Denbigh Junior Triathlon

This is a sortable and searchable table.

When browsing with a mobile device, you can slide the page to show all the data.

 

TriStar Start Girls

TriStar Start Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Millie Hannant 71 1:53.3 0:29.3 4:24.7 0:35.6 1:55.0 9:18.0 Ruthin Tristars
2 Faye Williams 76 2:13.1 0:22.6 4:44.1 0:41.1 2:07.3 10:08.3 Ruthin Tristars
3 Cerys Evans 68 2:05.5 1:12.6 5:04.1 0:35.3 2:00.1 10:57.9 Ruthin Tristars
4 Lola Roots 74 2:14.2 1:28.7 5:27.7 0:42.9 2:11.2 12:05.0
5 Maisie Evans 70 2:29.5 0:43.9 5:50.6 0:40.4 2:32.5 12:17.1 Ruthin Tristars
6 Cerys Hayhurst 72 2:13.9 1:19.8 5:46.4 0:55.7 2:13.5 12:29.5
7 Hana Davies 67 3:22.3 0:32.6 5:55.7 0:40.9 2:20.7 12:52.3
8 Seren Sumner Jones 75 2:13.1 2:28.9 5:50.0 0:57.5 2:39.8 14:09.5
9 Poppy Barkley 66 2:32.9 1:20.1 7:19.0 0:44.1 2:17.0 14:13.2 Triclaires
10 Tesni Grug Evans 69 2:17.5 1:17.7 7:23.0 0:56.8 3:20.3 15:15.4 Cerist Tri Club
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar Start Boys

TriStar Start Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Ben Grantham 81 1:51.4 0:38.9 4:12.6 0:33.2 1:50.3 9:06.6 Chester Tri Club
2 James Llywelyn Raw 87 1:38.9 0:43.6 4:12.4 0:37.2 1:56.8 9:09.0
3 Finlay Thapa 89 1:23.1 0:40.4 4:43.3 0:37.3 1:46.6 9:10.9 Cerist Tri Club
4 Louis Roberts 88 1:23.9 0:53.0 4:33.5 0:43.0 1:52.5 9:26.1 Cerist Tri Club
5 Jacob Welsh 83 2:07.5 0:37.8 4:29.6 0:36.4 1:48.6 9:40.1 Junior Athletics Deeside
6 Gruffudd Hughes-Owen 84 2:32.9 0:34.7 4:01.0 0:34.8 2:03.7 9:47.3
7 William Blanchard 78 1:48.0 0:48.2 4:32.4 0:37.4 2:07.5 9:53.7
8 John Demaine 79 1:50.5 0:43.5 4:39.0 0:47.9 2:13.7 10:14.9
9 Harry Ratcliffe 86 2:04.3 0:32.9 4:49.8 0:42.6 2:14.9 10:24.8
10 Gruffydd Owen 85 2:14.3 0:42.9 4:39.9 0:38.6 2:10.9 10:26.8
11 Dominic Hayhurst 82 1:43.2 1:00.1 5:07.5 0:41.7 2:11.5 10:44.2
12 Alexander Grant 80 2:03.2 0:57.9 5:35.2 0:45.1 2:10.6 11:32.3
13 Toby Barkley 77 2:57.2 1:15.5 6:48.8 0:54.5 2:17.2 14:13.4 Triclaires
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 1 Girls

TriStar 1 Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Eve Ratcliffe 105 3:48.9 0:32.1 7:42.0 0:46.1 6:14.0 19:03.3
2 Freya Thapa 125 3:07.3 0:57.7 8:47.8 0:38.0 6:07.9 19:38.9 Cerist Tri Club
3 Lottie Parker 107 3:33.4 1:01.0 8:59.2 0:39.9 6:37.1 20:50.7
4 Phoebe Carter 124 3:29.1 0:56.7 10:32.1 0:32.8 6:06.4 21:37.4
5 Olivia McQueen 121 3:21.0 1:08.1 10:21.3 0:42.1 6:57.3 22:30.0 Conwy Tristars
6 Layla Bradbrook 123 4:36.7 0:37.3 9:49.0 0:40.3 7:08.7 22:52.1 Ruthin Tristars
7 Annie Small 113 4:10.8 0:59.1 10:49.3 0:45.8 6:10.8 22:56.1 Cadence Tristars
8 Gwenllian Mason 111 4:28.8 0:55.7 11:00.4 0:54.8 6:46.4 24:06.3 Cerist Juniors
9 Lucy Roberts 117 4:24.3 0:44.1 10:27.0 0:52.4 7:49.5 24:17.6 Ruthin Tristars
10 Emily Chapman 112 4:08.6 1:03.3 11:15.0 0:45.1 7:12.7 24:25.0 Ruthin Tristars
11 Ela Hughes-Owen 115 5:34.8 0:37.1 10:21.8 1:01.7 7:05.9 24:41.5 Ruthin Tristars
12 Seren Roberts 120 5:38.5 0:42.2 9:40.5 0:44.4 8:14.8 25:00.7 Oo Tri
13 Seren Jones 109 4:37.9 1:00.8 10:37.4 0:51.6 8:12.9 25:20.9 Ysgol Yr Esgob
14 Maizie Richardson 119 3:21.8 1:21.1 12:49.8 0:55.8 7:42.5 26:11.2
15 Jenna Rymer 122 3:40.9 1:23.0 11:36.7 0:53.4 8:39.3 26:13.4 Cerist Tri Club
16 Grace Mitchell 114 4:24.8 0:58.0 12:44.8 0:41.9 7:40.9 26:30.6
17 Megan Richardson 118 3:59.9 0:58.2 12:42.0 0:38.4 8:28.8 26:47.5
18 Erin Ridgway 106 5:37.0 0:41.3 11:34.2 0:43.9 9:42.4 28:19.0 Stafford Triathlon Club
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 1 Boys

TriStar 1 Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Ioan Hedd Oldfield 149 3:26.3 0:25.9 7:02.5 0:32.6 5:16.7 16:44.2 Ruthin Tristars
2 Fin Thomson 148 3:17.5 0:27.3 8:00.0 0:36.4 5:18.4 17:39.8 Cadence Tristars
3 Ceiro Evans 140 3:38.7 0:31.4 7:46.5 0:37.5 5:12.6 17:46.9 Conwy Tristars
4 Ioan Reading 146 3:24.6 0:43.5 8:06.4 0:45.4 5:46.8 18:46.8 Cerist Tri Club
5 William Stone 141 3:29.4 0:59.7 7:51.3 0:34.3 5:53.1 18:48.0 Ruthin Tristars
6 Wiliam Sutcliffe 132 3:33.4 0:58.7 8:42.4 0:39.8 5:18.1 19:12.6
7 Aidan Roberts 144 3:37.2 1:04.5 8:54.4 0:42.8 5:47.7 20:06.8 Cerist Tri Club
8 Luke Williams 142 4:36.0 1:01.3 7:34.9 0:41.0 6:49.4 20:42.8 Ruthin Tristars
9 Gareth Roberts 135 4:21.1 0:35.9 9:25.6 0:44.4 6:21.8 21:29.1
10 Jac Dolben 137 4:22.9 0:40.1 9:21.2 0:46.8 6:19.1 21:30.2 Ruthin Tristars
11 Harry Ledsham 134 4:43.6 0:53.2 9:33.5 0:43.7 5:37.8 21:32.0 Mountain Lane School
12 Joe Collins 138 4:48.6 0:54.3 8:45.8 0:43.4 6:31.8 21:44.0 Cadence Tristars
13 Jame Doughty 145 3:43.6 0:54.2 8:53.8 0:42.5 7:32.9 21:47.1
14 Ben Crowley 136 4:41.3 1:19.4 9:21.0 0:45.7 6:04.9 22:12.6
15 Jack Jones 133 4:24.0 1:48.8 9:30.3 0:38.8 6:03.3 22:25.4
16 Brodey Dykes 130 5:11.3 1:37.1 9:12.3 0:51.5 5:37.1 22:29.4
17 Freddie Banning 128 4:54.0 1:22.2 9:59.3 0:46.4 5:36.6 22:38.7
18 Finley Waterhouse 129 4:09.6 1:05.1 10:37.8 0:41.3 6:38.8 23:12.8
19 Afon Thomas 139 4:02.9 1:13.8 10:34.2 0:48.0 6:42.9 23:22.1 Ruthin Tristars
20 William Grant 147 3:39.9 0:45.8 13:09.0 0:40.9 6:07.7 24:23.5 Ruthin Tristars
21 William Owen 143 4:09.1 1:22.7 11:29.7 0:45.2 7:50.3 25:37.2 Maldwyn Harriers
22 Oscar Roots 131 5:51.1 0:55.5 14:22.7 0:48.2 6:14.8 28:12.6
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 2 Girls

TriStar 2 Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Eve Scott 163 3:53.5 0:38.0 13:46.4 0:36.8 6:50.5 25:45.4 Ruthin Tristars
2 Shannon Rae Haird 166 4:00.1 0:30.2 13:08.3 0:31.9 8:46.3 26:57.0 Intrtri
3 Orla Davies 158 3:13.0 0:53.0 15:22.4 0:35.2 6:58.1 27:01.8 Cadence Tristars
4 Bethan Jones 165 3:52.2 0:53.9 15:22.5 0:34.6 7:30.4 28:13.8 Oo Tri
5 Alaw Haf Davies 153 3:42.7 0:33.8 14:51.7 0:35.1 8:32.0 28:15.4
6 Carys Borland 159 3:28.8 0:50.2 16:10.2 0:33.8 8:39.0 29:42.2 Conwy Tristars
7 Katelyn Henry 161 4:33.6 0:59.8 15:56.3 0:37.5 7:37.1 29:44.5 Ruthin Tristars
8 Holly Mayers 162 4:41.6 0:50.9 15:28.7 0:44.0 8:43.1 30:28.6 Cadence Tristars
9 Elin Watson 151 3:41.6 1:00.2 17:21.0 0:35.1 7:58.7 30:36.8
10 Holly Bradbrook 164 4:42.2 0:33.7 15:00.1 0:49.0 9:37.5 30:42.7 Ruthin Tristars
11 Ellie Small 157 4:23.1 1:01.0 17:20.7 0:38.6 7:53.7 31:17.2 Cadence Tristars
12 Meg McBreeze 154 4:32.8 0:49.9 16:31.8 0:39.9 8:44.0 31:18.4
13 Georgia Chapman 155 4:15.7 0:48.4 19:09.0 0:50.6 9:42.1 34:46.0 Ruthin Tristars
14 Catrin Aur Evans 160 4:23.8 0:51.6 22:38.7 0:43.1 12:25.9 41:03.3 Cerist Tri Club
15 Molly Smith 150 3:57.1 0:59.6 27:52.3 1:14.3 10:32.5 44:36.0
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 2 Boys

TriStar 2 Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Benjamin Bright 177 3:55.1 0:45.8 11:05.5 0:33.1 6:52.8 23:12.5 Cadence Tristars
2 Gregory Hopkins 175 3:58.6 0:50.0 13:12.2 0:50.6 8:09.6 27:01.1 Conwy Tristars
3 Kai Walsh 173 4:46.5 1:02.5 14:20.8 0:37.4 7:43.4 28:30.8 Cadence Tristars
4 Lloyd Richards 169 4:12.1 0:53.8 15:51.1 0:36.8 7:11.4 28:45.5 Oswestry Olympians
5 Osian Jones 170 4:32.9 1:02.7 14:28.5 0:52.4 7:55.6 28:52.2 Cadence Tristars
6 Huw Wynne Jones 176 4:31.5 1:03.9 15:50.9 0:32.2 7:02.0 29:00.7
7 Evan Roberts 174 5:22.1 0:37.6 15:44.8 0:35.6 7:35.1 29:55.5 Oo Tri
8 Owain Jones 167 4:11.5 0:53.3 17:02.4 0:42.4 8:50.3 31:40.1 Holywell Asc
9 Callum Minshull 168 4:41.4 1:19.7 17:26.3 0:49.0 9:11.6 33:28.1
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 3 Girls

TriStar 3 Girls
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Kate Pugh 187 4:40.2 0:35.2 19:00.2 0:39.6 10:43.0 35:38.4 Oo Tri
2 Ella Haf Oldfield 186 5:05.3 0:26.2 19:58.4 0:31.7 11:34.4 37:36.1 Ruthin Tristars
3 Ffion Bibby 182 5:15.5 0:36.5 19:44.9 0:29.9 12:21.6 38:28.5 Cadence Tristars
4 Katie Botting 180 5:41.6 0:29.8 21:50.2 0:33.6 12:41.5 41:16.9 Mersey Tri
5 Elizabeth McQueen 183 5:47.7 0:39.3 24:50.4 0:39.7 14:35.2 46:32.5 Conwy Tristars
6 Megan Sharrock 179 6:25.2 0:58.6 23:55.3 0:37.5 14:54.8 46:51.5
7 Ffion Rees 178 5:03.3 0:49.4 27:13.4 0:36.7 13:14.3 46:57.3
8 Heather Borland 184 5:58.5 1:22.6 29:23.5 0:50.8 16:05.5 53:41.1 Conwy Tristars
9 Ellie Hughes 181 6:25.8 0:56.0 30:25.4 0:48.7 19:07.6 57:43.7 Conwy Tristars
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

TriStar 3 Boys

TriStar 3 Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Ifan Gruff Oldfield 200 5:07.0 0:23.5 15:23.6 0:30.9 10:21.5 31:46.6 Ruthin Tristars
2 Nathanial Harries 198 4:18.1 0:22.9 16:18.5 0:33.4 10:47.0 32:20.0 Celtic Tri
3 Rhys Davies 196 4:04.0 0:39.3 18:18.3 0:42.0 9:33.4 33:17.1
4 Tomos Parry 193 5:06.1 0:44.3 18:37.7 0:28.5 9:30.9 34:27.6 Conwy Tristars
5 Scott Williams 195 5:32.2 0:41.9 15:55.3 0:32.7 11:46.8 34:29.1 Ruthin Tristars
6 William Harding 199 5:47.0 0:53.9 16:19.7 1:08.9 10:38.3 34:48.0 Cadence Tristars
7 Liam Rickard 197 5:33.0 0:39.9 17:07.3 0:34.7 11:50.5 35:45.6 Ruthin Tristars
8 Tomos Land 188 6:11.0 1:06.4 18:40.0 0:44.3 9:48.9 36:30.7
9 Harri Vaughan 194 5:31.5 0:46.9 17:57.0 0:44.5 11:45.5 36:45.6 Ruthin Tristars
10 Ieuan Jones 191 6:22.2 0:46.5 19:06.2 1:04.1 11:43.7 39:02.9 Cadence Tristars
11 Eifion Owen 192 4:54.2 0:49.5 20:23.9 0:48.3 12:42.8 39:39.0
12 Andrew Borthwick 172 9:11.5 0:34.0 21:45.5 0:44.0 9:58.8 42:14.0
13 Dylan Thomas Davies 189 7:15.7 1:07.1 21:45.9 0:41.9 12:12.2 43:02.9
14 Oliver Davies 190 6:58.3 0:48.2 22:41.6 0:40.1 14:14.0 45:22.3 Ruthin Tristars
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Youth Boys

Youth Boys
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Cedol Dafydd 102 5:39.3 0:38.1 19:27.9 0:35.4 11:37.3 37:58.1
2 Tomos Winstanley 57 8:29.7 0:34.3 24:31.8 0:33.2 12:19.4 46:28.6
3 Daniel Crosby 101 9:25.6 0:48.4 21:46.4 0:56.7 16:20.5 49:17.7 Cadence Tristars
Overall Place Name Bib No Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Super Mini

SuperMini
Overall Place Name Bib No Gender Place Gender Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Oli Owen 63 1 M 1:54.3 0:20.9 4:26.3 0:36.1 2:14.9 9:32.7
2 Josephine Hurst 51 1 F 1:06.0 0:43.9 5:10.7 0:35.0 1:59.7 9:35.6
3 Ewan Leonard 59 2 M 1:26.0 0:40.3 4:55.3 0:38.5 2:04.6 9:44.9
4 Brooke Sherwood-Day 54 2 F 1:10.4 0:45.3 5:28.0 0:38.5 2:18.0 10:20.3 Ruthin Tristars
5 Lily Roberts 73 3 F 1:24.4 0:41.3 5:18.1 0:49.7 2:07.9 10:21.6 Ruthin Tristars
6 Jake Price 64 3 M 1:05.1 0:51.4 5:10.3 0:37.6 2:39.4 10:24.0
7 Evan Audrey 104 4 M 1:36.5 0:49.2 5:08.1 0:41.0 2:20.2 10:35.1 Conwy Tristars
8 Merin Land 58 5 M 1:16.2 1:18.5 5:18.0 0:37.8 2:08.7 10:39.4
9 Owen Evans 56 6 M 1:33.0 0:58.1 5:28.7 0:40.1 2:13.6 10:53.6 Ruthin Tristars
10 Angharad Rhys 52 4 F 1:09.4 0:59.0 6:00.9 0:35.9 2:08.7 10:54.1
11 Daniel Bird 55 7 M 1:49.7 0:37.4 5:53.9 0:34.4 2:05.4 11:01.1
12 Emma Grantham 50 5 F 1:35.4 0:41.4 5:54.7 0:35.8 2:16.4 11:04.0
13 Tom Salisbury 65 8 M 1:02.7 1:23.4 6:09.4 0:39.5 2:37.3 11:52.5
14 Daniel Mitchell 62 9 M 1:01.3 1:07.0 7:08.2 0:35.0 2:15.0 12:06.7
15 Gwydion Lloyd 60 10 M 2:21.2 0:37.1 6:53.9 0:40.0 2:13.0 12:45.5
16 Seren Borland 47 6 F 1:30.9 1:31.8 6:56.0 0:39.9 2:20.1 12:58.9 Conwy Tristars
17 Osian Menzies 61 11 M 1:35.2 0:42.6 7:28.1 0:41.0 2:35.0 13:02.0
18 Amelie Richardson 53 7 F 1:38.8 1:19.7 8:04.5 0:57.8 2:25.8 14:26.8
19 Lea Davies 49 8 F 3:34.0 0:38.5 8:57.2 0:52.0 3:18.0 17:19.7
20 Lydia Davies 48 9 F 3:02.5 0:52.6 11:32.1 0:43.6 4:41.2 20:52.2
Overall Place Name Bib No Gender Place Gender Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

Super Sprint

SuperSprint
Overall Place Name Bib No Gender Place Gender Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Ceri Wynne Jones 91 1 F 1:19.8 0:34.2 9:24.0 0:34.1 3:40.5 15:32.8
2 Joel Jones 127 1 M 1:20.2 1:03.0 8:55.6 0:38.2 3:37.7 15:34.9
3 Dylan Menzies 93 2 M 1:28.2 0:59.9 9:22.6 0:34.3 3:49.7 16:14.9
4 Sean Kell 92 3 M 1:54.4 0:37.0 9:42.1 0:35.8 3:41.6 16:31.0 Ruthin Tristars
5 Cynan Ap Rhys 90 4 M 11:54.3 0:36.3 4:00.6 16:31.3 Clwb Beicio Bala
6 Emily Ryder 97 2 F 1:50.2 1:26.8 9:06.2 0:47.3 4:18.3 17:28.9 Cadence Tristars
7 Gwenno Price 116 3 F 2:01.5 0:52.0 10:06.3 0:37.7 4:46.7 18:24.3 Ruthin Tristars
8 Hannah Ryder 98 4 F 1:48.8 1:19.4 9:41.8 0:45.4 4:49.6 18:25.1 Cadence Tristars
9 Anna Rothera 95 5 F 1:58.6 0:35.5 11:16.3 0:38.7 4:18.1 18:47.3 Oo Tri
10 Georgia Williams 100 6 F 1:51.0 0:45.8 10:21.1 0:39.9 5:39.8 19:17.8
11 Medi Sumner Jones 99 7 F 1:28.9 2:33.3 10:23.0 0:48.6 5:27.3 20:41.3
12 Amy Ryder 96 8 F 1:28.5 1:19.9 10:48.5 0:50.3 6:22.6 20:50.0 Cadence Tristars
13 Seren Minshull 94 9 F 1:54.9 1:15.7 16:14.8 0:51.8 6:21.9 26:39.2
Overall Place Name Bib No Gender Place Gender Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

 

What's My Time