Any queries please do not hesitate to contact us at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

We had one Relay Team who raced in the TriStar Start category.

Lily / Theo Phillips         Swim Time 1:25.1      T1 0:22.5       Run 3:36.2

 

Cerist Kidz

Cerist Kidz Girls
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Jessica Fletcher 4 F 1 1:29.2 4 1:06.8 1 3:48.8 6:24.9
2 Lily Roberts 2 F 2 1:31.3 5 1:20.1 2 3:53.4 6:44.9
3 Nansi Fychan 91 F 3 1:52.0 2 0:59.1 3 3:57.5 6:48.7
4 Elinor Evans 1 F 4 1:56.8 3 1:00.7 4 4:05.9 7:03.4
5 Amelia Garrod 3 F 5 2:15.1 1 0:58.2 5 4:24.4 7:37.7
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

Cerist Kidz Boys
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Liam Reading 7 M 1 1:45.6 1 0:46.2 1 3:44.2 6:16.1
2 Douglas Ray 5 M 2 1:56.1 2 1:02.0 4 4:10.1 7:08.2
3 Ollie Poole 96 M 3 2:06.4 4 1:05.3 2 4:01.1 7:12.9
4 Leo Nicholas 6 M 4 2:37.1 3 1:03.9 3 4:09.9 7:50.9
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

TriStar Start

TriStar Start Girls
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Fallon Paige Haird 9 F 1 1:16.9 1 0:37.2 2 3:34.0 5:28.2
2 Nela Dafydd 161 F 2 1:16.9 2 0:47.0 3 3:41.8 5:45.8
3 Lleucu Sion 10 F 4 1:34.7 5 1:48.9 1 3:31.1 6:54.8
4 Tesni Grug Evans 12 F 6 1:38.9 3 1:03.3 6 4:57.8 7:40.1
5 Eowyn Vaughan 8 F 3 1:24.3 4 1:44.8 5 4:54.8 8:04.0
6 Seren Dickinson 11 F 5 1:38.5 6 2:32.0 4 4:00.1 8:10.7
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

TriStar Start Boys
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Finlay Thapa 15 M 1 1:10.9 2 0:48.0 1 3:12.0 5:10.9
2 James Raw 17 M 3 1:19.6 1 0:44.1 2 3:26.5 5:30.3
3 Louis Roberts 16 M 2 1:18.1 3 0:52.0 3 3:44.6 5:54.9
4 Mabon Jones 14 M 4 1:41.1 4 1:52.1 4 3:51.7 7:24.9
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

TriStar 1

TriStar 1 Girls
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Eve Hickman 31 F 2 2:32.2 5 0:39.8 1 5:18.0 8:30.1
2 Freya Thapa 28 F 1 2:28.8 3 0:33.1 2 5:42.2 8:44.1
3 Phoebe Carter 18 F 5 2:45.9 2 0:27.7 3 5:55.6 9:09.3
4 Lila Evans 20 F 4 2:45.4 1 0:23.3 11 6:21.7 9:30.5
5 Olivia McQueen 30 F 3 2:37.3 8 0:44.6 10 6:12.7 9:34.6
6 Beca Jones 27 F 6 2:58.3 7 0:44.0 9 6:09.8 9:52.1
7 Lucy Roberts 22 F 9 3:06.2 4 0:33.9 13 6:31.0 10:11.1
8 Isabel Owen 32 F 12 3:23.5 6 0:43.7 7 6:07.3 10:14.6
9 Lara Halfpenny 33 F 10 3:20.6 10 0:49.1 5 6:06.6 10:16.4
10 Layla Bradbrook 25 F 15 3:34.3 9 0:48.0 6 6:07.0 10:29.4
11 Olivia Garrod 26 F 16 3:36.1 19 1:27.3 4 5:59.4 11:02.9
12 Jenna Rymer 23 F 7 2:59.2 15 1:07.7 16 6:56.2 11:03.2
13 Elen Morgan 21 F 17 3:36.8 14 1:05.8 12 6:23.9 11:06.6
14 Lisa Fychan 90 F 13 3:26.2 16 1:10.5 14 6:33.7 11:10.4
15 Seren Roberts 19 F 19 4:11.0 11 0:52.0 8 6:08.1 11:11.2
16 Gwenllian Mason 24 F 14 3:31.4 18 1:25.7 15 6:36.5 11:33.7
17 Emma Fletcher 34 F 8 3:04.5 17 1:18.5 18 7:19.5 11:42.6
18 Dharma Ad Shem 97 F 18 4:08.3 13 0:56.5 17 7:12.6 12:17.4
19 Enlli Phillips 29 F 11 3:22.8 12 0:56.3 19 8:01.1 12:20.2
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

TriStar 1 Boys
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Ioan Hedd Oldfield 36 M 2 2:24.3 2 0:24.9 1 4:44.0 7:33.3
2 Fin Thomson 37 M 1 2:21.3 1 0:23.3 2 4:55.3 7:40.0
3 William Grant 40 M 6 3:05.9 3 0:31.1 3 5:12.0 8:49.0
4 Ioan Reading 43 M 4 2:53.8 5 0:40.4 7 5:32.6 9:06.9
5 Aidan Roberts 42 M 3 2:50.4 7 0:50.5 6 5:28.1 9:09.2
6 Efan Sion Davies 99 M 5 3:02.4 4 0:34.9 8 5:34.9 9:12.2
7 James Doughty 39 M 7 3:13.2 6 0:41.2 5 5:23.2 9:17.7
8 William Owen 38 M 8 3:14.2 8 0:50.9 4 5:21.2 9:26.4
9 James Watts 94 M 9 3:32.3 10 1:04.3 9 6:15.7 10:52.4
10 Gabriel Mumford 92 M 10 4:12.1 11 1:41.8 10 6:41.0 12:34.9
11 Nathan Thomas 44 M 11 4:38.9 9 0:51.1 11 8:08.6 13:38.8
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

TriStar 2

TriStar 2 Girls
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Molly Reardon 88 F 1 3:19.9 3 0:20.2 1 7:04.3 10:44.5
2 Shannon Rae Haird 48 F 5 3:42.0 4 0:20.4 2 7:15.7 11:18.3
3 Lucy Thomson 47 F 2 3:31.4 7 0:26.3 4 7:23.4 11:21.1
4 Alaw Haf Davies 98 F 3 3:34.6 1 0:18.5 5 7:49.7 11:42.9
5 Bethan Jones 45 F 7 3:54.4 10 0:32.6 3 7:18.8 11:45.8
6 Tia Froom 52 F 4 3:39.2 6 0:25.0 6 7:59.7 12:04.1
7 Eden Rae Davies 54 F 6 3:45.0 2 0:19.9 7 8:01.7 12:06.7
8 Holly Bradbrook 51 F 8 4:21.3 8 0:26.6 8 8:14.6 13:02.6
9 Holly Mayers 46 F 9 4:28.3 5 0:23.7 10 8:21.0 13:13.0
10 Katelyn Henry 50 F 11 4:52.7 9 0:29.6 9 8:17.4 13:39.8
11 Nia Barnwell 55 F 10 4:32.2 12 0:39.3 11 9:14.8 14:26.4
12 Catrin Aur Evans 53 F 12 5:16.7 11 0:37.5 12 10:42.0 16:36.3
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

TriStar 2 Boys
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Benjamin Bright 64 M 3 3:56.5 5 0:37.3 1 6:25.3 10:59.2
2 Huw Wynne Jones 89 M 2 3:54.9 3 0:30.2 3 6:44.6 11:09.7
3 Connor Owen 59 M 4 4:02.9 7 0:40.6 2 6:34.6 11:18.2
4 Gregory Hopkins 57 M 1 3:53.8 2 0:28.1 6 7:15.4 11:37.4
5 Cameron Christie 65 M 5 4:15.0 8 0:46.0 5 7:14.9 12:16.1
6 Lloyd Richards 60 M 8 4:44.7 1 0:24.0 7 7:19.7 12:28.5
7 Evan Roberts 56 M 9 5:03.0 4 0:34.1 4 7:01.8 12:39.0
8 Kai Walsh 58 M 7 4:30.6 6 0:38.6 8 7:30.4 12:39.7
9 Gwern Phillips 62 M 6 4:23.7 10 0:57.1 9 9:42.3 15:03.1
10 Jake Thomas 67 M 10 5:32.9 9 0:53.3 10 9:48.0 16:14.3
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

TriStar 3

TriStar 3 Girls
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Laura Sharp 71 F 1 3:48.3 5 0:25.5 1 8:26.6 12:40.5
2 Sioned Wallwork 70 F 2 4:12.9 4 0:23.5 3 8:38.2 13:14.6
3 Sophie Paxton 73 F 6 4:51.1 1 0:17.7 2 8:29.7 13:38.6
4 Kate Pugh 68 F 4 4:17.5 2 0:20.1 4 9:30.0 14:07.7
5 Mali Jones 75 F 3 4:13.7 6 0:32.8 5 10:05.5 14:52.1
6 Ella Haf Oldfield 69 F 5 4:30.3 3 0:22.4 6 10:27.5 15:20.2
7 Elizabeth McQueen 74 F 7 4:55.4 7 0:34.6 7 11:06.0 16:36.0
8 Lauren Watts 93 F 8 5:59.5 8 0:36.8 8 11:21.7 17:58.1
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

TriStar 3 Boys
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Nathaniel Harries 79 M 1 3:51.7 1 0:18.0 2 8:04.8 12:14.5
2 Joseph Reardon 87 M 3 4:33.6 3 0:19.4 1 7:45.8 12:38.9
3 Ifan Gruff Oldfield 77 M 2 4:33.0 2 0:18.8 4 8:20.4 13:12.2
4 William Harding 80 M 5 5:23.0 4 0:29.7 3 8:19.8 14:12.6
5 Liam Rickard 76 M 4 5:13.5 5 0:30.7 5 9:16.3 15:00.6
6 Jack Owen 81 M 6 6:59.7 6 0:39.9 6 9:46.3 17:26.0
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

Youth

Youth Girls
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Hannah Jenkins 84 F 1 4:58.5 4 0:39.6 1 10:37.4 16:15.6
2 Annabelle McQueen 85 F 2 5:09.3 1 0:29.2 2 11:12.9 16:51.5
3 Sarah Jenkins 83 F 3 5:24.9 3 0:36.2 3 11:39.2 17:40.4
4 Amy Rickard 82 F 4 6:30.0 2 0:31.8 4 14:02.6 21:04.4
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

Youth Boys
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time
1 Morgan Revell 160 M 1 5:15.9 2 0:33.2 1 11:02.9 16:52.1
2 Declan Revell 100 M 2 6:47.7 1 0:24.3 2 14:10.0 21:22.1
Overall Place Name Bib Number Gender Swim Rank Swim Time T1 Rank T1 Time Run Rank Run Time Chip Time

 

What's My Time