Butterfly Come & Tri

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

If there are any queries then please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Provisional Results with all Timings and Rankings

 

Butterfly Come & Tri
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Marc Auchie 53 1 M 1 MSen 5:32.4 0:21.5 24:55.0 0:27.0 17:00.3 48:16.4 Ayrodynamic Triathlon Club
2 Calum Ridout 47 2 M 2 MSen 6:58.0 0:33.4 24:06.7 0:26.7 18:36.9 50:41.9 Unattached
3 Eliot Sedman 11 3 M 3 MSen 9:06.5 1:36.6 25:06.8 1:01.4 13:59.6 50:51.2 Unattached
4 Karl Owens 49 4 M 4 MSen 6:43.8 0:36.5 26:21.6 0:30.3 17:14.6 51:27.0 Ayrodynamic Triathlon Club
5 Edward Clifton 26 5 M 5 MSen 9:47.7 1:10.9 21:48.8 1:25.1 17:41.8 51:54.6 Unattached
6 Sam Gurling 46 6 M 1 MU 17 6:45.0 0:42.1 27:45.2 0:34.2 16:13.3 52:00.0 Newton Stewart Triathlon Club
7 Tams Idea Unattached 50 1 RT 1 RT 7:05.1 0:54.0 29:06.8 0:27.1 15:50.8 53:24.1 Unattached
8 David Beattie 55 7 M 1 MSV 8:21.0 0:59.1 26:40.2 0:27.9 16:58.5 53:26.9 Unattached
9 David Crawford 31 8 M 1 MV 8:23.4 1:47.9 26:20.4 0:35.1 17:05.6 54:12.6 Unattached
10 Lee Cuthbertson 39 9 M 6 MSen 7:39.9 0:46.3 26:54.5 0:40.4 18:41.8 54:43.1 Unattached
11 Beth MacRae 48 1 F 1 FSen 7:13.2 0:44.6 29:08.1 0:35.6 17:34.5 55:16.1 Ayrodynamic Triathlon Club
12 David Williamson 36 10 M 7 MSen 7:29.7 1:06.9 28:42.1 1:02.7 17:07.0 55:28.6 Unattached
13 Lindsay Clan Unattached 34 2 RT 2 RT 8:12.0 0:39.3 26:46.6 0:38.0 19:15.7 55:31.9 Unattached
14 John Tougher 38 11 M 2 MV 7:40.6 2:05.4 28:51.0 1:07.5 15:51.9 55:36.7 Unattached
15 Craig Dunwoodie 44 12 M 3 MV 7:25.1 1:42.5 27:27.2 0:42.0 18:26.8 55:43.8 Unattached
16 David Park 32 13 M 4 MV 8:55.4 0:59.1 27:04.6 0:44.4 18:05.7 55:49.3 Unattached
17 Stuart Dunsford 37 14 M 8 MSen 8:10.3 1:05.6 27:25.4 0:46.3 18:47.9 56:15.6 Unattached
18 Ian Wilson 23 15 M 2 MSV 9:15.9 1:36.9 28:44.6 1:00.9 16:29.4 57:07.8 Unattached
19 Brian Rooney 20 16 M 5 MV 10:19.3 2:14.1 26:20.6 1:27.4 16:47.9 57:09.5 Unattached
20 John Goodenough 2 17 M 9 MSen 10:12.1 1:08.5 30:31.2 0:24.3 15:55.9 58:12.2 Girvan
21 Hubert Stachnio 35 18 M 6 MV 8:13.0 1:54.1 27:32.8 0:46.5 19:46.3 58:12.9 Newton Stewart Triathlon Club
22 Alan Williamson 4 19 M 10 MSen 8:08.2 2:23.7 28:22.6 0:53.1 18:59.7 58:47.4 Unattached
23 John Rennie 21 20 M 3 MSV 10:52.8 2:00.9 27:40.2 0:44.2 17:49.6 59:07.7 Unattached
24 Mark Morrison 10 21 M 11 MSen 11:32.9 0:54.7 28:19.4 0:43.9 17:42.9 59:13.9 Unattached
25 Graeme Young 42 22 M 7 MV 6:48.2 1:26.8 28:17.4 0:53.9 22:12.2 59:38.7 Newton Stewart Triathlon Club
26 Ruairi Beattie 51 23 M 2 MU 17 6:54.9 0:40.4 31:17.5 0:39.3 20:30.3 1:00:02.6 Newton Stewart Triathlon Club
27 Laura Laing 30 2 F 1 FV 8:09.6 1:49.8 29:10.1 0:40.1 20:13.7 1:00:03.5 Unattached
28 Ross Thomson 28 24 M 12 MSen 9:07.9 1:49.7 27:43.7 1:03.9 20:32.9 1:00:18.1 Unattached
29 George Ingram 3 25 M 8 MV 11:51.0 1:46.6 28:11.9 0:43.9 19:08.1 1:01:41.8 Unattached
30 Claire Rogerson 22 3 F 2 FSen 8:31.8 1:08.4 33:12.2 0:58.1 21:10.5 1:05:01.2 Unattached
31 Maria Stachnio 45 4 F 1 FU 17 7:14.2 0:59.6 34:41.3 0:36.6 21:29.5 1:05:01.3 Newton Stewart Triathlon Club
32 George Leslie 29 26 M 3 MU 17 7:58.8 0:57.2 32:54.1 0:22.4 23:27.4 1:05:40.1 Unattached
33 David Stewart 15 27 M 9 MV 9:35.1 3:21.5 29:42.8 2:05.6 21:16.4 1:06:01.8 Unattached
34 Phillip Kelly 16 28 M 10 MV 11:05.0 2:57.2 29:45.0 1:47.5 20:28.9 1:06:03.9 Unattached
35 Heather Brown 17 5 F 2 FV 11:08.5 2:03.6 32:07.7 1:16.1 19:40.8 1:06:16.8 Unattached
36 Michael Cooper 13 29 M 11 MV 9:17.3 1:53.4 32:04.7 0:27.6 23:34.6 1:07:17.8 Unattached
37 Justine Fuller 8 6 F 3 FSen 11:12.6 2:23.5 31:43.7 1:42.1 20:31.1 1:07:33.2 Unattached
38 Joanne Lang 19 7 F 3 FV 12:04.1 2:21.8 32:19.1 0:46.6 21:38.9 1:09:10.8 Unattached
39 Shelagh Munday 9 8 F 4 FSen 8:28.7 2:15.6 34:20.4 1:25.8 22:48.6 1:09:19.3 Unattached
40 Graeme MacKie 5 30 M 13 MSen 12:17.0 1:34.6 33:19.4 0:40.9 23:53.1 1:11:45.2 Yatesy Tri Club
41 Douglas Gooding 43 31 M 12 MV 7:23.1 1:19.8 39:49.6 0:39.1 23:08.0 1:12:19.7 Unattached
42 Samantha Blackie 33 9 F 4 FV 9:21.5 2:36.3 34:34.5 0:53.0 25:32.7 1:12:58.2 Unattached
43 Craig Dempsey 7 32 M 14 MSen 9:47.7 1:27.8 34:48.7 0:35.0 26:31.4 1:13:10.6 Unattached
44 Amy Law 6 10 F 5 FSen 10:13.6 1:56.0 35:07.0 1:45.8 25:03.5 1:14:06.1 Unattached
45 Robert Parris 1 33 M 15 MSen 11:32.7 2:34.4 39:24.8 1:17.2 21:18.8 1:16:08.0 Unattached
46 Allan Farroll 54 34 M 13 MV 11:33.5 2:07.8 44:37.5 1:00.2 18:54.8 1:18:14.0 Unattached
47 Gillian Hughes 24 11 F 6 FSen 9:55.7 2:09.0 43:12.5 0:29.5 23:21.4 1:19:08.4 Unattached
48 Luis Santos 27 35 M 4 MSV 9:20.6 3:42.1 35:48.1 1:51.8 30:32.3 1:21:15.1 Unattached
49 Lynne Cooper 14 12 F 7 FSen 9:36.8 2:28.8 39:50.0 0:53.6 29:05.8 1:21:55.2 Unattached
Overall Place Name Bib Number Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

 

What's My Time