St Ives 10 k

 

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

 

St Ives 10 k
Place Gun Time Name Club Bib Gender Gender Place Category Category Place Pace Chip Time
1 34:12.6 Craig Holgate Ely Runners                   342 M 1 MSen 1 3:25/K 34:12.4
2 34:33.5 Chris Darling Cambridge Triathlon Club       519 M 2 MSen 2 3:27/K 34:33.2
3 35:03.8 Michael Taylor Riverside Runners 514 M 3 MSen 3 3:30/K 35:03.6
4 35:14.3 Matt Pyatt Ryston Runners                 482 M 4 MSen 4 3:31/K 35:14.1
5 35:55.2 Chris Curtis corby a.c                     475 M 5 MSen 5 3:35/K 35:54.7
6 36:07.1 Charles Wartnaby Cambridge & Coleridge AC       200 M 6 M45 1 3:37/K 36:06.9
7 36:09.3 Steve Hall Peterborough AC               491 M 7 M40 1 3:37/K 36:08.7
8 36:12.0 Simon Mead Ramsey Road Runners           97 M 8 M40 2 3:37/K 36:11.2
9 36:12.6 Stephen Lomax Yaxley Runners & Joggers       480 M 9 MSen 6 3:37/K 36:12.1
10 36:20.9 Paul Veitch Riverside Runners 486 M 10 M40 3 3:38/K 36:19.0
11 37:18.2 Andrew Meads Harborough AC 385 M 11 MSen 7 3:44/K 37:18.1
12 37:23.5 Nairn McWilliams St Albans Striders             79 M 12 MSen 8 3:44/K 37:22.9
13 37:33.9 Darren Paine Ramsey Road Runners           610 M 13 MSen 9 3:45/K 37:32.4
14 37:34.5 Daniel Hurst Cambridge & Coleridge AC       377 M 14 MSen 10 3:43/K 37:11.9
15 37:44.8 Shaun Walton Ramsey Road Runners           128 M 15 MSen 11 3:46/K 37:43.3
16 37:53.8 Andrew Brett Ramsey Road Runners           580 M 16 MSen 12 3:47/K 37:52.0
17 38:05.3 Jevan Robertson Nene Valley Harriers           424 M 17 MSen 13 3:48/K 38:03.9
18 38:06.0 Holly Archer west suffolk ac               262 F 1 FSen 1 3:49/K 38:05.6
19 38:06.7 Paul Scofield Bishops Stortford RC           407 M 18 M40 4 3:48/K 38:04.0
20 38:31.0 Victoria Kenny Hadleigh Hares 431 F 2 FSen 2 3:51/K 38:30.5
21 38:47.3 Paul Schofield Unattached 111 M 19 MSen 14 3:52/K 38:44.2
22 39:11.3 Sam Robson Trail Running Association     406 M 20 MSen 15 3:55/K 39:07.8
23 39:18.7 Jon Anderson Cambridge & Coleridge AC       292 M 21 M50 1 3:56/K 39:15.6
24 39:20.7 Arthur Short grantham a.c 469 M 22 M45 2 3:56/K 39:19.3
25 39:33.8 Mark Bartley Unattached 264 M 23 M40 5 3:57/K 39:31.7
26 40:03.7 Neil Tween Cambridge & Coleridge AC       239 M 24 MSen 16 4:00/K 40:00.1
27 40:14.8 Mark Sutcliffe Unattached 500 M 25 M50 2 4:01/K 40:14.1
28 40:20.8 Andy Perkinson Horsforth Harriers 218 M 26 M40 6 4:02/K 40:18.1
29 40:21.3 Peter Kirwin Eye Community Runners         546 M 27 M45 3 4:02/K 40:17.8
30 40:29.3 Elod Csaszar Unattached 538 M 28 MSen 17 4:03/K 40:28.2
31 40:29.7 Artur Dolata Unattached 195 M 29 M40 7 4:03/K 40:27.0
32 40:30.0 Shanoah Souza Unattached 361 F 3 FSen 3 4:03/K 40:29.3
33 40:35.4 Marco Wassersleben BRJ Run & Tri                 337 M 30 M40 8 4:03/K 40:31.5
34 40:36.9 Martin Green Unattached 444 M 31 MSen 18 4:03/K 40:33.5
35 40:38.0 Karl Hiner Riverside Runners 430 M 32 M45 4 4:03/K 40:34.4
36 40:38.7 David Meynell Unattached 164 M 33 M45 5 4:04/K 40:36.4
37 40:39.4 Daniel Winfield-Chislett Unattached 129 M 34 MSen 19 4:04/K 40:36.0
38 40:40.5 Sarah Wightman Cambridge & Coleridge AC       341 F 4 F35 1 4:04/K 40:35.8
39 40:41.7 Tobias Stock Unattached 591 M 35 MSen 20 4:03/K 40:33.4
40 40:46.3 Daniel Woolf Unattached 499 M 36 M40 9 4:04/K 40:40.0
41 40:50.6 James Burton Werrington joggers 520 M 37 MSen 21 4:05/K 40:48.1
42 40:52.8 Rebecca White Saffron Striders               298 F 5 F35 2 4:05/K 40:51.5
43 40:55.6 Westley Walker Unattached 336 M 38 MSen 22 4:05/K 40:49.0
44 41:07.9 Ben Meadows Unattached 318 M 39 MSen 23 4:05/K 40:53.5
45 41:20.0 Matthew Dallywater uknetrunner                   59 M 40 MSen 24 4:07/K 41:14.0
46 41:22.0 Rodney Hall Werrington joggers 395 M 41 M45 6 4:08/K 41:17.6
47 41:26.5 Lee Tatum Unattached 186 M 42 MSen 25 4:08/K 41:24.0
48 41:28.8 Richard Simpson Unattached 269 M 43 M40 10 4:08/K 41:22.0
49 41:37.6 Craig Sargent Newmarket Joggers             471 M 44 MSen 26 4:09/K 41:26.0
50 41:38.9 Agnius Pranka Unattached 98 M 45 MSen 27 4:09/K 41:26.0
51 41:44.2 Andy Bent Unattached 312 M 46 MSen 28 4:10/K 41:40.2
52 41:45.2 Richard Fenn Yaxley Runners & Joggers       450 M 47 M40 11 4:10/K 41:40.2
53 41:50.0 Mark Barry Team Bex                       363 M 48 MSen 29 4:07/K 41:11.9
54 42:04.8 Billy Slaven Werrington joggers 365 M 49 MSen 30 4:12/K 41:59.5
55 42:06.5 Lisa Marriott Ramsey Road Runners           504 F 6 F35 3 4:12/K 42:01.3
56 42:11.4 Ian Richardson Cambridge & Coleridge AC       68 M 50 M50 3 4:13/K 42:07.4
57 42:14.5 Joe Francombe Riverside Runners 558 M 51 MSen 31 4:13/K 42:09.5
58 42:19.1 Gilles Corby BRJ Run & Tri                 247 M 52 M50 4 4:13/K 42:14.0
59 42:22.9 Paul Griffin Unattached 445 M 53 MSen 32 4:14/K 42:18.8
60 42:42.5 Stephanie Crampin Unattached 334 F 7 FSen 4 4:16/K 42:41.0
61 42:56.9 Andrew Hall Werrington joggers 276 M 54 M45 7 4:17/K 42:51.3
62 42:59.3 James Smith Unattached 476 M 55 MSen 33 4:17/K 42:52.4
63 43:03.1 Dean Newman Bedford Harriers               585 M 56 M45 8 4:17/K 42:48.7
64 43:06.7 Adam Williams Unattached 1 M 57 M40 12 4:19/K 43:05.7
65 43:09.9 Robin Meynell Roadhoggs Leicester AC 250 M 58 MSen 34 4:19/K 43:07.4
66 43:15.2 Terry Moat Thorney Running Club           429 M 59 M45 9 4:19/K 43:11.2
67 43:16.6 David Sheffield Colworth Striders 343 M 60 MSen 35 4:19/K 43:10.1
68 43:17.0 Maurice Hemingway Riverside Runners 35 M 61 M60 1 4:18/K 43:03.5
69 43:22.3 Paul Houlden Nene Valley Harriers           552 M 62 MSen 36 4:19/K 43:14.4
70 43:24.0 Bernard Shannon Cambridge & Coleridge AC       528 M 63 M45 10 4:20/K 43:20.7
71 43:24.5 John Robson Unattached 397 M 64 MSen 37 4:20/K 43:18.6
72 43:26.8 Christopher Derbyshire Unattached 562 M 65 MSen 38 4:20/K 43:19.4
73 43:30.7 Jonathan Bales Unattached 265 M 66 MSen 39 4:20/K 43:21.5
74 43:30.9 Peter Bird St Edmunds Pacers             614 M 67 M40 13 4:21/K 43:25.3
75 43:33.1 Andrew Parker Unattached 322 M 68 M45 11 4:20/K 43:24.4
76 43:35.8 Paul Mitton BRJ Run & Tri                 184 M 69 M40 14 4:20/K 43:24.7
77 43:36.3 Jason Elrick Unattached 522 M 70 M45 12 4:21/K 43:33.9
78 43:38.1 Martin Magowan Thorney Running Club           275 M 71 MSen 40 4:21/K 43:33.9
79 43:39.6 Keith Taggart Unattached 217 M 72 M50 5 4:20/K 43:19.7
80 43:43.9 Daniel Diaz Unattached 442 M 73 M40 15 4:22/K 43:40.3
81 43:55.5 Polly Smith Hunts AC                       505 F 8 FSen 5 4:23/K 43:49.5
82 43:56.8 Gary Barnes Riverside Runners 489 M 74 M50 6 4:23/K 43:45.9
83 43:58.1 Matthew Sellick Riverside Runners 176 M 75 MSen 41 4:23/K 43:53.3
84 43:58.7 Sam Windebank Riverside Runners 272 F 9 F40 1 4:23/K 43:52.4
85 43:59.0 Eamonn Dorling Thorney Running Club           193 M 76 M60 2 4:22/K 43:42.3
86 43:59.8 Henry Taylor Unattached 29 M 77 MSen 42 4:23/K 43:53.1
87 44:01.2 Matthew Pearson Unattached 90 M 78 MSen 43 4:23/K 43:53.6
88 44:03.8 Oliver Riches Ipswich Jaffa                 461 M 79 MSen 44 4:23/K 43:54.8
89 44:04.8 Graham Moore Unattached 477 M 80 M50 7 4:24/K 43:58.4
90 44:06.8 David Cross Unattached 216 M 81 M50 8 4:24/K 44:03.9
91 44:08.5 Mark Speed Unattached 584 M 82 M45 13 4:24/K 43:58.5
92 44:10.6 Adam Prior Unattached 106 M 83 MSen 45 4:23/K 43:50.2
93 44:14.0 Harvey Turnbull Team Bex                       370 M 84 M50 9 4:22/K 43:35.4
94 44:22.0 Wayne Bradley Unattached 137 M 85 M45 14 4:25/K 44:13.7
95 44:22.1 Gary Bousfield Unattached 578 M 86 M45 15 4:25/K 44:05.8
96 44:23.4 Karla Boddy Unattached 533 F 10 FSen 6 4:26/K 44:22.5
97 44:32.2 Catherine Payne Grantham Running Club         588 F 11 F45 1 4:26/K 44:23.9
98 44:41.9 Emma Browne Unattached 327 F 12 F45 2 4:28/K 44:37.1
99 44:42.4 Chris Chorley Bungay Black Dog Runners       309 M 87 M50 10 4:25/K 44:12.5
100 45:00.0 Kate Shepherd Ely Runners                   261 F 13 F40 2 4:29/K 44:50.5
101 45:03.7 Elliot Wilding-Glendye Unattached 160 M 88 MSen 46 4:30/K 45:01.7
102 45:14.3 Jay Belham Nene Valley Harriers           509 M 89 MSen 47 4:27/K 44:31.5
103 45:15.3 Mark Louth Thorney Running Club           512 M 90 M50 11 4:31/K 45:10.8
104 45:16.9 Joe Harding Unattached 438 M 91 MSen 48 4:20/K 43:21.8
105 45:17.8 Alejandra Pascual-Garrido Cambridge & Coleridge AC       154 F 14 F35 4 4:32/K 45:16.3
106 45:22.7 Lynne Powell Unattached 382 F 15 FSen 7 4:31/K 45:12.3
107 45:26.5 Daniel Barber March AC                       427 M 92 MSen 49 4:32/K 45:17.2
108 45:30.3 Lucy Hurley Riverside Runners 2 F 16 FSen 8 4:32/K 45:23.5
109 45:33.3 Sabrina Sibley BRJ Run & Tri                 317 F 17 FSen 9 4:29/K 44:54.3
110 45:43.0 Mark Tinkler Bedford Harriers               390 M 93 M55 1 4:32/K 45:24.7
111 45:43.8 David Mail Cambridge & Coleridge AC       600 M 94 M60 3 4:34/K 45:40.3
112 45:44.3 Adam Nunn Unattached 304 M 95 MSen 50 4:34/K 45:36.5
113 45:49.0 Nicola Jones Riverside Runners 258 F 18 F40 3 4:33/K 45:34.8
114 45:50.0 Trevor Hufford Riverside Runners 305 M 96 M55 2 4:33/K 45:34.7
115 45:51.2 Steven Nile Unattached 123 M 97 MSen 51 4:34/K 45:44.8
116 45:54.0 Neil Bason Yaxley Runners & Joggers       104 M 98 M65 1 4:35/K 45:45.5
117 45:55.2 Sean Lang Bedford & County               422 M 99 M45 16 4:35/K 45:46.8
118 46:00.6 Richard Crewe Unattached 566 M 100 M40 16 4:36/K 45:58.1
119 46:01.9 Eamonn McCusker Ryston Runners                 180 M 101 M60 4 4:36/K 45:58.0
120 46:04.6 Robert Haggart Ely Runners                   392 M 102 M55 3 4:36/K 45:57.2
121 46:09.4 Paul Harris Bedford Harriers               526 M 103 M50 12 4:35/K 45:50.5
122 46:18.5 Rob Jervis Unattached 460 M 104 MSen 52 4:37/K 46:06.8
123 46:19.9 Tom Ashurst Unattached 279 M 105 MSen 53 4:28/K 44:43.4
124 46:23.0 Simon Pledger Unattached 115 M 106 M45 17 4:34/K 45:42.3
125 46:28.2 Peter Harris Ely Runners                   456 M 107 M65 2 4:38/K 46:20.5
126 46:42.2 Dennis Martin Riverside Runners 131 M 108 M50 13 4:38/K 46:24.1
127 46:42.3 Gareth Burgess Bushfield Joggers             408 M 109 MSen 54 4:40/K 46:38.1
128 46:44.4 Leigh Aitken Unattached 194 M 110 MSen 55 4:38/K 46:22.2
129 46:50.1 Tim Watkins Unattached 348 M 111 MSen 56 4:39/K 46:33.0
130 47:02.9 Richard Davies BRJ Run & Tri                 454 M 112 M40 17 4:40/K 46:42.9
131 47:08.0 Chris Grant Unattached 34 M 113 M55 4 4:42/K 46:56.1
132 47:08.1 David Fish Unattached 260 M 114 M50 14 4:43/K 47:05.3
133 47:08.2 John Eales Northampton Road Runners       372 M 115 M45 18 4:42/K 47:01.6
134 47:10.2 Andy Sharpe Unattached 158 M 116 MSen 57 4:40/K 46:38.1
135 47:12.2 Chirag Godhania BRJ Run & Tri                 31 M 117 MSen 58 4:39/K 46:33.4
136 47:15.9 Don Brazier Yaxley Runners & Joggers       466 M 118 M50 15 4:40/K 46:44.1
137 47:25.7 Kevin Duban Unattached 245 M 119 MSen 59 4:41/K 46:51.9
138 47:30.4 Derek Wood Transition Tri 571 M 120 MSen 60 4:44/K 47:15.5
139 47:33.8 Lewis Smith Unattached 498 M 121 MSen 61 4:43/K 47:13.7
140 47:36.8 Martyn Woods Unattached 215 M 122 M45 19 4:45/K 47:25.5
141 47:38.8 Andrius Cepas Unattached 416 M 123 MSen 62 4:45/K 47:26.2
142 47:42.2 Robert McArdle Grantham Running Club         589 M 124 M55 5 4:45/K 47:33.2
143 47:46.6 James Hall Unattached 576 M 125 MSen 63 4:45/K 47:26.0
144 47:47.7 Tom Russell Unattached 119 M 126 MSen 64 4:47/K 47:45.3
145 47:53.2 Glyn Smith Cambridge & Coleridge AC       335 M 127 M65 3 4:46/K 47:43.0
146 47:54.1 Andrew Lee Unattached 374 M 128 M45 20 4:46/K 47:43.2
147 47:57.7 Trevor Bragg Unattached 179 M 129 MSen 65 4:45/K 47:25.3
148 48:01.5 Joanna Lewis Unattached 70 F 19 F35 5 4:47/K 47:50.4
149 48:06.0 Steven Luke Unattached 283 M 130 M40 18 4:47/K 47:47.3
150 48:07.0 Steve Megson Yaxley Runners & Joggers       453 M 131 MSen 66 4:48/K 47:56.5
151 48:12.0 Matt Vardy Unattached 254 M 132 M40 19 4:47/K 47:53.3
152 48:13.2 Sharron Toms Yaxley Runners & Joggers       567 F 20 F45 3 4:48/K 47:59.9
153 48:13.8 Philip Gray Unattached 568 M 133 M40 20 4:44/K 47:23.0
154 48:14.0 Simon Mortimer Unattached 234 M 134 M40 21 4:48/K 47:58.8
155 48:14.4 Craig Mortimer Unattached 229 M 135 M50 16 4:48/K 47:59.2
156 48:17.3 Jonathan Griffiths Team Bex                       367 M 136 MSen 67 4:46/K 47:39.6
157 48:18.9 Barry Graves Ely Runners                   168 M 137 M55 6 4:49/K 48:10.8
158 48:21.1 Di Thomas Unattached 556 F 21 FSen 10 4:50/K 48:15.5
159 48:24.6 Matthew Halmshaw Sport Chatteris Jogging Club 563 M 138 MSen 68 4:50/K 48:18.6
160 48:25.7 Philip Housden Biggleswade AC                 256 M 139 M65 4 4:50/K 48:19.7
161 48:28.2 Mike Bull Unattached 25 M 140 M65 5 4:50/K 48:19.4
162 48:36.9 Alex Prestage Unattached 55 M 141 MSen 69 4:51/K 48:29.9
163 48:43.1 Michael Audus Cambridge & Coleridge AC       524 M 142 M50 17 4:51/K 48:31.0
164 48:44.4 Martyn Bond Unattached 174 M 143 MSen 70 4:51/K 48:27.0
165 48:45.5 Ian Scott SLEAFORD STRIDERS             599 M 144 M45 21 4:51/K 48:33.7
166 48:46.1 Christina Poursain Unattached 118 F 22 F35 6 4:52/K 48:36.1
167 48:51.7 Owen Hurley Riverside Runners 6 M 145 MSen 71 4:52/K 48:44.4
168 48:59.1 Becky Nash Unattached 212 F 23 FSen 11 4:52/K 48:40.9
169 49:00.1 Roy Young Unattached 487 M 146 M55 7 4:53/K 48:48.9
170 49:04.2 Jim Darr Unattached 85 M 147 M40 22 4:54/K 48:58.5
171 49:10.6 Ian Silver Cambridge University Press RC 449 M 148 M60 5 4:54/K 49:02.4
172 49:18.3 Geoff Wright Unattached 268 M 149 M50 18 4:55/K 49:09.0
173 49:23.3 Colin Glen Fetcheveryone Running Club     521 M 150 M55 8 4:55/K 49:12.4
174 49:24.0 Stephen Roweth Eye Community Runners         282 M 151 M55 9 4:56/K 49:19.5
175 49:24.3 Ashley Jones Unattached 549 M 152 MSen 72 4:52/K 48:42.1
176 49:25.1 Jim Fell Werrington joggers 495 M 153 M65 6 4:56/K 49:21.0
177 49:26.3 Ross Bennett Unattached 330 M 154 MSen 73 4:53/K 48:51.1
178 49:35.5 Richard Clarke BRJ Run & Tri                 606 M 155 MSen 74 4:55/K 49:09.8
179 49:38.8 Miss Watling Unattached 243 F 24 FSen 12 4:57/K 49:25.1
180 49:38.9 Mark Coulson Unattached 411 M 156 M50 19 4:57/K 49:32.8
181 49:39.4 Mark Dollard Unattached 513 M 157 MSen 75 4:57/K 49:27.4
182 49:43.7 Gavin Tickner Unattached 432 M 158 MSen 76 4:56/K 49:23.6
183 49:48.9 Emma Evans Riverside Runners 65 F 25 FSen 13 4:56/K 49:22.0
184 49:49.8 Nicola Walsh Unattached 583 F 26 F45 4 4:57/K 49:34.9
185 49:50.5 Andy May BRJ Run & Tri                 511 M 159 MSen 77 4:57/K 49:28.5
186 49:51.1 Jonathan Gillham Team Trisports                 373 M 160 M40 23 4:58/K 49:38.7
187 49:52.9 Olly Pegg Unattached 207 M 161 MSen 78 4:59/K 49:45.4
188 49:53.0 Adrian Lewis Unattached 11 M 162 M45 22 4:58/K 49:41.4
189 50:06.2 Samuel Watkins Unattached 462 M 163 M40 24 4:59/K 49:49.6
190 50:06.5 John Grinham Unattached 458 M 164 M50 20 4:56/K 49:24.6
191 50:08.2 Simeon Acourt Unattached 4 M 165 M40 25 4:59/K 49:45.1
192 50:09.6 Joseph McCrossan Unattached 490 M 166 M50 21 4:57/K 49:27.9
193 50:10.8 Clare Mendes Roadhoggs Leicester AC 210 F 27 FSen 14 5:01/K 50:06.2
194 50:10.8 Ian Shipley BRJ Run & Tri                 105 M 167 M45 23 4:59/K 49:49.8
195 50:12.5 Rob Davenport Unattached 5 M 168 M55 10 4:59/K 49:49.3
196 50:13.8 Graeme Robertson March AC                       423 M 169 M45 24 5:00/K 50:02.3
197 50:17.4 Tom Sculthorpe Unattached 437 M 170 MSen 79 5:00/K 50:04.7
198 50:20.2 Amie Gough Riverside Runners 592 F 28 FSen 15 4:59/K 49:52.2
199 50:27.4 Mark Corcoran Unattached 324 M 171 MSen 80 5:01/K 50:08.2
200 50:28.9 Julia Scarboro Unattached 209 F 29 FSen 16 5:02/K 50:20.1
201 50:36.9 Sharon Saunders BRJ Run & Tri                 358 F 30 F40 4 5:03/K 50:27.2
202 50:37.0 Hugh Williams Unattached 277 M 172 M40 26 5:00/K 50:04.8
203 50:40.1 Keith Grimwade Unattached 56 M 173 M55 11 5:02/K 50:23.0
204 50:41.3 Gary Taylor Unattached 92 M 174 MSen 81 5:00/K 49:57.7
205 50:42.1 Jonathan Coe Unattached 54 M 175 MSen 82 5:03/K 50:25.6
206 50:45.6 Geoff Howes Thorney Running Club           535 M 176 M60 6 5:04/K 50:35.1
207 50:47.0 Dawn Parr Riverside Runners 607 F 31 F40 5 5:01/K 50:11.4
208 50:48.3 Danielle Hainsby Riverside Runners 228 F 32 FSen 17 5:04/K 50:40.6
209 50:49.3 Sam Walker Unattached 570 M 177 MSen 83 5:04/K 50:44.1
210 50:49.5 Barbara Johnson Yaxley Runners & Joggers       537 F 33 F60 1 5:04/K 50:40.7
211 50:52.1 Mark Burman Unattached 86 M 178 M40 27 5:01/K 50:11.3
212 50:52.7 Julian Huckle Werrington joggers 550 M 179 M55 12 5:05/K 50:45.9
213 50:57.1 Jane Roberts Team Bex                       351 F 34 F45 5 5:05/K 50:47.2
214 50:58.6 Alastair Bliss Unattached 434 M 180 M40 28 5:03/K 50:25.6
215 51:00.8 Billy Joe Vinden Unattached 602 M 181 MSen 84 5:06/K 50:57.7
216 51:01.7 Tom Alfuth Unattached 541 M 182 MSen 85 5:06/K 50:56.5
217 51:05.7 Lisette Bonin-Casey Unattached 593 F 35 F45 6 5:02/K 50:20.7
218 51:05.8 Sally Stapleton Unattached 594 F 36 F40 6 5:02/K 50:21.5
219 51:08.5 Ciona Sutton BRJ Run & Tri                 24 F 37 F35 7 5:04/K 50:37.4
220 51:10.2 James Ireland Unattached 91 M 183 MSen 86 5:03/K 50:25.7
221 51:11.1 Richard Sharpe Thorney Running Club           130 M 184 M50 22 5:04/K 50:42.8
222 51:11.5 William Brown Unattached 319 M 185 M55 13 5:03/K 50:28.6
223 51:14.3 Dominic Hawes-Fairley Unattached 463 M 186 M45 25 5:06/K 51:01.4
224 51:33.0 Donna Habicht Riverside Runners 251 F 38 FSen 18 5:07/K 51:05.8
225 51:34.6 Ian Keys Ely Runners                   333 M 187 M50 23 5:08/K 51:19.0
226 51:37.1 Mark Harrington Unattached 150 M 188 MSen 87 5:08/K 51:15.5
227 51:39.2 Sue Yendley BRJ Run & Tri                 472 F 39 F45 7 5:06/K 51:03.0
228 51:43.0 Dave Lawrence BRJ Run & Tri                 18 M 189 M40 29 5:08/K 51:23.9
229 51:43.9 Aniko Lyle Unattached 440 F 40 F40 7 5:08/K 51:17.1
230 51:47.6 Iris Moeller Unattached 181 F 41 F45 8 5:10/K 51:35.2
231 51:48.3 Lee Radley Riverside Runners 3 M 190 M45 26 5:07/K 51:12.5
232 51:49.7 Michelle Nash Unattached 371 F 42 FSen 19 5:07/K 51:13.4
233 51:50.2 Debra Parker Unattached 148 F 43 F50 1 5:07/K 51:14.4
234 51:50.3 Neil Parker Unattached 149 M 191 M50 24 5:07/K 51:14.7
235 51:59.9 Chloe Wilson Hunts AC                       573 F 44 FSen 20 5:09/K 51:28.6
236 52:02.0 Josh Mansfield Transition Tri 77 M 192 MSen 88 5:10/K 51:39.2
237 52:02.7 Claire Ashton BRJ Run & Tri                 30 F 45 F40 8 5:11/K 51:47.9
238 52:04.6 Helen Wass Newmarket Joggers             540 F 46 F50 2 5:10/K 51:36.0
239 52:05.1 Richard Panter Unattached 22 M 193 M50 25 5:10/K 51:37.6
240 52:07.8 Kate Ruddock BRJ Run & Tri                 587 F 47 F40 9 5:11/K 51:52.0
241 52:09.4 Graham Statter Bishops Stortford RC           145 M 194 M55 14 5:11/K 51:45.7
242 52:10.5 Paul Garland Unattached 340 M 195 MSen 89 5:10/K 51:44.0
243 52:12.3 Pauline Green Newmarket Joggers             544 F 48 F50 3 5:10/K 51:44.0
244 52:12.5 Zak Perrin Unattached 113 M 196 MSen 90 5:11/K 51:50.7
245 52:16.6 John Elstub Unattached 23 M 197 M50 26 5:11/K 51:49.3
246 52:20.5 Stacey   Owen BRJ Run & Tri                 527 F 49 FSen 21 5:13/K 52:05.5
247 52:26.2 Jonathan Arnold Unattached 401 M 198 MSen 91 5:12/K 51:55.8
248 52:26.6 Geoff Clark Unattached 61 M 199 M40 30 5:11/K 51:45.8
249 52:30.4 Jackie Wren BRJ Run & Tri                 493 F 50 F50 4 5:12/K 51:58.1
250 52:30.9 Zoe Wren BRJ Run & Tri                 510 F 51 FSen 22 5:12/K 51:58.5
251 52:33.7 Daniel Smith Unattached 109 M 200 MSen 92 5:13/K 52:14.6
252 52:35.5 Bill Murrin Unattached 12 M 201 M45 27 5:12/K 51:55.9
253 52:41.8 Charleen Engelbrecht Unattached 178 F 52 F45 9 5:13/K 52:07.7
254 52:44.9 Natalie Fairbairn Riverside Runners 488 F 53 F40 10 5:14/K 52:17.5
255 52:48.3 Bobbie Sauerzapf Bungay Black Dog Runners       307 F 54 F55 1 5:14/K 52:17.6
256 52:50.2 Adam Bell Unattached 124 M 202 MSen 93 5:16/K 52:38.2
257 52:51.2 Janet Grudzien Unattached 291 F 55 FSen 23 5:14/K 52:15.8
258 52:54.5 Tom Brand Hunts AC                       95 M 203 M45 28 5:16/K 52:38.7
259 52:58.5 Carl Golder Eye Community Runners         375 M 204 MSen 94 5:17/K 52:49.4
260 52:58.7 Gary Parr Eye Community Runners         134 M 205 M45 29 5:17/K 52:49.4
261 53:04.7 Leslie Bishop Unattached 344 M 206 M50 27 5:16/K 52:40.2
262 53:06.4 Anthony Richardson BRJ Run & Tri                 8 M 207 M45 30 5:17/K 52:46.7
263 53:09.4 Mark Hodgson Unattached 253 M 208 M50 28 5:18/K 52:59.1
264 53:10.9 Catherine Hemingway Riverside Runners 36 F 56 FSen 24 5:16/K 52:41.7
265 53:11.0 David Sheahan Unattached 311 M 209 M45 31 5:15/K 52:32.6
266 53:12.5 Susan Ray BRJ Run & Tri                 543 F 57 F55 2 5:18/K 52:56.3
267 53:13.1 Vincent Hainsby Riverside Runners 192 M 210 M50 29 5:17/K 52:50.5
268 53:15.6 Nick Ingle Unattached 163 M 211 MSen 95 5:19/K 53:08.7
269 53:17.1 Fiona Emmingham Bedford Harriers               586 F 58 F40 11 5:17/K 52:53.2
270 53:18.8 Claire Hurst Team Bex                       413 F 59 FSen 25 5:19/K 53:08.0
271 53:19.9 Sarah Lucy Unattached 141 F 60 FSen 26 5:18/K 52:55.8
272 53:22.5 Belinda Parker BRJ Run & Tri                 198 F 61 F40 12 5:18/K 53:00.0
273 53:25.7 Herman Engelbrecht Unattached 177 M 212 M45 32 5:17/K 52:48.7
274 53:29.9 James Ryan Eastern Vets                   44 M 213 M70 ++ 1 5:20/K 53:17.5
275 53:38.3 Adrian Smith Riverside Runners 388 M 214 M45 33 5:19/K 53:10.3
276 53:44.3 Steven Bunker Riverside Runners 280 M 215 M45 34 5:20/K 53:24.7
277 53:46.9 Philip Hall grantham a.c 470 M 216 M60 7 5:21/K 53:32.2
278 53:51.4 Matt Cann Unattached 152 M 217 MSen 96 5:19/K 53:07.9
279 54:02.5 Matt Preston Unattached 302 M 218 MSen 97 5:21/K 53:33.4
280 54:05.3 Michael Shaw BRJ Run & Tri                 534 M 219 M50 30 5:22/K 53:38.4
281 54:08.3 Paul Jones Cambridge & Coleridge AC       581 M 220 M50 31 5:21/K 53:33.9
282 54:09.2 Kristina Brown Riverside Runners 281 F 62 FSen 27 5:23/K 53:46.9
283 54:17.6 Stuart Patman Unattached 448 M 221 MSen 98 5:23/K 53:52.5
284 54:18.9 Barry Boole sinfin rc derby 182 M 222 M65 7 5:23/K 53:50.3
285 54:21.1 Robert Shaw Saffron Striders               125 M 223 M55 15 5:24/K 54:01.3
286 54:24.1 Jo Potts Unattached 536 M 224 MSen 99 5:23/K 53:54.4
287 54:24.9 John Turner Ely Runners                   300 M 225 M65 8 5:25/K 54:13.8
288 54:29.5 Anne Florence Unattached 596 F 63 F60 2 5:24/K 54:03.2
289 54:38.1 Lloyd Bentley Unattached 479 M 226 MSen 100 5:27/K 54:28.7
290 54:41.9 Louise Woolley Werrington joggers 366 F 64 F45 10 5:25/K 54:05.4
291 54:42.9 Simon Adams Unattached 220 M 227 MSen 101 5:24/K 53:59.0
292 54:45.0 Philip Norman Riverside Runners 548 M 228 M60 8 5:27/K 54:31.6
293 54:46.4 Mark Rose Unattached 84 M 229 M40 31 5:28/K 54:44.9
294 54:57.3 Simon Bailey Unattached 303 M 230 MSen 102 5:29/K 54:45.6
295 55:00.3 David Sellick Riverside Runners 175 M 231 M60 9 5:28/K 54:42.9
296 55:00.5 Emma Clements Unattached 127 F 65 F40 13 5:30/K 54:59.1
297 55:06.1 Anne Molyneux Unattached 57 F 66 F50 5 5:29/K 54:49.1
298 55:06.5 Andy Brown Unattached 321 M 232 M45 35 5:28/K 54:42.1
299 55:07.6 Julia Darling Unattached 517 F 67 F50 6 5:29/K 54:51.9
300 55:23.2 Mark Kendall Unattached 87 M 233 MSen 103 5:32/K 55:17.6
301 55:23.5 Simon Wingfield Unattached 21 M 234 M45 36 5:29/K 54:46.3
302 55:26.0 Kathryn Middlehurst BRJ Run & Tri                 418 F 68 FSen 28 5:31/K 55:12.8
303 55:28.1 Tony Farrow BRJ Run & Tri                 80 M 235 M55 16 5:30/K 54:56.5
304 55:33.5 Robin Shaw Unattached 170 M 236 M45 37 5:30/K 55:02.6
305 55:36.6 Diane Hufford Riverside Runners 306 F 69 F55 3 5:32/K 55:20.7
306 55:38.7 James Pawley Unattached 560 M 237 MSen 104 5:31/K 55:09.4
307 55:39.9 Mark Ingle Unattached 188 M 238 M45 38 5:30/K 54:57.0
308 55:44.5 Gary Wort MPAA 485 M 239 M50 32 5:34/K 55:39.0
309 55:47.9 Patrick Norman Unattached 325 M 240 M50 33 5:33/K 55:34.4
310 55:53.4 Karen Roper Riverside Runners 273 F 70 F40 14 5:33/K 55:25.6
311 56:03.5 Robert Boatwright Unattached 295 F 71 F60 3 5:35/K 55:49.4
312 56:05.9 Andy Ging Unattached 242 M 241 MSen 105 5:33/K 55:31.5
313 56:09.6 Ian Rendall Unattached 133 M 242 M65 9 5:35/K 55:47.8
314 56:12.4 Richard Gilbert Unattached 393 M 243 M50 34 5:35/K 55:53.6
315 56:13.3 Steven Borrill Unattached 301 M 244 M40 32 5:34/K 55:44.1
316 56:14.8 Kirsty Cullen Unattached 355 F 72 FSen 29 5:36/K 56:01.3
317 56:16.3 David Goodier Unattached 206 M 245 M40 33 5:35/K 55:53.1
318 56:20.1 Richard Laing Team Bex                       595 M 246 M40 34 5:34/K 55:38.8
319 56:24.2 Hywel Adu-Bonsra Unattached 320 M 247 M40 35 5:38/K 56:16.2
320 56:34.8 Kelly Bennett Yaxley Runners & Joggers       329 F 73 F35 8 5:36/K 56:00.1
321 56:45.5 Caroline Tiller Ramsey Road Runners           569 F 74 F40 15 5:37/K 56:06.5
322 56:50.0 Paul Fogden Unattached 240 M 248 M40 36 5:35/K 55:46.8
323 56:50.1 Michael Ward Cambridge & Coleridge AC       468 M 249 M60 10 5:40/K 56:37.4
324 56:50.5 Cynthia Ong Unattached 202 F 75 F35 9 5:39/K 56:33.1
325 56:55.4 Paul Loosley Unattached 419 M 250 MSen 106 5:40/K 56:41.7
326 57:00.0 Gary Sell Unattached 459 M 251 M50 35 5:38/K 56:17.9
327 57:00.3 Amanda Foreman Unattached 553 F 76 F35 10 5:39/K 56:30.9
328 57:03.9 Richard McKee Unattached 122 M 252 M40 37 5:40/K 56:41.7
329 57:05.0 Mark Buckingham Unattached 605 M 253 MSen 107 5:38/K 56:16.7
330 57:13.9 John Maravelas Unattached 296 M 254 MSen 108 5:40/K 56:40.0
331 57:14.6 Karen Davies Wesham Road Runners 494 F 77 F50 7 5:41/K 56:52.5
332 57:15.7 Farrell MacRae Unattached 213 M 255 M45 39 5:39/K 56:30.4
333 57:16.0 Amanda Fee BRJ Run & Tri                 16 F 78 F40 16 5:39/K 56:31.9
334 57:22.9 Emma Dorman Unattached 467 F 79 FSen 30 5:41/K 56:54.7
335 57:28.7 Allison Farrer Riverside Runners 274 F 80 F45 11 5:42/K 56:57.9
336 57:39.4 Elizabeth Sleight Unattached 507 F 81 FSen 31 5:43/K 57:10.8
337 57:39.8 Carl Rooney Unattached 121 M 256 MSen 109 5:42/K 56:59.1
338 57:40.5 Donna Sullivan Unattached 575 F 82 F40 17 5:44/K 57:19.1
339 57:41.0 Marilyn Connell Unattached 551 F 83 F45 12 5:44/K 57:19.6
340 57:42.7 Eddie Norman Unattached 38 M 257 M50 36 5:45/K 57:26.4
341 57:46.8 Sarah Gaunt Unattached 516 F 84 FSen 32 5:45/K 57:27.4
342 57:47.1 James Jackson Unattached 515 M 258 MSen 110 5:45/K 57:27.4
343 57:56.2 Rhiane Davis Unattached 428 F 85 FSen 33 5:46/K 57:44.9
344 57:58.6 Eloise Bird St Edmunds Pacers             613 F 86 F45 13 5:45/K 57:31.9
345 57:59.0 Sarah Edwards Unattached 387 F 87 F40 18 5:45/K 57:34.0
346 58:07.9 Megan Wilson Hunts AC                       572 F 88 FSen 34 5:46/K 57:44.9
347 58:09.1 Ian Wilson BRJ Run & Tri                 574 M 259 M40 38 5:46/K 57:37.4
348 58:14.7 Caroline Butcher Unattached 531 F 89 F55 4 5:46/K 57:44.7
349 58:14.9 Judit Szalma Unattached 484 F 90 F35 11 5:47/K 57:47.2
350 58:15.3 Russell Hellwig Unattached 399 M 260 M45 40 5:47/K 57:54.8
351 58:21.2 Claire Burke Unattached 288 F 91 F35 12 5:46/K 57:41.0
352 58:21.3 Tracey Lewis Unattached 289 F 92 F35 13 5:46/K 57:41.0
353 58:25.7 Tim Wingfield Unattached 19 M 261 M45 41 5:48/K 58:02.4
354 58:28.1 Tracey Thompson Unattached 357 F 93 F35 14 5:50/K 58:17.5
355 58:37.2 Jim Mowatt Unattached 40 M 262 M50 37 5:47/K 57:52.5
356 58:37.5 Daniel Moore Unattached 612 M 263 MSen 111 5:47/K 57:48.7
357 58:39.5 Tobin Stephenson Unattached 381 M 264 M45 42 5:48/K 57:59.3
358 58:40.6 Rachel Pask Unattached 201 F 94 FSen 35 5:51/K 58:25.2
359 58:41.3 Ian Pask Unattached 183 M 265 M55 17 5:51/K 58:25.7
360 58:53.9 Marie Williamson Team Bex                       402 F 95 F35 15 5:52/K 58:40.0
361 58:54.5 Greg Few Unattached 53 M 266 M50 38 5:52/K 58:36.6
362 58:55.0 Sarah Brown Werrington joggers 350 F 96 F40 19 5:50/K 58:17.8
363 58:56.9 Russell Burgess Unattached 339 M 267 MSen 112 5:51/K 58:31.6
364 58:57.7 James Fountain Unattached 447 M 268 MSen 113 5:51/K 58:32.3
365 58:59.0 Nigel Whittaker Unattached 542 M 269 M40 39 5:49/K 58:09.7
366 59:05.4 Gwen Graves Ely Runners                   167 F 97 F55 5 5:52/K 58:43.8
367 59:07.2 Colin Hall Unattached 410 M 270 M55 18 5:51/K 58:32.4
368 59:07.3 Keith Shering Unattached 409 M 271 M40 40 5:51/K 58:32.3
369 59:15.8 Ricky Noal Unattached 436 M 272 MSen 114 5:53/K 58:50.8
370 59:17.2 Chris Donnelly Unattached 157 M 273 MSen 115 5:52/K 58:42.3
371 59:17.5 Clare Dobson Unattached 233 F 98 FSen 36 5:49/K 58:13.9
372 59:19.1 Helen McLean Ramsey Road Runners           435 F 99 F45 14 5:52/K 58:39.6
373 59:33.9 Donna Fogden Unattached 241 F 100 F35 16 5:51/K 58:30.3
374 59:34.3 Irfan Amin Unattached 126 M 274 MSen 116 5:55/K 59:08.2
375 59:39.8 Paul Lilly Unattached 338 M 275 M45 43 5:57/K 59:25.7
376 59:50.7 Erica Van Manen Godmanchester Running Club 474 F 101 FSen 37 5:58/K 59:35.1
377 59:57.3 Sarah Jackson Unattached 287 F 102 FSen 38 5:57/K 59:30.0
378 59:57.7 Harry Lamb Unattached 286 M 276 MSen 117 5:57/K 59:30.5
379 1:00:01.2 Anthony Rybicki Royston Runners               590 M 277 M50 39 5:58/K 59:41.6
380 1:00:03.5 Dinah Mothersole Unattached 299 F 103 F55 6 5:58/K 59:37.5
381 1:00:11.0 Elaine Raw Unattached 443 F 104 F35 17 5:57/K 59:29.0
382 1:00:12.4 Barbara Coney Unattached 267 F 105 F40 20 5:59/K 59:53.9
383 1:00:12.5 Barbara Gunn Bushfield Joggers             359 F 106 F45 15 5:58/K 59:37.4
384 1:00:12.9 Rachel Miller BRJ Run & Tri                 356 F 107 F40 21 6:00/K 59:59.4
385 1:00:15.9 Joanne Hart Team Bex                       376 F 108 F35 18 5:58/K 59:39.3
386 1:00:22.8 Jennifer Volp Unattached 13 F 109 F35 19 5:59/K 59:53.0
387 1:00:26.5 Luke Beirns Unattached 400 M 278 MSen 118 6:00/K 1:00:02.1
388 1:00:26.7 Katrina Dry Unattached 62 F 110 FSen 39 6:01/K 1:00:05.7
389 1:00:29.0 Gillian Carribine Unattached 316 F 111 F50 8 6:00/K 1:00:01.6
390 1:00:30.5 Michael Salter Unattached 60 M 279 M65 10 6:01/K 1:00:14.9
391 1:00:33.3 Gary Norman Unattached 545 M 280 M50 40 5:59/K 59:51.7
392 1:00:37.2 Barbara Reading Riverside Runners 315 F 112 F65 1 6:01/K 1:00:06.6
393 1:00:52.0 Sarah Wilkins Unattached 368 F 113 F40 22 6:01/K 1:00:14.3
394 1:01:00.5 Peter Allen Unattached 441 M 281 M45 44 6:04/K 1:00:39.9
395 1:01:01.9 Trudi Hall Werrington joggers 396 F 114 F45 16 6:03/K 1:00:25.8
396 1:01:03.3 Sam Brown BRJ Run & Tri                 49 F 115 F40 23 6:03/K 1:00:32.8
397 1:01:13.7 Jessica Smith Unattached 110 F 116 FSen 40 6:06/K 1:00:55.6
398 1:01:21.8 Bryony Smith BRJ Run & Tri                 529 F 117 FSen 41 6:06/K 1:00:57.3
399 1:01:22.9 Gary Thurgood Yaxley Runners & Joggers       555 M 282 M55 19 6:05/K 1:00:45.1
400 1:01:32.0 Ross Griggs Unattached 120 M 283 MSen 119 6:08/K 1:01:22.8
401 1:01:37.1 Stephanie Pym Unattached 135 F 118 F35 20 6:07/K 1:01:09.8
402 1:01:39.0 Agnese Josta Unattached 481 F 119 FSen 42 6:06/K 1:00:57.8
403 1:01:42.0 Abigail Walton Unattached 398 F 120 FSen 43 6:08/K 1:01:17.3
404 1:01:51.7 Steve Arthurs Unattached 17 M 284 M50 41 6:07/K 1:01:08.4
405 1:01:56.0 Kathy Minar Unattached 439 F 121 F45 17 6:10/K 1:01:38.0
406 1:01:57.8 Nic Muston Unattached 414 M 285 M40 41 6:08/K 1:01:15.8
407 1:02:08.6 Richard Rees Unattached 100 M 286 MSen 120 6:08/K 1:01:22.1
408 1:02:17.4 Julie-Ann Pawley Unattached 561 F 122 FSen 44 6:11/K 1:01:47.5
409 1:02:17.4 Nicola Potts Unattached 532 F 123 FSen 45 6:11/K 1:01:47.0
410 1:02:19.0 Jeni Sawford Cambourne Runners             15 F 124 F40 24 6:12/K 1:01:59.9
411 1:02:22.7 Kristine Maravelas Unattached 297 F 125 FSen 46 6:11/K 1:01:51.3
412 1:02:28.5 Janna Duban Unattached 244 F 126 FSen 47 6:12/K 1:01:57.3
413 1:02:38.3 Claire Haggart Ely Runners                   391 F 127 F50 9 6:12/K 1:02:00.3
414 1:02:53.7 Alistair Wilson Unattached 138 M 287 M45 45 6:15/K 1:02:26.8
415 1:03:02.4 Martin Camp Unattached 502 M 288 M40 42 6:16/K 1:02:36.6
416 1:03:02.4 Rachael Murphy Unattached 221 F 128 F40 25 6:16/K 1:02:36.8
417 1:03:06.0 Ross Settle Unattached 346 M 289 MSen 121 6:16/K 1:02:36.9
418 1:03:06.6 Vikki Tomkinson Team Bex                       492 F 129 F35 21 6:15/K 1:02:27.8
419 1:03:07.8 Kylie Jones Unattached 230 F 130 FSen 48 6:17/K 1:02:49.2
420 1:03:12.5 Claire Dawson Team Bex                       362 F 131 F50 10 6:15/K 1:02:34.5
421 1:03:19.3 Vincent Wilson Unattached 10 M 290 M45 46 6:16/K 1:02:42.9
422 1:03:20.2 Helen Munday Riverside Runners 248 F 132 F50 11 6:19/K 1:03:05.8
423 1:03:23.0 Melanie Fowler BRJ Run & Tri                 433 F 133 F40 26 6:18/K 1:02:59.6
424 1:03:27.8 Karen Richardson Cambridge & Coleridge AC       69 F 134 F50 12 6:16/K 1:02:44.0
425 1:03:30.9 Louise Addrison Unattached 197 F 135 FSen 49 6:20/K 1:03:21.0
426 1:03:36.4 Jodie Milner Unattached 196 F 136 FSen 50 6:21/K 1:03:26.3
427 1:03:42.3 Andy Stonebridge Unattached 473 M 291 MSen 122 6:21/K 1:03:25.1
428 1:03:43.9 Chris Tippell Unattached 415 M 292 MSen 123 6:19/K 1:03:06.3
429 1:03:51.8 Alice Noyes BRJ Run & Tri                 232 F 137 F55 7 6:21/K 1:03:28.4
430 1:03:56.5 Paul Stevens Unattached 464 M 293 MSen 124 6:19/K 1:03:08.7
431 1:03:57.0 Natalie Jones Unattached 231 F 138 FSen 51 6:22/K 1:03:38.5
432 1:04:00.6 Ashley Curry Unattached 204 M 294 M45 47 6:21/K 1:03:33.6
433 1:04:40.1 Clare Hall Cambridge & Coleridge AC       506 F 139 F50 13 6:27/K 1:04:27.7
434 1:04:43.8 Keith Simmons BRJ Run & Tri                 285 M 295 M65 11 6:24/K 1:04:02.8
435 1:05:02.0 Eleanor Sleight Unattached 525 F 140 FSen 52 6:26/K 1:04:23.3
436 1:05:06.3 Peter Allen Bishops Stortford RC           503 M 296 M55 20 6:28/K 1:04:42.4
437 1:05:09.2 Nathan Vinden Unattached 604 M 297 MSen 125 6:31/K 1:05:06.5
438 1:05:12.4 Richard Geard Unattached 257 M 298 M45 48 6:29/K 1:04:49.4
439 1:05:16.3 Martin Kendall Unattached 51 M 299 M45 49 6:29/K 1:04:47.1
440 1:05:16.6 Samantha George Unattached 352 F 141 F40 27 6:28/K 1:04:38.3
441 1:05:16.9 Lee Clarke Bedford Harriers               211 M 300 MSen 126 6:28/K 1:04:44.2
442 1:05:18.1 Kayleigh Bailey Unattached 579 F 142 FSen 53 6:30/K 1:05:04.1
443 1:05:18.7 Jeremy Thornton BRJ Run & Tri                 353 M 301 M50 42 6:27/K 1:04:34.5
444 1:05:26.5 Lavinia Seward March AC                       214 F 143 F70 ++ 1 6:30/K 1:05:00.1
445 1:05:29.3 Graham Rowell Unattached 226 M 302 M50 43 6:30/K 1:05:03.3
446 1:05:34.7 Beverley Clarkson Unattached 155 F 144 F45 18 6:30/K 1:04:55.2
447 1:05:34.9 Michael Clarkson Unattached 156 M 303 M45 50 6:29/K 1:04:54.9
448 1:05:39.5 Judith Wright Unattached 73 F 145 F45 19 6:32/K 1:05:18.1
449 1:05:40.3 Hannah Shepherd Unattached 88 F 146 FSen 54 6:31/K 1:05:12.1
450 1:05:50.9 Simon Brignell Unattached 326 M 304 MSen 127 6:33/K 1:05:25.7
451 1:06:00.7 Karen Smith Riverside Runners 389 F 147 F45 20 6:33/K 1:05:27.1
452 1:06:07.5 Matthew Loukes Unattached 349 M 305 MSen 128 6:34/K 1:05:39.5
453 1:06:14.5 Jane Farrow BRJ Run & Tri                 82 F 148 F60 4 6:34/K 1:05:43.8
454 1:06:14.5 Jill Choudhury Itchin Spitfire Running Club 81 F 149 FSen 55 6:34/K 1:05:44.3
455 1:06:18.3 Katy Reader Unattached 99 F 150 FSen 56 6:34/K 1:05:44.8
456 1:06:19.1 Garry Hill Cambourne Runners             189 M 306 M45 51 6:35/K 1:05:45.3
457 1:06:21.7 Lisa Rockett Unattached 37 F 151 F35 22 6:35/K 1:05:45.3
458 1:06:22.9 Vicki Hunt Unattached 103 F 152 F55 8 6:36/K 1:06:03.8
459 1:06:23.1 Clair Edwards Unattached 420 F 153 F40 28 6:34/K 1:05:39.7
460 1:06:23.5 Paul Edwards Unattached 421 M 307 M45 52 6:34/K 1:05:39.4
461 1:06:28.1 Patrick MacKintosh Sweatshop Cambridge           331 M 308 MSen 129 6:36/K 1:06:03.0
462 1:06:28.7 Michael Barker Yaxley Runners & Joggers       96 M 309 M70 ++ 2 6:38/K 1:06:17.1
463 1:06:31.3 Louisa Barry Team Bex                       364 F 154 F35 23 6:35/K 1:05:52.5
464 1:06:48.3 Kirsty Middleton Riverside Runners 530 F 155 FSen 57 6:38/K 1:06:17.4
465 1:06:57.0 Nicola Thomas Unattached 159 F 156 FSen 58 6:41/K 1:06:53.9
466 1:07:04.0 Tim Stonebridge Unattached 523 M 310 M40 43 6:41/K 1:06:46.7
467 1:07:04.3 Heather Eggett Unattached 263 F 157 F55 9 6:40/K 1:06:40.6
468 1:07:05.5 Natalie Bartlett Unattached 608 F 158 F45 21 6:41/K 1:06:47.7
469 1:07:31.9 Vanessa Marsden Werrington joggers 547 F 159 FSen 59 6:43/K 1:07:10.8
470 1:08:01.2 Janine Wheat BRJ Run & Tri                 166 F 160 FSen 60 6:45/K 1:07:34.8
471 1:08:25.5 Patrick Brown March AC                       266 M 311 M70 ++ 3 6:46/K 1:07:37.2
472 1:08:40.1 Laura Thurbon Unattached 143 F 161 FSen 61 6:49/K 1:08:06.0
473 1:08:40.3 Andrew Short Unattached 142 M 312 MSen 130 6:49/K 1:08:06.6
474 1:08:42.8 Sam Vinden Unattached 603 M 313 MSen 131 6:52/K 1:08:40.0
475 1:08:46.6 Jade Wren BRJ Run & Tri                 236 F 162 FSen 62 6:49/K 1:08:14.2
476 1:08:46.8 Martin Wren BRJ Run & Tri                 235 M 314 M50 44 6:49/K 1:08:13.9
477 1:08:47.3 Alison Hirst Unattached 83 F 163 F45 22 6:51/K 1:08:30.6
478 1:08:57.6 Graham Ingram Unattached 101 M 315 M55 21 6:49/K 1:08:11.2
479 1:09:21.8 Joanne Mitton Unattached 39 F 164 F40 29 6:52/K 1:08:44.2
480 1:09:25.8 Rebecca Thompson Unattached 383 F 165 F40 30 6:55/K 1:09:05.1
481 1:09:28.6 Trevor Ashton Unattached 394 M 316 M45 53 6:55/K 1:09:07.9
482 1:09:34.4 Tina Morris Unattached 169 F 166 F45 23 6:54/K 1:08:55.3
483 1:09:39.0 Jennifer Rowell Unattached 225 F 167 F40 31 6:55/K 1:09:13.0
484 1:10:26.0 Lorraine Weir Unattached 66 F 168 F45 24 6:59/K 1:09:54.8
485 1:10:26.2 Emma Young Unattached 67 F 169 F40 32 7:00/K 1:09:55.0
486 1:10:50.1 Ruth Holman Unattached 93 F 170 F35 24 7:02/K 1:10:18.6
487 1:10:50.2 Terri Sansom Unattached 203 F 171 F40 33 7:01/K 1:10:06.3
488 1:10:56.0 Alan Halmshaw Sport Chatteris Jogging Club 564 M 317 M50 45 7:02/K 1:10:15.5
489 1:11:36.7 Ronald Minnema Unattached 557 M 318 M60 11 7:06/K 1:10:59.5
490 1:11:51.0 Tamara Cook Yaxley Runners & Joggers       554 F 172 F40 34 7:07/K 1:11:14.0
491 1:11:51.3 Sara Davis Yaxley Runners & Joggers       508 F 173 F45 25 7:07/K 1:11:14.1
492 1:12:22.7 Georgina Pope Unattached 136 M 319 MSen 132 7:10/K 1:11:40.0
493 1:12:23.5 Jenna Spencer-Briggs Unattached 41 F 174 FSen 63 7:10/K 1:11:43.7
494 1:12:23.6 Bryony Davies Unattached 42 F 175 FSen 64 7:10/K 1:11:44.0
495 1:13:04.4 Joseph Philip Cambridge & Coleridge AC       246 M 320 M55 22 7:17/K 1:12:47.2
496 1:13:37.9 Patrick O'Dell Unattached 380 M 321 M55 23 7:17/K 1:12:54.6
497 1:13:38.6 Anne O'Dell Unattached 379 F 176 F55 10 7:18/K 1:12:55.2
498 1:14:21.7 Lynda Kilkelly Unattached 478 F 177 F50 14 7:22/K 1:13:43.1
499 1:15:02.4 Sam Vinden Unattached 601 M 322 M40 44 7:30/K 1:15:01.7
500 1:15:11.5 Chris Johansen Unattached 405 M 323 MSen 133 7:28/K 1:14:40.5
501 1:17:10.2 Gillian Holmes Fenland running club 227 F 178 F60 5 7:38/K 1:16:23.6
502 1:17:42.7 Gary Waldron Unattached 577 M 324 MSen 134 7:42/K 1:16:55.3
503 1:17:43.0 Caroline Carty Eye Community Runners         404 F 179 F40 35 7:42/K 1:16:55.7
504 1:17:56.0 Daniel Bayles Cambridge & Coleridge AC       323 M 325 MSen 135 7:43/K 1:17:13.6
505 1:18:37.6 Elaine Francis Unattached 386 F 180 F40 36 7:50/K 1:18:15.8
506 1:20:57.9 Phillip Malley Unattached 314 M 326 MSen 136 8:04/K 1:20:44.5
507 1:21:00.0 Simon Clark Unattached 313 M 327 MSen 137 8:05/K 1:20:47.1
508 1:21:57.2 Richard Dadd Unattached 9 M 328 M40 45 8:09/K 1:21:27.3
509 1:26:17.8 Michelina McMillan Cambourne Runners             146 F 181 F50 15 8:33/K 1:25:30.0
510 1:26:18.3 Godfrey McMillan Cambourne Runners             147 M 329 M50 46 8:33/K 1:25:30.2
Place Gun Time Name Club Bib Gender Gender Place Category Category Place Pace Chip Time

 

What's My Time