0:45.7 18:51.2 0:37.7 14:30.4 37:48.4 Unattached
21 Ela Hughes-Owen 108 4:49.6 1:42.6 18:13.7 0:43.8 12:44.2 38:14.1 RTS
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Boys

TriStar 2 Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Ioan Oldfield 138 3:25.4 0:38.8 11:52.7 0:20.1 7:27.0 23:44.2 RTS
2 Huw Jones 127 4:00.4 1:04.1 11:36.6 0:21.6 7:45.5 24:48.5 Tristars Conwy
3 William Neale 123 3:32.2 0:54.7 13:05.3 0:22.8 7:24.8 25:20.0 Tristars Conwy
4 Luke Wyatt 129 3:12.9 1:00.8 13:38.2 0:27.5 7:39.0 25:58.5 Aim2Tri
5 Osian Williams 139 3:19.2 0:47.7 13:51.7 0:31.1 7:42.7 26:12.6 Tristars Conwy
6 Ceiro Evans 140 3:57.9 0:44.3 14:00.3 0:18.9 7:12.3 26:13.9 Tristars Conwy
7 Luke Williams 134 4:57.0 1:24.6 12:14.0 0:22.9 7:36.0 26:34.7 RTS
8 Finlay Catling 126 3:12.1 0:39.6 14:57.3 0:30.7 7:26.5 26:46.4 Celtic Tri
9 William Sutcliffe 118 3:43.7 1:06.4 14:48.6 0:29.2 6:52.4 27:00.5 Chester Triathlon Club
10 Jacob Edghill 120 4:12.3 0:52.4 14:37.1 0:23.0 7:08.9 27:13.9 Tristars Conwy
11 William Stone 137 3:52.8 0:50.5 13:38.4 0:25.7 8:27.7 27:15.3 RTS
12 Evan Roberts 119 4:29.9 0:56.3 13:52.8 0:31.4 7:32.8 27:23.4 OO tri
13 Osian Jones 133 3:56.3 1:00.7 13:02.7 0:52.0 8:38.9 27:30.7 CBMDC
14 Isaac Lawrence 124 3:36.2 0:48.1 13:36.7 0:24.6 9:32.0 27:57.9 Tristars Conwy
15 William Grant 141 4:07.5 0:42.5 15:15.3 0:26.5 8:30.6 29:02.6 RTS
16 Jacob Jones 135 4:21.4 0:58.1 14:21.4 0:28.7 9:19.5 29:29.4 Tristars Conwy
17 Aidan Roberts 131 4:03.5 0:52.8 16:00.2 0:32.1 8:45.8 30:14.6 Cerist Juniors
18 Oliver Jones 130 5:06.0 0:55.8 15:55.9 0:38.6 7:45.6 30:22.1 RTS
19 Oliver Harris 132 4:39.7 1:01.8 16:03.1 0:28.5 8:25.4 30:38.8 Cadence Tri
20 Charlie Harris 125 3:35.6 1:13.0 17:20.5 0:28.0 8:10.8 30:48.1 Cardiff Junior Tri Club
21 Lucas Anderson 122 4:27.5 0:58.1 15:40.5 0:31.5 10:23.9 32:01.7 Tristars Conwy
22 Callum Minshull 117 4:04.6 0:54.8 16:44.5 0:29.8 10:32.0 32:45.8 Unattached
23 Henry Battersby 128 4:37.6 0:57.9 18:47.3 0:28.5 8:38.9 33:30.3 Tristars Conwy
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 3

Girls

TriStar 3 Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Laura Sharp 158 3:43.4 0:49.4 17:30.9 0:34.5 10:35.1 33:13.6 Cadence Tri
2 Ella Oldfield 156 4:27.1 0:37.4 16:36.0 0:20.2 12:08.2 34:09.1 RTS
3 Orla Davies 157 3:58.2 0:39.5 20:59.2 0:21.8 9:58.5 35:57.4 RTS
4 Tia Froom 154 4:21.8 0:37.2 18:33.7 0:19.3 12:13.2 36:05.3 NFTO Race Club.
5 Eve Scott 159 4:53.8 0:45.2 20:26.8 0:20.8 10:55.8 37:22.7 RTS
6 Gwyneth Parry 150 5:40.1 1:25.4 20:22.9 0:21.5 10:45.1 38:35.1 Whitchurch Tri Club
7 Ceri Wynne Jones 155 5:57.0 0:44.6 20:46.9 0:21.6 11:09.3 38:59.5 RTS
8 Holly Bradbrook 153 5:58.8 0:43.7 18:26.8 0:33.6 13:35.4 39:18.5 RTS
9 Alaw Davies 146 4:54.5 0:44.2 21:17.2 0:31.6 13:39.7 41:07.4 Cerist Juniors
10 Katelyn Henry 148 6:14.8 0:47.4 20:10.8 0:24.2 13:59.1 41:36.4 RTS
11 Georgia Chapman 149 5:12.6 0:50.9 21:30.9 0:30.6 14:19.7 42:24.9 RTS
12 Amelia Anderson 144 5:34.9 1:13.7 22:09.0 0:27.3 13:32.1 42:57.2 Tristars Conwy
13 Lauren Watchorn 152 4:23.1 0:49.4 25:33.7 0:23.9 11:54.3 43:04.5 RTS
14 Amy Ryder 145 6:12.9 0:44.2 23:15.9 0:22.9 15:33.6 46:09.8 Cadence Tri
15 Sioned Griffin 151 5:58.3 1:16.5 27:32.7 1:04.5 21:26.8 57:19.0 RTS
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Boys

TriStar 3 Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Tomas Griffiths 171 4:17.5 0:34.7 17:05.0 0:19.7 9:51.5 32:08.6 Pembrokeshire Tri Club
2 Liam Rickard 175 4:55.7 0:52.9 16:28.3 0:41.1 10:18.7 33:16.9 RTS
3 Elis Parry 173 5:32.2 0:44.6 19:06.5 0:35.9 10:41.0 36:40.4 Tristars Conwy
4 Huw Wynne Jones 176 5:18.3 0:55.8 18:55.4 0:51.9 11:00.0 37:01.6 RTS
5 Kieran Williams 169 4:43.9 0:57.2 19:51.2 0:20.7 11:25.9 37:19.1 Tristars Conwy
6 Ieuan Jones 162 6:13.4 1:03.5 17:43.9 0:41.7 11:49.9 37:32.4 CBMDC
7 Gregory Hopkins 174 6:05.6 0:47.0 18:00.0 0:44.1 13:20.0 38:56.9 Tristars Conwy
8 Sam Morgan 164 5:53.9 0:38.9 20:06.1 0:23.9 12:06.6 39:09.6 RTS
9 Kai Walsh 168 6:10.0 0:58.3 19:08.3 0:44.9 12:30.4 39:32.1 Cadence Tri
10 Dylan Davies 166 5:57.2 0:50.7 21:06.3 0:27.1 12:25.6 40:47.1 Cadence Tri
11 Ifan Beech 163 5:52.1 1:03.5 20:55.7 0:24.4 12:34.4 40:50.1 RTS
12 Ben Pickles 170 5:46.2 1:12.5 21:47.8 0:27.1 12:34.9 41:48.6 Cadence Tri
13 Owain Jones 165 5:55.2 1:04.3 23:37.8 0:26.3 14:20.3 45:24.1 Cadence Tri
14 Oliver Davies 172 5:51.3 0:55.2 23:38.6 0:56.1 16:56.6 48:18.0 RTS
15 Jake Thomas 161 8:18.3 1:12.4 26:23.6 0:47.3 17:22.6 54:04.4 Unattached
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Youths

Girls

Youth Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Ffion Bibby 178 7:02.6 0:41.0 22:51.4 0:37.8 16:49.0 48:01.9 Cadence Tri
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Boys

Youth Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Emyr Thomas 179 5:17.5 0:32.1 17:00.0 0:37.4 11:09.9 34:37.1 Unattached
2 Tomos Parry 182 6:08.5 0:44.6 17:40.4 0:36.5 11:13.7 36:23.9 Tristars Conwy
3 Owen Lawrence 180 6:07.4 0:48.8 17:50.5 0:42.3 12:32.0 38:01.1 Tristars Conwy
4 Daniel Lewis Jones 183 6:14.2 0:40.8 18:03.9 0:43.7 13:08.3 38:51.0 Tristars Conwy
5 Patrick White 181 9:17.3 0:52.6 17:59.9 0:42.9 14:33.8 43:26.6 Cadence Tri
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Super Sprint,Mini and Sprint

Super Sprint

Super Sprint
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Gwenno Price 17 1 F 1 Super Sprint Girls 2:36.5 1:43.6 3:32.8 0:30.7 4:33.8 12:57.6 RTS
2 Leah Lamb 14 2 F 2 Super Sprint Girls 2:22.6 1:10.2 4:38.5 0:34.3 4:42.1 13:27.7 Tristars Conwy
3 Bradley Roberts 20 1 M 1 Super Sprint Boys 2:28.6 1:12.0 4:04.6 0:30.0 5:46.1 14:01.4 Unattached
4 Owen Evans 23 2 M 2 Super Sprint Boys 2:55.2 1:53.7 4:26.5 0:29.4 5:10.7 14:55.7 RTS
5 Bethany Kell 18 3 F 3 Super Sprint Girls 2:43.6 1:26.4 4:56.9 0:41.3 5:16.1 15:04.3 RTS
6 Poppy Barkley 19 4 F 4 Super Sprint Girls 3:16.1 1:02.6 5:29.1 0:28.9 5:07.8 15:24.7 Unattached
7 Lola Roots 15 5 F 5 Super Sprint Girls 3:11.1 1:45.4 4:30.6 0:56.0 5:35.2 15:58.5 Unattached
8 Edan Lewis-Olding 21 3 M 3 Super Sprint Boys 3:28.5 2:07.5 4:26.1 0:33.9 5:51.4 16:27.5 RTS
9 Toby Barkley 22 4 M 4 Super Sprint Boys 3:22.0 1:24.0 6:13.0 0:31.8 5:00.9 16:31.9 Unattached
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Super Mini

Super Mini
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Ewan Leonard 9 1 M 1 Super Mini Boys 0:35.1 0:44.9 2:58.1 0:23.4 2:19.8 7:01.5 RTS
2 Ando Hannant 7 2 M 2 Super Mini Boys 0:36.2 0:58.7 2:47.9 0:20.4 2:21.5 7:04.7 RTS
3 Emma Gratham 10 1 F 1 Super Mini Girls 0:47.8 0:54.3 3:16.1 0:22.4 2:44.7 8:05.5 Unattached
4 Seren Borland 1 2 F 2 Super Mini Girls 0:44.2 1:04.0 3:46.9 0:24.4 2:46.3 8:46.0 Tristars Conwy
5 Daisy Stone 4 3 F 3 Super Mini Girls 0:41.1 0:54.7 4:02.2 0:30.9 2:52.8 9:01.9 RTS
6 Gwydion Lloyd 5 3 M 3 Super Mini Boys 1:06.8 0:57.6 3:42.5 0:26.8 2:53.4 9:07.2 RTS
7 Amelie Richardson 3 4 F 4 Super Mini Girls 0:39.2 0:57.7 4:19.6 0:25.8 2:48.1 9:10.5 Unattached
8 Owen Boyns 43 4 M 4 Super Mini Boys 0:51.1 1:45.6 4:09.5 0:31.0 2:32.5 9:49.8 Unattached
9 James Pickles 8 5 M 5 Super Mini Boys 1:05.1 2:04.8 4:32.1 0:30.8 2:40.7 10:53.6 Unattached
10 Evie Winn 2 5 F 5 Super Mini Girls 0:48.1 1:40.5 4:43.5 0:49.7 3:23.4 11:25.4 Unattached
11 Tomos Lear Roberts 6 6 M 6 Super Mini Boys 1:14.1 1:34.7 5:14.4 0:38.9 2:59.3 11:41.6 Unattached
12 Nebw Boyns 42 7 M 7 Super Mini Boys 1:10.7 3:09.6 3:56.0 0:34.1 2:54.5 11:45.1 Unattached
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Sprint

Sprint
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Sean Kell 11 1 M 1 Sprint Boys 3:22.1 1:21.2 10:06.4 0:30.5 4:42.8 20:03.1 RTS
2 Megan Richardson 12 1 F 1 Sprint Girls 3:10.5 1:21.9 11:07.3 0:46.5 5:56.4 22:22.8 Unattached
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Gender Stats

Click on a section of Pie and it will display the Gender Total.

Gender Stats
0 Gender
Girls 77
Boys 95
0 Gender

Female Stats

Click on a Column and it will display Age Group Total.

Girls Age Groups
0 Age Group
TriStart 6
TriStar 1 21
TriStar 2 22
TriStar 3 16
Youth 1
Super Mini 4
Super Sprint 6
Sprint 1
0 Age Group

Male Stats

Click on a Column and it will display Age Group Total.

Boys Age Groups
0 Age Group
TriStart 11
TriStar 1 28
TriStar 2 25
TriStar 3 16
Youth 5
Super Mini 5
Super Sprint 4
Sprint 1
0 Age Group

 

 

What's My Time