The WiTri Kids & Novice Adults Triathlon 2015

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

Full Results as a Download 

Novice Adult

Novice Adult
Overall Place Name Bib No Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Lee Whitton 12 1 M 1 Male Open 3:52.1 1:02.9 12:59.7 0:32.2 9:07.8 27:34.8 Eye Community Runners
2 Paul Houlden 4 2 M 2 Male Open 3:41.5 1:00.9 13:36.9 0:26.2 9:20.9 28:06.6
3 Tom Howlin 10 3 M 3 Male Open 4:25.8 1:05.4 12:53.9 0:30.8 9:54.0 28:50.2
4 Tom Mitchell 1 4 M 4 Male Open 2:42.5 1:19.5 14:06.0 0:34.6 10:50.3 29:33.1
5 Jay Belham 17 5 M 5 Male Open 4:03.1 1:03.3 14:47.5 0:33.2 9:08.2 29:35.4
6 Dee Collett 20 1 F 1 Female Open 4:50.0 0:55.9 13:11.3 0:37.5 10:51.7 30:26.4
7 Sarah Hames 32 2 F 2 Female Open 4:43.1 0:57.8 14:31.5 0:35.9 9:48.1 30:36.6
8 Andy Short 23 6 M 6 Male Open 5:06.9 2:00.8 13:28.5 0:34.7 9:50.3 31:01.3 Eye Community Runners
9 Laura Ali 5 3 F 3 Female Open 3:30.1 0:58.5 15:35.3 0:30.3 11:01.8 31:36.1 Ipswich Tri Club
10 Geoff Sayer 14 7 M 7 Male Open 5:03.9 1:40.7 13:46.7 0:57.7 10:58.6 32:27.7
11 Emma Walker 11 4 F 4 Female Open 4:17.4 0:58.4 14:40.7 0:41.8 11:49.4 32:27.9 Pactrac
12 Darren Pipe 15 8 M 8 Male Open 3:53.1 1:18.0 14:16.2 1:00.7 12:00.8 32:28.9
13 Laura Conway 7 5 F 5 Female Open 5:02.3 0:56.8 16:09.4 0:28.8 10:07.7 32:45.2 Vegan Runners Uk
14 Kate Liddiard 13 6 F 6 Female Open 4:11.2 0:57.4 14:59.8 0:42.0 12:00.9 32:51.4 Hoddesdon Tri Club
15 Peter McQuillen Strong 31 9 M 9 Male Open 5:51.8 1:19.5 13:46.6 0:38.7 13:03.5 34:40.2
16 Tim Dolan 2151 10 M 10 Male Open 4:56.1 0:48.3 14:48.8 0:30.9 13:39.9 34:44.2 Hoddesdon Tri Club
17 Ryan O'Dell 28 11 M 11 Male Open 6:31.5 1:30.1 14:44.3 1:13.1 10:56.3 34:55.5
18 Chris Caffell 19 12 M 12 Male Open 4:49.3 2:04.1 14:10.5 0:52.5 13:07.9 35:04.5
19 Martin Brunt 6 13 M 13 Male Open 4:56.2 1:46.0 14:14.6 0:37.9 13:33.7 35:08.7
20 Michelle Bird 18 7 F 7 Female Open 5:01.0 1:12.1 15:15.9 1:08.8 12:47.3 35:25.3 Cambridge Triathlon Club
21 Leah Short 22 8 F 8 Female Open 5:49.8 1:57.9 16:04.2 0:33.3 11:48.0 36:13.4 Eye Community Runners
22 Shayni Caffell 27 9 F 9 Female Open 5:00.1 1:16.5 15:35.3 0:38.2 14:06.1 36:36.4
23 Richard Smith 37 14 M 14 Male Open 6:12.5 1:08.8 15:32.6 0:39.7 13:16.1 36:49.9
24 Darren Barratt 16 15 M 15 Male Open 6:00.0 2:46.7 15:00.3 1:19.4 13:45.3 38:51.9 Stamford Striders
25 Katy Smith 38 10 F 10 Female Open 6:55.9 1:30.8 16:52.4 0:42.9 13:57.0 39:59.2
26 Abby Iliffe 21 11 F 11 Female Open 5:43.3 1:56.9 19:54.0 0:38.2 11:55.5 40:08.1
27 Nicola Wright 24 12 F 12 Female Open 4:24.4 1:40.4 18:42.8 1:16.8 14:09.6 40:14.1
28 Michelle Mills 39 13 F 13 Female Open 5:34.6 2:01.4 17:56.9 1:04.0 14:13.5 40:50.5
29 Patrick Norman 2 16 M 16 Male Open 4:04.2 2:46.8 18:58.4 1:15.6 14:02.1 41:07.3
30 Kate Smith 30 14 F 14 Female Open 5:41.5 2:38.6 17:25.5 1:19.1 15:00.8 42:05.7
31 Ryan Mills 41 17 M 17 Male Open 6:58.3 2:46.0 18:27.8 1:05.4 15:27.7 44:45.3
32 Mark Angel-Trueman 26 18 M 18 Male Open 6:04.5 2:26.4 19:22.2 1:33.8 17:59.4 47:26.6
33 Charlene Angel-Trueman 25 15 F 15 Female Open 5:36.9 3:23.1 19:27.2 1:30.4 17:59.0 47:56.8
34 Annemarie McQuillen Strong 3 16 F 16 Female Open 6:24.2 1:21.6 23:49.9 2:02.8 17:13.4 50:52.1
35 Karen Perry 29 17 F 17 Female Open 13:56.9 2:01.9 22:31.6 3:42.8 11:19.6 53:33.0
36 Geri Crooke 40 18 F 18 Female Open 8:26.0 3:44.9 27:39.7 3:27.5 15:34.1 58:52.5
37 Lauren Caffell 34 19 F 19 Female Open 7:36.4 3:08.3 29:00.7 1:33.9 17:43.9 59:03.4
38 Tamsin Ford 35 20 F 20 Female Open 5:54.5 3:04.0 28:20.6 2:06.2 22:07.1 1:01:32.6
Overall Place Name Bib No Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar Start Girls

TriStar Start Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Rebecca Van Aardt 46 1:18.5 0:42.6 2:50.5 0:24.5 1:54.3 7:10.5 Charnwood Tri
2 Maisie Ali 49 1:15.4 1:02.0 3:00.5 0:33.4 1:56.8 7:48.2 Ipswich Tri Club
3 Georgie Collett 63 1:29.9 0:55.4 3:29.2 0:37.0 1:52.8 8:24.5 Walden Jnr
4 Rachael Carpenter 47 1:17.8 1:06.2 3:33.2 0:33.3 2:06.5 8:37.2 Hoddesdon Tri Club
5 Abbirose Harwood 68 1:23.7 1:04.1 3:25.7 0:43.8 2:05.4 8:42.9 Blackwater Junior Tri Clu
6 Hettie Robson 52 1:42.8 0:50.7 3:29.0 0:35.7 2:05.2 8:43.5 Walden Jnr
7 Rhiannon Monie 62 1:43.8 0:52.1 3:22.3 0:37.9 2:27.2 9:03.6
8 Mackenzie Holt 57 1:37.7 1:03.7 3:34.3 0:41.2 2:16.0 9:13.0 Tri Force
9 Evie Mills 73 1:39.3 1:11.1 3:59.2 0:30.1 2:27.6 9:47.6
10 Kate Pridham 51 1:20.4 1:17.8 4:26.5 0:45.1 2:19.2 10:09.2
11 Lois Walker 56 1:32.5 1:28.8 4:12.2 0:40.8 2:32.8 10:27.2 Pactrac
12 Hannah Hatcher 72 2:16.9 1:15.8 3:58.3 0:31.6 2:28.0 10:30.7 West Suffolk Wheelers
13 Aideen McQuillen Strong 69 2:17.1 1:24.7 3:58.6 0:39.2 2:24.6 10:44.4 Leeds Bradford Tri Club
14 Lily Roger 50 1:35.4 1:40.4 4:23.9 0:50.6 2:20.4 10:50.8
15 Emily Fitzjohn 71 2:09.8 1:31.3 4:09.8 0:38.1 2:55.8 11:25.1
16 Olivia Doig 65 2:11.3 1:23.6 4:25.3 0:41.1 2:50.0 11:31.7
17 Caitlin Smith 76 2:27.7 2:55.3 4:46.0 0:44.1 2:17.8 13:11.1
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar Start Boys

TriStar Start Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Dylan Robins 54 1:17.5 0:43.0 2:52.5 0:32.8 1:45.5 7:11.5 Blackwater Junior Tri Clu
2 Henry Hilling 60 1:18.8 0:52.7 2:57.8 0:35.7 1:59.1 7:44.3 Walden Jnr
3 Aiden Colmer 61 1:19.6 1:01.5 3:04.4 0:34.4 1:44.8 7:44.8 Cleveland Tri Club
4 Lucas Hartley 45 1:01.4 1:16.5 3:12.0 0:32.7 1:54.0 7:56.8 Tri Force
5 Freddie Spavins 48 1:28.8 0:51.8 3:33.5 0:29.6 1:47.3 8:11.3
6 Nikolai Dean 55 1:33.1 0:54.1 3:40.3 0:38.6 1:55.7 8:42.0 Walden Jnr
7 Liam Conway 66 1:15.2 1:38.2 3:43.7 0:28.4 1:43.0 8:48.7
8 Joseph Pickering 64 1:39.7 0:58.3 3:30.5 0:40.0 2:06.6 8:55.3 Pactrac
9 Henry Lockwood 67 1:45.3 1:16.5 3:50.2 0:36.3 2:05.1 9:33.4 Walden Jnr
10 Samuel Mastin 53 1:33.8 1:42.2 3:40.2 0:42.9 2:35.1 10:14.3
11 Charlie Smith 58 1:57.6 1:21.3 3:55.7 0:48.2 2:26.9 10:29.9
12 Aaron Gilbert 75 2:20.4 3:06.6 3:41.3 0:48.0 2:30.0 12:26.5
13 Owen Humphreys 59 2:26.5 2:06.4 4:44.4 0:48.7 2:26.7 12:32.8
14 Benjamin Willis 74 2:55.8 1:33.2 5:35.8 1:09.0 2:36.8 13:50.8 Hoddesdon Tri Club
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 1 Girls

TriStar 1 Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Abbi McCallum 110 1:59.4 0:43.5 5:18.9 0:26.4 3:37.6 12:05.9 Tri Anglia
2 Antonia Jubb 80 1:45.0 0:45.6 5:52.9 0:23.0 3:47.1 12:33.9 Tri Force
3 Kitty Hilling 251 2:06.0 0:37.8 5:28.9 0:25.7 4:08.7 12:47.2 Walden Jnr
4 Olivia Corner 89 2:12.0 0:42.7 5:34.7 0:33.6 3:48.0 12:51.1 Pactrac
5 Matilda Springham 109 1:51.3 0:52.6 6:15.6 0:29.8 4:01.2 13:30.6 Blackwater Junior Tri Clu
6 Sara Laitner 88 1:51.1 0:58.1 6:02.0 0:42.7 4:02.3 13:36.4 Tri Force
7 Mia Hickey 94 2:05.0 0:49.7 6:11.6 0:34.1 4:16.6 13:57.3 Walden Jnr
8 Holly Webb 85 1:59.4 0:56.4 6:32.2 0:29.7 4:13.4 14:11.2
9 Marnie Dunlop 104 2:44.6 0:47.2 6:15.6 0:29.7 4:02.8 14:20.0 Walden Jnr
10 Esme Springham 117 2:05.6 0:54.1 5:41.0 0:40.1 5:36.6 14:57.6 Blackwater Junior Tri Clu
11 Esmie Kidman 98 2:38.6 1:18.3 6:36.7 0:56.1 4:31.8 16:01.7
12 Lottie Tasker 112 2:43.3 0:59.8 7:30.7 0:38.6 4:28.5 16:21.1 Pactrac
13 Sophie Doig 111 2:53.2 1:01.7 7:11.8 0:38.1 4:44.4 16:29.4 Ryston Runners Ac
14 Lydia Sayer 106 2:18.2 2:20.9 6:11.2 0:41.6 5:09.1 16:41.2
15 Heather Adkins 115 2:59.1 2:03.3 6:36.4 0:42.6 4:45.9 17:07.5
16 Charlotte Hatch 130 3:01.7 0:59.6 7:24.3 0:30.5 5:25.1 17:21.4 Blackwater Junior Tri Clu
17 Bethan Endicott 95 2:00.0 2:12.0 7:46.0 1:03.2 4:59.8 18:01.3
18 Anna Wright 97 2:42.0 2:15.3 8:03.5 0:51.4 4:41.7 18:34.1
19 Robyn Hartley 86 2:16.1 1:14.2 8:40.4 0:53.6 5:35.1 18:39.5 Tri Force
20 Georgia Pridham 102 2:22.4 1:10.1 9:02.0 0:42.5 5:32.3 18:49.5
21 Sophie Bicknell 121 2:50.1 2:41.4 7:25.1 0:49.0 6:21.6 20:07.2
22 Alex Sullivan 120 3:43.8 1:33.0 7:57.4 0:54.2 7:02.5 21:11.1
23 Olivia McQuillen Strong 126 2:44.4 1:18.2 9:12.4 0:57.8 7:10.7 21:23.6 Leeds Bradford Tri Club
24 Libby Marshall 78 3:24.4 1:26.2 9:16.9 1:57.7 5:59.7 22:05.1
25 Lois Gilbert 132 3:56.3 3:24.2 8:22.5 0:51.1 5:30.8 22:05.1
26 Thea Hanley 93 2:23.1 3:02.1 10:53.8 0:57.3 5:17.8 22:34.2
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 1 Boys

TriStar 1 Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Jake Latham 99 1:56.0 0:40.1 4:49.6 0:26.9 3:15.8 11:08.6 Walden Jnr
2 Ryan Howe 91 2:00.2 0:44.8 5:09.4 0:26.7 3:38.9 12:00.2 Cambridge Triathlon Club
3 Dominic Pauley 82 1:56.9 0:50.4 5:15.3 0:23.7 3:44.5 12:11.1 Brj Run & Tri
4 Daniel Van Aardt 100 2:26.5 1:03.0 4:57.2 0:24.4 3:27.5 12:18.8 Johan
5 Nicholas Hames 119 2:19.3 1:12.5 5:04.1 0:26.6 3:19.2 12:21.9 Cambridge
6 Matthew Monie 83 1:56.9 0:42.3 5:17.4 0:39.0 3:47.7 12:23.6 Cambridge Triathlon Club
7 Albert Papworth 79 1:49.7 0:44.2 5:32.0 0:39.5 4:00.6 12:46.2 Pactrac
8 Livio Mosca 92 2:16.4 0:44.5 5:45.7 0:33.9 3:55.2 13:15.9 Brj Run & Tri
9 Tommy Liddiard 108 2:25.8 0:53.7 5:28.7 0:30.9 4:13.4 13:32.7 Hoddesdon Tri Club
10 Luke Davies 122 2:12.1 0:58.9 5:42.6 0:28.4 4:16.1 13:38.3 Walden Jnr
11 Max Webb 101 2:27.9 0:51.2 5:53.0 0:37.1 3:50.2 13:39.6
12 Reece Dickson 114 2:00.0 0:54.9 5:29.1 1:01.5 4:25.3 13:51.0 Tri Force
13 Safford Hewitt- White 77 2:16.0 1:16.1 5:52.7 0:32.8 4:03.0 14:00.9 Pactrac
14 Josh Fawcett 87 2:13.7 0:56.3 6:01.6 0:45.2 4:04.1 14:01.1 Walden Jnr
15 Elliot Moran 127 2:38.7 0:55.4 6:07.5 0:32.2 3:52.1 14:06.1 Walden Jnr
16 Alex Blake 124 2:36.3 0:57.4 6:02.5 0:36.5 4:14.6 14:27.5
17 Ben Adamson 105 2:42.1 1:07.0 6:33.9 0:34.4 4:03.7 15:01.2
18 Aidan Silvester 96 2:21.3 1:18.8 6:16.0 0:45.8 4:26.3 15:08.4 Witri (whittlesey Triathl
19 Marcus Amps-Woodward 2171 2:45.0 0:55.1 6:17.5 0:36.0 4:36.2 15:10.0 Pactrac
20 Alessandro Lattisi 81 2:11.9 1:17.0 6:46.6 0:36.8 5:07.4 15:59.8 Triathlon Alto Adige Sout
21 James Middleton 125 1:59.1 1:01.3 3:11.2 5:32.0 4:56.2 16:39.9 Ketton Triathlon Club
22 Luke Wharam 123 3:17.7 1:08.0 7:02.0 0:35.4 4:37.8 16:41.1 Ipswich Tri Club
23 Luke Gilbert 129 2:36.1 1:49.3 7:10.2 0:40.3 4:28.0 16:44.0
24 Nathaneal Fulford 113 3:36.9 2:16.8 6:15.5 0:42.8 4:04.0 16:56.3 Ely Tri Club
25 Brad Habbin 116 3:06.1 2:11.8 7:02.6 0:55.8 3:52.4 17:08.9
26 Harry Eagle 103 2:24.0 2:13.9 6:51.1 0:48.9 5:39.5 17:57.6 Hoddesdon Tri Club
27 Joseph Beesley 131 3:36.1 1:23.9 8:01.0 1:07.9 5:32.3 19:41.3
28 Harry Smith 107 3:34.4 1:04.6 8:56.9 1:01.3 6:21.3 20:58.7
29 Jacob Norris 118 3:58.3 2:36.4 8:35.9 1:03.5 5:34.0 21:48.3
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 2 Girls

TriStar 2 Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Angharad Evans 133 2:22.7 0:38.2 6:57.1 0:27.8 5:28.3 15:54.3 Walden Jnr
2 Katie Tasker 169 2:38.5 0:35.7 7:03.8 0:26.3 5:24.2 16:08.7 Pactrac
3 Hannah Snelham 135 2:26.4 0:54.9 7:39.2 0:28.9 5:49.0 17:18.6 Ipswich Tri Club
4 Christina Durbin 151 2:42.9 0:49.4 7:29.2 0:29.5 5:54.2 17:25.5 Tri Force
5 Beatrice Pauley 134 2:33.4 0:41.3 7:41.4 0:25.7 6:13.5 17:35.4 Brj Run & Tri
6 Innes Dunlop 162 2:45.6 0:33.3 8:16.6 0:30.5 5:57.5 18:03.7 Walden Jnr
7 Daisy Collett 184 3:00.0 0:52.5 7:50.8 0:28.7 6:07.0 18:19.1 Walden Jnr
8 Amelie Fawcett 160 2:50.3 0:48.5 8:04.5 0:28.4 6:16.4 18:28.3 Walden Jnr
9 Millie Robson 142 3:19.1 0:35.8 8:03.7 0:30.9 6:27.5 18:57.2 Walden Jnr
10 Poppy Branton 149 3:01.0 0:51.6 7:53.5 0:28.8 6:54.8 19:09.9 Ipswich Tri Club
11 Lilly O'Dell 173 3:27.2 0:55.5 7:50.4 0:29.6 6:45.0 19:27.8 Brj Run & Tri
12 Lucia Mosca 166 3:17.7 0:42.0 8:44.6 0:27.5 6:21.0 19:33.0
13 Bella Santos 148 2:32.3 1:07.7 8:44.9 0:38.9 6:54.1 19:58.0
14 Tabitha Dunn 186 3:10.7 0:50.1 8:40.7 0:27.4 6:51.9 20:01.0 Cambridge Triathlon Club
15 Maddy Frear 191 2:49.8 0:53.1 8:28.1 0:25.2 7:39.8 20:16.1 Cambridge
16 Eden Oldfield 192 3:13.3 1:18.9 9:26.6 0:32.2 6:17.8 20:49.0 Dig Deep & Tri
17 Charlotte Davis 196 3:50.4 0:51.8 8:58.5 0:29.7 7:22.6 21:33.2 Brj Run & Tri
18 Sasha Eloise Clark 139 3:38.0 1:06.6 9:22.0 0:48.0 6:45.1 21:39.9 Walden Jnr
19 Anntony Harwood 140 3:29.3 0:56.8 8:30.7 0:34.1 8:10.0 21:41.1 Blackwater Junior Tri Clu
20 Caitlin McQuillen Strong 185 3:40.0 0:57.4 8:58.4 0:32.3 7:49.9 21:58.1 Leeds Bradford Tri Club
21 Evadne Dawson 143 3:03.5 1:07.1 10:37.7 0:45.2 6:52.6 22:26.4
22 Ciara Martin 194 3:27.7 1:13.7 10:42.3 0:34.3 7:10.4 23:08.7 East Essex Tri Club
23 Kirsten Loutit 147 3:06.7 1:05.5 9:39.0 0:34.1 8:49.5 23:15.0 Pactrac
24 Maisy Silvester 154 3:02.6 1:09.0 10:58.9 0:36.7 8:02.0 23:49.3 Witri (whittlesey Triathl
25 Caitlin Hartley 152 2:40.9 1:06.2 11:44.2 0:29.2 8:25.9 24:26.6 Tri Force
26 Natalie Bicknell 176 3:06.7 1:53.5 10:21.6 0:46.8 8:18.5 24:27.4
27 Emily Hamilton-Bing 150 4:03.9 0:53.1 10:47.0 0:39.0 8:18.2 24:41.4 Whizzy Tri Club
28 Ciera Norman 137 2:42.6 1:51.3 11:07.2 1:15.4 9:36.3 26:33.1
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 2 Boys

TriStar 2 Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 James Fraser 145 2:34.6 0:40.1 6:23.5 0:27.1 5:12.5 15:17.9 Walden Jnr
2 Kai Boggon 201 2:34.4 0:36.3 6:46.9 0:19.5 5:12.5 15:29.8 Rg Active
3 Charlie Knowler 146 2:37.5 0:42.0 6:41.2 0:21.0 5:11.9 15:33.9 Discovery Tri
4 Thomas Blake 181 2:57.0 0:38.6 7:05.0 0:27.4 5:18.6 16:26.8 Cambridge Triathlon Club
5 George Lowe 138 2:29.4 1:20.6 6:58.2 0:29.3 5:10.7 16:28.4 Corbytri
6 Joshua Vail 153 2:43.8 0:46.7 7:29.1 0:23.0 5:09.7 16:32.5 Cambridge Triathlon Club
7 Thomas Wisbey 163 2:54.0 0:39.9 7:30.1 0:21.9 5:23.1 16:49.3 Walden Jnr
8 James Rothwell 165 2:27.5 0:59.2 7:24.8 0:26.5 5:33.8 16:51.9
9 Oliver Latham 177 3:19.5 0:42.0 7:30.0 0:26.6 5:31.3 17:29.7 Walden Jnr
10 Cameron Newton 168 2:25.8 0:51.6 7:58.6 0:27.3 5:47.4 17:30.8 Discovery Tri
11 Scott Carpenter 159 2:52.0 0:55.0 7:43.3 0:27.1 5:34.8 17:32.3 Hoddesdon Tri Club
12 Sam Newman 174 3:03.4 0:48.0 7:27.3 0:32.5 5:45.7 17:37.1 Tri Force
13 George Wharam 167 2:54.3 0:47.9 7:49.6 0:24.9 5:46.7 17:43.6 Ipswich Tri Club
14 Owen Thomas 193 2:38.4 0:49.5 7:25.9 0:25.3 6:28.3 17:47.6
15 Oliver Mills 172 2:58.7 0:38.8 8:01.9 0:28.6 5:48.2 17:56.4 Cambridge Triathlon Club
16 Robin Kettle 156 2:51.9 0:53.9 7:34.8 0:23.0 6:21.5 18:05.1 Hoddesdon Tri Club
17 Connor Walker 164 2:41.7 0:56.6 7:54.1 0:37.1 5:59.1 18:08.8 Pactrac
18 Josh Bowyer 175 3:16.4 1:00.1 7:16.7 0:46.7 6:00.9 18:21.0 Ipswich Tri Club
19 Samuel Willis 189 3:20.9 1:01.7 7:36.1 0:28.3 6:23.0 18:50.1 Hoddesdon Tri Club
20 Finn Lihoreau 170 3:04.0 0:41.8 8:22.1 0:25.8 6:39.4 19:13.3 Cambridge
21 Jake Jungmann 144 2:41.8 1:21.5 8:35.0 0:26.6 6:20.1 19:25.0 Dig Deep & Tri
22 Luke Moran 199 3:33.0 0:54.1 8:14.9 0:33.1 6:24.2 19:39.4 Walden Jnr
23 Luca Dean 141 2:50.8 1:00.4 9:19.0 0:31.4 6:15.1 19:56.9 Walden Jnr
24 Joe Garner 188 3:36.4 1:26.4 8:45.0 0:30.1 5:48.6 20:06.7 Pactrac
25 Hugo Thorneley 161 3:07.0 1:00.6 9:07.6 0:32.4 6:39.4 20:27.2 West Suffolk Wheelers
26 Toby Cooke 202 3:55.7 1:11.0 8:34.6 0:39.8 6:24.0 20:45.3 Pactrac
27 Louis Dawson 200 3:57.0 1:04.0 8:29.4 0:34.1 6:41.4 20:46.1 Pactrac
28 Archie Stewart 178 3:13.2 0:59.3 8:40.8 0:30.4 7:25.8 20:49.6 Pactrac
29 William Mayes 180 3:45.4 0:58.5 9:51.9 0:35.0 6:31.7 21:42.7 East Essex Tri Club
30 William Stoppani 197 3:56.5 1:11.0 9:16.4 0:37.7 6:43.0 21:44.8
31 Luke Ruggles 183 3:03.1 2:13.9 8:42.6 0:29.6 7:53.7 22:23.0
32 William Lawrence 195 4:14.8 1:28.1 9:21.7 0:35.8 6:46.7 22:27.2 Brj Run & Tri
33 Thomas Hanley 203 2:30.0 1:26.5 11:13.7 0:36.4 9:45.9 25:32.7
34 Noah Fulford 182 4:08.3 2:01.1 9:55.7 1:11.1 9:16.1 26:32.6 Ely Tri Club
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 3 Girls

TriStar 3 Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Grace Goodall 207 3:05.7 0:37.3 8:51.7 0:21.7 7:13.3 20:09.8 East Essex Tri Club
2 Abigail Kerr 239 3:13.9 0:30.6 9:18.5 0:26.1 7:17.7 20:47.0
3 Jessica Laitner 204 2:54.7 0:35.8 10:01.4 0:31.4 7:24.8 21:28.3 Tri Force
4 Tori Weston 225 3:08.5 0:37.8 10:18.5 0:35.8 8:18.6 22:59.4 Tri Force
5 Lauren Singleton 209 3:14.0 0:43.3 10:22.5 0:23.3 8:18.0 23:01.3
6 Emily Rayden 220 3:19.7 0:35.3 10:59.5 0:26.8 7:43.1 23:04.5 Tri Force
7 Niamh Perry 212 3:02.5 0:47.9 10:35.8 0:21.5 8:33.0 23:21.0 West Suffolk Wheelers And
8 Rose Branton 222 3:24.7 0:37.0 10:19.3 0:22.8 8:41.4 23:25.5 Ipswich Tri Club
9 Havana Miller 226 3:56.1 0:41.2 11:35.9 0:26.6 7:28.4 24:08.3 Brj Run & Tri
10 Imi Bowyer 217 3:09.1 0:49.6 11:20.4 0:30.6 9:07.3 24:57.2 Ipswich Tri Club
11 Rhiannon Loutit 206 3:32.8 0:45.5 11:47.7 0:22.9 8:28.5 24:57.6 Pactrac
12 Ciara Nicholson 208 3:09.7 0:40.1 12:57.3 0:28.1 7:47.7 25:03.1 Discovery Tri
13 Sian Stoppani 235 4:05.3 0:53.8 10:57.3 0:27.0 8:48.9 25:12.4
14 Naomi Holt 216 3:22.3 0:44.9 11:09.0 0:50.9 9:09.5 25:16.9 Tri Force
15 Sophie Griffiths 236 4:03.4 0:40.5 11:50.8 0:27.1 8:36.9 25:38.8 Walden Jnr
16 Lucy Smith 229 3:20.9 1:03.2 11:11.6 0:34.7 11:27.9 27:38.6
17 Daisy Lihoreau 223 3:48.9 0:56.9 11:35.8 0:38.0 10:56.8 27:56.6 Cambridge
18 Hannah Newman 215 3:38.1 0:58.2 15:30.5 0:25.9 9:41.5 30:14.4 Tri Force
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 3 Boys

TriStar 3 Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Hayden Greaves 205 2:57.1 0:30.5 7:42.5 0:19.4 6:32.7 18:02.4 4LIFE Tri
2 Jack Stock 219 2:52.1 0:32.1 8:12.9 0:30.9 6:07.3 18:15.5 Swtc
3 Leon Wheeler 213 3:01.6 0:41.9 8:04.6 0:27.3 6:36.8 18:52.4 East Essex Tri Club
4 Rhys Dolan 2161 3:38.6 0:44.7 9:22.9 0:35.1 7:43.5 22:05.0 Hoddesdon Tri Club
5 Daniel Mayes 228 3:55.9 0:36.2 9:38.0 0:26.3 7:44.4 22:20.9 East Essex Tri Club
6 Harry Millsom 224 3:31.9 0:44.5 10:29.3 0:25.4 8:29.0 23:40.3
7 Ethan Wright 218 3:12.3 1:05.3 10:07.4 0:29.9 9:03.2 23:58.3
8 Sam Garner 233 4:36.1 1:06.0 11:04.9 0:28.2 7:54.2 25:09.5 Pactrac
9 Louis Metselaar 230 2:58.9 1:31.2 10:57.4 0:31.2 9:27.3 25:26.2 Dig Deep & Tri
10 Ben Fitzjohn 232 4:14.1 0:57.4 11:52.2 0:26.2 8:24.7 25:54.8
11 Gregory Brunt 231 5:05.4 1:23.9 11:53.6 0:35.3 8:43.4 27:41.7
12 Ben Dale 240 5:18.5 4:27.3 10:38.3 0:46.6 9:14.3 30:25.1
13 Tyler Burr 234 6:17.5 1:31.3 13:57.2 1:03.9 9:10.6 32:00.7
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Youth Girls

Youth Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Sarah Brunton 250 3:04.5 0:24.9 10:08.1 0:27.4 10:09.5 24:14.6 Cambridge Triathlon Club
2 Hannah Bates 2121 3:13.4 0:24.1 10:29.9 0:30.4 9:44.8 24:22.8
3 Hannah Rayden 2081 4:08.2 0:32.5 12:34.6 0:20.8 10:11.1 27:47.2 Tri Force
4 Sasha Vail 2011 3:19.1 0:30.5 12:17.7 0:33.0 11:37.2 28:17.6 Cambridge Triathlon Club
5 Danielle Colmer 2061 3:43.0 0:59.5 14:24.5 0:45.2 9:02.7 28:55.1 Cleveland Tri Club
6 Elizabeth Stewart 2041 3:22.0 1:03.3 13:04.2 0:38.7 11:41.3 29:49.7 Hadleigh Hares
7 Annabel Hunt 246 3:01.9 0:26.7 13:02.8 0:34.1 13:44.6 30:50.2 Walden Jnr
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Youth Boys

Youth Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Daniel Arbide 245 2:50.8 0:27.1 9:52.6 0:32.3 7:11.2 20:54.1 Cambridge Triathlon Club
2 Jonathan Oakey 241 3:06.5 0:29.6 9:43.3 0:19.7 8:04.2 21:43.5 Pactrac
3 Tom Neal 243 2:37.8 0:55.0 10:00.1 0:20.1 8:15.5 22:08.5 Deeping Triathlon
4 Liam Stokes 242 2:50.0 0:43.3 10:27.8 0:33.0 8:06.4 22:40.6 Pactrac
5 Joseph Lane 247 2:53.8 0:46.3 11:36.3 0:21.3 8:39.5 24:17.5 Blackwater Junior Tri Clu
6 Liam Nicholson 244 2:41.7 0:37.7 13:00.6 0:26.8 8:56.0 25:43.0 Discovery Tri
7 Daniel Amps-Woodward 2091 3:55.9 0:56.9 11:42.3 0:23.8 9:32.7 26:31.8 Pactrac
8 Saul Lintonbon-Baker 2031 3:12.2 0:41.1 11:27.7 0:27.2 10:45.3 26:33.7 Trisport Epping
9 Oliver Seekins 2131 3:18.5 0:44.0 11:39.5 0:22.3 10:43.3 26:47.7 Pactrac
10 Ivor Crooks 2051 3:41.2 0:40.5 10:43.4 0:22.3 12:45.9 28:13.5 Cambridge Triathlon Club
11 Fergus Barratt 2141 4:46.8 2:17.2 11:52.0 0:49.3 8:44.1 28:29.5
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

 

What's My Time