Downloadable results

Downloadable results now have bike and run lap splits.

Arran Man Long Distance
Overall Place Name Bib No Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club
1 Robin Wilkins 26 1 M 1 Male Open 1:44:21.6 9:10.7 6:28:58.6 3:45.9 3:17:05.6 11:43:23.5 Www.veloecosse.com
2 Richard Hargrave 23 2 M 2 Male Open 1:18:32.6 6:25.7 6:33:20.6 2:23.5 3:49:51.2 11:50:33.7 Triathlon Inverness
3 Austin Mills 5 3 M 3 Male Open 1:12:18.8 5:18.5 6:37:02.5 2:07.0 4:12:23.5 12:09:10.5 North Dorset Tri
4 Ciaran Mallon 6 4 M 4 Male Open 1:29:27.8 6:25.4 6:31:14.8 2:30.7 4:02:40.0 12:12:19.1
5 Richard Harrold 24 5 M 5 Male Open 1:31:12.2 5:12.9 6:53:55.8 1:52.9 3:58:38.6 12:30:53.3
6 Gareth Treharne 12 6 M 6 Male Open 1:16:53.5 7:58.7 7:02:51.8 2:45.2 4:22:16.2 12:52:46.2 Glasgow Triathlon Club
7 Ian Patterson 15 7 M 7 Male Open 1:38:45.7 8:07.9 7:02:28.3 2:32.5 4:03:50.4 12:55:45.1 Whisky Chasers
8 Graham Bradshaw 14 8 M 8 Male Open 1:31:06.8 10:03.5 6:35:05.6 6:02.5 4:46:48.2 13:09:07.1 Durham Triathlon Club
9 Alastair Anderson 2 9 M 9 Male Open 1:16:38.6 10:55.9 6:26:02.4 5:51.8 5:50:54.9 13:50:24.4 Fusion Tri
10 Scott Munro 27 10 M 10 Male Open 1:26:10.5 3:27.5 7:22:46.0 3:27.7 5:02:34.0 13:58:26.7
11 Anna Gilmore 30 1 F 1 Female Open 1:48:51.1 8:05.1 7:41:39.7 1:45.9 4:44:50.4 14:25:12.5 Pentland Triathletes
12 Andi Dunkel 3 11 M 11 Male Open 1:37:17.8 10:13.9 7:28:57.3 3:25.0 5:23:03.8 14:42:58.4 Cuillin Wheels
13 Nigel Shaddick 21 12 M 12 Male Open 1:52:10.1 9:26.7 7:52:29.1 3:23.0 4:48:54.8 14:46:24.3 Triathlon Inverness
14 Peter Rennie 22 13 M 13 Male Open 1:46:54.4 14:37.7 7:37:37.9 10:38.3 4:59:26.6 14:49:15.2
15 Jamie Crisp 8 14 M 14 Male Open 1:25:32.9 11:02.5 7:42:03.5 8:27.2 5:26:26.6 14:53:33.6
16 Alan Coyle 1 15 M 15 Male Open 2:16:09.3 19:13.4 7:28:50.3 7:50.8 4:49:44.7 15:01:49.3 Edinburgh Tri
17 Victoria O'Reilly 29 2 F 2 Female Open 1:48:04.8 9:00.3 7:46:52.8 8:37.5 5:22:13.4 15:14:49.2 Bute Wheelers
18 Tommy Currie 28 16 M 16 Male Open 1:39:51.7 12:45.4 7:46:55.8 5:32.4 5:37:02.0 15:22:07.7
19 Graeme Allan 13 17 M 17 Male Open 1:38:01.4 20:11.0 7:54:18.5 8:46.2 5:36:16.3 15:37:34.3 Athelite Triathlon Club
20 Mike Mellor 32 18 M 18 Male Open 1:46:26.0 13:03.1 8:33:00.9 12:41.4 4:54:00.9 15:39:12.4
21 Donald Smith 11 19 M 19 Male Open 1:50:27.4 12:32.5 8:05:20.1 7:31.8 5:23:19.9 15:39:12.5 Peninsula Triathlon Club
22 John Speirs 18 20 M 20 Male Open 1:58:10.1 21:39.2 8:35:34.6 8:29.0 4:52:12.1 15:56:05.9
23 Craig Grant 7 21 M 21 Male Open 1:32:19.5 11:15.1 8:08:47.4 5:33.5 6:10:33.9 16:08:30.2
24 Mark White 19 22 M 22 Male Open 1:54:56.8 10:33.4 8:35:47.8 9:21.2 5:25:49.2 16:16:28.8 Athelite Triathlon Club
25 Donald Harkness 10 23 M 23 Male Open 1:51:57.9 10:21.5 8:36:41.5 3:50.0 6:01:01.9 16:43:53.3
DNF James Leitch 17 M Male Open 58:33.3 8:22.2 8:11:19.4 8:36.5
DNF Andrew Shorthose 4 M Male Open 8:07:20.0 0:00.0 5:32:06.9 15:26:04.5
Overall Place Name Bib No Gender Place Gender Category Place Category Swim Time T1 Time Bike Time T2 Time Run Time Finish Time Club

 

What's My Time