Scottish Youth and TriStars Championships

  Scottish Youth Championships 

TSS Girls

TriStar Start Girls
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club
1 Alana Kerr 17 1:40.0 0:45.2 4:03.2 0:23.7 3:45.7 10:38.0
2 Mirren Stewart 14 1:36.7 0:52.2 4:03.2 0:25.3 3:57.4 10:55.1
3 Eilidh McNair 20 1:25.8 0:45.7 4:31.6 0:25.1 3:55.5 11:03.9 Fusion Triathlon Club
4 Orla MacInnes 13 1:35.0 0:57.8 4:19.6 0:30.4 4:01.6 11:24.6 Edinburgh#3
5 Betty Fischer-Keogh 15 1:30.8 0:58.6 4:16.8 0:31.2 4:26.0 11:43.5
6 Freya Robins 16 1:26.3 0:56.1 5:06.2 0:36.7 4:16.1 12:21.6
7 Anna Birrell 19 1:55.9 1:12.7 4:15.1 0:33.5 4:39.4 12:36.9
8 Ellen Phillips 18 1:35.8 1:00.9 5:37.7 0:36.9 4:35.9 13:27.4 Fusion Triathlon Club

TSS Boys

TriStar Start Boys
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club
1 Alex Read 2 1:28.2 0:37.2 3:40.6 0:24.8 3:42.9 9:53.8 Stirling Triathlon Club
2 Fraser Donaldson 3 1:39.4 0:46.9 3:59.9 0:24.4 3:33.5 10:24.2 Glasgow Triathlon Club
3 Rory Treharne 8 1:30.9 0:53.0 3:56.4 0:25.9 3:40.5 10:26.8 Glasgow Triathlon Club
4 Findlay Price 11 1:34.1 0:51.0 3:51.2 0:23.1 3:51.0 10:30.5
5 Xander Hunter 5 1:31.3 0:46.5 4:13.8 0:26.9 3:55.0 10:53.7
6 Thomas Ezobi 6 1:36.4 0:49.0 4:22.2 0:48.7 3:31.3 11:07.8 Stirling University Triat
7 Adam Smith 9 2:16.8 1:16.7 4:05.2 0:24.7 3:32.2 11:35.6 Cluny School
8 Ben Moulson 1 1:28.7 0:45.9 4:16.3 0:30.5 4:43.2 11:44.8
9 Rory Calvert 7 1:48.4 0:55.8 4:46.0 0:28.3 3:49.6 11:48.2
10 Tom Cormack 12 1:42.4 1:08.8 4:52.1 0:32.7 4:11.4 12:27.5
11 Callum Pittner 10 2:05.7 1:30.3 5:17.4 0:33.0 4:24.9 13:51.5

TS 1 Girls

TriStar 1 Girls
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club
1 Kirsty Wicklow 60 2:53.7 0:31.3 8:31.8 0:18.3 6:25.3 18:40.6 Fusion Triathlon Club
2 Erin Ward 70 3:18.3 0:38.6 8:35.9 0:17.8 5:55.2 18:46.0 Fusion Triathlon Club
3 Melissa Turnbull 72 3:21.4 0:42.0 9:01.5 0:21.9 6:15.2 19:42.2 Fusion Triathlon Club
4 Evie Phillips 67 3:26.4 0:48.5 9:05.6 0:23.2 6:17.1 20:01.0 Erc
5 Christina McGorum 78 3:34.4 0:44.5 8:42.3 0:21.7 6:48.2 20:11.2 Pcc
6 Johanna MacKenzie 75 3:38.2 0:40.7 9:32.4 0:24.4 6:03.5 20:19.5 Gasc
7 Chrissie Clark 74 3:01.2 0:38.0 9:34.0 0:21.8 7:09.8 20:44.9 Erc
8 Lauren McGhee 66 3:04.1 0:41.2 9:39.5 0:20.4 7:07.7 20:53.1
9 Carys Gibb 73 3:29.4 0:39.5 10:08.9 0:23.7 6:24.5 21:06.1
10 Heather Howie 68 3:28.1 0:37.7 9:16.2 0:25.5 7:18.7 21:06.4 Stirling Triathlon Club
11 Emma Cormack 62 3:09.8 0:51.9 9:48.9 0:26.6 6:59.4 21:16.8
12 Chaorainn Hart 85 3:41.7 1:00.3 9:32.4 0:26.5 7:11.7 21:52.7
13 Amy Byrne 64 3:12.8 0:50.6 10:50.6 0:28.8 7:28.1 22:51.1 Fusion Triathlon Club
14 Beth McKelvie 71 3:28.6 0:52.2 10:17.1 0:33.5 8:12.3 23:23.9
15 Kirsty McAdam 59 3:48.1 1:01.3 10:30.2 0:29.4 8:03.7 23:53.0
16 Lucy Donaldson 77 3:52.9 0:59.1 10:25.4 0:24.4 8:12.3 23:54.3 Glasgow Triathlon Club
17 Ruby White 83 3:51.1 0:51.7 10:43.7 0:29.5 8:16.4 24:12.5
18 Rhiannon Samuel 81 4:58.6 1:11.0 12:51.2 0:30.1 4:41.7 24:12.9 David Lloyd Aberdeen
19 Zoe McGinley 61 3:14.7 1:00.3 12:29.7 0:33.9 7:06.7 24:25.4 Fusion Triathlon Club
20 Emily Anderson 84 4:50.1 1:15.2 13:40.2 0:31.0 4:11.6 24:28.2 Moray Firth Triathlon Clu
21 Skye Moulson 79 3:42.3 1:14.3 11:43.7 0:29.1 8:42.4 25:51.9
22 Annabel Munn 80 4:16.2 1:01.2 11:33.8 0:34.2 8:36.0 26:01.4 Edinburgh#3
23 Sarah Aitken 82 4:51.9 1:15.8 11:12.0 0:31.3 8:56.2 26:47.4 Glasgow Triathlon Club
24 Emma McCafferty 76 3:59.4 1:23.9 12:55.5 0:25.9 8:38.8 27:23.7 Clydesdale Tri Club
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club

TS 1 Boys

TriStar 1 Boys
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club
1 Tom Wicklow 23 2:39.6 0:33.4 8:14.9 0:22.2 6:18.7 18:09.0 Fusion Triathlon Club
2 Cameron MacMillan 22 2:45.4 0:33.1 8:24.1 0:26.9 6:16.2 18:25.8 Stirling Triathlon Club
3 Nathan Campbell 25 2:38.9 0:38.4 9:02.4 0:24.2 5:52.2 18:36.3 Grangemouth ASC
4 Oliver Patton 28 3:08.5 0:34.2 8:42.0 0:23.2 5:56.9 18:44.9 Fusion Triathlon Club
5 Charlie Treharne 40 3:10.2 0:43.2 8:47.9 0:18.3 6:00.3 19:00.0 Glasgow Triathlon Club
6 Brodie Gordon-Gibson 21 2:52.6 0:45.1 8:53.3 0:21.7 6:34.8 19:27.7 Edinburgh#3
7 Sandy Barr 44 3:15.3 0:57.0 8:51.1 0:22.7 6:03.7 19:30.1 Lanark Triathlon Club
8 Archie Jaffrey-Smith 41 3:15.1 0:47.4 8:54.4 0:28.3 6:16.8 19:42.2
9 Elliot Rowe 24 3:32.2 0:46.7 8:12.8 0:21.4 6:49.4 19:42.6 Fleet Feet Tristars
10 Struan Craig 29 3:14.1 0:37.2 9:04.3 0:21.4 6:47.2 20:04.4 Stirling Triathlon Club
11 Gregor Fordyce 27 3:07.1 0:51.6 9:49.9 0:24.5 5:56.9 20:10.2 Edinburgh#3
12 Alexandre Robin 26 3:21.1 0:40.4 9:14.3 0:22.4 6:39.0 20:17.3 Fusion Triathlon Club
13 Matthew Cameron 34 3:09.9 0:39.9 8:46.1 0:22.4 7:49.5 20:48.0 Stirling Triathlon Club
14 Cameron Colquhoun 54 3:31.0 0:47.7 9:42.5 0:29.3 6:40.1 21:10.8 Clydesdale Tri Club
15 Finlay MacArthur 35 3:10.6 1:01.1 9:10.9 0:22.3 7:38.8 21:23.9 Edinburgh#3
16 Jamie Shaw 52 3:36.0 0:44.9 9:12.4 0:25.1 7:36.8 21:35.5 Clydesdale Tri Club
17 Ross McGinness 56 4:02.1 1:21.9 9:19.7 0:29.3 6:36.5 21:49.7 Fusion Triathlon Club
18 Ross Telfer 46 3:42.5 0:48.3 9:40.2 0:30.2 7:08.7 21:50.2 Kinross High School
19 Hamish Hutchinson 38 3:43.7 0:47.9 9:59.5 0:25.5 6:59.9 21:56.8
20 Scott Brown 51 3:28.3 0:43.0 10:03.5 0:27.2 7:17.3 21:59.5 Edinburgh#3
21 Killian Trenholm 42 3:35.2 1:01.7 10:15.6 0:34.0 6:37.9 22:04.5 Stirling Triathlon Club
22 Jonathan McIntyre 43 4:34.0 0:56.6 9:27.2 0:30.4 6:37.8 22:06.2 Fusion Triathlon Club
23 Thomas Gibbons 30 3:18.5 0:57.4 10:28.0 0:28.8 6:58.1 22:10.9
24 Allan Campbell 47 3:42.7 0:43.7 9:54.1 0:30.0 7:33.5 22:24.1 Stirling Triathlon Club
25 Logan Howie 33 3:32.9 0:46.0 9:25.9 0:29.1 8:12.0 22:26.1 Stirling Triathlon Club
26 Alasdair Padmanabhan 36 4:17.8 0:40.3 9:28.8 0:31.5 8:03.9 23:02.5 Glasgow University Triath
27 James Mowat 57 3:48.1 1:03.2 10:24.5 0:21.8 7:32.0 23:09.8 Fusion Triathlon Club
28 Jack Moore 37 3:28.4 0:52.8 11:08.0 0:29.4 7:31.1 23:29.8 Grangemouth swim club
29 Robert Phillips 32 3:12.5 1:04.6 11:58.5 0:30.0 7:01.0 23:46.7 Fusion Triathlon Club
30 Liam Bennett 50 3:17.2 0:42.2 11:29.1 0:24.5 8:30.3 24:23.4 Glasgow Triathlon Club
31 Roddy Johnston 58 4:35.9 1:17.0 11:33.3 0:30.7 6:45.4 24:42.5 Stirling Triathlon Club
32 Fraser Walker 39 4:15.8 1:03.3 10:55.7 0:27.2 8:02.5 24:44.7 Fusion Triathlon Club
33 Philip McGeehan 45 4:33.2 1:04.9 12:16.8 0:28.7 7:30.8 25:54.7 Inverclyde AC
34 Aiden Quinn 49 4:28.8 1:13.0 12:46.1 0:35.2 7:57.2 27:00.5 Fusion Triathlon Club
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club

TS 2 Girls

TriStar 2 Girls
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club
1 Lily-Jane Evans-Haggerty 130 2:57.8 0:35.2 11:52.9 0:19.9 7:32.0 23:18.0 Fusion Triathlon Club
2 Kyra Gibb 139 3:21.2 0:38.3 11:51.4 0:23.5 7:55.0 24:09.6 Stirling Triathlon Club
3 Carrie Banks 140 3:18.1 0:37.3 12:15.5 0:23.1 7:45.2 24:19.4 Stirling Triathlon Club
4 Jessica Turnbull 138 3:27.3 0:36.2 11:41.7 0:20.5 8:21.7 24:27.6 Fusion Triathlon Club
5 Rebecca Wren 131 3:08.8 0:33.8 12:31.5 0:20.9 8:02.9 24:38.0 Tyne Triathlon
6 Ailsa Bennet 143 3:28.2 0:40.3 11:40.9 0:21.8 8:50.6 25:02.1 Kinross High School
7 Kirsty McNair 147 3:11.0 0:38.7 12:00.2 0:22.9 8:51.5 25:04.4 Fusion Triathlon Club
8 Rachael Grant 134 3:00.9 0:48.1 12:54.1 0:24.6 8:34.0 25:42.0 North Ayrshire Swim Club
9 Ciara Wood 135 3:30.8 0:42.3 13:18.8 0:23.1 8:07.4 26:02.6 Wakefield Junior Triathlo
10 Alex Jones 141 3:42.1 0:37.3 12:50.4 0:24.3 8:37.0 26:11.3 Fusion Triathlon Club
11 Rosie Mitchell 146 3:24.9 0:37.0 13:04.1 0:24.5 9:10.8 26:41.5 Edinburgh#3
12 Niamh Aitken 148 3:49.0 0:37.1 12:54.6 0:22.1 9:01.5 26:44.4 Lanark Triathlon Club
13 Alice Steven 152 3:36.8 0:39.1 12:57.9 0:42.3 8:55.7 26:51.9 Fleet Feet Tristars
14 Jess Robson 145 3:52.1 0:39.8 13:31.3 0:24.0 8:31.9 26:59.3 Lanark Triathlon Club
15 Isla Ward 159 4:35.1 0:56.2 12:52.8 0:21.8 8:15.8 27:01.8 Fusion Triathlon Club
16 Bronagh Beattie 163 4:03.9 0:33.7 13:11.1 0:23.2 9:19.7 27:31.8 galloway harriers
17 Louise MacArthur 133 3:22.7 0:42.2 12:57.6 0:27.3 10:22.0 27:52.0 Edinburgh#3
18 Heidi Elise Eik Maxwell 160 4:09.5 0:47.2 13:33.6 0:23.8 8:57.9 27:52.1 Stirling Triathlon Club
19 Hannah McGeehan 149 4:01.5 0:47.2 14:26.1 0:24.2 8:33.4 28:12.6 Inverclyde AC
20 Elise Petrie 136 3:21.8 0:49.8 14:33.9 0:26.5 9:07.5 28:19.6 Grc Tri
21 Poppy Mitchell 157 4:40.6 0:39.4 13:48.4 0:24.6 8:50.0 28:23.2 Edinburgh#3
22 Sophie Nisbet 155 3:55.7 0:40.6 13:10.1 0:24.7 10:21.3 28:32.6 Edinburgh#3
23 Mia Padmanabhan 170 4:57.0 0:45.0 13:32.3 0:22.7 10:07.1 29:44.3 Glasgow Triathlon Club
24 Maria Stachnio 165 3:56.7 0:44.9 13:59.9 0:34.0 10:33.4 29:49.1 Newton Stewart Triathlon
25 Niamh Murphy 153 4:39.6 1:32.7 14:13.6 0:24.0 9:06.2 29:56.4 Clydesdale Tri Club
26 Sara Campbell 151 3:48.3 0:40.8 14:18.5 0:32.0 10:46.7 30:06.5 Grangemouth Asc
27 Orla McGeehan 154 4:21.8 1:01.6 15:19.4 0:36.3 8:57.5 30:16.7 Inverclyde AC
28 Mia Gurling 166 4:13.0 0:42.4 14:06.8 0:31.0 10:51.1 30:24.6 Newton Stewart Triathlon
29 Anna Sloan 164 4:33.4 0:57.7 14:09.4 0:30.8 10:31.9 30:43.4 Fusion Triathlon Club
30 Kirsty Jones 158 4:44.5 0:44.4 15:27.4 0:25.1 9:37.1 30:58.7 Fusion Triathlon Club
31 Millie MacKenzie 156 4:47.6 0:47.2 15:30.0 0:29.0 9:57.4 31:31.5 Gasc
32 Niamh Coyne 167 5:08.4 0:48.8 15:46.9 0:28.1 10:43.6 32:56.0 Fusion Triathlon Club
33 Erin Dunlop 162 5:01.4 0:56.8 16:26.9 0:28.3 10:54.5 33:47.9 Clydesdale Tri Club
34 Emily Milne 168 4:55.6 0:50.2 14:42.6 0:27.7 13:19.7 34:16.0 Fusion Triathlon Club
35 Erin Gourlay 161 4:30.5 1:32.6 16:01.4 0:39.4 11:43.1 34:27.2 Fusion Triathlon Club
36 Erin Murphy 171 5:13.1 1:58.1 15:24.9 0:31.2 11:53.4 35:00.9 Fleet Feet Tristars
37 Edith Fuller 169 5:16.9 1:31.5 18:10.3 0:28.2 11:40.2 37:07.3
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club

TS 2 Boys

TriStar 2 Boys
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club
1 Daniel Saunders 86 2:57.2 0:34.4 11:13.2 0:22.3 7:43.0 22:50.2 Warrender Baths Club
2 Callum Byrne 89 3:35.6 0:30.4 11:40.5 0:19.1 7:31.1 23:37.0 Fusion Triathlon Club
3 Frederick Fuller 95 3:24.8 0:47.2 11:16.5 0:19.8 8:08.4 23:56.8 Erc
4 Cameron Kerr 99 3:51.3 0:38.8 11:21.1 0:29.1 7:40.1 24:00.6 Stirling Triathlon Club
5 Jack Patton 106 3:33.8 0:34.3 12:36.5 0:17.8 7:06.7 24:09.2 Fusion Triathlon Club
6 Archie Marston 92 3:27.5 0:32.0 12:23.2 0:19.9 7:39.5 24:22.3 One Life Racing
7 James Newlands 97 3:49.3 0:34.6 11:39.4 0:32.7 8:01.8 24:38.0 Moray Firth Triathlon Clu
8 Struan Bennet 93 3:29.5 0:32.1 12:29.1 0:21.9 7:53.7 24:46.5 Kinross High School
9 Sam Glass 100 3:26.6 0:51.2 13:05.0 0:22.7 7:52.1 25:37.8 Edinburgh#3
10 Thomas Woods 108 3:58.4 0:41.1 12:49.4 0:22.8 7:52.1 25:43.9 Stirling Triathlon Club
11 Archie Kelly 118 3:56.4 0:33.8 12:51.1 0:23.2 7:59.5 25:44.2 Stirling Triathlon Club
12 Ivan Ramsay 116 4:38.2 0:35.4 12:28.1 0:22.9 7:51.9 25:56.8 Fusion Triathlon Club
13 Daniel Teape 102 4:08.9 0:37.5 12:48.0 0:21.6 8:18.2 26:14.4
14 Cameron Fordyce 112 4:22.3 0:42.9 13:04.8 0:26.7 7:54.6 26:31.6 Edinburgh#3
15 James Miller 126 4:02.9 0:40.7 12:35.9 0:23.4 9:05.1 26:48.2 Stirling Triathlon Club
16 Rory Munn 98 4:02.3 0:41.9 13:36.3 0:26.9 8:15.2 27:02.8 Edinburgh#3
17 Euan Walker 94 3:36.6 0:38.1 13:10.8 0:27.4 9:13.1 27:06.1 Fusion Triathlon Club
18 Charlie Robins 121 3:57.9 0:46.2 13:44.8 0:25.9 8:40.5 27:35.5
19 Ross Davidson 101 4:08.4 0:44.0 13:18.7 0:21.8 9:02.7 27:35.8
20 Euan Walkingshaw 110 4:33.0 0:54.4 12:17.3 0:42.9 9:13.8 27:41.6 Erc
21 Charlie Anderson 120 4:25.3 0:56.4 13:33.5 0:24.5 8:31.4 27:51.2 Moray Firth Triathlon Clu
22 Lukas Fischer-Keogh 109 3:42.3 0:49.2 13:44.0 0:29.2 9:21.1 28:06.0
23 Harry Jaffrey-Smith 117 4:14.9 0:39.6 14:13.5 0:26.2 8:42.9 28:17.3
24 Will Livingston 113 4:15.3 0:50.0 13:21.6 0:27.0 9:23.2 28:17.4 Stewartry Seals
25 Ross Liddell 91 3:41.1 0:51.7 14:33.3 0:27.3 8:49.6 28:23.1
26 Liam Browning 105 4:11.5 0:49.2 13:39.7 0:26.8 9:32.6 28:40.0 Lanark Triathlon Club
27 Ruaraidh Hart 128 5:07.6 0:53.8 13:08.7 0:22.4 9:21.3 28:54.0
28 Murray Fotheringham 125 4:45.3 1:30.8 13:47.7 0:26.1 8:26.3 28:56.5
29 Joseph McKay 122 4:49.1 1:01.1 14:36.8 0:35.2 8:02.5 29:04.9 Fusion Triathlon Club
30 Lewis Anderson 124 4:10.8 0:44.0 13:28.6 0:26.5 10:20.0 29:10.0 Fusion Triathlon Club
31 Lochlann Trenholm 119 3:48.2 0:36.6 13:40.7 0:20.0 11:00.5 29:26.1 Stirling Triathlon Club
32 Michael Clark 90 4:07.1 0:53.9 14:33.5 0:31.3 10:36.9 30:42.8 West Lothian Triathlon
33 Louis Matheson 115 4:21.1 1:02.2 15:47.5 0:31.2 10:40.7 32:22.9 West Lothian Triathlon
34 Zander Thomson 123 4:13.9 0:58.5 15:32.4 0:37.1 11:12.4 32:34.5 West Lothian Triathlon
35 Jamie Liversidge 129 33:12.5
36 Kester Harris 96 4:33.2 0:50.7 15:53.4 0:30.7 13:17.8 35:06.0 Stirling Triathlon Club
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club

TS 3 Girls

TriStar 3 Girls
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club
1 Sam McInnes 218 4:42.5 0:30.5 14:59.0 0:25.9 10:10.7 30:48.8 Thanyapura
2 Kate Richardson 219 5:17.1 0:27.0 14:48.1 0:26.6 10:08.2 31:07.2 Fusion Triathlon Club
3 Anna McGorum 237 5:48.8 0:39.4 14:02.6 0:29.1 10:27.4 31:27.5 Pcc
4 Alixe Phillips 215 4:47.2 0:28.1 15:53.7 0:18.9 10:01.5 31:29.6 Erc
5 Anna Flynn 231 5:24.8 0:35.0 14:30.8 0:30.3 10:41.7 31:42.8 Erc
6 Rhianna Nitsch 214 4:23.9 0:34.9 15:30.6 0:21.1 11:27.6 32:18.4 One Life Racing
7 Bethan Nitsch 220 5:03.9 0:36.9 16:13.7 0:19.4 10:11.8 32:25.8 One Life Racing
8 Beth Morrow 232 5:27.8 0:34.6 15:09.9 0:22.0 10:55.0 32:29.3 Eac
9 Ailsa MacArthur 216 4:30.3 0:37.7 16:00.1 0:22.5 12:31.1 34:01.9 Edinburgh#3
10 Clare Wallace 217 4:18.9 0:35.4 18:07.2 0:21.2 10:42.8 34:05.6 Fusion Triathlon Club
11 Rachael Steven 233 5:13.4 0:36.1 16:07.8 0:26.4 11:49.5 34:13.4 Fleet Feet Tristars
12 Skye Henderson 241 5:46.8 0:38.7 16:27.4 0:25.5 10:57.0 34:15.6 Stirling Triathlon Club
13 Estelle Fuller 246 6:02.1 0:37.3 16:01.0 0:21.8 11:20.0 34:22.3 Erc
14 Lauren O'Neil 248 5:37.9 0:43.4 16:47.0 0:28.2 11:20.5 34:57.3 Fusion Triathlon Club
15 Katie Young 221 4:28.9 0:47.1 17:34.6 0:17.8 12:32.5 35:41.2 East Kilbride Swim Team
16 Kerry Sloan 234 5:19.6 0:40.5 17:03.0 0:29.5 12:22.7 35:55.5 Fusion Triathlon Club
17 Jessica Buckett 222 4:58.5 0:45.1 17:45.9 0:22.7 12:12.5 36:05.0 Step Rock Asc
18 Zoe Coyne 247 5:52.7 0:44.6 17:17.5 0:28.5 12:03.1 36:26.6 Fusion Triathlon Club
19 Lucy Telfer 238 5:27.0 0:37.3 17:48.8 0:27.2 13:02.9 37:23.4 Kinross High School
20 Jodie White 225 5:31.1 0:40.3 18:21.5 0:23.3 12:31.5 37:27.9 Fusion
21 Rhona Mowat 244 6:31.6 0:49.8 18:12.9 0:23.2 11:36.5 37:34.2 Fusion Triathlon Club
22 Hannah Nisbet 243 5:37.8 0:58.5 17:53.6 0:23.9 13:06.8 38:00.7 Fusion Triathlon Club
23 Kate Nisbet 227 5:14.1 0:46.1 17:41.5 0:23.3 14:41.8 38:47.0 Fusion Triathlon Club
24 Hannah Campbell 242 5:53.4 0:46.1 17:51.6 0:22.2 14:12.2 39:05.6 Stirling Triathlon Club
25 Alex Livingston 239 5:31.4 0:46.1 17:52.4 0:24.9 14:33.2 39:08.1 Stewartry Seals
26 Sally Nisbet 228 5:07.8 0:38.8 19:16.6 0:25.6 15:01.3 40:30.3 Fusion Triathlon Club
27 Ruth McPherson 245 5:49.3 0:33.9 18:09.4 0:23.8 16:05.3 41:01.9 unattached
28 Kym McAlpine 249 6:03.3 0:40.5 20:35.5 0:36.9 13:12.7 41:09.1 Kinross High School
29 Caitlyn Browning 236 5:38.9 0:42.5 18:18.3 0:27.9 22:21.9 47:29.7 Lanark Triathlon Club
DNF Katrin Rough 213 4:29.9 0:35.8
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club

TS 3 Boys

TriStar 3 Boys
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club
1 Daniel Dixon 175 4:15.5 0:28.2 13:27.1 0:16.2 9:13.8 27:41.0 Ryton Tri Club
2 Andrew Rolland 192 4:48.4 0:37.5 13:39.4 0:16.0 8:44.5 28:05.9 Edinburgh#3
3 Joe Ewing 173 4:02.8 0:31.9 14:46.9 0:18.3 8:53.2 28:33.3 Warrender Baths
4 Robert Sparks 185 4:31.3 0:40.2 14:53.0 0:32.4 8:46.7 29:23.8 East Fife Triathlon Club
5 Elliot Duff 186 4:49.3 0:38.3 15:00.9 0:20.7 9:32.2 30:21.6 Fusion Triathlon Club
6 Alexander Harris 180 4:24.4 0:34.2 14:43.5 0:18.8 10:23.6 30:24.7 Stirling Triathlon Club
7 Kyle Howie 179 4:39.1 0:31.0 14:53.0 0:26.8 9:55.8 30:26.0 Stirling Triathlon Club
8 Ben MacMillan 172 4:21.6 0:32.5 16:11.5 0:20.6 9:41.9 31:08.1 Stirling Triathlon Club
9 Neil Hepburn 190 4:49.5 0:35.6 14:48.4 0:16.5 10:41.2 31:11.3 Edinburgh#3
10 Sam Gurling 197 5:18.0 0:46.6 15:15.3 0:29.6 9:45.9 31:35.6 Newton Stewart Triathlon
11 Calum Young 174 3:58.9 0:29.8 16:35.2 0:20.1 10:14.1 31:38.3 EKASC
12 Finlay Collins 194 5:32.6 0:46.0 15:24.6 0:34.7 9:23.5 31:41.7 Borders Triathletes
13 Campbell Hay 177 4:25.7 0:49.0 15:21.1 0:41.9 10:38.3 31:56.0
14 Jack Calvert 181 4:23.0 0:34.9 16:31.9 0:30.3 10:01.2 32:01.5 Grangemouth ASC
15 Daniel McGarrie 178 4:45.6 0:39.0 15:30.2 0:35.6 11:14.4 32:45.0 Johnstone Wheelers CC
16 Hugh Morrow 196 5:45.3 0:49.0 15:58.3 0:31.6 9:41.9 32:46.3 Eac
17 Lewis Liddell 184 4:36.5 0:42.4 16:38.1 0:21.8 10:48.2 33:07.2
18 Lewis MacKinnon 199 5:40.3 0:41.1 15:54.6 0:19.7 10:52.6 33:28.5 Fleet Feet Tristars
19 Sonny Kennedy 182 4:32.9 0:35.4 15:55.2 0:22.8 12:47.1 34:13.6 Edinburgh#3
20 Alexander Eady-Brown 210 5:44.7 0:33.1 16:03.5 0:24.0 11:43.1 34:28.4 Stirling Triathlon Club
21 Gregor Rolland 206 5:55.2 0:39.9 16:59.3 0:20.3 10:41.8 34:36.8 Edinburgh#3
22 Finlay Cormack 183 4:50.0 0:36.4 16:28.7 0:27.7 12:34.3 34:57.2
23 Sean Fischer-Keogh 188 5:03.5 0:30.9 16:52.0 0:17.4 12:44.6 35:28.5
24 James McIntyre 211 6:11.7 0:52.0 17:42.1 0:32.6 10:47.3 36:05.8 Fusion Triathlon Club
25 Sam Burton 209 5:22.6 0:44.9 16:53.2 0:26.0 12:56.0 36:23.0
26 Calum McIntosh 204 6:07.2 0:33.9 17:00.9 0:28.9 12:24.4 36:35.5 Fleet Feet Tristars
27 Matthew Gallon 203 5:25.3 0:43.7 17:12.7 0:25.3 14:31.1 38:18.4 Stirling Triathlon Club
28 Daniel Robins 205 5:50.5 0:41.4 16:34.3 0:17.9 15:32.6 38:56.9
29 Ruairi Beattie 202 5:52.6 0:44.0 18:23.4 0:33.4 13:58.4 39:32.0 galloway harriers
30 Ewan Farr 198 5:34.6 0:34.4 16:49.8 0:20.4 17:45.7 41:05.1 West Lothian Triathlon
31 Andrew Greer 208 4:52.0 0:35.2 19:56.1 0:26.4 16:53.7 42:43.6 Lanark Triathlon Club
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club

Youth Girls

Youth Girls
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club
1 Erin Wallace 275 5:22.3 0:24.6 17:58.3 0:23.6 11:13.1 35:22.1 Fusion Triathlon Club
2 Kate Gallagher 283 5:53.3 0:27.8 17:57.3 0:25.9 11:14.8 35:59.4 Stirling Triathlon Club
3 Lauryn Turnbull 282 5:45.7 0:32.8 18:00.8 0:25.1 12:27.8 37:12.4 Fusion Triathlon Club
4 Sophia Green 274 5:23.9 0:31.0 18:20.1 0:30.6 12:47.4 37:33.3
5 Iona Miller 276 5:39.9 0:28.2 18:27.8 0:26.2 13:03.2 38:05.4 Fusion Triathlon Club
6 Rebecca Eggeling 279 5:45.0 0:36.9 19:10.9 0:35.6 12:51.8 39:00.5 Fleet Feet Tristars
7 Rachel Calvert 277 5:49.3 0:30.3 19:16.6 0:20.2 14:12.6 40:09.2 Grangemouth ASC
8 Jodie Currie 284 5:57.1 0:31.8 19:44.8 0:30.8 13:41.2 40:25.8 Stirling Triathlon Club
9 Abigail Mason 278 5:50.7 0:41.1 19:45.5 0:31.8 15:25.8 42:15.2 Fleet Feet Tristars
10 Rosina Graham 291 7:13.5 0:31.2 21:05.8 0:19.4 13:34.6 42:44.6 Edinburgh#3
11 Toni Moore 281 6:19.4 0:36.1 22:27.3 0:25.5 13:08.5 42:56.9
12 Sophie Telfer 287 6:18.2 0:33.1 21:34.2 0:21.9 14:17.0 43:04.7 Kinross High School
13 Robyn Smith 285 6:20.6 0:41.6 22:08.4 0:21.1 13:35.3 43:07.3 Edinburgh#3
14 Sally McPherson 288 7:31.6 0:43.1 20:59.5 0:24.5 15:11.5 44:50.3 Stirling Triathlon Club
15 Beth Gibbons 286 6:30.3 0:49.6 22:07.9 0:20.3 15:16.9 45:05.2 Fusion Triathlon Club
16 Lauren Liversidge 294 10:03.1 0:35.6 21:05.0 0:22.1 14:50.0 46:55.9 Fleet Feet Tristars
17 Kirsty Fitzsimmons 293 7:39.0 0:41.4 22:00.3 0:21.8 17:40.2 48:22.8 Fusion Triathlon Club
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club

Youth Boys

Youth Boys
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club Penalty
1 Cameron Main 257 5:17.3 0:24.1 15:52.0 0:20.2 10:38.7 32:32.5 Moray Firth Triathlon Clu
2 Josh Hendry 259 5:24.5 0:27.1 16:28.9 0:22.1 11:22.1 34:04.9 Fusion Triathlon Club
3 Rory Strachan 255 5:13.4 0:25.5 16:28.4 0:23.2 11:43.6 34:14.3 Fusion Triathlon Club
4 Vincent Jozajtis 251 5:01.3 0:26.4 16:08.4 0:26.0 12:16.6 34:19.0 Stirling Triathlon Club
5 Jonathan Jackson 263 6:01.9 0:32.3 17:42.2 0:20.7 10:35.3 35:12.7 Edinburgh#3
6 Forbes Jackson 260 5:30.9 0:28.9 16:50.9 0:30.9 11:47.4 35:39.2 Edinburgh#3 30 seconds
7 Euan Boyle 262 5:48.9 0:25.1 16:59.9 0:26.2 12:17.6 35:57.9 Kinross High School
8 Craig Smith 256 5:14.8 0:26.8 17:35.0 0:21.5 12:20.7 35:59.1 Fleet Feet Tristars
9 Daniel Hesp 258 5:20.1 0:30.8 17:46.0 0:29.8 12:21.4 36:28.2 Stirling Triathlon Club
10 Calum MacKay 253 5:26.1 0:24.4 16:58.3 0:22.1 12:53.7 36:34.8 Edinburgh#3 30 seconds
11 Rory Steven 267 5:34.9 0:49.6 17:50.2 0:23.5 12:10.5 36:48.7 Fleet Feet Tristars
12 Alex Johnston 266 6:18.9 0:31.4 19:21.4 0:32.7 11:12.5 37:57.1 Edinburgh#3
13 Sam Sloan 269 6:28.2 0:48.6 17:05.7 0:29.7 13:09.1 38:01.5 Fusion Triathlon Club
14 Guy Evans-Haggerty 252 4:55.3 0:43.4 16:58.1 0:26.2 15:52.0 38:55.2 Fusion Triathlon Club
15 Elliot Harris 264 5:59.5 0:28.5 17:16.8 0:29.9 14:46.5 39:01.4 Stirling Triathlon Club
16 Finlay Ross 270 7:40.8 0:27.9 18:17.5 0:19.8 12:52.0 39:38.3 Edinburgh#3
17 Tom Graham-Marr 273 6:27.5 1:04.2 20:27.1 0:17.6 11:39.1 39:55.7 Stirling Triathlon Club
18 Jake Mitchell 272 7:56.6 0:34.3 18:22.2 0:21.1 13:51.5 41:05.9 Edinburgh#3
19 Ross Brown 271 6:42.1 0:54.9 19:43.7 0:46.7 13:16.8 41:24.4
20 Finn Trenholm 265 6:29.1 0:43.7 20:29.4 0:22.5 16:22.0 44:26.9 Stirling Triathlon Club
Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Chip Time Club Penalty

 

What's My Time