Provisional results are now updated. 20:30hrs

Bib Numbers 330 - 342 Your results have now changed slightly as the timing chips had been mixed up. If you have any problems then we can send you a photo from the finish line video, which is time stamped.

 

Any queries then do not hesitate to contact us on This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ropley 10k
Overall Place Gun Time Name Club Bib No Gender Gend Place Category Category Place Pace Chip Time
1 33:50.3 Julian Manning Denmead Striders 184 M 1 MSen 1 3:23/K 33:50.3
2 34:18.2 Daniel Bailey Victory Ac 8 M 2 MSen 2 3:26/K 34:18.2
3 34:37.5 Alex Jones Enfield And Haringey A C 157 M 3 MSen 3 3:28/K 34:37.5
4 34:57.3 Simon Gill Bognor Regis Tone Zone Ru 92 M 4 MSen 4 3:30/K 34:57.3
5 36:03.4 George King Winchester & District Ac 163 M 5 MSen 5 3:36/K 36:03.4
6 37:09.0 Neil Martin Overton Harriers & Ac 189 M 6 MV40 1 3:43/K 37:09.0
7 37:31.2 Kathy Bailey Winchester & District Ac 9 F 1 FV45 1 3:45/K 37:31.2
8 37:48.6 Jeremy Watts Lordshill Road Runners 279 M 7 MV40 2 3:47/K 37:48.6
9 38:13.7 Richard Whittle 281 M 8 MV40 3 3:49/K 38:12.7
10 38:36.0 Charlie Hill-Venning Farnham Runners 118 M 9 MSen 6 3:51/K 38:34.4
11 38:37.1 James Clarke Farnham Runners 48 M 10 MSen 7 3:52/K 38:37.1
12 38:38.7 Tom Frost Liss Runners 88 M 11 MV40 4 3:52/K 38:38.7
13 38:44.7 Matthew Cheyney Denmead Striders 45 M 12 MSen 8 3:52/K 38:44.4
14 39:01.0 Erica Fogg New Forest Runners 81 F 2 FV35 1 3:54/K 39:00.2
15 39:09.9 Richard Grist 104 M 13 MSen 9 3:55/K 39:09.3
16 39:16.7 Sam Russell Wymondham Ac 234 M 14 MSen 10 3:56/K 39:16.7
17 39:19.9 Alan Graham Lordshill Road Runners 98 M 15 MV50 1 3:56/K 39:19.7
18 39:21.8 Neil Catchlove Lordshill RR 301 M 16 MSen 11 3:56/K 39:21.8
19 39:31.8 Toby Leyland 172 M 17 MV40 5 3:57/K 39:30.8
20 39:41.4 Gavin Loader 173 M 18 MSen 12 3:58/K 39:40.6
21 40:21.4 Shaun Bucknole 36 M 19 MSen 13 4:02/K 40:20.8
22 40:31.1 Nick Ambler Winchester & District Ac 4 M 20 MV40 6 4:03/K 40:31.1
23 40:48.9 Nick Dransfield 69 M 21 MSen 14 4:05/K 40:48.8
24 40:59.3 Darren Foy Lordshill Road Runners 85 M 22 MV40 7 4:06/K 40:59.0
25 41:20.6 Marlon Driver 71 M 23 MV40 8 4:08/K 41:20.1
26 41:31.4 Andy Rickards Farnham Triathlon Club 225 M 24 MSen 15 4:09/K 41:29.0
27 41:41.2 David Allen 3 M 25 MV40 9 4:10/K 41:39.8
28 41:43.5 Andrew Stockwell Stubbington Green Runners 256 M 26 MV40 10 4:10/K 41:41.4
29 41:49.7 Stuart Haig Farnham Runners 107 M 27 MV40 11 4:11/K 41:47.8
30 41:54.2 Richard Shaw 243 M 28 MV60 1 4:11/K 41:54.1
31 42:00.0 Howard Long Southampton Athletic Club 176 M 29 MV50 2 4:08/K 41:20.8
32 42:17.5 Mickael Hegesippe Sandhurst Joggers 115 M 30 MV40 12 4:14/K 42:17.5
33 42:45.4 Richard Tween 311 M 31 MV40 13 4:16/K 42:37.2
34 42:52.7 Lesley Loader 174 F 3 FV35 2 4:17/K 42:51.4
35 42:56.2 Niel Kinder 342 M 32 MV40 14 4:18/K 42:56.2
36 42:59.0 Andy Caldwell Carn Runners 41 M 33 MV50 3 4:18/K 42:56.4
37 43:09.2 Michael Walberton Farnham Runners 319 M 34 MV50 4 4:19/K 43:07.1
38 43:16.1 Philip Scrase Alton Runners 239 M 35 MV50 5 4:19/K 43:13.0
39 43:19.5 Lee Caiels Lordshill Road Runners 38 M 36 MSen 16 4:20/K 43:19.3
40 43:19.9 Samantha Taylor 260 F 4 FSen 1 4:20/K 43:17.6
41 43:37.3 Mark Harris 111 M 37 MSen 17 4:21/K 43:33.7
42 43:49.1 John McKenzie Hardley Runners 192 M 38 MV50 6 4:23/K 43:48.2
43 43:58.0 Richard Bailey Stubbington Green Runners 11 M 39 MSen 18 4:24/K 43:56.9
44 44:01.7 Neil Read 224 M 40 MSen 19 4:23/K 43:54.2
45 44:12.5 Mark Glaister 93 M 41 MV50 7 4:25/K 44:10.3
46 44:22.0 Keith Woolven Fareham Crusaders Running 283 M 42 MV50 8 4:26/K 44:18.6
47 44:29.7 Patrick Rogers 230 M 43 MV60 2 4:26/K 44:22.9
48 44:33.1 Ben Jopson 339 M 44 MV40 15 4:27/K 44:33.1
49 44:39.8 Nick Holmes Fleet & Crookham Ac 122 M 45 MV50 9 4:28/K 44:37.4
50 44:47.8 Stu Cavalette Liss Runners 302 M 46 MV40 16 4:28/K 44:44.2
51 44:51.0 Alex Rogers 227 M 47 MSen 20 4:28/K 44:40.6
52 44:55.4 Tim Crumpton Stubbington Green Runners 58 M 48 MV60 3 4:29/K 44:52.1
53 44:57.5 Jack Penn 218 M 49 MV40 17 4:29/K 44:47.4
54 44:58.6 David Beacock 18 M 50 MSen 21 4:29/K 44:54.3
55 45:01.1 Mathew Wilkinson 304 M 51 MV40 18 4:30/K 44:58.2
56 45:01.2 Ben O'Connor Fleet & Crookham Ac 206 M 52 MV40 19 4:29/K 44:49.0
57 45:10.9 Sarah Shedden Winchester & District Ac 244 F 5 FV35 3 4:31/K 45:07.5
58 45:20.6 Matt Southgate 249 M 53 MSen 22 4:31/K 45:12.6
59 45:23.9 Graeme Seal 242 M 54 MV40 20 4:32/K 45:19.7
60 45:29.9 Colin Gardner Gosport Road Runners 90 M 55 MV50 10 4:32/K 45:24.7
61 45:31.5 Florence Greatrix 99 F 6 FSen 2 4:33/K 45:29.6
62 45:33.4 Thomas Sargant 336 M 56 MSen 23 4:32/K 45:18.9
63 45:34.3 Karl Trimble 271 M 57 MV40 21 4:33/K 45:30.3
64 45:34.3 Michael O'Connor 208 M 58 MV50 11 4:32/K 45:18.8
65 45:38.3 Chris Marlow 187 M 59 MSen 24 4:32/K 45:22.1
66 45:39.2 George Trevis 270 M 60 MSen 25 4:34/K 45:36.6
67 45:53.9 Andrew Little 316 M 61 MV40 22 4:35/K 45:50.2
68 45:59.4 Melissa Panter Winchester & Dist 305 F 7 FSen 3 4:35/K 45:53.4
69 45:59.6 Dave Townsley 268 M 62 MV40 23 4:36/K 45:56.5
70 46:01.8 Peter Terry 261 M 63 MV40 24 4:36/K 46:01.1
71 46:07.9 Brian Hughes Portsmouth Joggers 127 M 64 MV60 4 4:36/K 46:04.7
72 46:12.0 Richard Bacon 7 M 65 MV60 5 4:37/K 46:10.5
73 46:16.0 Lee Cubbage 60 M 66 MSen 26 4:36/K 45:58.1
74 46:17.3 Joanna Curtis Winchester & District Ac 61 F 8 FV55 1 4:37/K 46:13.0
75 46:18.3 Steve Goodwin Winchester & District Ac 96 M 67 MV60 6 4:37/K 46:13.7
76 46:20.1 Zoe Taylor Petersfield Tri 330 F 9 FV35 4 4:37/K 46:11.3
77 46:20.4 Paul Maton 190 M 68 MSen 27 4:37/K 46:13.0
78 46:50.1 Richard Townsend 288 M 69 MSen 28 4:40/K 46:44.7
79 46:53.2 Jack Barton 334 M 70 MSen 29 4:40/K 46:44.5
80 47:03.8 Chris Hibberd Southampton Ac 303 M 71 MV60 7 4:41/K 46:54.1
81 47:05.7 Justin Long 313 M 72 MV40 25 4:42/K 47:00.0
82 47:14.8 John Leonard Hart Road Runners 169 M 73 MV50 12 4:43/K 47:12.9
83 47:17.2 Jim Armitage Alton Runners 5 M 74 MV50 13 4:43/K 47:07.7
84 47:26.3 Mike Pearce Alton Runners 212 M 75 MV60 8 4:44/K 47:21.2
85 47:52.2 Jan Hagara 106 M 76 MV40 26 4:46/K 47:35.1
86 47:52.3 Tracy Wyeth 285 F 10 FV45 2 4:47/K 47:49.1
87 48:03.8 Diana Jordan 161 F 11 FV45 3 4:48/K 47:57.4
88 48:08.2 Sam Morton 287 M 77 MSen 30 4:48/K 47:55.4
89 48:08.8 Martin Carpenter Denmead Striders 42 M 78 MV40 27 4:48/K 47:55.3
90 48:15.9 Stuart Leigh 167 M 79 MV50 14 4:49/K 48:06.7
91 48:30.4 Lawrence Bilham 24 M 80 MV40 28 4:50/K 48:24.7
92 48:35.6 Alastair Jones 156 M 81 MSen 31 4:51/K 48:27.8
93 48:39.3 James Jackson 153 M 82 MV40 29 4:51/K 48:32.8
94 48:51.9 John Booth 28 M 83 MV40 30 4:52/K 48:44.9
95 48:53.8 James Medder 193 M 84 MSen 32 4:50/K 48:16.5
96 49:10.8 Ian Barnett 14 M 85 MV50 15 4:53/K 48:46.9
97 49:20.5 Robert Cornwell Fleet & Crookham Ac 52 M 86 MV60 9 4:55/K 49:10.0
98 49:25.3 Leon Jones 159 M 87 MSen 33 4:55/K 49:14.5
99 49:28.0 Toby Coles 51 M 88 MV40 31 4:56/K 49:21.9
100 49:30.3 Charlie Inigo-Jones 151 M 89 MV50 16 4:55/K 49:12.4
101 49:42.3 Anita Crawley Denmead Striders 54 F 12 FV45 4 4:57/K 49:28.1
102 49:50.3 Emma Davies 64 F 13 FV35 5 4:57/K 49:34.1
103 49:53.0 Chris Moffett 196 M 90 MV40 32 4:57/K 49:25.2
104 49:57.5 Sarah Todd 265 F 14 FSen 4 4:59/K 49:47.2
105 49:59.8 Martin Southgate 248 M 91 MV40 33 4:59/K 49:52.0
106 50:06.4 Ben Wibberd 309 M 92 MSen 34 4:59/K 49:46.1
107 50:08.3 Edward James 154 M 93 MSen 35 4:59/K 49:52.9
108 50:12.2 Robert Streeter Purple Patch Runners 259 M 94 MV50 17 5:01/K 50:06.7
109 50:26.1 Matthew Healey 114 M 95 MSen 36 5:01/K 50:10.0
110 50:27.4 Jeremy Pett 221 M 96 MV50 18 5:02/K 50:16.9
111 50:38.1 Gary James 155 M 97 MV40 34 5:02/K 50:22.0
112 50:40.3 Gary Fhithyan Lordshill Road Runners 78 M 98 MV40 35 5:03/K 50:34.3
113 50:57.3 Charlie Beardsmore 320 M 99 MSen 37 5:05/K 50:47.0
114 50:59.8 Jason Hancock 109 M 100 MV40 36 5:05/K 50:48.1
115 51:00.9 Vince Holmes-Jefferd 123 M 101 MV40 37 5:06/K 50:56.9
116 51:02.4 Peter Novell 204 M 102 MSen 38 5:06/K 51:01.5
117 51:11.1 Clare Molyneux New Energy Runners  198 F 15 FV45 5 5:07/K 51:08.0
118 51:13.8 James Coles 50 M 103 MV40 38 5:06/K 51:04.3
119 51:19.9 Sarah Crewe-Read Sherfield Park Runners 55 F 16 FV35 6 5:08/K 51:17.0
120 51:21.5 Neil Hawkins 113 M 104 MV40 39 5:08/K 51:18.5
121 51:25.7 Melanie Hunt Denmead Striders 128 F 17 FV45 6 5:07/K 51:10.8
122 51:33.4 Arrun Saunders 237 M 105 MSen 39 5:06/K 51:01.7
123 51:38.2 Cliff Hobby 120 M 106 MV40 40 5:08/K 51:24.0
124 51:45.6 Anthony Yates Thornbury Rc 340 M 107 MSen 40 5:08/K 51:16.6
125 51:50.1 Laura Dawson 332 F 18 FV35 7 5:10/K 51:42.0
126 51:50.3 Tom Dawson 333 M 108 MV40 41 5:10/K 51:42.0
127 51:58.0 Graham Clarke Denmead Striders 47 M 109 MV60 10 5:10/K 51:42.5
128 52:04.7 Hanna Dahlgren 62 F 19 FV35 8 5:12/K 51:55.6
129 52:08.2 Andrew Russ 232 M 110 MV40 42 5:11/K 51:50.1
130 52:15.0 Richard Toovey Denmead Striders 267 M 111 MSen 41 5:12/K 52:00.9
131 52:17.7 Dermot O'Donoghue 341 M 112 MV60 11 5:14/K 52:15.7
132 52:31.1 David Gore 97 M 113 MV40 43 5:13/K 52:06.0
133 52:31.1 Lucy Bird 26 F 20 FV35 9 5:13/K 52:06.3
134 52:36.7 Terry Clarke 49 M 114 MV50 19 5:14/K 52:23.4
135 52:40.4 Sarah Hobbs 119 F 21 FV35 10 5:15/K 52:31.1
136 52:52.0 Stephen Stamform 312 M 115 MV50 20 5:15/K 52:29.6
137 52:52.8 Tom Peddle 217 M 116 MV40 44 5:15/K 52:34.2
138 53:05.6 Phillip Williams 331 M 117 MV40 45 5:18/K 53:03.8
139 53:12.4 Adrianne Blanchard 335 F 22 FSen 5 5:18/K 52:57.4
140 53:15.1 Kim Batten Southampton Athletic Club 16 M 118 MV60 12 5:19/K 53:08.7
141 53:25.4 Catherine Dempster Striders Of Croydon 68 F 23 FSen 6 5:20/K 53:20.7
142 53:35.0 Simon Wilkinson 307 M 119 MV40 46 5:20/K 53:20.7
143 53:38.0 Lisa Fhithyan Lordshill Road Runners 77 F 24 FV35 11 5:21/K 53:32.4
144 53:39.6 Paul Jones Eryri 160 M 120 MV40 47 5:19/K 53:14.9
145 53:44.9 Claire Deacon Solent Running Sisters 66 F 25 FV45 7 5:20/K 53:24.6
146 53:45.5 Louie Malatesta 183 M 121 MV40 48 5:21/K 53:32.8
147 53:48.7 Philip Warner 277 M 122 MV40 49 5:21/K 53:27.9
148 53:51.0 Paul Meekums 194 M 123 MSen 42 5:22/K 53:42.3
149 53:53.6 Gordon Abram 1 M 124 MV40 50 5:23/K 53:49.5
150 53:54.2 Chris Starr 250 M 125 MSen 43 5:21/K 53:34.1
151 53:57.2 Sophia Rozario 231 F 26 FSen 7 5:22/K 53:42.5
152 53:58.0 Jane Edsell 73 F 27 FV55 2 5:22/K 53:38.3
153 53:59.5 Joanna Twine 273 F 28 FV35 12 5:22/K 53:41.5
154 54:09.7 Tamsin Hollis 121 F 29 FSen 8 5:24/K 54:04.8
155 54:15.0 Clare Read Alton Runners 223 F 30 FV55 3 5:24/K 54:01.4
156 54:23.4 Tom Forrest 83 M 126 MSen 44 5:26/K 54:19.7
157 54:28.2 Lesley Buckland 35 F 31 FV45 8 5:27/K 54:26.4
158 54:30.0 Andrew Lowe 181 M 127 MV40 51 5:25/K 54:11.0
159 54:33.9 Joanne Bevis 22 F 32 FV45 9 5:27/K 54:25.1
160 54:40.9 David Phelps 222 M 128 MV40 52 5:28/K 54:35.5
161 54:46.2 Emmaline Hallum 108 F 33 FV35 13 5:28/K 54:37.2
162 54:46.8 Stuart Pearson 215 M 129 MV40 53 5:27/K 54:29.8
163 54:47.6 Tom Russell 235 M 130 MSen 45 5:27/K 54:25.4
164 54:51.1 David Cribb 56 M 131 MSen 46 5:28/K 54:42.9
165 54:55.8 Torstein Godeseth 94 M 132 MV60 13 5:28/K 54:40.8
166 55:03.1 Ruth Stratford 258 F 34 FV35 14 5:28/K 54:37.9
167 55:03.4 Gary McCawley Denmead Striders 191 M 133 MV40 54 5:29/K 54:49.1
168 55:09.2 Melanie Peddle 216 F 35 FV45 10 5:29/K 54:52.5
169 55:12.5 John Russell 233 M 134 MV50 21 5:31/K 55:05.2
170 55:17.3 Sadie Lee Bedford Stubbington Green Runners 20 F 36 FV35 15 5:30/K 55:04.5
171 55:19.7 Gladys Legaspi 166 F 37 FSen 9 5:31/K 55:13.0
172 55:28.3 Andrew Lotery 179 M 135 MV40 55 5:30/K 55:02.6
173 55:28.3 Craig Thompson 263 M 136 MV40 56 5:32/K 55:18.8
174 55:36.7 Andrew Browning 34 M 137 MV40 57 5:31/K 55:13.8
175 55:43.2 Jill Penn 219 F 38 FV55 4 5:33/K 55:32.2
176 55:43.5 Sandra Letford 170 F 39 FV45 11 5:33/K 55:32.6
177 55:43.7 Alison Houghton Unaffiliated 1975 F 40 FV35 16 5:33/K 55:28.7
178 55:44.9 Emily Brooks 32 F 41 FSen 10 5:33/K 55:31.2
179 55:45.2 Jessica Long 177 F 42 FSen 11 5:33/K 55:31.6
180 55:59.0 Mark Ellis 74 M 138 MV50 22 5:34/K 55:40.3
181 56:04.0 Charlie Rogers 229 M 139 MV50 23 5:34/K 55:42.4
182 56:06.0 Trevor Draper 70 M 140 MSen 47 5:36/K 55:56.5
183 56:10.6 Mark Steward 253 M 141 MV50 24 5:34/K 55:39.5
184 56:15.0 Joanna O'Connor Fleet & Crookham Ac 207 F 43 FV45 12 5:36/K 55:59.3
185 56:15.1 Susan Maddocks Lordshill Road Runners 182 F 44 FV55 5 5:37/K 56:05.3
186 56:25.0 Gerald Williams New Energy Runners  282 M 142 MV40 58 5:38/K 56:15.6
187 56:28.7 Henry Inigo-Jones 152 M 143 MSen 48 5:37/K 56:10.8
188 56:39.6 Richard Sherlock Windle Valley Runner 310 M 144 MV50 25 5:39/K 56:28.2
189 56:55.4 Barry Thomas 262 M 145 MV50 26 5:39/K 56:32.8
190 56:57.7 Terry Newman Alton Runners 201 M 146 MV60 14 5:41/K 56:45.5
191 57:05.0 Simon Beardsmore 19 M 147 MV60 15 5:40/K 56:43.4
192 57:12.3 Magdalena Marczynska 185 F 45 FV35 17 5:41/K 56:53.9
193 57:39.0 Andrew Wyeth Chineham Park Running Clu 284 M 148 MV50 27 5:43/K 57:08.7
194 57:39.5 Steve Till Basingstoke & Mid Hants A 264 M 149 MV50 28 5:45/K 57:27.5
195 57:42.0 Sandie Stidwill Alton Runners 255 F 46 FV55 6 5:45/K 57:30.2
196 57:51.0 Elizabeth Lewis 171 F 47 FV45 13 5:46/K 57:43.8
197 57:53.6 Sophie Horsford 337 F 48 Female No Age Provided 1 5:46/K 57:36.6
198 58:00.4 Camilla Rogers 228 F 49 FSen 12 5:46/K 57:39.1
199 58:01.8 Anna Wilkinson 308 F 50 FV35 18 5:47/K 57:54.0
200 58:05.3 Lloyd Nicholls 202 M 150 MV40 59 5:47/K 57:45.0
201 58:12.2 Bernadette Labuschagne 164 F 51 FSen 13 5:47/K 57:51.1
202 58:19.3 Andrew Hill 315 M 151 MV40 60 5:47/K 57:51.4
203 58:21.0 Trevor F. Nash 200 M 152 MV60 16 5:49/K 58:14.7
204 58:32.9 John Fairhurst Stubbington Green Runners 76 M 153 MV60 17 5:50/K 58:18.8
205 58:40.1 David Peters Veterans Ac 220 M 154 MV60 18 5:50/K 58:21.0
206 58:55.0 Rebecca Foster 84 F 52 FV45 14 5:51/K 58:32.4
207 59:07.8 Fred Toerien 266 M 155 MV60 19 5:52/K 58:44.2
208 59:11.9 Jessica Watson 278 F 53 FV35 19 5:54/K 58:56.4
209 59:13.8 Emily Bowes 30 F 54 FSen 14 5:54/K 58:56.4
210 59:13.9 Richard Hoult 126 M 156 MSen 49 5:54/K 58:56.5
211 59:40.3 Ian Guest 105 M 157 MV40 61 5:57/K 59:29.3
212 59:43.9 Karen Smith 247 F 55 FV45 15 5:57/K 59:28.8
213 59:46.7 Tess Gallagher Waverley Harriers 89 F 56 FV55 7 5:56/K 59:22.3
214 59:47.0 Hayley Cubbage 59 F 57 FSen 15 5:57/K 59:28.6
215 59:50.7 Martin Merritt 195 M 158 MSen 50 5:58/K 59:37.6
216 59:53.6 Paul Roberts Unaffiliated 314 M 159 MV60 20 5:57/K 59:28.8
217 59:54.0 Harinder Boparai Alton Runners 29 F 58 FV45 16 5:57/K 59:33.9
218 1:00:05.6 David Chillingworth 46 M 160 MV60 21 5:59/K 59:53.4
219 1:00:11.2 Katrina Jones 158 F 59 FSen 16 5:59/K 59:52.8
220 1:00:12.5 Jeff Deacon Eastleigh Rc 67 M 161 MV50 29 5:59/K 59:51.9
221 1:00:21.7 Loraine Harris 110 F 60 FV45 17 6:01/K 1:00:11.8
222 1:00:23.2 Emma Cairns 39 F 61 FSen 17 6:01/K 1:00:05.6
223 1:01:08.6 Warwick Long 178 M 162 MV40 62 6:06/K 1:00:55.6
224 1:01:09.1 Helen Long 175 F 62 FV45 18 6:06/K 1:00:56.4
225 1:01:25.6 Will Wharfe 280 M 163 MV50 30 6:08/K 1:01:18.8
226 1:01:27.4 Daniel Green 100 M 164 MSen 51 6:07/K 1:01:06.0
227 1:01:27.6 Olivia Green 102 F 63 FSen 18 6:07/K 1:01:05.7
228 1:01:47.9 Jayne Forrest 82 F 64 FV45 19 6:10/K 1:01:43.1
229 1:01:56.6 Michael Simms 246 M 165 MV40 63 6:10/K 1:01:35.1
230 1:02:09.5 Felicity Day 65 F 65 FV45 20 6:12/K 1:01:57.4
231 1:02:44.1 Maddy Panter 306 F 66 FSen 19 6:14/K 1:02:24.8
232 1:02:49.3 Anne Marie Robinson 318 F 67 FV55 8 6:15/K 1:02:26.5
233 1:02:56.3 Sarah Bayless 17 F 68 FV35 20 6:16/K 1:02:36.7
234 1:03:04.2 Steve Flook Mel's Milers Jogging Club 79 M 166 MV60 22 6:16/K 1:02:44.9
235 1:03:08.6 Ann Henshaw 116 F 69 FV45 21 6:17/K 1:02:48.7
236 1:03:14.2 Lucy Stephens 252 F 70 FV45 22 6:19/K 1:03:06.7
237 1:03:25.8 Sue Leith Solent Running Sisters 168 F 71 FV45 23 6:18/K 1:03:02.0
238 1:03:26.2 Julie Saunders 238 F 72 FSen 20 6:17/K 1:02:54.5
239 1:03:29.7 Terry Blake Alton Runners 27 M 167 MV60 23 6:19/K 1:03:09.5
240 1:03:31.6 Rebecca Yorke Solent Running Sisters 286 F 73 FV35 21 6:19/K 1:03:07.8
241 1:03:38.7 Ali Barnett 13 F 74 FV45 24 6:20/K 1:03:15.3
242 1:03:53.0 Cary Vardy Lordshill Road Runners 274 F 75 FV55 9 6:22/K 1:03:41.9
243 1:04:18.7 Becky Brown 33 F 76 FV35 22 6:23/K 1:03:53.7
244 1:05:03.8 Richard Scrase Alton Runners 240 M 168 MSen 52 6:29/K 1:04:51.7
245 1:05:25.6 Nick Bailey Denmead Striders 10 M 169 MV50 31 6:31/K 1:05:12.7
246 1:05:51.7 Caroline Freeman Alton Runners 86 F 77 FV45 25 6:34/K 1:05:41.4
247 1:06:43.0 Alex Critchley 338 F 78 FV35 23 6:40/K 1:06:41.4
248 1:07:03.6 Helen Lotery 180 F 79 FV45 26 6:40/K 1:06:37.9
249 1:07:16.8 Julie Cairns 40 F 80 FV45 27 6:42/K 1:06:58.3
250 1:07:21.2 Neil Morgan 199 M 170 MV40 64 6:42/K 1:06:57.8
251 1:07:21.5 Jonathan Flory 80 M 171 MV50 32 6:43/K 1:07:05.9
252 1:07:21.6 Andy Hoult 125 M 172 MV50 33 6:43/K 1:07:05.4
253 1:09:08.0 Lorraine Sault 236 F 81 FV45 28 6:53/K 1:08:47.4
254 1:09:15.5 Martin Seager 241 M 173 MSen 53 6:54/K 1:08:55.5
255 1:09:40.4 Maria Novell 203 F 82 FSen 21 6:57/K 1:09:28.6
256 1:09:47.2 Reb Pearson 214 F 83 FV35 24 6:57/K 1:09:29.6
257 1:10:24.7 Johanne Walton 276 F 84 FV35 25 7:01/K 1:10:08.4
258 1:12:28.3 Isabel Gardner Portsmouth Joggers 91 F 85 FV55 10 7:13/K 1:12:12.8
259 1:13:16.7 Lorna D'Arcy 63 F 86 FV45 29 7:18/K 1:12:59.3
260 1:16:18.3 Jenny French Alton Runners 87 F 87 FV45 30 7:36/K 1:15:56.7
261 1:17:52.9 Wendy Patton 211 F 88 FSen 22 7:45/K 1:17:31.0
262 1:17:53.2 Chris Patton 210 M 174 MSen 54 7:45/K 1:17:31.2
Overall Place Gun Time Name Club Bib No Gender Gend Place Category Category Place Pace Chip Time

 

What's My Time